ساخت ویلا
ساخت ویلا در شمال

طراحی داخلی ویلا

آبنما و برکه

آب نما یکی از چیزهایی است که استفاده از آن در طراحی دکوراسیون مفید است. آب نما دارای نمونه های مختلفی می باشد که در متن به آن اشاره خواهیم کرد. امروزه از تجهیزات زیادی به منظور زیبا کردن و جذاب کردن محیط زندگی افراد استفاده می شود. آب نما به عنوان یکی از ابزاری می باشد که می تواند به محیط پیرامون اطراف یک جذابیت و سر زندگی خاصی ببخشد. آب نما نمونه های مختلفی دارد و در هر جایی متناسب با آن محیط می توان از آن ها استفاده کرد.

مراحل ساخت آبنما

در این مورد نکات مختلفی وجود دارد و افراد باید به آن توجهی ویژه داشته باشند. ما در این متن سعی داریم آب نما را از جهات مختلفی به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه دوست دارید یک آب نما در محیط زندگی خود داشته باشید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

مراحل ساخت آبنما​

طراحی برکه و آبنما

آب نما را می توان یکی از بهترین طراحی های ممکن برای محیط هایی که قصد داریم آن ها را جلوه ای زیبا ببخشیم، دانست. خوب است که فضایی را که از یک آب نما در آن استفاده شده باشد برای شما ترسیم نماییم. تصور کنید که در محیط حیاط خانه ی خود یکی از انواع آب نماها را استفاده کرده اید. حال در ماه های گرم تابستان در حیاط خانه ی خود می نشینید و با روشن کردن آب نما علاوه بر اینکه از زیبایی های آن و صدای آرامش بخشش لذت می برید، با گردش آب، هوای محیط پیرامون خود را خنک تر می نمایید.

 

استفاده از آبنما تأثیر شگرفی بر دکوراسیون محیط دارد. استفاده از نما دهنده های آب چه در محیط داخلی و چه در محیط خارجی باعث می شود که نگاه افراد نسبت به آن جذب شده و محیط جذابی را به وجود آورد.

طراحی برکه و آبنما​

شما می تواند تجهیزاتی که در آب نما استفاده می شود را به گونه ای انتخاب نمایید که خود آن تجهیزات و طراحی ها به تنهایی زیبایی خاص خود را داشته باشند.

به طور مثال استفاده از یک ماهی که از دهان آن آب فواره می شود، علاوه بر زیبایی که فواره ایجاد می کند، خود آن ماهی نیز زیبایی خاصی به محیط می بخشد. در طراحی یک نمادهنده ی آب می توان از طرح های طبیعی نیز استفاده کرد. به طور مثال افراد می توانند با استفاده از یک نمای صخره ای و جاری کردن آب، یک آبشار بسیار کوچک و زیبا را در محیط اطراف خود به وجود آورند.

 

در طراحی نما دهنده های آب می توان از ایده های خلاقانه و زیبایی که امروزه کمتر مورد توجه می باشد، استفاده کرد. از نمونه های طرح های آب نما می توان به آب نمای موزیکال، دیواری، شیشه ای، مدرن، باغی، کلاسیک و … اشاره کرد.

انواع آبنما خانگی

استفاده از آب نما در محیط های داخلی با شرایط و قوانین خاصی همراه است. این شرایط و قوانین با توجه به اینکه محیط ها سر بسته می باشند، باید به خوبی رعایت شوند. در یک محیط باز چنانچه از فواره های بزرگ استفاده می کنید، اصلاً مهم نیست که مقادیری از آب به بیرون از محفظه ی آب نما ریخته شود.

 

اما در محیط های داخلی این موضوع باید به خوبی رعایت شود. آبنمای داخلی باید به خوبی عایق شده باشد تا هیچگونه نشتی به محیط بیرون از آب نما نداشته باشند. نما دهنده های آب که در محیط داخلی می باشند، باید به خوبی جلوی چشم باشند. آب نماهای داخلی را می توان به صورت پیش ساخته و جدا از بنای ساختمان استفاده کرد.

انواع آبنما خانگی​

ساخت آبنما در حیاط منزل

استفاده از انواع آب نما در محیط های خارجی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال افراد می توانند در حیاط خانه ها با استفاده از این آبنماها جلوه ای ویژه به آن ببخشند. آب نماها در اکثر محیط های عمومی نیز استفاده می شوند. به طور مثال می توان از آن ها در محیط پارک ها یا جلوی درب واحدهای تجاری استفاده کرد. گفتنی است آب نماهایی که در محیط های باز استفاده می شوند، محدودیتی ندارند بنابراین می توان از طرح ها و نمونه های مختلفی استفاده نمود.

آب نمای موزیکال و نورانی

یکی از زیباترین و خاص ترین آب نماها نمونه ی موزیکال آن می باشد. افراد می توانند با استفاده از موسیقی و ریتم ریزش آب، جلوه ای ویژه در محیط خود به وجود آورند. به طور مثال می توان با استفاده از موسیقی های آرامش بخش، ریتم ریزش آب را به گونه ای آرام طراحی کرد.

 

در این موارد می توان با استفاده از نورهای مختلف همگام با صدای موسیقی و ریتم آب، یک آب نمای موزیکال نورانی به وجود آورد. این نمونه از آب نماها را بیشتر در محیط های داخلی استفاده می نمایند. اما استفاده از آن در محیط های خارجی مانند فضای رستوران های سرباز یا به اصطلاح باغ رستوران ها، خالی از لطف نمی باشد. این نوع از آب نماها را می توان به صورت پیش ساخته تهیه کرد. در راه اندازی این آب نماها می توان از دستگاه های دیجیتال استفاده کرد که با توجه به ریتم آهنگ، ریتم فوران آب و بازی نور را هماهنگ کند.

آب نمای موزیکال و نورانی​

ساخت آب نمای دیواری

یکی از دیگر نمونه های آب نماها، نمونه ی دیواری آن می باشد. این نوع از آب نما می تواند با یک طراحی زیبا همراهی باشد، تا در زمانی که جریان آب وجود ندارد، خود به عنوان یک دیوار تزئینی و زیبا محسوب شود. نمونه های دیواری معمولاً به این صورت می باشد که جریان آب از بالا به پائین ریخته می شود و یک نمای آبشار گونه را ایجاد می کند.

ساخت آب نمای دیواری​

ایجاد آب نمای مصنوعی با جریان آب طبیعی

یکی از راه های ایجاد آب نما می تواند با استفاده از آب های طبیعی صورت گیرد. به عنوان مثال در ایجاد یک آبنمای باغی در محیط های عمومی مانند پارک هایی که در نزدیکی های یک چشمه یا یک رود قرار دارند، می توان از آب های طبیعی استفاده کرد.

 

به عنوان مثالی دیگر می توان با استفاده از روش های تلفیق آب نمای طبیعی و مصنوعی در محیط یک دریاچه طبیعی با استفاده از یک فواره مصنوعی جلوه ای زیبا به آن بدهید. همچنین می توان با استفاده از انواع نورپردازی ها در محیط آب های طبیعی نمایی زیبا به آن بدهید.

ایجاد آب نمای مصنوعی با جریان آب طبیعی​

قیمت برکه مصنوعی

برای اجرای یک آبنمای زیبا باید هزینه های مختلفی را در نظر گرفت. شکوه و زیبایی آن بستگی به هزینه ای دارد که افراد برای آن صورت می دهند. این هزینه ها می تواند شامل هزینه هایی چون خرید تجهیزات، هزینه های اجرا کنندگان آن و … باشد. افراد با توجه به نوع محیط خود و چیزی که در نظرشان موجود می باشد، هزینه می نمایند.

 

برای آن که هزینه هایی که قرار است صرف آبنما شود تا میزان زیادی کاسته شود، سعی نمایید با یک برنامه ی از پیش تعیین شده به جلو بروید. استفاده از افراد خبره در این امر می تواند بسیاری از هزینه های شما را کاهش دهد. توجه داشته باشید که برای کم کردن هزینه ی خود کیفیت و زیبایی آن را از بین نبرید، زیرا شما باید تا مدت ها از آن آبنما در محیط خود استفاده نمایید.

انواع مختلف آبنما

در ساخت انواع آب نماها از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. در ابتدا باید نوع آب نمایی که قصد طراحی آن را دارید مشخص نمایید و سپس به سراغ تجهیزات آن بروید. در ساخت آن با توجه به نوع آب نما باید مصالحی چون سیمان، سنگ های مختلف و ایزوگام برای عایق کاری استفاده کرد.

 

از اصلی ترین تجهیزاتی که باید مورد استفاده قرار داد، می توان به پمپ های آب اشاره کرد. لذا در ایجاد یک آب نمای مصنوعی نمی توان از جریان مستقیم آب استفاده کرد. به همین دلیل باید از یک محرک برای جریان سازی آب استفاده کرد. گفتنی است، این پمپ ها با توجه به نوع کارآیی که دارند، مخصوص می باشند و بهتر است که از بهترین نوع آن ها استفاده کرد.

انواع مختلف آبنما​

اجرای برکه مصنوعی

اجرای برکه مصنوعی نیز اصول و روش خاص خود را دارد برکه های مصنوعی را معمولا در فضاهای باز مثل باغ محوطه بیرونی رستوران ها و ویلاهایی که محوطه بزرگ دارند می سازند.

گاهی اوقات برکه های مصنوعی بعد از مدتی مکانی مناسب برای پرورش برخی آبزیان مثل ماهی و قورباغه می شود.

اجرای برکه مصنوعی​

ساخت آبنما و برکه توسط آکواستار

آکواستار به عنوان یکی از برند های معتبر در اجرای آکواریوم و نماهای تزینی آبی از سال 1386 در این زمینه فعالیت کرده است.

آکواستار طراح و مجری انواع سبز آبی های هیجان انگیز با ارائه نمونه کارهای قوی و زیبا می تواند بهترین انتخاب شما برای زیبا تر کردن محیط اطرافتان باشد.

ساخت انواع تراریوم، پالاداریوم، ویواووزا، انواع آکواریوم آب شور و شیرن و پلنت، تراس گاردن، روف گاردن، گرین وال و … با طراحی دقیق و زیبا همگی توسط آکو استار و تیم متخصص و با تجربه انجام می شود.

صفر تا صد اجرای نماهای سبز و زیبا در محیط زندگی و کار خود را از مشاوره رایگان تا طراحی و اجرا به آکواستار بسپارید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.