Minimalist-style-in-architecture

سبک مینیمال در معماری

ساده گرایی در شکل های مختلفی از طراحی و هنر، به ویژه در هنرهای تجسمی و موسیقی استفاده می شود. 

ساده گرایان معتقدند که با حذف حضور فریبنده ترکیب بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت. 

مینیمال سبکی ساده گرا و بیانگر اجتناب از غیرضروریات به منظور تمرکز بر آن چه که در زندگی برای ما اهمیت دارد و به ما انرژی می بخشد، می باشد.

سبک مینیمال چیست

اصطلاح مینیمالیست نیز با توجه به محل کاربرد آن به معنی حداقلی و استفاده بردن از حداقل‌ها است، به همین منظور مینیمالیست‌ها به ساده بودن و ساده گرایی مشهور است. 

در هنر نیز مینیمالیسم یک سبک بوده و هنرمند طرح یا اثر خود را با ساده‌ترین و حداقل‌ترین ویژگی‌ها و جزییات خلق می‌کند، پس می‌توان گفت ساده گرایی همان مینیمالیسم بوده و در صنعت دکوراسیون داخلی نیز به ساده‌تر کردن فضا و محیط و استفاده حداقلی از لوازم در هر بخش سبک مینیمال گفته می‌شود.

 سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی به معنای شعار معروف”کمتر بیشتر است” می باشد و این سبک با حالت ها و استایل های متفاوت تمرکز دید را به خود معطوف می کند.

کاربرد سبک مینیمال در طراحی داخلی

یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است سبک مینیمال مورد توجه قرار بگیرد سادگی و عدم پیچیدگی های اضافی در این سبک است.

ساده گرایی، ساده پسندی یا مینیمالیسم یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته است. 

سبک مینیمال یا کمینه گرایی تنها بروی سادگی و چیدمانی خالی از پیچیدگی تاکید می کند.  خاصیت اصلی سبک مینیمال در طراحی داخلی، ایجاد خانه ای است که فرد نسبت به آن احساس تعلق و وابستگی کرده و از بودن در آن لذت ببرد. 

در این سبک دکوراسیون داخلی همه چیز نهایت صحت و دقت است و در هیچ چیزی زیاده روی نشده است. 

همین طور که از اسم این استایل مشخص است، تاکید این سبک بر سادگی و بی آلایشی است.

نقش رنگ ها در معماری به سبک مینیمال

  استفاده از رنگ‌های روشن و به خصوص سفید از مهم‌ترین نمایه‌های اصلی مینیمالیستی‌ها است، رنگ های مورد استفاده در این سبک ممکن است که خیلی تیره و خسته کننده یا روشن باشند، یا در برخی موارد ممکن است از رنگ های درخشان و نمایشی استفاده شود. 

اجزا و وسایل مورد استفاده در یک مکان با طراحی داخلی مینیمالیست همین طور با اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل و دایره می باشند، اما سطوح و ظواهر همه چیز صاف و ساده، بدون جزئیات و بی آلایش است. 

خیلی ها مخالف حضور تلویزیون های بزرگ و حجیم در دکوراسیون های مینیمال هستند، اما پروژکتور یک راه حل مناسب برای افرادی است که تماماً خواستار سبکی مینیمال هستند.

اگر قصد طراحی ویلا و یا ساخت ویلا به سبک مینیمال دارید می توانید بر روی این قسمت کلیک کنید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.