محوطه سازی

امروزه محوطه سازی فضاهای بیرونی بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته زندگی آپارتمان نشینی نیاز به انجام محوطه سازی را بیش از پیش نمایان می کند.

[av_productslider categories='' wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='3' image_size='woocommerce_thumbnail' autoplay='no' interval='5' av-desktop-hide='' av-medium-hide='' av-small-hide='' av-mini-hide='' alb_description='' id='' custom_class='' template_class='' element_template='' one_element_template='' show_locked_options_fakearg='' av_uid='av-2m25tr' sc_version='1.0']

امروزه محوطه سازی فضاهای بیرونی بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته زندگی آپارتمان نشینی نیاز به انجام محوطه سازی را بیش از پیش نمایان می کند.

محوطه سازی در واقع زیبا سازی محیط بیرونی با استفاده از عناصر و المان طبیعی می باشد.

در محوطه سازی توجه به ویژگی های طبیعی مثل استفاده از گل ها و گیاهان بسیار مهم می شود.

کاربرد آبنما و حوض و … نیز می تواند در زیبایی محوطه تاثیر گذار باشد.

اصول کلی محوطه سازی

به طور کلی در محوطه سازی در ابتدا باید فضای مورد را از نظر متراژ مورد بررسی قرار داد و با توجه به متراژی که در اختیار داریم اقدام به طراحی می کنیم.

از آنجایی که در انجام محوطه سازی استفاده از گیاهان بسیار مهم می باشد توجه به خاک فضای مورد نظر و زیر سازی مناسب مهم است.

ساخت المان های مختلف در محوطه نیز می تواند به زیبایی فضا کمک کند.

اجرای آبنما و یا حوض نیز در فضاسازی و ایجاد تعادل در محوطه تاثیر گذار است. برای انجام بهتر محوطه سازی بهتر است از مصالح مناسب و با کیفیت استفاده شود زیرا بیشتر در معرض آسیب های محیطی قرار دارد.

یکی از مکان هایی که محوطه سازی به زیبایی آن بسیار کمک می کند فضای اطراف ویلا می باشد معمولا افرادی که اقدام به ساخت ویلا می کنند از محوطه بیرونی ویلا مثل حیاط و تراس زیاد استفاده می کنند به همین دلیل باید به محوطه سازی ویلای خود اهمیت ویژه ای دهند.

حتی در بسیاری از موارد افراد اقدام به بازسازی محوطه ویلای خود می کنند. در فرآیند محوطه سازی بهتر است از افراد با تجربه و ماهر که سابقه کارهای اجرایی زیادی در این زمینه دارند مشاوره بگیرید انجام کار به صورت اصولی و مهندسی شما را از دردسرهای هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده مبرا می کند.