طراحی ویلا در شمال

مجتمع پلکانی دیسلند، رامسر، جاده جواهرده

طراحی ویلا
طراحی ویلا در شمال

طراحی فروشگاه

فروشگاه به مکانی گفته می شود که مجموعه ای از مغازه ها وجود دارند که با توجه به نوع کاربری فروشگاه به مصرف کنندگان خدمات فروش و عرضه محصولات را ارائه می دهند.

 

فروشگاه به مکانی گفته می شود که مجموعه ای از مغازه ها وجود دارند که با توجه به نوع کاربری فروشگاه به مصرف کنندگان خدمات فروش و عرضه محصولات را ارائه می دهند.

 

اصول کلی طراحی فروشگاه

آنچه که در طراحی اولیه یک فروشگاه در ابتدا حائز اهمیت است توجه به مصرف کنندگانی است که قرار است از فروشگاه مایحتاج خود را تهیه کنند. در واقع نیاز سنجی برای طراحی یک فروشگاه در یک منطقه بسیار مهم است.

مرحله بعد در نظر گرفتن مصرف کنندگان و سطح مالی آنها می باشد.

 

در طراحی فروشگاه چگونگی قرار گرفتن واحدهای تجاری، راهروها، پله ها، آسانسورها و همچنین رستوران ها می تواند تعیین کننده یک طراحی خوب و کاربردی باشد.

دسترسی آسان به محل های عبور و پله ها، طراحی زیبای واحدهای تجاری، دسترسی آسان به سرویس های بهداشتی، جای پارک مناسب و بدون دردسر برای مشتریان همگی می تواند از ویژگی های یک طراحی اصولی برای  فروشگاه باشد.

 

امروزه در طراحی فروشگاه ها علاوه بر واحدهای تجاری و دیگر امکانات مثل رستوران و فودکورت وجود دارد همچنین قسمتی را به بازی برای کودکان و یا قرار دادن سینما و دیگر امکانات تفریحی اختصاص می دهند.

طراحی این چنین مجموعه هایی به دقت و وسواس بیشتری نیاز دارد.

 

معمولا طراحی اینگونه  فروشگاه ها به صورتی انجام می شود که افراد بتوانند بدون مزاحمت وارد قسمت های مربوط به امکانات تفریحی شوند و از اوقات خود لذت ببرند.

در نظر گرفتن تعداد جای پارک مناسب در پارکینگ با توجه به ظرفیتی که قرار است به فروشگاه وارد شوند نیز یکی از ضروریات به نظر می آید زیرا یکی از عواملی که ممکن است باعث رونق نگرفتن یک فروشگاه شود نداشتن جای پارک مناسب برای خودروها می باشد.

 

همچنین در نظر گرفتن محوطه های برای بازی کودکان نیز می تواند خریدی آسان و بدون دغدغه برای والدین و افرادی که کودک به همراه خود دارند را به وجود بیاورد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.