ساخت ویلا چقدر زمان می برد؟

ساخت ویلا چقدر زمان می برد؟

ساخت ویلا بر اساس تعدادی متغیر می‌تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد. مکان، سبک طراحی، متراژ، امکانات ویلا، آب و هوا، بودجه و غیره بر میزان زمان لازم برای تکمیل ساخت تأثیر می‌گذارند. در حالی که فکر داشتن یک ویلا کاملاً جدید که مطابق با نیازهای شما باشد، امری مهم و ضروری است اما مهم است بدانید که مدت زمان ساخت ویلا چقدر است. دانستن همه عوامل و جدول زمانی اولیه در ابتدای پروژه به شما این امکان را می‌دهند که تصمیماتی آگاهانه در مورد طراحی و ساخت ویلا بگیرید. در این بررسی در مورد این پرسش که ساخت ویلا چقدر زمان می برد؟ صحبت می‌کنیم.

میانگین زمان ساخت ویلا

متوسط ​​​​فرآیند ساخت ویلا جدید تقریباً هفت تا 10 ماه طول می‌کشد. این بازه زمانی شامل نهایی کردن طرح‌ها و اخذ مجوزها، ساخت و ساز ویلا و مراحل پایانی کار است. اگرچه ممکن است این زمان کوتاه‌تر یا بلندتر شود اما به خاطر داشته باشید که این مدت زمان در صورتی است که پروژه کوچک باشد و خللی در روند ساخت و ساز ایجاد نشود.مهم

اگر قصد دارید یک ویلا کاملاً سفارشی بسازید، باید زمان بیشتری را برای ملاقات با معمار یا سازنده و ترسیم نقشه‌ها، تأمین بودجه و مجوزهای لازم، گرفتن تمام تصمیمات طراحی و غیره در نظر بگیرید. یک ویلا سفارشی معمولی از ابتدا تا انتها با یک پیمانکار کمی بیشتر از یک سال طول می‌کشد اما برای یک ویلا کاملاً سفارشی این فرآیند به طور بالقوه می‌تواند بیشتر نیز باشد.

میانگین زمان ساخت ویلا

عوامل موثر بر مدت زمان ساخت ویلا

در ساخت و طراحی ویلا عوامل زیر موثر هستند:

اخذ مجوزها

بسته به محل احداث ویلا، فرآیند دریافت مجوزها و تاییدیه‌های لازم می‌تواند زمان بر باشد. به دلیل کار زیاد بازرس، محدودیت‌های ناشی از مقررات شهرداری یا صرفاً کاغذ بازی بیش از حد که باید بایگانی شود، تأخیر در این مرحله اجتناب ناپذیر است. مهم است که انتظار تاخیرهای احتمالی در این زمینه را داشته باشید و جدول زمانی خود را برای محاسبه آنها تنظیم کنید. این امکان را دارید کلیه مراحل دریافت مجوز را به شرکت مهندسی معماری پرسیاه واگذار کنید تا بتوانید به صورت قانونی پروانه ساخت را اخذ کنید.

موقعیت مکانی

مکانی که ویلای خود را برای ساختن انتخاب می‌کنید نیز بر جدول زمانی تأثیر می‌گذارد. ممکن است مناظر شگفت انگیزی را شمال کشور و دیگر مناطق پیدا کرده باشید اما به خاطر داشته باشید که تمام مصالح ساختمانی و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت ویلا رویایی شما نیز باید قابل دسترسی و قابل حمل باشند. در طول فرآیند آماده سازی، پاکسازی و تسطیح محل ویلا برای ساخت فونداسیون نیز ممکن است با برداشتن درختان، سنگ‌ها و سایر موارد با تاخیر مواجه شوید.

ساخت و ساز در مناطق شمالی به طور متوسط ​​طولانی‌‎تر از مناطق اطراف تهران است. بدین دلیل که مناطق شمالی تحت تاثیر باران و نامساعد بودن شرایط جوی قرار دارند. علاوه بر توقف کار، طوفان می‌تواند باعث سیل، آسیب رساندن به منابع و یا غیرقابل عبور کردن جاده‌های آسفالت برای تجهیزات و مصالح به محل پروژه شود.

آب و هوای یخبندان و بادهای شدید نیز می‌توانند به تأخیر در برخی مراحل ساختمان منجر شوند. عمل آوری فونداسیون، رنگ آمیزی، احداث اسکلت بنا و نصب خطوط فاضلاب و مراحل دیگر، در شرایط آب و هوایی نامساعد قابل انجام نیستند. اگرچه هیچ راهی برای برنامه ریزی برای چنین رویدادهایی وجود ندارد اما آگاهی از احتمال تاخیر آب و هوا بسیار مهم است. علاوه بر این، ساخت ‌و سازها در مناطق شهری و توسعه ‌یافته سریع‌تر از ساخت ‌و ساز در مناطق روستایی خواهند بود. بدین دلیل که دسترسی به تجهیزات و مصالح راحت‌تر است.

عوامل موثر بر مدت زمان ساخت ویلا

نوع ویلا

منطقی است که ساخت ویلا‌ها با متراژ بیشتر به زمان زیادی نیاز دارد و همین امر در مورد طرح‌های پیچیده‌تر نیز صدق می‌کند. ساخت یک ویلای دوبلکس به زمان بیشتری نسبت به ویلای فلت با همان متراژ نیاز دارد. همچنین ویلاهای لوکس که جزئیات زیادی در طراحی داخلی و نمای خود دارند و از حداکثر امکانات مانند استخر و سونا، محوطه سازی، تراس گاردن و روف گاردن، تجهیزات هوشمند و غیره بهره می برند، به زمان زیادی برای ساخت نیاز دارند.

ساختن یک ویلا سفارشی ممکن است به دلیل مشکلات بالقوه در طول فرآیند ساخت، تاخیرهای پیش بینی نشده‌ای را تجربه کند. اگر پلان ساختمان دارای طراحی پیچیده است و جزئیات زیادی دارد، مدت زمان ساخت ویلا نیز بیشتر می‌شود. ویلاهای دارای مصالح خاص نیز ممکن است در صورت کمبود یا در دسترس نبودن مصالح با تاخیر مواجه شوند. علاوه بر این، مسائل آب و هوایی در حمل و نقل می‌توانند منجر به تأخیر در ارسال شوند.

نیازهای شما

یکی از بزرگترین دلایل تاخیر در ساخت و ساز جدید، خریدار بلاتکلیف است! تغییر نقشه‌ها در نیمه راه ساخت، تغییر نوع مصالح یا انتظار برای تصمیم گیری در مورد طراحی تا آخرین لحظه می‌توانند ساخت و ساز را به تاخیر بیاندازند یا حتی متوقف کنند. برخی از مواد هفته‌ها طول می‌کشند تا پس از سفارش به دستشان برسند، بنابراین مهم است که در مورد انتخاب نوع متریال تصمیم قطعی بگیرید.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه قبل از شروع طراحی و ساخت با شما چندین جلسه مشاوره تنظیم می‌کند تا تصمیم گیری‌های قطعی گرفته شوند. دریافت مشاوره تخصصی به شما کمک می‌کند تا نیازهای خود را بهتر بشناسید و درک کنید. مشاوره به همسو شدن فکر شما با تیم طراحی و پیمانکاری کمک زیادی می‌کند.

جدول زمانی ساخت ویلا

جدول زمانی ساخت ویلا

در حالی که ساخت ویلای جدیدی منحصر به فرد خواهد بود، یک فرآیند کلی از مراحل وجود دارد که باید برای هر پروژه‌ای اتفاق بیفتد. ما روند اساسی ساخت ویلا را بر اساس یک برنامه 170 هفته‌ای بیان کردیم. اکثر ویلا‌های بزرگ بیش از 17 هفته طول می‌کشند و همیشه تاخیرهای پیش بینی نشده‌ای وجود دارند اما روند عملیات کار تا حد زیادی یکسان خواهد بود. جدول زمانی ساخت ویلا به شرح زیر هستند:

هفته 1: آماده سازی و مقدمات

قبل از شروع ساخت و ساز، ویلا باید آماده شود. محل از هر گونه مانعی مانند درخت یا گیاهان هرز پاک شده و تسطیح می‌شود. طرح کلی ویلا برای آماده شدن برای مرحله بعدی بر روی زمین ترسیم خواهد شد.

هفته 2 تا 5: ساخت فونداسیون و اسکلت

هنگامی که سایت آماده و تراز شد، اکنون زمان شروع ساخت ویلا است. ابتدا یک فونداسیون بتنی که پایه کل ساختار ویلا را پشتیبانی می‌کند، در محل ریخته می‌شود. بازرسی برای اطمینان از صحت آن انجام خواهد شد. شالوده می‌تواند یک دال نواری باشد. هنگامی که فونداسیون ریخته و عمل آوری انجام شد، ساخت و ساز به سمت اسکلت بنا می‌رود.

اسکلت شامل ستون‌ها و تیرها هستند. دیوارها، کف‌ها و سقف با یک مانع محافظ که به عنوان پوشش ویلا شناخته می‌شود، قاب بندی شده و احداث می‌شوند. سازه مجددا مورد بازرسی قرار خواهد گرفت تا مطمئن شد که این مرحله حیاتی به درستی انجام شده است.

هفته 6 تا 7: برق و مکانیک

اکنون که استخوان بندی ویلا تکمیل شده است، می‌توان عناصر مکانیکی و برقی را اضافه کرد. این مرحله شامل سیم کشی برق، لوله کشی و تهویه می‌شود. مهم است که کلیه مراحل به درستی و طبق نقشه‌های الکتریکال و مکانیکال باشند.

راه‌هایی برای کوتاه کردن زمان ساخت ویلا

هفته 7 تا 8: عایق کاری و دیوار چینی

هنگامی که همه عناصر مکانیکی و برقی در جای خود قرار گرفتند، عایق بندی و دیوارچینی اضافه می‌شوند. این یک مرحله بسیار مهم است، به ویژه اگر ویلا در مناطق شمالی کشور ساخته می‌شود زیرا شرایط آب و هوایی باید ملزومات عایق کاری را ارائه دهد.

هفته 9 تا 11: کف سازی و رنگ آمیزی

مرحله بعدی نصب کفپوش و رنگ آمیزی دیوارها خواهد بود. به دلیل احتمال کثیف شدن در حین ساخت، معمولاً کفپوش دیرتر نصب می‌شود. رنگ کردن دیوارها، جزئیات طراحی داخلی و تزئینات در این مرحله اضافه خواهند شد.

هفته 12 تا 13: پایان‌های بیرونی

پوشش‌های بیرونی که قبلاً نصب نشده‌اند، از جمله آجر یا سنگ کاری و نمای سایدینگ در این مرحله اضافه خواهند شد. این مرحله شامل هر قسمتی است که به ساخت نما مربوط می‌شود.

هفته 14: تجهز مبله

در طول مرحله تجهیز مبله، با برق ‌کارها، لوله‌ کش‌ها و سایر پیمانکاران فرعی که وسایل داخلی و کارهای تکمیلی را در ویلا نصب می‌کنند، انتظار شلوغی از فعالیت را داشته باشید. از وسایل روشنایی و شیرآلات گرفته تا چیدمان لوازم خانگی، این مرحله به زیبایی طراحی داخلی ویلا مربوط می‌شود.

هفته 15: تمیز کردن

اکنون که همه عناصر ویلا در جای خود قرار دارند، تمیز کردن ویلا شروع می‌شود. گرد و غبار و کثیفی پاک خواهند شد و تمام زباله‌ها و اقلام باقی مانده حذف می‌شوند.

طراحی و ساخت ویلا با شرکت مهندسی پرسیاه

هفته 16: محوطه سازی

در این مرحله به ساخت محوطه سازی مربوط است. هر المان در محوطه اعم از استخر، آبنما، پوشش گیاهی، آلاچیق، نورپردازی و غیره با دقت اجرا می‌شوند. این مرحله در زیبایی نهایی ویلا تاثیر شگفتی دارد.

هفته 17: بسته شدن پروژه

هنگامی که از ویلا تکمیل شده راضی هستید، می‌توانید زمان بسته شدن پروژه خود را برنامه ریزی کنید. این مهم شامل امضای تمام اسناد و نهایی کردن تامین مالی و دریافت کلید خواهد بود.

راه‌هایی برای کوتاه کردن زمان ساخت ویلا

در حالی که اجتناب از تمام تاخیرها غیرممکن خواهد بود، اقداماتی وجود دارند که می‌توانید آنها را انجام دهید تا مطمئن شوید که ساخت ویلا شما به دلیل عدم تصمیم گیری، بی‌نظمی یا عدم ارتباط متوقف نخواهد شد.

برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید

بسیار مهم است که با یک تصمیم واضح به ساخت ویلا جدید نزدیک شوید و سپس به آن برنامه پایبند باشید. مطمئن شوید که از همان ابتدا اهداف و انتظارات واقع بینانه‌ای را تعیین کرده‌اید. اولین و مهمترین چیز بودجه است. تامین مالی در قالب یک پیش تایید، به شما عدد مشخصی را می‌دهد که باید آنها را در هنگام مطرح شدن ایده‌های جدید وسوسه انگیز در طول ساخت، به خاطر بسپارید. با یک بودجه مشخص از همان ابتدا، برنامه ریزی در مسیر ساخت و ساز آسان‌تر خواهد بود. تا جایی که می‌توانید قبل از شروع مراحل ساخت، تصمیمات خود را نهایی کنید.

زمان ساخت ویلا

مراقب برنامه زمانی باشید

اگر بیشتر درگیر فرآیند ساخت و ساز هستید، تصویر واضحی از برنامه مورد انتظار داشته باشید و به طور منظم با پیمانکار خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز به موقع پیش می‌رود. اگر تأخیرها ظاهر شدند، در مورد اینکه چگونه می‌توان از آن زمان برای انجام کارهای دیگر استفاده کرد یا اینکه چگونه می‌توان برنامه‌ها را برای ادامه مسیر اصلاح نمود، گفتگو کنید. با عدم تغییر در مصالح، تامین کنندگان یا پیمانکار فرعی می‌تواند برنامه زمانی را دست نخورده نگه دارد.

یک خط ارتباطی باز را حفظ کنید

ارتباطات برای پیشبرد پروژه ساختمانی امری کلیدی هستند. به طور منظم با سازنده یا پیمانکار خود تماس بگیرید تا در مورد پیشرفت و مشکلات صحبت کنید. ارتباط باز به این معنی است که می‌توان به سرعت با مشکلات برخورد کرد یا حتی به طور کلی از آنها اجتناب نمود. مطمئن شوید که معمار، سازنده و پیمانکاران با شما در ارتباط هستند و با ایفای نقش خود به شما در رسیدن به ویلای رویاییتان کمک می‌کنند.

طراحی و ساخت ویلا با شرکت مهندسی پرسیاه

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در پیمانکاری ساخت ویلا در شمال و دیگر مناطق کشور است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: homecity.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.