طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران

پروژه جناب موسی زاده رستوران زعفرانی کلاسیک

رستوران به سبک نئوکلاسیک

نام کارفرما: جناب آقای موسی زاده

محل پروژه: استان تهران/ شهرستان تهران/ منطقه الهیه

متراژ پروژه: 80 متر مربع

تعداد طبقات: یک طبقه

کاربری پروژه: رستوران

سبک معماری: نئوکلاسیک

رنگ های شاخص: رنگ سفید، طلایی، خاکستری و قهوه ایی

تاریخ شروع طراحی: آبان ماه 1397 خورشیدی

مدت زمان طراحی: هفت روز

ویژگی های برجسته طراحی

آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ هردوی این گزینه ها آرامش بخش هستند. بنابراین ما برای اینکه بتوانیم محیطی سراسر آرامش برای بیماران و پزشک فراهم کنیم، رنگ سفید را به عنوان رنگ پایه انتخاب کردیم. رنگ های دیگری چون سبز و آبی نیز در تکمیل این فضا به کار بردیم.

در طراحی این رستوران تناسبات هندسی کلاسیک را در بخش های متفاوت به کار بردیم؛ نظیر پارتیشن و دیوار پوش ها و آینه کاری. دیوار راهپله را با دیوار پوش های خاکستری و آینه کاری طلایی پوشاندیم یعنی المان ها و نماد های کلاسیک و مدرن را باهم به کار بردیم. در قسمت سالن انتظار نشیمنی طراحی کردیم که درعین سادگی بسیار راحت و دنج می باشد. یک آکواریوم توانست تکمیل کننده این فضا باشد.

سالن غذا خوری را با پارتیشن مشبک از فضای انتظار، تفکیک کردیم. یک دیوار شاخص در سالن وجود دارد که با ترکیب طلایی و دیوار پوش سفید، جذابیت سالن غذاخوری را چندین برابر کردیم. گل و گیاه باعث احساس شادی و آرامش و سر زندگی و دوری از غم می شود. روحیه انسان را تغییر می دهد و به انسان انرژی می دهد. همچنین گل و گیاه باعث افزایش رطوبت محیط و تازه تر شدن هوای محیط می شود و بسیاری از گیاهان تصفیه کننده خوبی برای هوا هستند و همچنین باعث افزایش اشتها در فرد می شود بنابراین وجود چند گلدان در سالن غذا خوری خالی از لطف نیست.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروژه های مرتبط

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.