ساخت شهرک ویلایی

ساخت ویلا

اهمیت فنگ شویی برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند به مراتب خیلی مهم تر از فنگ شویی خارج ساختمان است.

زیرا به ندرت می شود در خارج ساختمان تغییراتی ایجاد کرد. اما در داخل آپارتمان به راحتی میتوان تغییرات فنگ شویی را اعمال کرد.

آنچه که ما در یک آپارتمان به آن نیاز داریم ورود هر چه بیشتر نیروی چی و جریان ملایم آن از یک اتاق به اتاق دیگر می باشد. بیشترین مقدار چی از در ورودی آپارتمان وارد می شود به همین خاطر باید ورودی روشن و جذاب باشد تا نیروی چی را به ورود تشویق کند. در ورودی حتما باید به داخل باز شود، درهایی که به خارج باز می شوند باعث پراکندگی چی شده و از ورود آن به داخل خانه جلوگیری می کنند. در ورودی نباید روبروی پنجره باز شود، زیرا مقدار قابل توجهی از چی پس از ورود بلافاصله از پنجره خارج می شود.

چی پس از ورود به داخل آپارتمان باید برای حرکت سیال و آزاد تشویق شود. بهتر است مسیر هایی که چی به صورت مستقیم طی میکند، طولانی نباشد. زیرا در مسیر های مستقیم و طولانی، سرعت جریان چی افزایش یافته و از تاثیرات مثبت آن کاسته می شود.

از ریخت و پاش در اطراف ساختمان بپرهیزید، زیرا باعث کندی حرکت چی میشود. همچنین چی در مکان های تاریک وبدون استفاده نیز راکد و بی اثر می شود. سعی کنید آپارتمانتان همیشه روشن باشد و نورو هوا به تمام اتاق ها وارد شود حتی اتاق های بلا استفاده.

شارهای داخلی ساختمان باید شناسایی شوند. لبه های تیز، گوشه های مبلمان، ستون های مربع، تیر های زیر سقف میتوانند از نمونه های شار های داخلی باشند. جا به جایی مبلمان، استفاده از گلدان های سبز و استفاده از آیینه میتواند راه حل مناسبی برای مهار کردن شار ها باشد.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.