طراحی داخلی رستوران به سبک مراکشی

نام کارفرما: جناب آقای موسی زاده

محل پروژه: استان تهران/ شهرستان تهران/ منطقه الهیه

متراژ پروژه: 80 متر مربع

تعداد طبقات: یک طبقه

کاربری پروژه: رستوران

سبک معماری: مراکشی

رنگ های شاخص: رنگ سفید، طلایی، خردلی و قرمز

تاریخ شروع طراحی: آبان ماه 1397 خورشیدی

مدت زمان طراحی: هفت روز

طراحی ویلای رینه

سایر طراحی های این پروژه

درباره پروژه

مراکشی یکی از سبک های فوق العاده جذابی هست که کارفرما آن را برای رستورانش انتخاب کرد. بگذارید کمی از ویژگیهای معماری سبک مراکشی برایتان بگوییم؛ شکوه، رمانتیک و فانتزی بودن، رنگ های خیره کننده و وجود کنتراست از خصوصیات بارز این سبک می باشد و از سبکهای عربی و آفریقایی الهام گرفته است.

ما از یک الگو ثابت پیروی کردیم و آن را در گچبری سقف و پارتیشن های منبت کاری شده، پیاده کردیم. بنابراین یک هماهنگی بین المان های دکوراتیو ایجاد شد. قوس های نعل اسبی در طراحی مراکشی بسیار رایج هستند و ما دیوار سالن غذا خوری را توسط یک قوس بزرگ گنبدی شکل در بالای قاب ساده ی باریک ( یا به شکل دندانه دار) ایجاد کردیم. خیلی معمول نیست که شما این نوع قوس ها را در مساجد پیدا کنید. در اینجا این قوس مانند یک قاب زیبا همرا با رنگ خردلی در وسطش نقش ایفا می کند. پارتیشن های مشبک در دو طرف قوس، جذابیت سالن را چندین برابر کرده است.

 

در سالن غذا خوری از میز و صندلی های منبت کاری شده، پارچه های مخمل قرمز، سینی های برنجی و صنایع دستی استفاده کردیم تا فضا را به محیطی گرم و صمیمی و پویا تبدیل کنیم. لوستر های برنجی، صندلی هایی با رنگ شاد، کتیبه های روی دیوار می تواند حس معماری و قرار گیری در فضای مراکشی را تداعی نماید. یکی از المان های منحصر به فرد دکوراسیون مراکشی، فانوس های فلزی با نقوش مشبک است. زمانی که این فانوس ها روشن می شوند، به خاطر طرح های مشبک روی آن ها نورپردازی زیبایی را ایجاد می کنند و میتوانید از سبک مراکشی لذت ببرید. ما از این فانوس ها برای بالای میز غذا خوری استفاده کردیم. سبک مراکشی یکی از پرطرفدار ترین سبک ها برای رستوران ها می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.