طراحی و دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

پروژه طراحی و دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی دکتر فرقانی

مطب دندان پزشکی به سبک مینیمال

نام کارفرما: سرکار خانم دکتر فرقانی

محل پروژه: استان تهران/ شهر تهران/ منطقه تهرانپارس

متراژ پروژه: 100 متر مربع

تعداد طبقات: یک طبقه

کاربری پروژه: مطب دندان پزشکی

سبک معماری: مینیمال

رنگ های شاخص: رنگ سفید ترکیب با آبی و سبزی گیاهان

تاریخ شروع طراحی: آذر ماه 1397 خورشیدی

مدت زمان طراحی: هشت روز

ویژگی های برجسته طراحی

آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ هردوی این گزینه ها آرامش بخش هستند. بنابراین ما برای اینکه بتوانیم محیطی سراسر آرامش برای بیماران و پزشک فراهم کنیم، رنگ سفید را به عنوان رنگ پایه انتخاب کردیم. رنگ های دیگری چون سبز و آبی نیز در تکمیل این فضا به کار بردیم.

متریالی چون رنگ های سفید براق، مبلمان به رنگ آبی، کف پوش سرامیکی سفید در طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی کار رفته است. استفاده از رنگ های روشن و فرم های منحنی و نورپردازی غیر مستقیم فضایی آرام و متعادل برای کادر پزشکی و همچنین بیماران ایجاد کرده است. با یک آکواریوم گیاهی در سالن انتظار توانستیم، تا حدی زیادی استرس را از بین ببریم. لمس نرمی زندگی در قالب گیاهان به بهبود کیفیت و خلوص هوا در داخل نیزکمک کرده است.

چالش اصلی ما درطراحی این پروژه مطب دندانپزشکی تفکیک کامل فضایی با توجه به عملکرد و کاربری فضاها در متراژ پایین بوده است. پلان این مطب به سه قسمت اصلی تفکیک شده است. فضای اول فضای رسپشن و انتظار که شامل میز منشی و سرویس بهداشتی می شود. بخش دوم فضای درمانی  است که شامل دو یونیت دندانپزشکی می باشد و در قسمتی از پلان قرار گرفتند که پنجره رو به بیرون وجود دارد تا امکان فضایی روشن با نور طبیعی را برای درمان ایجاد شود. بخش سوم شامل آشپزخانه و اتاق استراحت پزشک که تراس مجزا نیز دارد، می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.