ساخت ویلا
ساخت ویلا در شمال

طراحی داخلی ویلا

ساخت استخر، سونا، جکوزی

همیشه داشتن فضای کافی خصوصا در یک ویلا افراد را به فکر ساخت استخر، سونا و یا جکوزی می اندازد. داشتن استخر در یک فضای شخصی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد زیرا شنا کردن یکی از تفریحات لذت بخش برای اغلب افراد می باشد.

ساخت استخر در ویلا

ساخت استخر امروزه به شکل مختلف انجام می شود معمولا در طراحی که انجام می شود با توجه به نمای ساختمان و کاربرد استخر شکل مورد نظر انتخاب می شود.

اما به طور کلی اغلب استخرها به شکل مستطیل ساخته می شوند زیرا به لحاظ هزینه های نگهداری و شیب بندی مقرون به صرفه تر می باشند.

اینکه استخر در کجا قرار بگیرد یکی از موارد بسیار مهم می باشد بهتر است استخر در محلی واقع شود که در طول روز در معرض آفتاب باشد و همچنین به جهت وزش باد نیز باید توجه شود و اینکه معمولا استخر باید از لحاظ حفظ حریم خصوصی محفوظ باشد.

ساخت استخر در ویلا​

استخر و جکوزی خانگی

آنچه که در ساخت استخر اهمیت ویژه ای دارد سازه استخر می باشد که باید به صورت اصولی و مهندسی و با نظارت دقیق انجام شود.

برای داشتن یک استخر اصولی که در آینده هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی نداشته باشد باید در نظر داشته باشید که حتما از افراد متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

 هر گونه کوتاهی و سطحی انگاری می تواند ایرادات زیادی در روند ساخت استخر شما ایجاد کند.

برای اینکه بتوانید به یک تیم اجرایی ماهر برای انجام این کار اطمینان کنید حتما سوابق اجرایی آنها را بررسی کنید برای گزینش بهتر می توانید از نمونه کارهای آنها دیدن کنید.

استخر و جکوزی خانگی

استخر و جکوزی ویلا

ساخت استخر و جکوزی در ویلا با توجه به نوع جکوزی و استخر مراحل مختلفی دارد. در متن به یکی از شیوه های ساخت استخر و جکوزی اشاره کرده ایم که شامل لوله کشی و ساخت رینگ است.

استخر و جکوزی ویلا

صفر تا صد ساخت جکوزی

ساخت جکوزی با توجه به نوع آن و امکانات جکوزی مراحل مختلفی دارد اما ساخت آن در ویلا و به صورت دست ساز غیر ممکن نیست. با صرف مقداری هزینه و با استفاده از راهنمایی که در ادامه به آن اشاره شده است می توانید یک جکوزی زیبا در ویلای خود داشته باشید.

صفر تا صد ساخت جکوزی​

سونا و جکوزی پیش ساخته

در جکوزی مسیرهای گرمایش، تصفیه و ماساژ همیشگی است. در ساخت جکوزی باید به این نکته توجه داشته باشید که زمانی که آب با سرعت بالا در لوله های منتهی به جت به داخل حوضچه جکوزی حرکت می کند با افت فشار بسیار زیادی روبرو می شود. پس در انتخاب سایز لوله های جکوزی بسیار دقت کنید. همچنین محل اتصال لوله ها به حوضچه را خوب چسب کاری کنید تا از نشتی جلوگیری شود. همچنین بهتر است انتهای همه لوله های جکوزی را با یک درپوش توری بپوشانید. لوله های پایینی را به پمپ وصل کنید. تا آب از یک طرف وارد حوضچه شود و از طرف دیگر به پمپ برگردد.

ساخت جکوزی گرد

برای ساخت جکوزی گرد مرحله بعد ساخت رینگ برای جت ها در جکوزی است. که در جنس های مختلفی در بازار موجود هستند مانند: استیل، پلاستیک و گالوانیزه که از هر کدام می توان استفاده کرد. جت ها در جکوزی با توجه به موقعیتی که دارند وظیفه ای بخصوص دارند. جت های پایین برای پمپاژ آب، و جت های بالا برای وارد کردن آب گرم و سرد به کار می روند. یک جت هم در انتهای جکوزی با درپوش قابل باز و بسته شدن کار بگذارید تا برای تخلیه آب از آن استفاده کنید. با استفاده از سیستم فاضلاب می توانید کار تخلیه را برای خودتان راحت تر کنید.

ساخت جکوزی گرد

ساخت حوضچه جکوزی

اگر بخواهید می توانید برای ساخت جکوزی خود از آجر استفاده کنید و نهایتا با کاشی یا مصالح دیگر روی آن را بپوشانید یا از چوب محکم و منبع آب پلاستیکی استفاده کنید. فقط حواستان باشد با توجه به اینکه جت ها باید در پشت فرد قرار بگیرند یک پله و پاشویه در مکان مناسب با توجه به موقعیت ماساژورها طراحی کنید.

 

طول و عرض حوضچه ها عموما 2.5 متر در 2.5 متر با عمق 1.5 متر است البته اگر بخواهید می توانید سایز آن را تغییر دهید ولی بدانید یک جکوزی با سایز گفته شده تقریبا 60 لیتر آب می برد.

ساخت حوضچه جکوزی​

شلنگ هوا و جت در ساخت جکوزی

شلنگ هوا برای افزایش هوای ورودی، حجم آب و ماساژ بهتر در ساخت جکوزی بسیار اهمیت دارد. جت های همجنس با رینگ ها به راحتی از بازار تهیه می شوند. با دقت و مهندسی شده این عمل را انجام دهید تا بعدا دچار نشتی یا مشکلات دیگر نشوید.

آخرین مرحله در ساخت جکوزی

در این مرحله باید جکوزی خود را سیمان کاری کنید و پس از آن آب بندی و سرامیک را انجام دهید. البته اگر بخواهید می توانید سیستم تهویه، لامپ های تزئینی و روشنایی هم برای جکوزی خود کار کنید. از زیبایی جکوزی غافل نشوید.

آخرین مرحله در ساخت جکوزی​

ساخت استخر سرپوشیده

ساخت استخر سرپوشیده نسبت به ساخت استخر در فضای باز هزینه های بیشتری دارد و همچنین تجهیزات متفاوتی را نیز نیاز دارد. معمولا استخر سر پوشیده را یا در قسمت زیر ویلا احداث می کنند که در این حالت باید قبل از ساخت ویلا در طراحی هایی که برای ویلا در نظر گرفته می شود اقدام به ساخت کرد.

گاهی نیز استخر سرپوشیده در فضایی نزدیک به ویلا اما سرپوشیده می سازند این مدل را اگر در ویلا فضای کافی وجود داشته باشد بعد از ساخت ویلا هم می توان احداث کرد.

ساخت استخر سرپوشیده​

ابعاد استاندارد جکوزی استخر

هر استخر با توجه به مکان قرارگیری و فضایی که در اختیار داریم ابعاد متفاوتی دارد عمق و ابعاد استخرهای خانگی اندازه متفاوتی با ابعاد استخرهای عمومی دارد.

عمق استخرهای خانگی معمولا از 1 متر شروع می شود و به صورت تدریجی افزایش می یابد.

ابعاد استاندارد جکوزی نیز به همین صورت است. جکوزی هایی که برای ویلا و خانه در نظر گرفته می شود از جکوزی های عمومی کوچکتر هستند.

طراحی استخر و جکوزی ویلا

اگر قصد ساخت استخر و جکوزی در ویلا خود را دارید حتما از یک طراح ماهر برای اینکار کمک بگیرد تا قبل از اینکه اقدام به ساخت کنید استخر شما را در فضای مورد نظرتان طراحی کند.

ساخت یک استخر به صورت اصولی و مهندسی نسبت به ساخت استخر به صورتی سنتی و تجربی در نهایت صرفه جویی در هزینه برای شماست زیرا در ساخت غیر اصولی هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی را باید متحمل شوید.

طراحی استخر و جکوزی ویلا

ساخت استخر در پارکینگ

ساخت استخر در پارکینگ نیز نیاز به یکسری اصول مهندسی دارد تا بتوان در پارکینگ استخر ساخت برای اینکار بازدید و مشاوره یک کارشناس حرفه ای و ماهر بسیار ضروری می باشد.

زیرا توجه به زیرساخت های ساختمان و پارکینگی که قصد احداث استخر در آن را دارید در این مورد بسیار مهم است.

برای اینگونه کارها در انتخاب پیمانکار بسیار دقت کنید یک استخر اصولی و مهندسی نیاز به شرکت پیمانکاری با تجربه و متخصص دارد.

ساخت استخر

مجوز ساخت استخر در ویلا

برای ساخت استخر در ویلا و خانه هم نیاز به مجوز دارید که اغلب این مجوز را باید از شهرداری جایی که قرار است استخر را در آن بسازید دریافت کنید در رابطه با استخر های عمومی اخذ مجوز برای احداث باید از سازمان تربیت بدنی صورت گیرد.

اما اگر قصد ساخت استخر در ویلای خود را دارید می توانید این کار را به یک شرکت مهندسی فعال در این زمینه بسپارید.

طراحی و ساخت استخر توسط شرکت مهندسی پرسیاه

شرکت مهندسی معماری پرسیاه با داشتن آتلیه تخصصی معماری و کادر مجرب اجرایی با تجربه و متخصص با داشتن همه امکانات اجرایی می تواند در ساختن یک استخر و جکوزی زیبا به شما کمک کند.

 

پرسیاه با سالها تجربه در زمینه پروژه های طراحی( پروژه های اداری، تجاری، مسکونی، ویلایی و برج در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی.) و اجرایی( ساخت ویلا، بازسازی و دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه های لوکس) و ارائه نمونه کارهای موفق، ساخت ویلا، ساخت استخر، بازسازی ویلا، محل کار، می تواند بهترین انتخاب شما برای انجام چنین پروژه هایی باشد.

 

از ویژگی های منحصر به فرد قراردادهای این شرکت می توان به ضمانتنامه متریال مصرفی به مدت یکسال اشاره کرد.

ارائه گزارش های شفاف مالی و قابل استعلام نیز از دیگر ویژگی های منحصر به فرد شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.

کمپین بزرگ رو ویلا

در کمپین بزرگ رو ویلا که توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان راه اندازی شده شرکت کنید و برای پروژه های طراحی و عمرانی خود تا ۷٪ تخفیف اجرایی  و تا ۵۰٪ تخفیف طراحی بهره مند شوید.

این انتخاب اقتصادی با شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.