ساخت ویلا

برای ساخت ویلا به مجموعه ما می توانید اعتماد کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. برای ساخت ویلا نظارت مستقیمی از جانب سازنده ای حرفه ای صورت می گیرد تا هیچ مشکلی در کار به وجود نیاید. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره ساخت ویلا خواهیم پرداخت تا آگاهی کافی در این زمینه را داشته باشید.

ساخت ویلا با مصالحی با کیفیت و استاندارد انجام می شود تا مجموعه ای قوی ارائه شود و رضایت مشتری کسب شود. کارشناسان عمران بر پروژه ساخت ویلا نظارت می کنند تا کاری تضمین شده ارائه شود. از به روز ترین تجهیزات برای ساخت ویلا استفاده می شود تا پروژه از هر لحاظ کامل و ایمن باشد.

[av_productslider categories='' wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='3' image_size='woocommerce_thumbnail' autoplay='no' interval='5' av-desktop-hide='' av-medium-hide='' av-small-hide='' av-mini-hide='' alb_description='' id='' custom_class='' template_class='' element_template='' one_element_template='' show_locked_options_fakearg='' av_uid='av-4pbkdz' sc_version='1.0']

ساخت ویلا در شمال

برای ساخت ویلا باید بدانید که این مجموعه تمام خدمات بازسازی ساختمان، تعمیرات کلی و جزئی، دیوارکشی و محوطه سازی، ساخت آلاچیق و آبنما، ساخت استخر، سونا و جکوزی را در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین مصالح آماده می کند. در صورتی که قصد ساخت ویلا در شمال را دارید با کارشناسان ما تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم در زمینه هزینه، روش کار و… را دریافت کنید تا با اطمینان خاطر این کار را به ما بسپارید. از نقشه ها و طراحی های روز برای ساخت ویلایی ایده آل استفاده می شود و این تضمین را می دهیم که ویلایی شیک و مجهز را ارائه خواهیم.

پیمانکار ساخت ویلا

در گذشته ساخت ویلا بیشتر به شکل سنتی و تجربی انجام می شد، امروزه اغلب افراد چه در بخش ساخت و ساز و چه استفاده شخصی ترجیح می دهند که ساخت ویلای خود را به شکل اصولی و مهندسی انجام دهند چرا که در یک ویلای مهندسی ساز که از ابتدا طراحی دقیق و اصولی دارد و تحت نظر مهندسین با تجربه ساخته و نظارت می شود و از پیمانکاران گزینش شده برای فرآیند ساخت استفاده می شود هزینه های تعمیر و نگهداری و مشکلات پر هزینه زیر ساختی پیش نمی آید.

در ساخت ویلا به روش اصولی و مهندسی کارفرما با توجه به سلیقه و سبک خاصی که به آن علاقمند است می تواند ویلای خود را تا مراحل پایانی بدون دردسر و اصولی به اتمام برساند.

به طور کلی برای ساخت ویلا بعد از انتخاب زمین و آماده سازی آن اقدام به گود برداری و بتن ریزی و ساخت سازه می کنند که در تمام این مراحل تا مرحله نازک کاری و دکوراسیون داخلی نیاز است که به طور حرفه ای و مهندسی نظارت کاملی بر این فرآیند صورت بپذیرد.

معمولا در روش اصولی و مهندسی حتی متریال های مورد استفاده برای ساخت نیز به دقت بررسی و گزینش می شوند تا با سبک ساخت ویلا و اقلیم خاص منطقه هماهنگی های لازم را داشته باشد.

نکته مهم و قابل توجه در ساخت ویلا توجه به زیر ساخت هایی است که اگر بر پایه اصول معماری و مهندسی نباشد مشکلات عدیده ای را برای شما ایجاد خواهد کرد.

مراحل ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا بدین صورت است که نقشه های معماری و سازه از جانب مهندس معمار تأیید می شود و از مراجع ذیصلاح در این خصوص مجوزهای لازم دریافت می شود تا موافقت برای ساخت ویلا کسب شود. بعد از سپری کردن این مراحل بر اساس نقشه نسبت به زمین همسایه و یا جدول خیابان و نقشه ای که داریم، نقطه گذاری زمین را آغاز می کنیم و دو نقطه از زمین را نشانه گذاری کرده و از گل میخ و یا میلگردی که سی سانتی است استفاده کرده و در نقاط نشانه گذاری شده می کوبیم. به این دو نقطه ریسمانی انداخته و با استفاده از گونیایی یک متری و یا فیثاغورث بعد دیگر زمین را گونیا کرده و با به دست آوردن نقطه سوم اقدام به نشانه گذاری آن می کنیم، سپس نقشه را چک کرده و همخوانی طول و عرضی که نشانه گذاری شده را با نقشه مطابقت می دهیم تا همخوانی داشته باشند ولی اگر ناگونیا بود نقطه بعد چهارم را با استفاده از دو عدد متر به دست می آوریم. در صورتی که بعد چهارم که نشانه گذاری شده است گونیا بود با توجه به ابعادی که نقشه دارد و با استفاده از متر اقدام به نشانه گذاری سر و ته زمین با گل میخ می کنیم.

انواع سبک های ساخت ویلا

 

ساخت ویلای کلاسیک

در ساخت ویلای کلاسیک طراحی و نما بسیار اهمیت دارد. ساخت ویلای کلاسیک سابقه طولانی در طول تاریخ دارد و این نوع ویلاها نشان دهنده جایگاه بالای صاحب ویلاست.

ویلاها یکی از انواع ساختمان ها می باشند که از چهار وجه خود دارای نما و ظاهری زیبا می باشند. این نوع ساختمان ها معمولا در اطراف شهر ها و در اماکنی با آب و هوا و محیط مناسب ساخته می شوند.

ویلای کلاسیک از انواع ویلاها به شمار می رود. اگر قصد شما ساخت ویلا است باید بدانید که سبک ویلا و طراحی و نمای آن در جذب مشتری بسیار مهم می باشد. ویلای کلاسیک از جمله ویلاهایی است که از گذشته تا بحال ساخته شده است. طراحی این نوع ویلاها بگونه ای است که نشان دهنده ی عظمت، اعتبار و جایگاه بلند اجتماعی افراد می باشند.

ویژگی های ویلای کلاسیک

ساخت و ساز ویلای کلاسیک می تواند در هر محیطی به شرط فراهم بودن فضای مناسب ساخته شود. معمولاً این نوع ویلاها در اماکنی که فضای باز بیشتر و محیط مناسبی برای نوع ساختمان های ویلایی وجود دارد و بیشتر در قسمت مرفه شهرها ساخته می شود.

معمولا در طراحی و ساخت این نوع ویلاها، نمای خارجی ویلا و دکوراسیون داخلی آن باید متناسب با هم و کلاسیک باشند.

در فضای بیرونی این نوع ویلاها، فضای سبز، درختان و بوته ها وجود دارند. همچنین از فضای بیرون به عنوان محلی برای ساخت استخرهای خانگی و حوض آب هایی با فواره ها نیز استفاده می کنند.

 

به طور کلی این نوع ویلاها دارای ویژگی های زیر می باشند

ایجاد و جایگذاری طرح ها و نمادهای معماری کلاسیک

رعایت قواعد و تناسبات هندسی کلاسیک برای ایجاد ظاهری کلاسیک

به کاربردن مصالح سنتی مانند سنگ، چوب و آجر

اصول ساخت ویلای کلاسیک

بررسی زمین مورد نظر برای ساخت ویلای کلاسیک با در نظرگرفتن فضا و مناظر طبیعی

طراحی نقشه و پلن مناسب و دقیق

توجه به المان های مورد نظر کارفرما و مشتری در طول ساخت ویلای کلاسیک

دکوراسیون ها و فضاهای داخلی و معماری ویلای کلاسیک

توجه و اجرای ضوابط و قوانین معماری

ساخت ویلا مدرن

در طراحی ویلا به سبک مدرن باید در نظر داشته باشید که از طرح های ساده و عاری از پیچیدگی استفاده کنید، در ساخت ویلا به سبک مدرن معمولا از اشکال و احجام مثل مربع و مکعب استفاده می کنند.

همچنین از رنگ ها و متریال های متناسب با سبک مدرن برای ساخت استفاده می کنند. یکی از مهمترین عناصر سبک مدرن سادگی در طراحی این سبک است.

معمولا در سبک مدرن از خطوط صاف و یک دست استفاده می شود، در طراحی دکوراسیون نیز استفاده از تزیینات زیاد معمولا به چشم نمی خورد و بیشتر ضروریات را مد نظر قرار می دهند.

در این سبک تا آنجا که می توانند از رنگ های خنثی برای ساخت و دکوراسیون استفاده می کنند.

ویژگی های ویلای مدرن

نمای یک ویلای مدرن بسیار ساده و بدون جزییات است.

در طراحی ویلای مدرن از خطوط صاف، عمودی و اشکال هندسی مثل مربع و مستطیل استفاده می شود.

متریال های به کار رفته نیز متناسب با سبک مدرن می باشد.

پنجره ها در سبک مدرن بزرگ و قدی هستند تا از نور طبیعی بهره بیشتری برده شود.

در سبک مدرن از سعی بر استفاده از عناصر طبیعی است.

در طراحی داخلی نیز فضاها باز طراحی شده اند.

محوطه سازی ویلا

 

یکی از موارد مهم و مورد توجه در ساخت ویلا محوطه سازی و فضای بیرونی ویلا است. درساخت محوطه ویلا توجه به چند نکته قابل اهمیت است. استفاده از مصالح مناسب و با کیفیت در ساخت محوطه ویلا و مسیرهای دسترسی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در ساخت محوطه ویلا مسیرهای دسترسی در اولویت قرار می گیرند که می بایست به ساخت آن ها بیشتر توجه کرد. برای این مسیرها می توان از مدل و مصالح مختلف استفاده کرد. بتن، سنگ برش خورده، چمن، آجر و سنگ ریزه از جمله متریال هایی هستند که در ساخت مسیرهای دسترسی از آن ها استفاده می شود.

نکات مهم در ساخت ویلا

برای اینکه بتوانید چشم اندازی زیبا از باغ و ویلایی که دارید به میهمانان و مراجعه کنندگان ارائه دهید می توانید به محوطه آن زیبایی خاصی ببخشید. جهت این امر توصیه میکنیم که به ساخت این نقطه از ویلا و باغ خود توجه بسیار کنید چرا که کسانی که به ویلای شما مراجعه می کنند در ابتدای امر می بایست از طریق محوطه وارد این دست از محیط ها شوند بنابراین طراحی محوطه ویلا نقش بسزایی در زیبایی و ساخت ویلای شما خواهد داشت.

جهت ساخت محوطه می توانید از ایده ها و متریال های مختلف بهره مند شوید که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت. اگر تمایل دارید که ساخت محوطه ویلا و باغ خود را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانید توصیه می کنیم مسیرهای دسترسی را در ابتدا مورد بررسی قرار دهید و اشکال مختلفی را برای طراحی آن ها در نظر بگیرید.

پیمانکار مناسب برای ساخت ویلا

 

ساخت ویلا توسط شرکت های مهندسی معماری از هر نظر می تواند به نفع شما باشد چرا که در اینگونه قراردادهای ساخت در زمان و سرمایه شما صرفه جویی خواهد شد.

در عصر حاضر با توجه به هزینه های تعمیر و نگه داری و رفت و آمد، انجام پروژه ساخت ویلای شما توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان با توجه به ویژگی ها و امتیازاتی که برای کارفرمایان در ساخت ویلا قائل است می تواند به نفع شما باشد.

پروژه ساخت ویلا در کنار شرکت مهندسی پرسیاه

شرکت مهندسی معماری پرسیاه دارای کادر مجرب از طراحان، مهندسان و پیمانکاران، همه آنچه که شما برای ساخت یک ویلای حرفه ای نیاز دارید را در اختیارتان می گذارد.

این شرکت مجهز به استودیو معماری می باشد تا طراحی خاص شما را براساس سلیقه و سبک مورد نظرتان انجام دهند و سپس وارد مرحله ساخت می شود و با ارائه گزارش های هفتگی بنا به درخواست کارفرما، شما را درجریان روند ساخت ویلا قرار می دهد.

مهندسین این شرکت با نظارت کامل و جامع خود در مراحل مختلف ساخت و به کارگیری پیمانکاران با تجربه و همچنین متریال های مناسب، پروژه ساخت ویلای شما را انجام خواهند داد.

یکی از مهمترین ویژگی های بارز شرکت مهندسی پرسیاه ضمانتنامه متریال می باشد که به مدت یکسال کل متریال مصرفی در پروژه را گارانتی می کند.

و سپس نوبت به طراحی داخلی و محوطه سازی ویلا می رسد که بر اساس طراحی های صورت گرفته با هماهنگی کارفرما انجام می شود.

پروژه ساخت ویلا در کنار شرکت مهندسی معماری پرسیاه باعث آرامش شماست!