طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

طراحی شهرک ویلایی در نوشهر بسیار محبوب است، زیرا بسیاری از سرمایه داران و ارگان‌های خصوصی و دولتی با ساخت شهرک ویلایی سود زیادی دریافت می‌کنند. اول اینکه شهرک ویلایی می‌تواند هزینه‌های ساخت را کاهش دهد و به نسبت ویلاهای بیرون از شهرک با قیمت بهتری فروخته شود؛ اما مهمترین مرحله در این فرآیند را باید به طراحی کل شهرک، طراحی ویلا، طراحی داخلی و طراحی لندسکیپ (محوطه) مربوط دانست. شرکت مهندسی پرسیاه با داشتن تیمی از متخصصین می‌تواند در طراحی شهرک ویلایی در نوشهر کمک زیادی کند.

بهترین تیم طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

بهترین تیم طراحی شهرک ویلایی در نوشهر باید دانش عمیق در مورد طراحی معماری و تجربه بالا در طراحی شهرک ویلایی را داشته باشد. همچنین داشتن نمونه‌های کارهای مختلف نیز بسیار مهم است، زیرا نشان دهنده موقعیت برتر شرکت نسبت به شرکت‌های دیگر است. از ویژگی‌های بهترین تیم طراحی شهرک ویلایی در نوشهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلاقیت

چه در تلاش برای حل مشکلات مرتبط با طراحی، استفاده از فضا، ضوابط ساخت شهرک ویلایی، کاربری زمین، اقلیم یا بودجه باشید، تیم طراحی خوب می‌توانند به حل مشکلات و ارائه راه حل‌های کاربردی کمک زیادی کنند. تیم طراحی خوب بسیاری از راه حل‌ها را بررسی می‌کند، آنها را با الزامات پروژه مقایسه کرده و سپس نسخه‌هایی را که موفق‌ترین و الهام‌بخش ترین هستند به شما ارائه می‌دهد. به عبارت دیگر، تیم طراحی راه حل‌هایی را پیشنهاد می‌کند که باعث افزایش کیفیت طراحی شهرک ویلایی می‌شود.

مدبر بودن

همه پروژه‌های ساخت شهرک ویلایی دارای چالش‌های منحصر به فرد و چندین پیچ و خم در طول مسیر هستند. شما به تیمی نیاز دارید که موانع را زود شناسایی کنند و پروژه را با منابع متناسب برای غلبه بر آنها پیش ببرند. وجود افراد متخصص، فناوری، ایده پراکنی و تحقیق از جمله منابع اساسی مورد نیاز برای حل پیچیده‌ترین چالش‌های طراحی و تحویل پروژه ساخت شهرک ویلایی هستند.

بهترین تیم طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

تمرکز فنی برای طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

همانطور که هدف طراحی ایجاد یک شهرک کاربردی و زیباست، تیم طراحی باید در امور فنی نیز تخصص داشته باشد. سازنده بودن تنها یک قطعه از یک اجرای فنی خوب است. از دیگر قطعات می‌توان به هزینه ساخت، بهینه کردن ساخت و مدریت پروژه اشاره کرد. یک تیم طراحی خوب می‌تواند کار ساخت شهرک ویلایی را در بودجه تعیین شده و طبق نیازهای کارفرما پیش ببرد. بدین دلیل که در خود تجربه بالایی دارد.

آینده نگری در شهرک سازی

وقتی نوبت به داشتن یک پروژه موفق می‌رسد، آینده نگری ضروری است. یک تیم طراحی خوب انتظارات خود را در مورد آنچه پروژه شامل می‌شود، مدت زمانی که طول می‌کشد، نقاط عطف پروژه اصلی، شرایط منحصر به فرد و ملاحظات مشابه را در ابتدا تعیین می‌کند. اهداف باید در ابتدای پروژه تعیین شوند تا همه اعضای تیم اهداف یکسانی را دنبال کنند. علاوه بر این، یک تیم طراحی با آینده نگری قوی به شما کمک می‌کنند تا چالش‌ها را زودتر از موعد به مشکل برسانید.

همکاری تیمی

ارتباط موثر و به موقع ضروری است، زیرا مزایای زیر را ارائه می‌دهد:

 • تصمیم گیری بهتر را ترویج می‌کند.
 • انتظارات را به شکلی واضح نشان می‌دهد.
 • اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد.
 • آگاهی را بهبود می‌بخشد.
 • انسجام تیم را تشویق می‌کند.
 • راه حل‌های بهتری را پشنهاد می‌دهد.

هنگامی که در طول مسیر سؤالی دارید، داشتن یک تیم طراحی سریع و پاسخگو شما را در مسیر نگه می‌دارد. اما درک این نکته نیز مهم است که همکاری – اگرچه گاهی اوقات به عنوان یک فعالیت ذاتا مثبت تلقی می‌شود – می‌تواند بدون ساختار مناسب و اعتدال بی‌اثر باشد. رهبران تیم طراحی باید ارتباط خوبی با شما برقرار کنند تا نیازهایتان به عنوان کارفرما را به خوب درک کنند.

اقلیم نوشهر برای طراحی شهرک ویلایی

رهبری

اگر از تیمی از ذینفعان پرسیده شود که شهرک ویلایی جدید شما باید از چه مصالحی استفاده کند؟ ممکن است نظرات مختلفی وجود داشته باشند و شانس کمی برای توافق ایجاد شود. در عوض، تیم طراحی باید با ارائه مصالح مناسب برحسب نوع طراحی،  قضاوت درستی انجام دهد و تمرکز گروه را بر روی تصویر بزرگ حفظ کند. داشتن سه رهبر از جمله یک رهبر تیم مشاوره، یک رهبر طراحی و یک رهبر ساخت، نشان دهنده یک ترتیب ایده آل است که تصمیم گیری موثر و به موقع را افزایش می‌دهد.

اقلیم نوشهر برای طراحی شهرک ویلایی

نوشهر شهری بندری در استان مازندران است که در زمان محمدرضا پهلوی پایتخت غیر رسمی تابستانی به شمار می‌رفت، زیرا بسیاری از مقامات عالی رتبه دولتی در تابستان در این شهر زندگی و کار می‌کردند. این شهرستان از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه البرز، از شرق به نور و از غرب با چالوس همسایه است. نوشهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و مرطوب است.

نوشهر در طول جغرافیایی 30/51 درجه شمالی و 39/36 درجه شرقی واقع شده است. ارتفاع این شهر از سطح دریا 2.9- متر است. نوشهر دارای سه شهر به نام‌های نوشهر، پول، شهر کجور، دو بخش مرکزی و کاجور، شش روستا به نام‌های خیروکنار، بالده کجور، کالج، پنجک رستاق، زانوس رستاق و روستای کجور است. بزرگ ترین قسمت این شهر قسمت کجور است که حدود دو قسمت از سه قسمت مساحت این شهر را به خود اختصاص داده است.

توزیع زمانی بارش‌ها نشان می‌دهد که در تمام ماه‌های سال هر چند کم مقداری باران در منطقه می‌بارد و به این ترتیب در هیچ یک از فصول ماه خشکی مشاهده نمی‌شود به طوری که 23 درصد از روزهای سال را بارندگی تشکیل می‌دهد. طبق آمار در ایستگاه نوشهر کمترین بارندگی به ترتیب اردیبهشت، خرداد، تیر و فروردین است و در مجموع 11.69 درصد بارندگی سالانه در این چهار ماه رخ می‌دهد. این پنج ماه حدود 67.4 درصد از بارندگی سالانه منطقه را به خود اختصاص داده‌اند.

امکانات و ویژگی‌های شهرک ویلایی در نوشهر

این روزها سرمایه داران به ساخت ویلاهای شهرکی روی آورده‌اند که با توجه به مزیت‌هایی که این نوع ساخت و ساز دارد، تقاضا برای خرید آنها نیز از سوی مردم بالاست. یک ویلای شهرکی می‌تواند ساحلی یا جنگلی باشد. زمانی که قصد خرید ویلا در شمال را دارید، باید نکاتی را در مورد امکانات این شهرک‌ها در نظر داشته باشید. در ادامه به امکانات و ویژگی‌های شهرک ویلایی در نوشهر اشاره می‌کنیم:

امکانات شهرک ویلایی

 • نگهبانی ویلا شهرک توسط نگهبان 24 ساعته
 • جلوگیری از ورود افراد ناشناس به شهرک
 • قیمت مناسب ویلاهای داخل شهرک
 • برخورداری از امکانات اولیه مانند آب، برق، گاز
 • رعایت استاندارد برای ارتقای کیفیت زمین
 • دسترسی مناسب به امکانات مختلف
 • داشتن چشم انداز و دید خوب شهرک ویلایی
 • استفاده از اصول مدرن معماری در ساخت ویلاهای شهرک
 • وجود امکانات تفریحی مانند استخر، زمین والیبال، زمین بازی کودکان و غیره
 • وجود سیستم گرمایش و سرمایشی در سراسر شهرک
 • خیابان بندی شهرک برای رفت و آمد راحت‌تر
 • وجود ضوابط مربوط به شهرک ویلایی با رعایت همه اعضا

امکانات و ویژگی‌های شهرک ویلایی در نوشهر

مراحل طراحی شهرک ویلا در نوشهر

ما در طول مراحل طراحی از نزدیک با شما کار می‌کنیم تا ایده‌ها و نیازهای شما را به واقعیت بدل کنیم. برای ابهام زدایی از روند معماری، مراحلی که خدمات دنبال خواهند شد را در زیر تقسیم کرده‌ایم. با کار در این مراحل، فرآیند معماری را ساده می‌کنیم و از مفهوم تا تکمیل پروژه را ارائه می‌دهیم.

طراحی معماری فاز 1

جمع آوری اطلاعات پیش طراحی مهم است، زیرا به ما کمک می‌کند اهداف و جهت پروژه شما را از ابتدا مشخص کنیم. ما اطلاعات کلیدی در مورد سایت و پروژه شما را جمع آوری می‌کنیم تا درک کاملی از الزامات طراحی به دست آوریم که این امکان را فراهم می‌کند که مراحل بعدی طراحی معماری را با هدف انجام دهیم.

مهمترین هدف این مرحله تهیه خلاصه معماری یا کتابچه طراحی است. این امر مستلزم مشارکت معمار و مشتری است. خلاصه معماری یک سند مهم است که تمام جاه طلبی‌ها، الزامات، انتظارات، سبک و زیبایی شناسی را که می‌خواهید در شهرک جدید خود به دست آورید، مشخص می‌کند. این زمان خوبی برای بحث در مورد اهداف کلیدی پایداری پروژه است. با تمام اطلاعات به دست آمده از مرحله قبل، می‌‌توانیم فرآیند طراحی معماری را آغاز کنیم.

ما تجزیه و تحلیل سایت دقیق ملک شما را انجام می‌دهیم. این تجزیه و تحلیل شامل اطلاعات توپوگرافی منطقه، اقلیم و قوانین پوشش ساختمان، مطالعات نوردهی و سبک طراحی معماری است. پس از تأیید محدودیت‌ها و فرصت‌ها می‌توانیم راه حل‌های معماری را با بودجه و نیازهای شما بررسی کنیم. گزینه‌های چیدمان و انبوه سازی بررسی می‌شوند و پیکربندی و شکل کلی پروژه شما تا پایان این مرحله مشخص خواهند شد. در این مرحله، نقشه‌های سایت پلان، طرح‌های اولیه، مدل سازی سه بعدی ارائه می‌شوند.

طراحی معماری فاز 2

در طول این مرحله از فرآیند طراحی، مفهوم دلخواه شما را اصلاح می‌کنیم و سبک ویلاهای درون شهرک شما را تعیین می‌کنیم. اندازه‌ها و روابط بین فضاها ایجاد می‌شوند و ارتفاعات و پلان‌های مقیاس بندی شده به شکلی کامل‌تر و فنی‌تر ارائه خواهند شد. هدف طراحی و پارامترهای پروژه در پایان این مرحله به وضوح تعریف و تایید می‌شوند که امکان می‌دهند هزینه‌های اولیه برای بررسی اینکه پروژه در حد بودجه است بررسی شوند.

قبل از پیشبرد طراحی اولیه در مرحله بعدی، توصیه می‌کنیم که یک مترور برای ارائه برآورد هزینه‌ای که بر اساس طراحی اولیه به عناصر ساختمان تقسیم می‌شود، کار را شروع کند. در طول مرحله طراحی فاز 2، ما طرح اولیه تأیید شده توسط شهرداری (برای اخذ مجوزها) را پیش می‌بریم و مجموعه‌ای از اسناد را ارائه می‌کنیم که همه سیستم‌های اصلی ساختمان را شناسایی و هماهنگ می‌کند. نقشه‌های معماری و سازه با جزئیات فنی تهیه می‌شوند که لازمه ساخت شهرک ویلایی توسط تیم اجرایی خواهند بود.

مراحل طراحی معماری شهرک ویلا در نوشهر

طراحی داخلی ویلاهای شهرک ویلایی در نوشهر

سه عامل مهمی که باید در طراحی ویلاهای شهرکی در نظر گرفت شامل جریان، عملکرد و زیبایی است. ایجاد تعادل بین فردیت هر عنصر و همچنین نحوه جمع شدن همه آنها در شهرک مهم است. طراحان فضاهایی را می‌سازند که نیازهای ما را پیش بینی می‌کنند تا احساسات ما را نشان دهند. طراحان داخلی ما از مجموعه گسترده‌ای از مهارت‌ها و دانش فنی بهره می‌برند و هدفشان ایجاد فضایی برای زندگی راحت و آرامش بخش است.

اولین قدم باید انتخاب سبکی برای فضای داخلی ویلا باشد. این امر باعث ارتقای اصل طراحی وحدت و هماهنگی می‌شود و به کل ویلا ظاهری متحد می‌بخشد. تعادل یک اصل دیگر است که توزیع وزن بصری در یک فضا را نشان می‌دهد. می‌توان این مورد را با تعادل ایجاد کرد. نقطه کانونی نیز مهم است، در یک اتاق نشیمن می‌توان شومینه را نقطه کانونی در نظر گرفت. تضاد و تنوع به اتاق جذابیت بصری می‌بخشد.

انتخاب یک پالت رنگ بخش مهمی از طراحی داخلی است. در حالی که می‌توانید سبک و طرح رنگ متفاوتی در هر اتاق داشته باشید، اما رنگ باید متناسب با سبک طراحی انتخاب شود. سبک طراحی مدرن بر رنگ‌های خنثی و ساده تاکید دارد و سبک طراحی کلاسیک برای رنگ‌های پر زرق و برق! ترکیب الگوها در دکوراسیون منزل یکی از پیشرفته‌ترین بخش‌های طراحی داخلی است. الگوها نباید با هم مطابقت داشته باشند، بلکه باید با یکدیگر تکمیل و هماهنگ شوند. این کار با در نظر گرفتن رنگ، اندازه و مقیاس انجام می‌شود.

در ادامه به سبک‌های محبوب طراحی داخلی اشاره می‌کنیم:

1. مدرن میانه قرن

اگر از سبک‌های دهه 1950 و 60 الهام گرفته اید، سبک مدرن اواسط قرن می‌تواند سبک خانه شما باشد. طرح‌های معاصر با کاربرد آسان را انتخاب کنید که عمدتاً بر عملکرد تمرکز دارند. اشکال انتزاعی و ارگانیک هر دو به خوبی با این سبک کار می‌کنند، بنابراین می‌توانید خطوط تمیز یا فرم‌های منحنی را انتخاب کنید. شما می‌توانید الگوهای هندسی نامتقارن را برای وسایل تزئینی موجود در فضای خود مانند فرش، نقاشی و کاغذ دیواری انتخاب کنید. فلزات، تخته سه لا و رنگ‌های توناژ متوسط مانند قهوه ای انتخاب‌های خوبی برای این سبک هستند. برای داشتن یک فضای مدرن و بی نقص در اواسط قرن، چراغ‌های کگرد، چراغ‌های آویز یا حتی وسایل برنجی را آزمایش کنید.

2. مینیمالیست

اگر به فضاهای بزرگ و مطبوع و خطوط تمیز علاقه دارید، سبک مینیمال را انتخاب کنید. روی ایجاد یک فضای باز بزرگ یا تصور آن تمرکز کنید. مبلمان ساده و هندسی را انتخاب کنید. سبک مینیمالیستی طراحی داخلی، عملکرد را برجسته می‌کند و همانطور که از نام آن پیداست، «کمتر، بیشتر است!» بنابراین، انتخاب رنگ‌های پایه و خنثی مانند سیاه، خاکستری و سفید بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

طراحی داخلی ویلاهای شهرک ویلایی در نوشهر

3. مدرن

سبک مدرن در طراحی شهرک ویلایی در نوشهر بسیار پر طرفدار است که این سبک به طراحی‌های اوایل تا اواسط قرن بیستم اشاره دارد. این اساساً شامل خطوط واضح و مستقیم، ترکیب رنگ‌های اصلی حداکثر سه تا چهار رنگ، از جمله بسیاری از رنگ‌های سیاه، سفید و برخی از رنگ‌های برجسته است. به سراغ مبلمان ساده و فقط چند اکسسوری برای این ظاهر بروید. انتخاب مبلمان فلزی مشکی همه چیز را به هم گره می‌زند و ظاهری شیک و جامع به فضای شما می‌بخشد.

4. معاصر

این سبک طراحی بسیار شبیه به سبک مدرن است، با این تفاوت که بیشتر از طرح‌های امروزی برخوردار است و شامل الگوهای منحنی و خطوط منحنی است. شما می‌توانید خانه خود را با عناصر طراحی محبوب آن زمان پر کنید تا به فضای داخلی خود احساسی مدرن ببخشید. در این مورد می‌توانید عناصر بتنی، فولادی و شیشه ای را برای طراحی خود انتخاب کنید و آنها را با مبلمان و الگوهای منحنی یا دایره ای تزئین کنید، در حالی که یک طرح رنگی محدود و خنثی را حفظ می کنید.

5. سنتی

اگر الگوها و رنگ‌های غنی را دوست دارید و می‌خواهید آنها را وارد خانه خود کنید، می‌توانید یک سبک طراحی داخلی سنتی را انتخاب کنید. در اینجا، به سراغ بافت‌های مخملی / ابریشمی / بروکاد بروید و پالت‌های رنگی غنی را انتخاب کنید که به فضای شما عمق بیشتری می‌بخشند. این سبک بر معرفی جزییات کلاسیک، مبلمان پرزدار و لوازم جانبی به فضای شما تمرکز دارد، بنابراین می‌توانید مبلمانی را با حکاکی‌های تزئینی انتخاب کنید. لوسترهای کریستالی افزودنی عالی برای این سبک هستند. کاغذ دیواری‌ها و طرح‌های گلدار یا راه راه، نقاشی‌های رنگ روغن و آینه‌های پر زرق و برق عناصری هستند که بیانگر این سبک طراحی داخلی هستند.

طراحی شهرک ویلایی در نوشهر با شرک مهندسی معماری پرسیاه

6. انتقالی

سبک طراحی داخلی انتقالی در جایی بین سبک سنتی و مدرن قرار دارد. اگر احساس می‌کنید که سنتی ممکن است برای شما خیلی سنگین باشد و اگر سبک مدرن خیلی رادیکال است، می‌توانید این سبک را انتخاب کنید. سبک ترانزیشنال بهترین‌های هر دو را ترکیب می‌کند تا خطوط و بافت‌های براق همراه با ظرافت و غنا را به شما بدهد و تعادل ایجاد کند. بنابراین، می‌توانید موادی مانند چوب، لاک، شیشه یا استیل و رنگ‌های خنثی را برای تقویت این سبک طراحی انتخاب کنید. آن را بازی کنید و به دنبال الگوهای سنگین برای قطعات نمایش خود باشید، اما سایر مبلمان و دیوارهای شما می‌توانند با رنگ هایی مانند سیاه، سفید، آلویی، قهوه ای و قهوه ای خنثی تر باشند.

7. صنعتی

اگر در شهری مانند نوشهر زندگی می‌کنید، جایی که بسیاری از ساختمان‌های قدیمی میراث صنعتی به آپارتمان‌های مسکونی تبدیل شده‌اند، می‌توانید آن را با سبک صنعتی بپذیرید. می‌توانید با انتخاب رنگ‌های گرم و چوب، آجر اکسپوز و فولاد، این جنبه را حتی بیشتر برجسته کنید تا ظاهری ناتمام و در عین حال خام را به فضای خود منتقل کنید. حتی می‌توانید کابل و سیم کشی را پنهان نکنید. اغلب این می‌تواند به عنوان یک تم التقاطی برای خانه شما استفاده شود. هنر انتزاعی روی دیوارها این سبک را بیشتر تقویت می‌کند. مبلمان تیره و لامپ‌های ادیسون دیگر عناصری هستند که می‌توانید انتخاب کنید اگر این سبکی است که شما را فرا می‌خواند.

8. بوهمی

اگر الگوهای عجیب و غریب و مبلمان التقاطی را ترجیح می‌دهید، با تعداد زیادی از گیاهان سبز داخلی، بوهمی می‌تواند سبک مناسب شما باشد. رنگ‌های خاکی را برای پالت‌های خود انتخاب کنید، آن‌ها را با سایه‌های روشن و شاداب که می‌توانند ظاهر شوند مانند زرد و نارنجی ترکیب و مطابقت دهید و الگوها و بافت‌های طبیعی زیادی به آن اضافه کنید. می‌توانید چراغ‌های معمولی اضافه کنید و پتوها و فرش‌هایی با طرح‌های روشن بیاندازید تا این ظاهر را برای خانه خود ترکیب کنید. شما حتی می‌توانید آیتم‌های نامتناسب را برای ایجاد یک حال و هوای منسجم بوهمی انتخاب کنید!

طراحی شهرک ویلایی در نوشهر

طراحی شهرک ویلایی در نوشهر با مجموعه ی پرسیاه طرح پردازان

برای انجام کلیه کارهای مربوط به طراحی فاز یک و دو معماری، رندرهای سه بعدی، طراحی داخلی، طراحی لندسکیپ، طراحی روف گاردن و هر نوع طراحی برای شهرک ویلایی با ما تماس بگیرید.

راه‌های تماس:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: iamexpat.nl

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *