طراحی ویلا مدرن در شمال

طراحی ویلا مدرن در شمال

طراحی ویلا یک سرمایه گذاری بزرگ است زیرا می‌تواند رویاهای شما برای داشتن یک ویلای خاص را برآورده می‌کند. اما چیزی که برای بسیاری از کارفرمایان مهم است، سبک طراحی ویلا است. طراحی مدرن سبکی است که طرفداران بسیاری دارد زیرا انسان امروزی بیش از هر زمان دیگری به فضاهای مینیمال و ساده وابسته است. به ویژه اگر ویلا در مناطق شمالی مانند رامسر، نوشهر، امیردشت، متل قو، چالوس، کلاردشت و سایر نواحی ساخته شود، می‌توان به داشتن یک زندگی ایده آل دل خوش بود. در این بررسی به مزایا و ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن در شمال کشور می‌پردازیم.

مزایای طراحی ویلا مدرن در شمال

دلایل زیادی برای انتخاب طراحی ویلا مدرن در شمال وجود دارند. استفاده هوشمندانه از فضا با به حداقل رساندن پرتی و در نظر گرفتن مواردی مانند نور طبیعی و طراحی فضای باز در قلب سبک مدرن قرار دارند. طراحی ویلا مدرن در شمال قرار است از نظر انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست باشد. در زیر به فواید طراحی ویلا مدرن می‌پردازیم:

سازگار با محیط زیست

شاید مهم‌ترین مزایای طراحی ویلا مدرن این باشد که آنها سازگار با محیط زیست هستند. ویلا‌های مدرن تاکید زیادی بر بهره‌ وری انرژی و محیط ‌زیست دارند. اسراف نکردن در مصالح، عایق بندی بهتر، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، به حداکثر رساندن جریان هوا برای صرفه جویی در گرمایش و سرمایش، سیستم‌های الکتریکی هوشمند ویلا و استفاده از وسایل کارآمدتر تنها تعدادی از مزایای ویلاهای مدرن هستند.

به حداکثر رساندن و بازیافت انرژی در حین کاهش ضایعات تا جایی که ممکن است همیشه یک هدف در ویلاسازی در شمال بوده است. این مهم شامل لوله کشی داخلی با صرفه جویی در مصرف آب، روشنایی کارآمد انرژی و استفاده از مصالح ساختمانی پایدار و بازیافتی می‌شود. اینها همراه با نور طبیعی و جریان هوای کارآمد، جنبه‌های اصلی طراحی ویلا هستند که می‌توانند در هزینه شما صرفه جویی کرده و به محیط زیست شمال کشور کمک شایانی کنند.

مزایای طراحی ویلا مدرن در شمال

به حداکثر رساندن فضا

پلان‌های طراحی مدرن ویلا از فضا به طور تصادفی استفاده نمی‌کنند. استفاده از فضا تا حد امکان کارآمد و در عین حال با به حداقل رساندن پرتی در قلب طراحی و ساخت ویلا مدرن است. طرح‌های ویلا مدرن به دنبال هماهنگی کامل بین فضا و اندازه کلی ویلا هستند. نظری که ما همیشه بعد از زندگی در یک ویلا با طراحی مدرن از مشتریان دریافت می‌کنیم این است که آنها احساس می‌کنند فضای حال حاضر بزرگتر از حالت معمول است.

در میان مزایای طراحی ویلا مدرن، فضای نشیمن نباید هرگز به اتاق‌های داخلی محدود شود. در ویلا‌های مدرن، فضای نشیمن به طور خاص طراحی می‌شود تا گسترش یابد و به بخشی از محیط اطراف تبدیل شود. یک طراحی خوب ویلای مدرن، فضای داخل و اطراف ویلا و محیط محلی شمال کشور را در نظر می‌گیرد. یک ویلا ایده آل به طور هماهنگ از زندگی داخل ساختمان به بیرون جریان می‌یابد.

پس طراحان باید فضا را به حداکثر برسانند تا افراد هرگز خفقان نکنند. حرکت از اتاقی به اتاق دیگر باید به طور طبیعی و بدون دردسر باشد. هنگام ورود به یک ویلا ناآشنا، نباید بپرسید که آشپزخانه یا اتاق نشیمن کجا است. یک طراحی مدرن باید باعث شود که شما فضاهای مختلف ویلا را به راحتی پیدا کنید، حتی زمانی که برای اولین بار وارد فضا می‌شوید. به علاوه، هرچه ویلا بازتر باشد، نور طبیعی فضا را روشن‌تر می‌کند. این مهم باعث می‌شود که فضای ویلا هدر نرود.

نور طبیعی بیشتر

طراحی ویلا مدرن توجه زیادی به نور طبیعی دارد. این مهم نه تنها شامل پنجره‌های بزرگ رو به ضلع جنوبی ویلا است بلکه پنجره‌های کوچکتر در چندین ضلع اتاق برای ایجاد سطح نور طبیعی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی یا روشنایی را نیز شامل می‌شود.

در نظر گرفتن کاربری هر اتاق، جهت ویلا در ارتباط با مسیر خورشید و زمانی از روز که به احتمال زیاد در هر اتاق خواهید بود، هنگام طراحی ویلا امری حیاتی هستند. به حداکثر رساندن نور طبیعی می‌تواند هزینه‌های انرژی را در طول ماه‌های زمستان با اجازه دادن به اشعه‌های خورشید برای گرم کردن ویلا در طول روز کاهش دهد.

ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن در شمال

طراحی زیبایی شناختی

ویلا‌های مدرن آنهایی هستند که تعادلی بین طراحی، کارایی ساختاری و زیبایی دارند. دارای عناصر بیرونی نوآور، مینیمال، ترکیبی از چوب طبیعی، سنگ، فلز و شیشه و خطوط ساده و تمیز هستند. طراحی ویلا مدرن جنبه‌های زیبایی شناختی را در طراحی کلی ادغام می‌کند و در عین حال افزودن‌های غیر ضروری را به حداقل می‌رساند.

همانطور که طرح باز به شما انعطاف بیشتری می‌دهد، همچنین فضای بیشتری برای نشان دادن سبک فردی خود به شما خواهد داد. جذابیت واقعی یک ویلا مدرن، همه در جزئیات از جمله مبلمان، رنگ‌ها و لمس شخصی هستند. یک ویلا مدرن طرحی جسورانه است که شخصیت مالک آن را نشان می‌دهد. به یاد داشته باشید، شما سال‌ها در ویلا خود زندگی خواهید کرد، پس چرا آن را نه تنها به یک شاهکار کاربردی، بلکه به یک تجربه چشم نواز تبدیل نکنید؟

ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن در شمال

وقتی صحبت از طراحی مدرن می‌شود، نکته کلیدی این است که همیشه کمتر بیشتر است. سادگی، مواد طبیعی، بافت‌ها و رنگ‌ها همگی با هم ترکیب می‌شوند تا سبکی منحصر به ‌فرد، ساده و ایده‌آل برای سبک زندگی امروزی ایجاد کنند. در زیر به مشخصات طراحی مدرن ویلا می‌پردازیم:

هندسه ساده

طراحی مدرن ویلا بر خطوط تمیز و اشکال هندسی تاکید دارد. دیگر ویژگی‌هایی مانند طاق‌ها، ستون‌های مزین، کرکره‌های پنجره یا هر گونه تزئینات در این سبک طراحی جایی ندارند. به جای این ویژگی‌ها که در یک نقطه از تجمل جمع شده‌اند، اشکال ساده و عدم تقارن وجود دارد.

طراحی مدرن همچنین از عناصر افقی و عمودی قوی استفاده می‌کند و حس سلسله مراتب را ایجاد می‌نماید و در عین حال به نحوی هم در تضاد کامل قرار می‌گیرد و هم با محیط طبیعی اطراف ترکیب می‌شود. در نهایت، هدف از طراحی مدرن ساده کردن ویلا، تاکید بر عملکرد و حذف هرگونه زواید غیر ضروری است. با حواس پرتی و بمباران مداوم فناوری و استرس در زندگی مدرن ما، سادگی یک لحظه آرامش بخش و خوشایند در طراحی ویلا‌ خواهد بود.

طراحی ویلا مدرن در شمال ایران

نور طبیعی

یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی مدرن ویلا، گنجاندن پنجره‌های بزرگ و بدون تزئینات است. نصب پنجره‌های بزرگ در اندازه‌ها و اشکال مختلف، کانون توجه را از آثار هنری یا کاغذ دیواری شلوغ حذف می‌کند و تمرکز اتاق را بر محیط طبیعی ویلا قرار می‌دهد. نور طبیعی خورشید ویلا شما را پر از درخشش و گرما کرده و شما و خانواده‌تان را شادتر می‌کند. به عنوان یک عنصر طراحی، همراهی پنجره‌های بزرگ با پنجره‌های کوچکتر در سرتاسر نمای ویلا می‌تواند حس عدم تقارن عمدی را ایجاد کند که با بسیاری از عناصر ساختاری که ممکن است در این سبک ساخت‌ و ساز لذت ببرید، مطابقت دارد.

مفهوم طبقه باز

پلان طبقه باز یکی دیگر از مواردی است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد زیرا این نوع طرح‌ها بسیار کاربردی هستند و امروزه در حال ترند شدن می‌باشند. پلان طبقه باز معمولاً دارای چند اتاق و یک طبقه باز عظیم در قلب ویلا است. این طرح به ساکنان ویلا اجازه می‌دهد تا پیوند خوبی نیز ایجاد کنند. اگر واقعاً می‌خواهید بودجه خود را در طراحی ویلاهای مدرن کاهش دهید، پلان طبقه باز انتخاب خوبی است. این سبک طراحی حتی می‌تواند فضای کوچک را بزرگتر و جادارتر نشان دهد.

درحقیقت، شاید مشخصه بارز طراحی داخلی مدرن، پلان مفهومی باز باشد. برداشتن دیوارهایی که زمانی فضا‌های مشترک را از هم جدا می‌کردند، بر روند سادگی، نور طبیعی و باز بودن فضا تأکید بیشتری دارد. در حالی که اتاق خواب‌ها هنوز یک خلوتگاه خصوصی هستند، ویلا مدرن برای خانواده‌ها ساخته شده است تا در کنار هم باشند، در حالی که آن پنجره‌های بزرگ کل ویلا را در نور خورشید می‌پوشانند. در طراحی باز، خانواده می‌تواند حتی زمانی که بچه‌ها در کنار تلویزیون مشغول بازی هستند، شام روی اجاق گاز آماده می‌شود، کنار هم احساس خوشبختی کنند.

ساخت ویلا مدرن در شمال

مواد طبیعی

طراحی مدرن به سمت مواد طبیعی گرایش دارد تا بیانیه‌ای را ارائه دهد که اغلب ویژگی‌های بیرونی ویلا به سبک مینیمال را منعکس می‌کند. ترکیب خطوط و اشکال مدرن با موادی مانند چوب، سنگ یا بتن اکسپوز، بیانیه‌ای جسورانه است و به ویلای شما طرحی آینده نگرانه می دهد. ما مخصوصاً عاشق طراحی ویلا‌هایی هستیم که از مواد مختلفی در کنار هم استفاده می‌کنند تا زیبایی کاملاً منحصر به فرد اما یکپارچه‌ای را نشان دهند.

پالت رنگ خنثی

فراتر از استفاده از مواد طبیعی، پالت رنگ نیز به همین شکل ساده است و از بافت‌ها و تن‌های رنگی طبیعی برای جلب توجه به عناصر معماری منحصر به فرد استفاده می‌کند. با استفاده از رنگ‌های طبیعی به همراه رنگ‌هایی مانند خاکستری یا سفید، ویلا‌های مدرن می‌توانند نمایی آرام و باشکوه داشته باشند. ویلا‌های طراحی مدرن با استفاده از عناصر معماری منحصر به ‌فردی مانند پنجره‌های بزرگ و نماهایی با ترکیب مواد مختلف، بیانیه‌ای مینیمال و فروتنانه ارائه می‌کنند.

هوشمندسازی ویلا

فناوری ویلا هوشمند امنیت، آسایش، راحتی و بهره وری انرژی را با اجازه دادن به مالک برای کنترل دستگاه‌های هوشمند خود از طریق یک برنامه یا حتی تنظیم دستگاه‌هایی برای کنترل خود فراهم می‌کند. صاحبان ویلا توانایی نظارت و کنترل واحدهای تهویه مطبوع و گرما، روشن یا خاموش کردن چراغ‌ها، راه ‌اندازی وسایل برقی، نظارت بصری و بسیاری موارد دیگر را خواهند داشت.

نکات مهم در طراحی ویلا مدرن در شمال

نکات مهم در طراحی ویلا مدرن در شمال

برای اکثر مردم، سرمایه گذاری در ویلا هزینه‌ای است که در طول زندگی یکبار انجام می‌شود، به همین دلیل عوامل مهمی وجود دارند که باید هنگام انتخاب یک طراحی مدرن ویلا در نظر گرفته شوند. هنگام بررسی گزینه‌های مختلف در انتخاب طرح‌ها و سبک‌های ویلا، مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید هدف از ساخت ویلا است.

طراحی ویلا عمدتاً به هدفی که ویلا برای آن استفاده می‌شود بستگی دارد، خواه این طرح برای زندگی دائمی در ویلا باشد یا محل تعطیلات که فقط برای چند روز در طول سال از آن استفاده شود. پس از انتخاب هدف از طراحی ویلای مدرن، برخی از فاکتورهای ذکر شده در زیر را در نظر بگیرید:

موقعیت ویلا

اصلی‌ترین عاملی که در ابتدا باید در نظر گرفت و به آن فکر کرد، موقعیت مکانی برای طراحی مدرن ویلا است. موقعیت مکانی در کنار هدف ویلا مهم است. برای مثال، اگر در حال طراحی ویلایی برای گذراندن تعطیلات هستید، مکانی به دور از زندگی پر هیجان شهر ایده آل خواهد بود. ویلاهای مخصوص تعطیلات به مکانی نیاز دارند که در محیط اطراف آرامش ایجاد کنند و ترجیحاً نزدیک به طبیعت دریا و جنگل شمال کشور باشند.

از طرف دیگر، اگر قصد طراحی ویلا برای اقامت دائم را دارید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. مکانی را انتخاب کنید که دسترسی به امکانات اولیه‌ای مانند مدارس، بیمارستان‌ها، سوپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها، ایستگاه‌های قطار و غیره آسان‌تر باشد. مکانی را انتخاب کنید که در قلب شهر بوده و همه امکانات در نزدیکی آن موجود باشند.

طراحی ویلا مدرن در شمال با شرکت مهعماری پرسیاه

برنامه ریزی بودجه

بسیار مهم است که از قبل درباره بودجه خود تصمیم بگیرید. بودجه‌ای را برنامه ریزی کنید که به آن پایبند باشید. فراموش نکنید که هزینه‌های مصالح، نیروی کار، معماری و اثاثیه همه باید به بودجه اولیه شما اضافه شوند. هرگونه نیاز شما به تجهیزات و امکانات خاص مانند استخر، سونا و جکوزی، محوطه سازی، طراحی داخلی و خرید مصالح ساختمانی باکیفیت، همگی در تعیین بودجه تاثیر مستقیم دارند. پس مهم است ابتدا برحسب قیمت زمین در مناطق مختلف شمال، هزینه‌های مصالح، هزینه پیمانکار، هزینه‌های شهرداری و غیره را تخمین بزنید.

اندازه ویلا

متراژ ویلا بستگی به کاربری و نیاز به فضا با توجه به تعداد افرادی که قرار است در ویلا زندگی کنند، دارد. اندازه ویلا را می‌توان به راحتی تعیین کرد. بسته به نیاز خود به فضا، تصمیم بگیرید که می‌خواهید ویلای شما یک طبقه باشد یا دوبلکس! برخی از مناطق شمال کشور نیز قوانین خاصی در طراحی ویلا دارند. پس بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد سبک و طراحی ویلا با معمار خود مشورت کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد اندازه ویلا باید بدانید یک مکان بزرگتر نیاز به بودجه بیشتری برای طراحی و ساخت دارد. هر چه فضای بیشتری را برای ویلای خود در نظر بگیرید، هزینه ساخت آن بیشتر خواهد بود.

طراحی مبتنی بر فناوری

در این عصر تکنولوژی، همه چیز در اطراف ما غرق در فناوری است. تصمیم درستی است که در طراحی ویلای جدید خود از فناوری استفاده کنید. همانطور که زندگی امروز ما حول محور تکنولوژی می‌چرخد، از تلفن‌های همراه گرفته تا ساعت‌های مچی هوشمند، همه چیز به اینترنت متصل است. طراحی ویلایی که با فناوری ادغام شده است، تصمیمی هوشمندانه است. مطمئن شوید که ویلای خود را به جدیدترین ابزارها و سایر وسایل فنی مجهز کرده‌اید تا زندگی خود را هوشمند سازید.

ویلا مدرن در شمال

طراحی ویلا مدرن در شمال با شرکت معماری پرسیاه

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در طراحی ویلا مدرن در شمال است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا در امیردشت می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: homecreatives.net ، gambrick.com

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.