طراحی ویلا

طراحی ویلا در شمال

مجتمع پلکانی دیسلند، رامسر، جاده جواهرده

طراحی ویلا
طراحی ویلا در شمال

طراحی ویلا

با گذشت زمان و زندگی پر مشغله شهر نشینی نیاز افراد به داشتن مکانی برای رسیدن به آرامش و جدا شدن از مشکلات زندگی شهری بیش از گذشته احساس می شود.

داشتن یک ویلا در منطقه ای خوش آب و هوا فرصتی برای افراد ایجاد می کند تا هر از چندگاهی به آرامش برسند و ذهن خسته خود را ترمیم کنند.

طراحی ویلا در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا با یک طراحی خوب و اصولی که منعکس کننده سلیقه و سبک خاص افراد باشد می توان از داشتن یک ویلا نهایت لذت و آرامش را برد.

اصول طراحی ویلا

برای اینکه بتوانیم در مورد ساخت ویلا در یک منطقه تصمیم بگیریم ابتدا باید ویژگی های اقلیمی آن منطقه را مورد نظر قرار دهیم.

ویژگی های اقلیمی شامل:

میزان و جهت وزش باد

زاویه تابش خورشید

میزان رطوبت و خشکی هوا

همچنین در طراحی ویلا باید به قوانین ساخت و ساز در منطقه مورد نظر توجه کنیم.

و نیز باید در نظر داشته باشیم که ویلای مورد نظر قرار است برای چه کسانی و با چه سلیقه ای طراحی شود.

بعد از در نظر گرفتن همه موارد بالا باید با توجه به متراژ زمین مورد نظر اقدام به طراحی پلان ویلا و ساخت آن بکنیم.

البته در صورت تمایل افراد به ساخت استخر در ویلا و محوطه سازی حرفه ای طراحی آنها را نیز طراح انجام می دهد.

اصول طراحی ویلا​

مشاوره طراحی ویلا

در  طراحی ویلا نیاز است که از متخصصین طراحی سازه های ویلایی کمک بگیریم. اینکه یک ویلا بر اساس اصول صحیح طراحی شود امری بسیار مهم می باشد،  تا همه موارد کلی و جزیی در خصوص یک طراحی کاربردی و کامل که همه جهات در آن در  نظر گرفته شده باشد را در اختیار ما قرار دهد.

در طراحی پلان یک ویلا همه موارد از قبیل، جاگذاری صحیح مکان های مختلف مثل آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس ها…

و همچنین جلوگیری از پرت شدن فضاها، کاربردی بودن فضاها، توجه به میزان نور ورودی به مکان های مختلف، سیرکولاسیون و هماهنگی فضاها در نظر گرفته می شود.

مشاوره طراحی ویلا​

ضوابط طراحی ویلا

در طراحی ویلا سیستم سرمایش و گرمایش نیز مورد توجه قرار می گیرد و علاوه بر آن محوطه سازی فضای بیرونی ویلا که شامل باغچه، فضای سبز، تراس… است نیز در نظر گرفته می شود تا همه چیز قبل از اجرا به طور دقیق بررسی شود.

یک طراحی اصولی و بر اساس معیارهای صحیح معماری شما را به آنچه که در نظر دارید خواهد رساند.

استانداردهای طراحی ویلا

طراحی استاندارد ویلا یکی از موارد قابل تامل زیاد می باشد. یک طراحی اصولی و مهندسی می تواند شرایط ساخت ویلا را برای شما آسان تر کند.

سپردن این کار به افراد متخصص و ماهر از مواردی است که نیاز به دقت دارد زیرا طراحی ویلا به ما کمک می کند تا نتیجه کار را قبل از انجام ببینیم و پیش بینی های احتمالی را برای ویلای خود بکنیم.

یک طراحی خوب طراحی است که با توجه به اصول معماری و مهندسی قابل اجرا و ساخت باشد.

از جمله خدمات ما به شما طراحی حرفه ای و مهندسی انواع ویلا در سبک های مختلف معماری می باشد.

طراحی ویلا دوبلکس

یکی از پرطرفدارترین انواع ویلا در طراحی و ساخت،  ویلای دوبلکس می باشد زیرا طراحی ویلا دوبلکس بسیار زیبا و دلنشین تر است و از لحاظ کاربرد نیز بیشتر مورد استفاده متقاضیان ساخت ویلا قرار می گیرد .

در طراحی ویلای دوبلکس طراحان با در نظر گرفتن سلیقه کارفرما می توانند طراحی های بینظیری را در اختیار شما قرار دهند.

معمولا در اینگونه ویلاها طراحی به گونه ای انجام می شود که نور بیشتری وارد شود و فضاها طوری تفکیک و جاگذاری می شوند که دکوراسیون داخلی ویلا بسیار زیبا و کاربردی باشد.

آب نمای موزیکال و نورانی​

طراحی ویلا دوبلکس در شمال

این روزها نواحی شمالی کشور به سبب نوع آب و هوا و پوشش جنگلی و دریا طرفداران زیادی برای ساخت ویلا در این منطقه پیدا کرده است.

یکی از انواع پرطرفدار ساخت ویلا در این منطقه طراحی و ساخت ویلای دوبلکس می باشد. البته با توجه به موقعیت زمین می توان تعیین کرد که ویلای شما باید چگونه طراحی و ساخته شود.

معمولا اگر بخواهید ویوی خوبی از مناظر طبیعی و دریا داشته باشد ما به شما ساخت ویلا به صورت دوبلکس را پیشنهاد می کنیم.

طراحی ویلای دوبلکس مدرن

همانطور که قبلا در دیگر مطالب سایت که در مورد سبک های مختلف معماری ویلا است صحبت کردیم در سبک مدرن در طراحی ویلا بیشتر به استفاده از عناصر طبیعی و کاربردی بودن طراحی توجه می شود همچنین در سبک مدرن همه چیز در اوج سادگی و بدور از پیچیدگی است.

در طراحی ویلا دوبلکس مدرن نیز طراحان با استفاده از اصول مشخص در معماری مدرن و اعمال آن در طراحی به کاربردی بودن ویلا و استفاده از خطوط ساده و تزیینات کم توجه دارند.

طراحی ویلای دوبلکس مدرن

طراحی ویلای دوبلکس کلاسیک

یکی دیگر از سبک های معماری در طراحی ویلای دوبلکس سبک کلاسیک می باشد که به سبب متقاضیانی که دارد از سبک های پر طرفدار در ساخت ویلای دوبلکس در شمال می باشد.

در سبک کلاسیک طراحان از پیچیدگی های خطوط و تزیینات بیشتر برای طراحی ویلا و نمای آن استفاده می کنند همچنین در طراحی داخلی ویلا کلاسیک پیچیدگی تزییناتی زیادی که مختص این سبک خاص است وجود دارد.

طراحی ویلا باغ

اگر زمین شما به سبب متراژ دارای موقعیت و اندازه متناسبی باشد می توانید به طراحی ویلا باغ نیز فکر کنید و یا اینکه باغی دارید و تصمیم به ساخت ویلا در باغ خود دارید می توانید از طراحان ما برای ساخت ویلا باغ کمک بگیرید.

در طراحی ویلا باغ با توجه به موقعیت زمین و کاربری باغ اقدام به طراحی ویلا صورت می گیرد.

طراحی ویلا در زمین شیب دار

اگر زمین ما در موقعیتی قرار گرفته باشد که سطح شیب دار باشد باید برای طراحی از اصول و ضوابط طراحی ویلا در سطح شیب دار استفاده شود.

در اینگونه طراحی ها معمولا طراحان با توجه به موقعیت زمین و شیب آن اقدام به طراحی اصولی و مهندسی خواهند کرد.

در سطوح شیب دار یکی از مواردی که به آن توجه می شود استفاده خوب از ویو می باشد به همین دلیل طراحی باید به گونه ای باشد که ویلا ویو خوبی را داشته باشد.

به طور کلی در طراحی انواع ویلا های کوچک، ویلای بزرگ، ویلای سنتی، ویلای مدرن، باغ ویلا، ویلای ایرانی، ویلای کلاسیک، ویلای دوبلکس، ویلای مدرن، ویلای سنتی چوبی و… باید با توجه به متراژ زمین و موقعیت قرارگیری زمین طراحی صورت بگیرد البته سلیقه و سبک خاص کارفرمایان عزیز نیز از مواردی است که در نظر گرفتن آن تعیین کننده روند کلی کار طراحی ویلا می باشد.

طراحی نمای ویلا

طراحی نما یکی از اقدامات مهندسی در بحث طراحی های ساختمانی است که هویت یک ویلا را تعیین می کند.

عملکرد انتظارات و توقعاتی که از طراحی نما می رود شامل حفاظت- ایجاد ارتباط- معرفی- جزیی از نمای منطقه است.

 در طراحی نما،  ویلا می بایست به عنوان رابط با مخاطبان رفتار کند و بیانگر نقش ارتباط میان درون و بیرون، خصوصی و عمومی، خلوت و شلوغ، مصنوعی و طبیعی باشد طراحی نما باید نشانگر سبک خاص ساکنان آن ویلا باشد.

نمای ویلا نیز در سبک ها و انواع مختلف طراحی و اجرا می شود از جمله نماهای قابل اجرا می توان به نماهای ساده، نمای مدرن، نمای سنگی، نمای رومی و… اشاره کرد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا، متشکل از چند پارامتر ضروری می باشد که باید به آنها توجه کرد. اینکه ویلا در چه منطقه ای ساخته می شود در طراحی داخلی ویلا موثر است.

این روزها طراحی داخلی ویلا، به دلیل افزایش ساخت و ساز ویلا طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

با افزایش ساخت و ساز ویلا و رونق گرفتن طراحی داخلی ویلا تنوع در دکوراسیون داخلی ویلا نیز افزایش یافته است. برای دکوراسیون ویلا باید تخصص لازم در این کار را داشته باشید.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلای مدرن

در طراحی داخلی ویلای مدرن، اولین نکته ای که جلب توجه می کند سقف های بلند و معماری دوبلکس می باشد.

انتخاب رنگ های متعادل و متناسب ( رنگ های خنثی و روشن ) در جذاب کردن طراحی داخلی ویلای مدرن نقش بسزایی دارد.

بسیار دیده شده که در این نوع معماری از درهای شیشه ای برای ورود به فضای خارجی ویلا استفاده شده است. حتی از پنجره های سراسری به عنوان طرح قالب پنجره های این نوع ویلا انتخاب می شود. که محل قرارگیری این پنجره ها نیز بسته به فضای مورد استفاده تغییر می کند.

ویژگی بسیار مشخص در طراحی داخلی ویلای مدرن، نورپردازی بسیار حرفه ای می باشد. که علاوه بر نور بیرون ( نور خورشید و مهتاب) و نور از سقف، به نورپردازی از کف نیز پرداخته شده است.

طراحی داخلی ویلای مدرن

طراحی داخلی ویلای کلاسیک

در طراحی داخلی ویلای کلاسیک باید به اصول و سبک طراحی بر اساس معیارها و فضاسازی کلاسیک توجه شود.

در طراحی به سبک کلاسیک نظم، تقارن و تعادل حائز اهمیت است.  متریال های سبک کلاسیک طبیعی، باشكوه مثل سنگ های کار شده یا ساده، پارکت هایی از چوب طبیعی، گچ، کاغذ دیواری، رنگ، شیشه های قطور، لوسترهای کریستال، برنز و ورق طلا و …است.

در سبک کلاسیک رنگ های اصلی در دکوراسیون داخلی طیف رنگی کرمی, خاکستری, طلایی, نقره ای, زیتونی, قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی رنگ دارند.

 سبک کلاسیک مخالف کنتراست و رنگ های تند و زننده است.  برای تزئین دیوارها از گچ کاری, پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری با کیفیت بالا به همراه طرح های کلاسیکی با کیفیت بالا و از جنس پارچه یا ابریشم استفاده می شود.

 به طور کلی  متریال هایی با رنگ های سنگین در طراحی داخلی به سبک کلاسیک حائز اهمیت هستند، نقش اصلی سبک کلاسیک ایجاد احساس شادی و ظرافت در فضای داخلی است.  

طراحی داخلی ویلای کلاسیک

استاندارد های طراحی داخلی ویلا

از مهمترین موارد در طراحی داخلی ویلا توجه به اصول و استانداردهای مهندسی در فضاسازی و دکوراسیون داخلی است.

طراحی داخلی در ویلاهای دوبلکس، تریبلکس، ویلاهای فلت هر کدام باید بر اساس استفاده و قرارگیری موقعیت ویلا طراحی شوند.

در این مورد از جمله خدمات ما مشاوره و بازدید رایگان می باشد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی ویلا در شرکت مهندسی معماری پرسیاه

شرکت مهندسی معماری پرسیاه با سال ها تجربه موفق در زمینه طراحی و ساخت ویلا گزینه مناسب برای شماست که قصد طراحی خاص و منحربه فرد خود را دارید.

پرسیاه با به کارگیری کادر مجرب و متخصص در زمینه طراحی ویلا و ارائه نمونه کارهای قوی در این زمینه می تواند به شما در طراحی ویلای خود کمک کند.

از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت بازدید و مشاوره رایگان به شما در زمینه طراحی و ساخت ویلا است.

برای دیدن نمونه کارهای واقعی و اجرایی می توانید بر روی این قسمت کلیک کنید.

0 تا 100 پروژه های طراحی

شرکت مهندسی معماری پرسیاه برای رفاه حال کارفرمایان اقدام به راه اندازی کمپین بزرگ رو ویلا در ساخت و طراحی ویلا گرفت.

در این کمپین شما می توانید تا ۷٪ تخفیف اجرایی  و تا ۵۰٪ تخفیف طراحی در پروژه های خود استفاده کنید.

۰ تا ۱۰۰ طراحی و ساخت ویلا به صورت حرفه ای و با به کارگیری  اکیپ اجرایی متخصص در هر بخش از اجرا را به ما بسپارید.

به آرامشش می ارزه!

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.