Workroom decoration

ملزومات دکور اتاق کار

امروزه بسیاری از افراد کارهای خود را در خانه انجام می دهند و به نوعی خیلی از افراد در خانه خود یک اتاق کار دارند.

شاید شما هم یکی از آن دسته افرادی باشید که در منزل به کارهای خود می پردازند. اما آیا اتاق کار دارید یا در هر گوشه ای از منزل که دوست دارید به انجام کارهایتان می پردازید؟

دکوراسیون اتاق کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که شما به عنوان یک فرد شاغل زمان زیادی را در این اتاق مشغول هستید و باید از این اتاق لذت ببرید. دکوراسیون داخلی اتاق کار علاوه بر آنکه به شما کمک می کند اتاقی مدرن را مطابق با سلیقه ی خود بچینید به شما در داشتن یک نظم و روال مشخص کمک می کند.

در این مقاله ما قصد داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم که به کمک آنها شما می توانید اتاق کار خود را بدون هزینه ی اضافی و صرف وقت زیاد دکور کنید.

اهمیت دکوراسیون اتاق کار

چه در یک شرکت مشغول به کار باشید و چه کار خانگی داشته باشید اتاق کار به یکی از مکان هایی تبدیل خواهد شد که شما بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید، به همین دلیل راحت بودن و آسایش شما در این اتاق می تواند نقش اساسی و مهمی را در پیشرفت کاری شما ایفا کند. دکوراسیون اتاق کار نیز همانند دکوراسیون منزل و اتاق خواب می تواند نشان دهنده ی طرز فکر و سلایق شما باشد و به هر فردی که وارد اتاق کار شما می شود کمک خواهد کرد که سریعتر با شما ارتباط برقرار کند و شما را بشناسد.

اهمیت طراحی اتاق کار قبل از اجرا

شاید با شنیدن عبارت اتاق کار اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند یک اتاق مجزا برای کار کردن در منزل باشد که به وسیله یک دکوراتیو دکور شده است. اما در حقیقت این طور نیست. شما می توانید هر گوشه از منزل خود را حتی اتاق خوابتان را با دکوراسیون اتاق کار به قسمتی برای کار کردن تبدیل کنید و در این فضای دنج به انجام دادن مسئولیتهای کاری خود بپردازید.

برای آنکه یک اتاق کار متناسب با روحیه و سلایقتان داشته باشید، حتماً نیاز به کمک گرفتن از یک طراح داخلی ندارید و می توانید با رعایت یک سری نکات ساده برای خودتان اتاق کاری مناسب را دکور کنید و به دکوراسیون اتاق کار بپردازید.

لوازم ضروری در دکوراسیون اتاق کار

بعضی از وسایل هستند که برای همه ی مشاغل لازم هستند و در تمامی دفاتر و دکوراسیون اتاق کار همه ی مشاغل وجود دارند. این وسایل می توانند شامل یک دفتر یادداشت، استیک نوت، تلفن، کامپیوتر رو میزی، جامدادی، چراغ مطالعه و پشتی صندلی باشد.

این وسایل از لوازم ضروری هستند و باید روی میز و یا داخل کشوها قرار بگیرند. اگر در زمینه رشته های مهندسی یا معماری و هنر مشغول به کار هستید، لوازم کار شما در دکوراسیون اتاق کارتان با سایر رشته ها متفاوت است و می توانید برای قرار دادن آن ها در اتاقتان به فکر قفسه مخصوص و درون دیوار و مغناطیسی باشید. از به کار بردن لوازم اضافه روی میز کار خود بپرهیزید تا در تمرکز شما اختلال ایجاد نکنند.

اتاق کار شما باید مکانی باشد که در آن آرامش داشته باشید و هیچ عنصر اضافه ای نباشد تا تمرکز شما را به هم بریزد، دکوراسیون اتاق کار شما علاوه بر آنکه می تواند موجب پیشرفت شما شود، معرف شخصیت شما نیز هست. پس در انتخاب دکوراسیون اتاق کار خود دقت کنید.

جاگذاری وسایل در اتاق کار

شما در اتاق کار جذاب خود ممکن است ساعت ها پشت سیستم بنشینید و به انجام کارهایتان بپردازید. پس باید به سلامت چشم هایتان اهمیت دهید؛ در این راستا دکوراسیون اتاق کار میز کار شما نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد تا چشمانتان کمتر اذیت شود. دسترسی داشتن به تمام وسایل مورد نیازتان می تواند در تسریع کارهایتان نقش داشته باشد. باید دقت کنید که فراهم آوردن این دسترسی سریع موجب به هم ریختگی اتاق کار شما نشود.

سبک های مختلف برای دکوراسیون اتاق کار

سبکی که برای دکور اتاق کار خود انتخاب می کنید ارتباط مستقیمی با رشته ی کاری شما دارد. برای مثال اگر در رشته های معماری و هنر و خیاطی مشغول هستید و لوازم کاری زیادی دارید، باید از کمدها و قفسه های رنگی و مختلفی در دکوراسیون اتاق کار خود استفاده کنید تا محل کارتان خسته کننده نباشد و معرف رشته تان باشد.

 اگر در رشته های حقوقی و انسانی مشغول به کار هستید، سبک مدرن و کلاسیک بهترین انتخاب ها برای دکور دفتر کار شما هستند.

رنگ ها در دکوراسیون اتاق کار

به طور کلی قاعده ی به خصوصی برای انتخاب رنگ ها در محل کار و دکوراسیون اتاق کار وجود ندارد و انتخاب شما باید بر حسب علاقه تان باشد.

اما بیشتر طراحان پیشنهاد می کنند که از رنگ سرد در دکوراسیون اتاق کار استفاده کنید و با کمک رنگ های گرم به اتاق روح ببخشید.

نکات مهم در طراحی اتاق کار

اینکه شما در چه زمینه ای مشغول به کار هستید، بسیار اهمیت دارد و شما باید بر اساس آنکه مشتریانی که در محل کار خود می پذیرید به چه علت به شما مراجعه می کنند محل کار خود را دکور کنید. برای مثال اگر شما وکیل یا پزشک هستید افرادی که به شما مراجعه می کنند نیاز دارند که رازهای آنان پیش شما حفظ شود و شما می توانید با انتخاب دیوارهای دو جداره و عدم استفاده از پارتیشن های شفاف این حس را که رازهای آنان نزد شما خواهد ماند به آنان القا کنید.

در انتها باید بدانید که شما با کمک طراحی محیطی میتوانید روی مراجعه کنندگانتان تأثیر بگذارید و نظر آنان را با دکوراسیون اتاق کار خود به سمت خودتان جلب کنید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.