طراحی ویلا

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش روز افزون مشکلات زندگی شهری و آپارتمان نشینی افراد بیشتر احساس می کنند که به محیطی خارج از فضای پرجنب و جوش شهری نیاز دارند.

[av_productslider wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='3' image_size='woocommerce_thumbnail' autoplay='no' interval='5' alb_description='' id='' custom_class='' template_class='' element_template='' one_element_template='' av_uid='av-15olx' sc_version='1.0']

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش روز افزون مشکلات زندگی شهری و آپارتمان نشینی افراد بیشتر احساس می کنند که به محیطی خارج از فضای پرجنب و جوش شهری نیاز دارند.

ویلا مکانی است که معمولا در مناطق خوش آب هوا و دارای ویژگی های طبیعی مثل رودخانه، دریا، جنگل و یا کوهستان بنا می شود.

برای طراحی یک ویلا باید چند اصل کلی در این زمینه توجه کرد.

اصول اولیه در طراحی ویلا

برای اینکه بتوانیم در مورد ساخت ویلا در یک منطقه تصمیم بگیریم ابتدا باید ویژگی های اقلیمی آن منطقه را مورد نظر قرار دهیم.

ویژگی های اقلیمی شامل:

میزان و جهت وزش باد

زاویه تابش خورشید

میزان رطوبت و خشکی هوا

همچنین در طراحی ویلا باید به قوانین ساخت و ساز در منطقه مورد نظر توجه کنیم.

و نیز باید در نظر داشته باشیم که ویلای مورد نظر قرار است برای چه کسانی و با چه سلیقه ای طراحی شود.

بعد از در نظر گرفتن همه موارد بالا باید با توجه به متراژ زمین مورد نظر اقدام به طراحی پلان ویلا و ساخت آن بکنیم.

برای طراحی نیاز است که از متخصصین طراحی سازه های ویلایی کمک بگیریم. اینکه یک ویلا بر اساس اصول صحیح طراحی شود امری بسیار مهم می باشد  تا همه موارد کلی و جزیی در خصوص یک طراحی کاربردی و کامل که همه جهات در آن در  نظر گرفته شده باشد را در اختیار ما قرار دهد.

در طراحی پلان یک ویلا همه موارد از قبیل، جاگذاری صحیح مکان های مختلف مثل آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس ها…

و همچنین جلوگیری از پرت شدن فضاها، کاربردی بودن فضاها، توجه به میزان نور ورودی به مکان های مختلف، سیرکولاسیون و هماهنگی فضاها در نظر گرفته می شود.

در طراحی ویلا سیستم سرمایش و گرمایش نیز مورد توجه قرار می گیرد و علاوه بر آن محوطه سازی فضای بیرونی ویلا که شامل باغچه، فضای سبز، تراس… است نیز طراحی می شود تا همه چیز قبل از اجرا به طور دقیق بررسی شود و همه موارد در نظر گرفته شود.

یک طراحی اصولی و بر اساس معیارهای صحیح معماری شما را به آنچه که در نظر دارید خواهد رساند.