طراحی محوطه و فضای سبز

محوطه سازی و ایجاد فضای سبز در مکان های مختلف کاربرد زیادی پیدا کرده است. خصوصا در مجتمع های آپارتمانی و ویلا ها می تواند نقش تععین کننده ای در زیبایی فضای بیرونی داشته باشد.

[av_productslider categories='' wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='3' image_size='woocommerce_thumbnail' autoplay='no' interval='5' av-desktop-hide='' av-medium-hide='' av-small-hide='' av-mini-hide='' alb_description='' id='' custom_class='' template_class='' element_template='' one_element_template='' show_locked_options_fakearg='' av_uid='av-1umald' sc_version='1.0']

محوطه سازی و ایجاد فضای سبز در مکان های مختلف کاربرد زیادی پیدا کرده است. خصوصا در مجتمع های آپارتمانی و ویلا ها می تواند نقش تععین کننده ای در زیبایی فضای بیرونی داشته باشد.

امروزه  افراد بیشتر سعی می کنند برای طراحی محوطه و فضای سبز به صورت حرفه ای و مهندسی عمل کنند و قبل از محوطه سازی و ایجاد فضای سبز از طراح حرفه ای برای اینکار کمک بگیرند.

اصول کلی طراحی محوطه و فضای سبز

طراحی محوطه و فضای سبز را می توان به سبک های مختلفی انجام داد. مثلا یکی از سبک هایی که در محوطه سازی از آن استفاده می کنند سبک چینی است.

در طراحی محوطه با توجه به متراژی که در اختیار داریم می توانیم از آلاچیق، آبنما، حوض و… نیز در طراحی استفاده کنیم.

تراس گاردن و روف گاردن نیز جزء طراحی محوطه و فضای بیرونی محسوب می شوند که طراحی مناسب برای هر کدام از این قسمت ها در زیبایی محوطه و فضای سبز ما موثر است.

استفاده از گیاهان مختلف با توجه به اقلیم خاص هر منطقه نیز بسیار مهم است در مناطق شمالی که گیاهان رشد خوبی دارند استفاده از گیاهان خاص جلوه و زیبایی زیادی به محوطه بیرونی و فضای سبز خواهد داد.

معمولا به هنگام طراحی ویلا فضا سازی محوطه بیرونی نیز با در نظر گرفتن نوع استفاده ای که کارفرمایان دارند انجام می شود.

به طور کلی برای یک طراحی اصولی و مهندسی باید از افراد متخصص در زمینه طراحی محوطه و فضای سبز که دارای تجربه و تخصص هستند کمک گرفت.

طراحان با بازدید از فضای مورد نظر و برآورد متراژ و موقعیت مکانی و سلیقه کارفرما اقدام به طراحی می کنند و در نهایت آنچه که در اختیار شما قرار می دهند بهترین و زیباترین حالت برای فضای مورد نظر شما می باشد.