ساخت ویلا
ساخت ویلا در شمال

طراحی داخلی ویلا

آکواریوم آب شور

آکواریوم آب شور از جذاب ترین ابزارهای دکوراتیو در محیط های مختلف به شمار می رود. لازم است بدانید برای راه اندازی آکواریوم آب شور نکات مهمی را باید دانست.

 

آکواریوم آب شور در خانه

در ساخت روف گاردن و تراس گاردن دو مرحله باید مورد توجه قرار گیرد مرحله اول زیر سازی و زهکشی مناسب می باشد و مرحله دوم ایجاد فضای سبز، ساخت آبنما، حوض و… است.

 

انجام یک زهکشی و زیر سازی مناسب مانع از ایجاد هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده می شود به همین دلیل این کار باید با حساسیت بالایی انجام شود.

 

یک طراحی خوب و اصولی می تواند ما را به هدف خود در اجرای این کار بسیار نزدیک کند.

 

تخصص و تجربه در هر کاری همیشه حرف اول را می زند به همین دلیل اگر قصد ساخت یک تراس گاردن و یا روف گاردن را دارید حتما از تخصص و تجربه افراد توانمند در این زمینه بهره بگیرید.

 

یک اجرای اصولی و مهندسی علاوه بر اینکه حس اطمینان و آرامش را در شما ایجاد می کند در سرمایه و زمان شما نیز صرفه جویی می کند.

آکواریوم آب شور در خانه

هزینه راه اندازی آکواریوم آب شور

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع آکواریوم ها، آکواریوم آب شور می باشد که معمولاً این نوع آکواریوم به دلیل تاثیر زیاد در کاهش اضطراب و کاهش ضربان قلب در مراکز درمانی و فضای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع آکواریوم همچنین در ایجاد حس آرامش در افراد بسیار تاثیرگذار است از این رو اگر می خواهید فضای آرامی خلق کنید خرید این آکواریوم بسیار مناسب است.

 

اگر شما هم دوست دارید یک آکواریوم با شکوه داشته باشید می توانید آکواریوم آب شور را انتخاب کرده و ماهی های رنگارنگ و زیبایی در داخل آن نگهداری کنید. البته توجه داشته باشید که این نوع آکواریوم نسبت به آکواریوم آب شیرین گران تر است و به دلیل اینکه آب شور مورد استفاده در این نوع آکواریوم ها، در دسترس نمی باشد باید از نمک های مخصوص برای این نوع آکواریوم ها استفاده کنید تا فضای مناسب برای زندگی ماهی های آب شور فراهم شود. خرید تجهیزات مناسب برای راه اندازی آکواریوم، بسیار مهم می باشد که در ادامه تعدادی از این تجهیزات را بیان خواهیم کرد.

وسایل آکواریوم آب شور

در اولین اقدام برای خرید آکواریوم آب شور، باید دقت داشته باشید که در ابتدا فضای قرارگیری آکواریوم را انتخاب کرده و سپس نوعی از این محصول را خریداری کنید، که در فضای انتخابی جا شود. با توجه به اینکه این نوع آکواریوم دارای انواع مختلفی است از این نظر مشکلی وجود ندارد و شما به راحتی می توانید، نوع مورد نظر خود را خریداری کنید. آکواریومی که قصد خرید آن را دارید باید مجهز به فیلتر و روشنایی بوده، که اگر این آکواریوم به صورت بسته یا کیت باشد می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه تاثیرگذار باشد.

 

اگر فضای انتخابی شما بیش از حد کوچک است می توانید از کیت های آکواریوم کوچک و یا حتی بسیار کوچک استفاده کنید؛ اما در فضاهای بزرگتر استفاده از آکواریوم هایی به ابعاد دلخواه تان مانند آکواریوم های ویترینی می;تواند مناسب باشد. اگر آکواریوم آب شور که خریداری کرده اید دارای پایه نباشد می توانید از پایه و کابینت های موجود در بازار استفاده کنید.

وسایل آکواریوم آب شور

روشنایی آکواریوم آب شور

برای روشنایی آکواریوم آب شور باید به نوع آکواریوم انتخاب شده و نوع موجوداتی که قرار است در این آکواریوم نگهداری شود دقت کرد. اگر قصد ندارید که آکواریوم مورد نظر را به صورت بسته و کامل خریداری کنید، باید خودتان اقدام به خرید روشنایی آن نمایید. معمولا روشنایی آکواریوم ماهی ارزانتر از روشنایی آکواریوم تپه مرجانی می باشد.

 

توجه داشته باشید که اگر فکر می کنید در آینده بخواهید آکواریوم آب شور خود را ارتقا دهید بهتر است از فیکسچر هایی استفاده کنید که امکان نصب لامپ های قوی تر را دارد؛ همچنین اگر قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید، بهتر است به خرید لامپ های ال ای دی روی آورید. استفاده از مرکز نیرو نیز می تواند در کنترل روشنایی و سایر تجهیزات الکترونیک آکواریوم آب شور موثر باشد.

روشنایی آکواریوم آب شور

فیلتر آکواریوم آب شور

فیلتر یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای آکواریوم آب شور میپباشد، که برای تهیه فیلتر باید به نوع آکواریوم خود توجه داشته باشید  در حال حاضر فیلتر اسکیمر های پروتئینی بسیار مورد پسند افراد قرار گرفته است؛ البته توجه داشته باشید که وجود این نوع فیلتر در آکواریوم ها ضروری نیست اما به عقیده بسیاری از افراد این نوع فیلتر شرایطی را فراهم می کند که امکان نگهداری از ماهی های بزرگتر و بی مهرگان نیز فراهم می شود. با توجه به اندازه این نوع فیلتر باید قبل از خرید آن حتما مکان آن را در درون آکواریوم آب شور تعیین کنید.

سنگ زنده و بستر مناسب آکواریوم آب شور

انتخاب بستر برای آکواریوم آب شور با توجه به فشار آب تعیین می شود، به طوری که هرچه جریان آب، زیاد تر باشد بهتر است از بستر سنگین تری استفاده کرد تا به آسانی با فشار آب جابجا نشود. بستر آکواریوم آب شور از نظر رنگ، انواع، چگالی و اندازه ها متفاوت می باشد که می توانید بنا به سلیقه و نیاز خود نوعی از آن را انتخاب کنید.

 

یکی دیگر از اجزاء مهم در آکواریوم آب شور، استفاده از سنگ زنده می باشد زیرا با استفاده از این سنگ ها می توانید پناهگاه یا مکان هایی که حیوانات بتوانند در آن مخفی شوند و یا بخوابند و از مشکلاتی نظیر خشونت از سوی دیگر هم آکواریومی ها در امان باشند، بهره ببرید.

سنگ زنده و بستر مناسب آکواریوم آب شور​

بخاری و دماسنج برای آکواریوم آب شور

اگر آکواریوم شما اندازه کوچکی دارد می توانید از یک بخاری استفاده کنید، اما هر چه اندازه آکواریوم بزرگ تر شود توصیه می شود که از بخاری های بیشتر برای متعادل کردن دمای آب استفاده شود. در حال حاضر استفاده از سنسورهای دیجیتال می تواند برای سنجش دمای آب، از راه دور مورد استفاده قرار بگیرد.

 

توجه داشته باشید که استفاده از نمک دریایی نیز از مهمترین تجهیزات آکواریوم آب شور می باشد زیرا نمک موجب می شود آکواریوم به یک آکواریوم آب شور تبدیل شود. خرید موج ساز نیز بر اساس اندازه آکواریوم متغیر است و هرچه آکواریوم بزرگ تر باشد باید از موج ساز بیشتری جهت برقراری جریان آب در سراسر آکواریوم استفاده کرد.

پمپ هوا و سنگ هوا

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای آکواریوم آب شور پمپ هوا و سنگ هوا می باشد. حباب های هوا در این نوع آکواریوم ها سبب رسوب نمک در اطراف سیستم و بر روی ابزار هایی که روی آن آب پاشیده می شود شده، که در این مورد پمپ هوا و سنگ های هوا لازم می باشد. در هنگام تهیه پمپ هوا توجه داشته باشید که دستگاهی خریداری کنید که دارای صدا و لرزش کمی باشد و تنظیم فشار هوای خروجی آن امکان پذیر باشد.

 

ازن ساز نیز یکی دیگر از تجهیزات آکواریوم است، و همانطور که از اسمش پیداست برای تولید اوزون از آن استفاده می شود. این دستگاه موجب کارایی بهتر اسکیمر شده و همچنین باعث می شود باکتری های غیر مفید آب کاهش پیدا کرده و در نتیجه خطر بیماری در موجودات به حداقل برسد.

آکواریون آب شور

برنامه ریزی برای آکواریوم آب شور

اگر قصد خرید آکواریوم آب شور را دارید باید به نکاتی توجه داشته باشید. همانطور که در بالا ذکر شد آکواریوم آب شور دارای سه نوع آکواریوم تنها ماهی، آکواریوم ماهی و سنگ زنده و آکواریوم تپه مرجانی یا ریف می باشد، که در ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع آکواریومی را می خواهید خریداری کنید، پس از این مورد می توانید از منابع آموزشی مناسب که مختص افراد تازه کار و مبتدی در مورد آکواریوم ها می باشد، استفاده کرده و اطلاعات جامعی به دست آورید. در این کتاب ها معمولا جزئیاتی در مورد رژیم غذایی ماهی ها، ناسازگاری انواع ماهی ها، انواع بی مهره ها و ….بیان شده است.

 

در گام بعدی باید تجهیزات و وسایل مورد نیاز که در ابتدای مقاله توضیح دادیم را لیست کرده و خریداری کنید و پس از آن می توانید نسبت به راه اندازی آکواریوم آب شور اقدام نمایید.

راه اندازی آکواریوم آب شور در ویلا

پس از اینکه تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای آکواریوم آب شور را تهیه کردید باید نسبت به سرهم کردن آن و آماده سازی آکواریوم  در ویلا به مانند زیر عمل کنید

 

            هم سطح کردن پایه

            اطمینان از فضای کافی برای رابطه های الکتریکی

            تمیز کردن آکواریوم با آب شیرین و پارچه نرم

            رنگ کردن پشت آکواریوم و یا پوشاندن آن با پس زمینه آماده

            وارد کردن سامپ در پایه

            نصب سیستم تصفیه

            نصب موج ساز

            نصب بخاری آکواریوم

            نصب بستر و نمک های دریایی

            نصب سنگ زنده و راه اندازی سیستم

            نصب سیستم روشنایی

            افزودن ماهی ها و جانداران به داخل آکواریوم

راه اندازی آکواریوم آب شور در ویلا​

تست کردن آکواریوم آب شور

یکی از مهمترین گزینه ها در هنگام راه اندازی آکواریوم آب شور تست کردن آن می باشد که این عمل باید پس از نصب بخاری آکواریوم صورت گیرد، تا در صورت عملکرد اشتباه، تجهیزات دیگر را داخل آکواریوم قرار ندهید.

برای تست سیستم ابتدا باید همه اتصالات لوله خرطومی را چک کرد و از سفت بودن آن اطمینان حاصل کنید، سپس آکواریوم را با آب شیرین پر کنید، بیرون آکواریوم را کاملا خشک کرده، پمپ ها را یکی یکی به برق وصل کرده، تمامی اتصالات را برای یافتن نشتی کنترل کنید و زمانی که همه چیز کنترل شد برق را قطع کرده و سیستم را خاموش کنید.

 

برای پیشگیری برگشت آب آکواریوم به درون سامو، می توانید یک سوراخ کوچک بر روی لوله برگشتی پمپ سامپ ایجاد نمایید که در صورت بروز قطعی برق و هنگامی که پمپ بازگشتی خاموش شود، این سوراخ کوچک موجب می شود برگشت آب متوقف شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.