برترین شرکت معماری در تهران

کار با یک شرکت معماری در طراحی و ساخت ویلا یا خانه رویایی شما یک فرآیند هیجان انگیز است. در این فرآیند به خوبی تحقیق کنید، هم در مورد آنچه که امیدوارید از این تجربه به دست آورید و هم انتظارات شما از شرکت معماری را بررسی نمایید. سوالات زیادی بپرسید و مطمئن شوید که شرکت شرکت معماری نیز همین کار را می‌کند. خطوط ارتباطی واضحی تنظیم کنید و با یکدیگر صبور باشید، زیرا این روند طولانی است اما همیشه ارزشمند می‌باشد. در این بررسی به برترین شرکت شرکت معماری در تهران اشاره می‌کنیم.

ابتدا نیازهای خود را بررسی کنید

مشخص کنید که چرا یک ویلا سفارشی می‌سازید و به چه نوع ویژگی‌هایی نیاز دارد تا نیازهای شما را برآورده کند. آیا خانواده ای چند نسلی دارید که به اتاق خواب‌ها و فضاهای نشیمن متعدد نیاز دارید؟ آیا اغلب اوقات سرگرمی می‌کنید و به فضای بزرگی برای میزبانی از مهمانان نیاز دارید؟ یا شاید شما به دنبال ایجاد یک خلوتگاه آرام در جنگل هستید. در هر صورت، قبل از شروع مصاحبه با شرکت معماریان بالقوه، لیست آرزوهای خانه خود را ایجاد کنید. برای شناسایی سبک زیبایی شناختی خود، وب، کتاب‌ها و مجلات را مرور کنید. در نهایت، بودجه ساخت و ساز خود را تعیین کنید. هنگامی که به این چیزهای اساسی مجهز شدید، می‌توانید به دنبال شرکت معماریانی با تجربه در پروژه‌های مشابه بگردید.

برترین شرکت شرکت معماری در تهران

مشخص کنید که به چه خدماتی نیاز دارید

شاید شما به دنبال یک شرکت معماری هستید که بتواند خدمات طراحی متعددی را ارائه دهد. اغلب مشتریان ما به دنبال یک بسته کامل هستند که شامل نقشه‌های مجوز و ساخت و ساز، طراحی داخلی، انتخاب مبلمان، برنامه‌ریزی اصلی منظر و غیره است. طراحی، در نهایت یک محصول نهایی منسجم ایجاد می‌کند. علاوه بر این، اگر به دنبال شرکتی هستید که هم در طراحی و هم در ساخت و ساز به شما کمک کند، به دنبال شرکت‌هایی باشید که خدمات مدیریت ساخت و ساز طراحی یا ساخت داخل را ارائه می‌دهند.

متناوباً ممکن است از قبل احساس قوی نسبت به آنچه می‌خواهید داشته باشید و برای دریافت مجوز ساختمان به کمک نیاز داشته باشید. اگر قصد دارید طرحی را که قبلاً دیده‌اید تکرار کنید یا قبلاً مجموعه‌ای از نقشه‌ها را ترسیم کرده‌اید، به دنبال یک شرکت معماری (یا طراح واجد شرایط*) باشید که به طور خاص در نقشه‌های مجوز تخصص دارد. زمان چرخش ممکن است سریعتر باشد و احتمالاً هزینه‌ها کاهش می‌یابند. مبادله این است که این فرآیند معمولاً زمانی را برای سفارشی‌ سازی یا تجدید نظر در طراحی که خانه را برای شما «سفارشی» می‌کند، نمی‌گذارد.

در مورد تخصص شرکت شرکت معماری تحقیق کنید

حرفه شرکت معماری طیف وسیعی از انواع ساختمان‌ها را پوشش می‌دهد. شاید اشاره کرده باشید که قصد دارید یک ویلا سفارشی بسازید فقط به این دلیل که یکی از دوستانتان پیشنهاد دهد: «اوه من یک شرکت معماری را می‌شناسم. من شما دو نفر را به هم وصل خواهم کرد.» در حالی که همه شرکت معماریان واجد شرایط طراحی ساختمان‌های مسکونی هستند، اکثر آنها دارای تخصص هستند که در آن بیشترین تجربه را دارند. برای مثال، مدارس، بیمارستان‌ها یا انبارها باید مجموعه‌ای از الزامات را برآورده کنند و فرآیند صدور مجوز متفاوت از خانه‌های سفارشی را طی کنند.

شرکت معماریان متخصص در انواع ساختمان‌های بزرگتر ممکن است علاقه کمتری به انجام کارهای مسکونی داشته باشند. چگونه یک شرکت معماری خوب برای ساخت خانه خود انتخاب کنیم؟ یک شرکت معماری را استخدام کنید که تجربه قابل توجهی در طراحی مسکونی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که آنها با ساختمان و نوع ساخت و ساز و نحوه هدایت فرآیندهای مورد نیاز شهرداری آشنا هستند.

به منطقه جغرافیایی شرکت شرکت معماری توجه کنید

یکی از جنبه‌هایی که باید در مورد چگونگی انتخاب یک شرکت معماری خوب به آن توجه کرد این است که تخصص آنها ممکن است در یک منطقه جغرافیایی متمرکز باشد. شرکت معماری اغلب در یک محله خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد (از طریق شفاهی و دید مداوم از طریق تابلوهای پروژه) و می‌داند که چگونه فرآیندهای خاص شهرداری را در آن منطقه به طور یکپارچه هدایت کند.

برخی از مناطق تحت کنترل‌های شرکت معماری یا میراث اداره می‌شوند. علاوه بر این، اگر شما یک ساختمان منحصر به فرد دارید، اهداف خاصی در رابطه با طراحی آگاهانه از محیط زیست (پایداری، خارج از شبکه و غیره) دارید، مطمئن شوید که شرکت معماریانی که در لیست کوتاه قرار داده‌اید این نوع پروژه‌ها را در کارنامه خود قرار دهند.

برترین شرکت شرکت معماری در تهران

سوابق و تجربیات شرکات شرکت معماری را بررسی کنید

اگر به ساختن یک ویلا سفارشی علاقه دارید، احتمالاً زمان زیادی را صرف رانندگی در اطراف محله خود، مرور تصاویر خانه‌ها یا تحقیق در مورد چگونگی انتخاب یک شرکت معماری خوب کرده‌اید. در حال حاضر، امیدواریم که می‌توانید سبکی را که به سمت آن گرایش دارید شناسایی کنید. در حالی که شرکت معماریان متخصص در طراحی مسکونی می‌توانند طیف وسیعی از سبک‌ها را برآورده کنند، اکثر آنها زیبایی شناسی دارند که به شدت نسبت به آن احساس می‌کنند.

در شرکت معماریان پرسیاه، ما تیمی از افراد علاقه مند به طراحی مدرن داریم، اگرچه از کار با مشتریانی که رویکرد سنتی‌تر را ترجیح می‌دهند، ابایی نداریم. وب سایت شرکت معماری را مرور کنید و اطمینان حاصل نمایید که زیبایی شناسی آنها با شما همخوانی دارد. علاوه بر این، به دنبال پروژه‌هایی در سایت‌های ساختمانی مشابه با ملک خود باشید، خواه یک زمین تنگ شهری، یک فضای خالی در حومه شهر یا یک ملک وسیع در کشور باشد.

یک برنامه برای ملاقات با شرکت شرکت معماری ترتیب دهید

فرآیند طراحی و ساخت خانه رویایی شما اغلب می‌تواند بیش از 2 سال طول بکشد. شما چندین جلسه با شرکت معماری خود خواهید داشت، گاهی اوقات به صورت هفتگی و به خوبی با یکدیگر آشنا خواهید شد. به عنوان شرکت معماریانی که در طراحی مسکونی متخصص هستند، می‌دانیم که هر پروژه چقدر برای مشتریانمان شخصی است و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که سبک زندگی آنها را برآورده می‌کنیم و روایت شخصی آنها را در خانه شان حک می‌کنیم. برای انجام این کار، ما می‌خواهیم شما و خانواده تان را بشناسیم.

در جلسه اولیه شما، شرکت معماری باید سوالاتی بپرسد، اما مهمتر از آن، شرکت باید عقب بنشیند و به خواسته‌ها و نیازهای شما گوش دهد (به یاد داشته باشید که آن لیست را آماده داشته باشید). روابط کاری که ما با مشتریان خود ایجاد می‌کنیم برای موفقیت پروژه، هم از منظر طراحی و هم برای برقراری ارتباط موثر در طول فرآیند بسیار مهم است. لحظات هیجان‌انگیزی وجود خواهند داشت، اما لحظات پر استرسی نیز وجود دارند و شما می‌خواهید مطمئن شوید که شخصی که با شرکت کار می‌کنید بهترین علاقه شما را در ذهن دارد.

خدمات اضافی شرکت شرکت معماری را در نظر بگیرید

علاوه بر هزینه‌های شرکت معماری، برخی از شرکت معماریان خدمات طراحی اضافی مانند طراحی داخلی یا طراحی منظر را نیز ارائه می‌دهند. با انتخاب یک شرکت شرکت معماری که رویکردی چند رشته ای ارائه می‌دهد، ممکن است از مقداری صرفه جویی در هزینه بهره مند شوید. هر چه خدمات بیشتر توسط یک مشاور (یعنی شرکت معماری) ارائه شوند، معمولاً روند نرم‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید که علاوه بر حق الزحمه شرکت معماری، هزینه‌های مربوط به مشاوران پروژه مانند مهندسان سازه، مهندسان مکانیک، مهندسین درجه بندی، درختکاران، نقشه برداران و غیره نیز وجود خواهند داشت.

برترین شرکت شرکت معماری در تهران

10 نکته‌ای که هنگام انتخاب شرکت معماری باید به آن توجه کنید

اگر در نظر دارید یک پروژه ساخت و ساز یا بازسازی جدید را در نظر بگیرید، انتخاب شرکت معماری شما بسیار مهم است. با یک شرکت معماری خوب، شما قادر خواهید بود به طور یکپارچه دیدگاه خود را از یک ویلا رویایی به واقعیت تبدیل کنید. شرکت‌های شرکت معماری عناصر هنر و طراحی را با هم ترکیب می‌کنند. بهترین شرکت معماریان کسانی هستند که درک محکمی از اصول مهندسی و توانایی تحقق یک دیدگاه هنری دارند. اگرچه پیدا کردن شرکت معماری مناسب برای پروژه شما ممکن است به تلاشی نیاز داشته باشد، صرف زمان برای تحقیق و مقایسه گزینه‌های خود مطمئناً می‌تواند پس از تکمیل پروژه شما نتیجه دهد. ما نگاهی می‌اندازیم به برخی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌خواهید قبل از تصمیم گیری نهایی خود بپرسید.

1- اصول کلیدی فلسفه طراحی شما چیست؟

وقتی نوبت به طراحی یک ساختمان جدید می‌رسد، هر شرکتی فلسفه متفاوتی دارد. برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند از سبک‌ها و تکنیک‌های کلاسیک استفاده کنند، برخی دیگر ترجیح می‌دهند رویکردی را اتخاذ کنند که معتقدند انقلابی‌تر است. در نهایت، بهترین شرکت‌ها آنهایی هستند که می‌توانند به اصول اساسی خود پایبند باشند و در عین حال بتوانند با نیازهای خاص هر یک از مشتریان خود سازگار شوند. همانطور که شروع به مصاحبه با شرکت‌های مختلفی می‌کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که رویکرد معمولی آنها برای طراحی چیزی است که با اهداف شخصی شما سازگار است.

2- چرا این پروژه مورد علاقه شماست؟

واضح‌ترین دلیلی که یک شرکت شرکت معماری آینده نگر مایل به همکاری با شما است این است که انجام این کار برای تجارت آنها خوب می‌باشد. اما علاوه بر این واقعیت آشکار، شما همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که پروژه ای که پیشنهاد می‌کنید چیزی است که تیم واقعاً می‌تواند خود را متعهد به مشارکت در آن کند. این که آیا تیم به دلیل منافع شخصی خود متعهد است یا به دلیل اینکه در حوزه تخصصی خاص آنها قرار می‌گیرد، پرسیدن این سوال می‌تواند به شما کمک کند در تصمیم نهایی خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

3- چقدر می‌توانید برای این پروژه وقت بگذارید؟

آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که شرکتی را انتخاب کنید که نمی تواند زمان لازم را برای تکمیل پروژه به صورت دلخواه اختصاص دهد. فرآیند طراحی چیزی است که به طور اجتناب ناپذیری می‌تواند به زمان زیادی نیاز داشته باشد. اطمینان از اینکه تیم کاملاً در دسترس است، برای به دست آوردن نتایج نهایی مورد نظر شما کاملاً ضروری است.

10 نکته‌ای که هنگام انتخاب شرکت معماری باید به آن توجه کنید

4- مراحل طراحی شما چیست؟

یک راه درست برای طراحی یا بازسازی یک ساختمان وجود ندارد. با این حال، وقتی نوبت به پروژه خاص شما می‌رسد، احتمالاً رویکردهایی برای فرآیند طراحی وجود دارند که مؤثرتر از سایرین خواهند بود. پرسیدن از تیم در مورد مراحل مختلف فرآیند معمول آنها می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از آنچه در این مسیر درگیر خواهد شد به دست آورید. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین شرکت‌ها را از شرکت‌های متوسط تشخیص دهید.

5- پویایی تیم طراحی شما چیست؟

همانطور که فرآیند طراحی چیزی است که احتمالاً بین شرکت‌های مختلف شرکت معماری متفاوت است، پویایی تیم چیزی است که شما می‌خواهید آن را نیز مقایسه کنید. برخی از تیم‌ها رویکردی از بالا به پایین برای طراحی دارند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند از تلاش مشترک‌تری استفاده کنند. پویایی تیمی که بیشترین سازگاری را با شما دارد تا حد زیادی به چشم انداز خاصی که در ذهن دارید بستگی دارد.

6- خدمات مختلفی که شرکت شما می‌تواند ارائه دهد چیست؟

قبل از تصمیم گیری نهایی، باید انواع مختلفی از خدمات که هر شرکت احتمالی می‌تواند ارائه دهد را مقایسه کنید. به عنوان مثال، برخی افراد ارائه خدمات سه بعدی در کنار خدمات دو بعدی را برای یک شرکت بسیار مهم می‌دانند. برخی شرکتی را ترجیح می‌دهند که تخصص بسیار خاصی دارد و برخی دیگر شرکتی را ترجیح می‌دهند که مجموعه ای بسیار گسترده از قابلیت‌ها را داشته باشد.

7- آیا می‌توانم چند نمونه از کارهای شما را ببینم؟

بدیهی است که پرسیدن سوال راه بسیار خوبی برای درک شرکت‌های مختلف مورد نظر شما است. اما، به طور طبیعی، بهترین راه برای شما برای تشخیص تیمی که بیشتر با دیدگاه تان سازگار است، این است که بخواهید چند نمونه واقعی از کار آنها را ببینید. دیدن این نمونه‌ها نه تنها نشان می‌دهد که یک شرکت بالقوه چه توانایی‌هایی دارد، بلکه به شما کمک می‌کند با دانستن اینکه آنها تجربه لازم برای انجام کار را دارند، در تصمیم خود اطمینان بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، وقت گذاشتن برای نگاه کردن به نمونه‌ها نیز می‌تواند به الهام بخشیدن به شما کمک کند و به شما در درک طیف وسیعی از گزینه‌های موجود کمک کند.

10 نکته‌ای که هنگام انتخاب شرکت معماری باید به آن توجه کنید

8- برای موفقیت این پروژه به چه چیزی نیاز دارم؟

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر گرفت میزان مشارکت شخصی است که در طول پروژه مورد نیاز است. برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند مشتریان خود را در کل پروژه به شدت درگیر کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند از رویکرد متفاوتی استفاده کنند و این آزادی را دارند که تخصص خلاقانه‌شان را به کار گیرند. هر رویکردی را که ترجیح می‌دهید، باید مطمئن شوید که تیمی را پیدا می‌کنید که قادر به تطبیق باشد.

9- چگونه بر چالش‌های مرتبط با این پروژه غلبه خواهید کرد؟

اگرچه برنامه‌ریزی از قبل می‌تواند به یک پروژه کمک کند، اما هنوز تعدادی چالش مختلف ممکن است در این راه پدیدار شوند. این چالش‌ها می‌توانند از دیر تحویل شدن مصالح، مشکلات مربوط به آیین‌ نامه‌های ساختمانی، مسائل فونداسیون و هر چیزی در این بین باشند.

بهترین شرکت‌های شرکت معماری آن‌هایی هستند که نه ‌تنها می‌توانند از قبل یک طرح طراحی مستحکم ایجاد کنند، بلکه می‌توانند با چالش‌های جدید نیز در ابتدای راه تطبیق دهند. سازگاری کیفیت بسیار مطلوبی است که باید حتماً از قبل درباره آن سؤال کنید.

10- چه چیزی شرکت شما را از سایر گزینه‌ها متمایز می‌کند؟

در نهایت، این سوالی است که باید پایه تصمیم نهایی شما در یک تیم طراحی باشد. تیم‌های طراحی خوب زیادی در کل صنعت وجود دارند. هیچ شرکتی وجود ندارد که همیشه بهترین گزینه باشد. هنگام انتخاب نهایی، به طور کلی ایده خوبی است که از یک رویکرد مقایسه ای استفاده کنید. ممکن است از آنچه که یک شرکت می‌گوید آن را از رقبا متفاوت می‌کند شگفت زده شوید. برخی از شرکت‌ها به تجربه گسترده خود افتخار می‌کنند. دیگران به چیزی که معتقدند نبوغ هنری خودشان است افتخار می‌کنند. هنگامی که یک لیست گسترده از مزایا و معایب تیم‌های طراحی متفاوتی که مد نظر دارید را تهیه کنید، تصمیم گیری نهایی بسیار آسان‌تر خواهد بود.

خدمات ویلاسازی در تهران با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در تهران علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: frankfranco.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.