ساخت ویلا
ساخت ویلا در شمال

طراحی داخلی ویلا

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت نوعی قرداد میان صاحب زمین و شخص سرمایه گذار است. معمولا مالکینی که زمین و یا ساختمانی کلنگی در اختیار دارند و توانایی ساخت و نوسازی ملک خود را ندارند از قراداد مشارکت در ساخت استفاده می کنند تا به نتیجه مطلوب خود برسند.

 

مشارکت در ساخت چیست؟

محوطه سازی ویلا تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد و باید در طراحی و ساخت آن تمهیدات لازم را بکار گرفت. در محوطه سازی بایستی چند عامل تاثیر گذار است، یکی از این عوامل بزرگی محوطه خواهد بود چرا که نوع محوطه سازی بر حسب وسعت محوطه متفاوت خواهد بود. محوطه سازی ویلا شامل کاشت درخت، چمن باغچه ها، تعیین محل امکانات محوطه، نحوه ساخت دیوار ها و بسیاری موارد دیگر می شود که باید آنها را رعایت نمود. 

همچنین لوکیشن ویلا نیز در محوطه سازی تاثیر خواهد داشت و باید با توجه به آب و هوای منطقه اقدام به ساخت محوطه نمود. قبل از محوطه سازی لازم می باشد که از کارشناسان حرفه ای در این زمینه مشاوره گرفت.

مشارکت در ساخت چیست

طراحی محوطه سازی ویلا مهم ترین موردی خواهد بود که باید توجه عمده ای به آن نمود چرا که این طراحی خواهد بود که همه چیز را سر جای خود خواهد گذاشت. طراحی ویلا را باید به کارشناس متخصص بسپارید تا هیچ عیب و نقصی در آن نبوده تا ویلای مد نظر خود را داشته باشید. طراحی محوطه ویلا همه موارد را شامل شده و حتی جا و مکان باغچه را نیز شامل خواهد شد.

پس از ساخت ویلا نیز مراحلی جهت ساخت محوطه ویلا وجود دارد که این مراحل را مهندسین متخصص به اطلاعتان خواهند رساند. چنانچه طرحی لوکس و مدرن در نظر دارید، بهتر است به یکی از مراکز طراحی مراجعه نمائید و با عقد قرارداد با یکی از این مراکز ویلایی شیک و مدرن داشته باشید.

مشارکت در ساخت زمین

مشارکت در ساخت زمین نیز به مانند خانه های کلنگی می باشد و با توجه به ارزش زمین و منطقه ای که در آن واقع شده است تعداد واحدها بین مالک و سرمایه گذار تقسیم می شود تنها تفاوت مشارکت در ساخت زمین با خانه های کلنگی در هزینه تخریب و اجاره واحد برای مالکین است.

مشارکت در ساخت زمین​

محاسبه آنلاین مشارکت در ساخت

گاهی اوقات بنا به درخواست کارفرما همه قسمت های ویلا تجهیز مبله نمی شود و فقط بخش آشپزخانه فرنیش می شود به این صورت که امکاناتی نظیر هود، گاز، فر در آشپزخانه در جای صحیح خود قرار داده می شود.

در مواردی ممکن است کارفرما بخواهد که آشپزخانه فول فرنیش شود در این حالت علاوه بر هود، گاز، فر تجهیزات دیگری مثل یخچال، لوازم برقی، ظرف و ظروف و… نیز برای آشپزخانه تهیه می شود.

خطرات مشارکت در ساخت

از مشکلات و خطرات احتمالی که در فرآینده مشارکت در ساخت ممکن است اتفاق بیفتد عدم اجرای تعهدات سازنده می باشد.

از جمله تعهداتی که ممکن است از جانب سازنده مورد کوتاهی قرار بگیرید می توان به استفاده از متریال های نامرغوب، نداشتن تمکن مالی برای به پایان رساندن پروژه، تحویل ندادن به موقع اسناد و مدارک مربوط به اخذ سند ملک.

کلاهبرداری مشارکت در ساخت

کلاهبرداری در مشارکت در ساخت هم جانب مالک و هم از جانب سازنده ممکن است اتفاق بیفتد یعنی اینکه هم مالک و هم سازنده در این فرآیند و نقل و انتقالات باید همه مراحل را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند و از افراد معتمد و کارشناسان با تجربه مشاوره بگیرند.

در مواردی ممکن است شخصی که خود را به عنوان مالک معرفی می کند سند جعلی ارائه دهد و پس از دریافت مبلغی به عنوان بلاعوض اقدام به کلاهبرداری کند که باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد.

شخص سازنده نیز اگر قصد کلاهبرداری داشته باشد با ارائه جواز ساخت جعلی و درخواست انتقال سند بخشی از زمین می تواند اقدام به کلاهبرداری کند.

قوانین مشارکت در ساخت چیست؟

قوانین مربوط به مشارکت در ساخت باید هم از طرف مالک و هم از طرف سازنده به طور کامل رعایت شود و هیچکدام از طرفین معامله بعد از امضای قرداد حق خروج از قرداد را ندارند.

در قرداد باید تمام موارد از قبیل متریال مورد استفاده، زمان تحویل، درصد مشارکت، تقسیم واحدها و… مورد بررسی و توافق قرار گیرد و در قرداد ذکر شود تا به انضای طرفین برسد.

قصور و کوتاهی در هر یک از موارد پیگرد قانونی دارد وتخلف محسوب می شود.

قوانین مشارکت در ساخت

نکات مهمی که درباره مشارکت در ساخت باید بدانیم

از مهمترین نکاتی که درباره مشارکت در ساخت باید بدانیم اینست که شخص سازنده دارای رزومه و نمونه کارهای موفق در این زمینه باشد معمولا افرادی که اقدام به مشارکت برای ساخت می کنند باید از تمکن مالی کافی برای به اتمام رساندن پروژه برخوردار باشند تا بتوانند به تعهدات خود در فرآیند ساخت و ساز عمل کنند.

سازنده‌گانی که تجربه و تخصص کافی در زمینه ساخت و مشارکت داشته باشند و به قوانین تسلط کافی داشته باشند معمولا بدون دردسر و به موقع کار را تحویل می دهند.

نکات مهم مشارکت در ساخت

نحوه محاسبه درصد مشارکت در ساخت چگونه است؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم درصد مشارکت و نحوه محاسبه آن با توجه به قیمت و ارزشگذاری که بر روی زمین انجام می شود متفاوت خواهد بود.

مثلا درصد مشارکت در منطقه 1 تهران با منطقه 20 قطعا متفاوت خواهد بود.

محاسبه درصد مشارکت در ساخت

صفر تا صد مشارکت در ساخت

انتخاب یک شرکت سازنده با پشتوانه قوی می تواند خیال شما را برای انجام یک قرارداد مشارکت موفق راحت کند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان با سالها تجربه موفق در زمینه طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی و ساخت ویلا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

مهندسین این شرکت با تجربه و دانش تخصصی خود در هر مرحله از طراحی تا اجرا در کنار شما خواهند بود تا پروژه ای بی نقص را به پایان برسانید.

از ویژگی های منحصر به فرد شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان در اختیار داشتن 35 درصد مصالح ساخت و ساز بدون واسطه و مستقیم از کارخانه می باشد که باعث صرفه جویی کارفرما در هزینه های ساخت می شود.

ارائه گزارش های شفاف مالی با قابلیت استعلام از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این شرکت است.

به کارگیری پیمانکاران گزینش شده و ماهر که در کار خود در هر مرحله تخصص و تجربه کافی را دارند، کیفیت ساخت را برای شما کارفرمای عزیز بالا می برد.

یکی از ویژگی های شاخص شرکت مهندسی پرسیاه گارانتی یک ساله متریال مصرفی در ساخت است، که به جراعت می توان گفت تنها شرکت ارائه دهنده این ضمانتنامه می باشد.

تجربه ساخت و ساز و طراحی در کنار شرکت پرسیاه می تواند برای شما آرامش را به ارمغان آرود.

درباره کمپین رو ویلا چه می دانید؟

کمپین رو ویلا یک اقدام عملی برای اثبات حسن نیت شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان به شما کارفرمایان می باشد تا بدین طریق از ۷٪ تخفیف اجرایی  و تا ۵۰٪ تخفیف طراحی در پروژه های خود استفاده کنید.

برای اطلاع از جزییات بیشتر درباره کمپین روویلا می توانید با کلیک بر روی این قسمت وارد بخش کمپین بزرگ رو ویلا شوید و از تخفیفات ما بهره مند شوید.

انتخاب با شماست!