اقدامات لازم قبل از ساخت ویلا | 10 نکته مهم برای طراحی و ساخت ویلا در شمال

10 نکته و اقدام مهم قبل از ساخت و طراحی ویلا

ساخت ویلا جدید ثمره رویایی است که شما برای آن برنامه ریزی، تصمیم گیری و تلاش کردید. داشتن یک ویلایی که دوستش دارید و در آن احساس لذت، آرامش و امنیت می‌کنید، همان چیزی است که هر فردی آرزویش را دارد. اما آنچه یک ویلا را دوست داشتنی می‌کند، توجه به مسائلی است که قبل از ساخت ویلا مهم جلوه می‌کنند. درحقیقت، احداث ویلا می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این بررسی به طور کامل در مورد اقدامات لازم قبل از ساخت ویلا صحبت می‌کنیم.

اقدامات لازم قبل از ساخت ویلا

ساخت ویلا یک تجربه هیجان انگیز و یک سرمایه گذاری خوب است. شرکت پرسیاه به شما در طراحی و ساخت ویلا در شمال، اطراف تهران و دیگر مناطق به صورت پیمانکاری و صفر تا صد کمک خواهد کرد. اما مهم است که به نکات زیر قبل از اقدام به ساخت ویلا توجه کنید:

1- تامین بودجه پروژه

زمانی که می‌خواهید ویلا خود را بسازید، برنامه ریزی مهم است. باید به این فکر کنید که چند طبقه، چند اتاق، متراژ و به چه امکاناتی نیاز خواهید داشت. قبل از شروع ساخت ویلا باید به درستی همه نیازهای خود را برنامه ریزی کنید. شما باید به اعداد و ارقام نگاه کنید و بدانید که آیا توانایی مالی ساخت ویلا را دارید یا خیر.

شما باید به بودجه خود پایبند بوده و یک ذخیره احتمالی برای پوشش هزینه‌های غیرمنتظره در طول فرآیند ساخت و ساز داشته باشید. امور مالی خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید که بودجه برای ساخت ویلا در دسترس است. بسیاری از شرکت های مهندسی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بودجه احتمالی ساخت ویلا را برآورد کنید.

اقدامات لازم قبل از ساخت ویلا

2- زمان و فصل ساخت

از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید، زمان ساخت ویلاست. زمان احداث ویلا به شما کمک می‌کند تا در مورد فصل، آب و هوا، زمان مدرسه بچه‌ها و غیره برنامه ریزی کنید. اگر ویلای خود را در شمال کشور می‌سازید، حتماً در مورد فصل شروع ساخت و ساز فکر کنید. برای مثال، فصل بهار برای شروع کار عالی است.

چون شما مراحل مهم ساخت ویلا را سپری کرده‌اید و با رسیدن به فصول پاییز و زمستان، فقط مراحل زیباسازی ویلا باقی می‌مانند. مسائلی مانند شرایط آب و هوایی بد، امکان رخداد سیل، حمل مصالح در جاده‌های بارانی، تاخیر در تمام پروژه و غیره در بدترین زمان سال رخ می‌دهند. به طور کلی، در مورد زمان مناسب جهت ساخت ویلا با شرکت مهندسی مشورت کنید.

3- بررسی نیازهای شخصی

بخشی از نیازهای شما مربوط به امکانات موجود در ویلاست. برای مثال، ممکن است یک استخر روباز دوست داشته باشید یا از یک محوطه سازی زیبا با پوشش گیاهی و نورپردازی خاص بهره ببرید. قسمتی از نیازهای شما می‌تواند به طراحی داخلی و طراحی بیرونی ویلا مربوط باشد.

در طراحی ویلا باید به دلباز بودن، نفوذ نور طبیعی، تهویه مطبوع، رنگ دیوارهای، کفپوش و چیدمان وسائل توجه کنید. در طراحی بیرونی باید به نمای ویلا و محوطه سازی توجه کنید. به این فکر کنید که آیا به نمای رومی علاقه دارید یا نمای مدرن و مینیمال! آیا به ویلای دوبلکس نیاز دارید یا فلت؟ هر آنچه برایتان مهم است را در قالب سوال و پاسخ مطرح کنید.

طراحی و ساخت ویلا در شمال

 

4- صفر تا صد ساخت

مورد مهم دیگر، تقسیم بندی کارهای ساخت ویلاست. بدین معنا که باید تصمیم بگیرید آیا می‌خواهید صفر تا صد ویلا را به یک شرکت مهندسی واگذار کنید یا اینکه قصد دارید طراحی ویلا را به یک شرکت و عملیات ساخت را به شرکت دیگری بسپارید. اگر هر بخش از کار را به شرکتی بسپارید، مدام در مرحله پیدا کردن یک شرکت خوب هستید و این به معنای اتلاف وقت و زمان است.

اما بهترین شیوه برای شما، پیمانکاری ساخت ویلا به صورت صفر تا صد است. بدین معنا که از خرید زمین گرفته تا عملیات اجرایی پروژه، همه مراحل توسط یک شرکت مهندسی انجام می‌شوند. پس بهتر است به سراغ شرکتی مانند «پرسیاه» بروید تا بتوانید خدمات صفر تا صد را به این شرکت معتبر بسپارید.

5- انتخاب پیمانکار مناسب

یک پیمانکار یا شرکت مهندسی معتبر برای ساخت ویلای خود انتخاب کنید. در واقع، برای پروژه ساختمانی خود یک پیمانکار حرفه‌ای پیدا کنید. پیمانکاری را بیابید که بتوانید ارتباط خوبی با او برقرار کنید. پیمانکاری را انتخاب کنید که به صحبت‌های شما گوش دهد و به شما در حل نیازهای تان کمک کند. یک پیمانکار بر هر جنبه‌ای از پروژه ساخت ویلا به شما کمک زیادی می‌کند.

عواملی که باید در انتخاب شرکت مهندسی در نظر گرفته شوند، عبارتند از:

الف: تجربه

مطمئن شوید پیمانکاری که می‌خواهید ویلا شما را بسازد، تجربه لازم را داشته باشد. باید سال‌هایی که پیمانکار در صنعت ساختمان بوده را در نظر بگیرید. شما باید مهارت‌های پیمانکار را با ویلایی که می‌خواهید بسازید تطابق دهید. پیمانکارانی هستند که مهارت و تجربه لازم برای ارائه ساخت و ساز با کیفیت را ندارند. مطمئن شوید که با یک شرکت مهندسی با تجربه برای ساخت ویلا همکاری می‌کنید.

ساخت ویلا در شمال

ب: شهرت

شما باید به شهرت پیمانکاری که برای ساخت ویلا انتخاب کرده‌اید نگاه کنید. پیمانکارانی که به طور مداوم خدمات با کیفیتی ارائه می‌کنند، از شهرت خوبی برخوردار هستند. قبل از اینکه پیمانکار را انتخاب کنید به بررسی‌های آنلاین نگاه کنید و با مشتریان قبلی پیمانکار تعامل داشته باشید تا درباره او بیشتر بدانید. با افرادی که با شرکت مهندسی کار می‌کنند، صحبت کنید.

ج: نمونه کارها

به کارهای گذشته که شرکت مهندسی انجام داده نگاه کنید. اکثر پیمانکاران وب سایت‌هایی دارند که جزئیات و تصاویر خانه‌های قبلی خود را در آن قرار می‌دهند. می‌توانید از پروژه‌های تکمیل شده شرکت مهندسی بازدید کنید و مطمئن شوید که پروژه‌ها مطابق با انتظارات شما هستند. همچنین می‌توانید از ساخت و سازهای در حال انجام بازدید کنید تا از روش کار شرکت مهندسی و حرفه‌ای بودن آنها مطلع شوید.

د: مهلت‌ها

مطمئن شوید پیمانکاری که می‌خواهید ویلایتان را بسازد، به زمان بندی درست ارزش می‌گذارد. به شرکت مهندسی بگویید که پروژه باید طبق برنامه و بودجه پیش برود. مطمئن شوید که پیمانکار ویلا یک تاریخ شروع و یک تاریخ تکمیل را به شما می‌دهد که با آن به توافق رسیده‌اید. در مورد پیمانکار تحقیق کنید و بدانید که آیا مشتریان قبلی از پیمانکار در مورد برنامه زمانی راضی بوده‌اند یا خیر.

نکته مهم برای طراحی و ساخت ویلا در شمال

6- انتخاب موقعیت مکانی

موقعیت مکانی نقش مهمی در انتخاب ساخت ویلا شما دارد. آیا هنگام باز کردن پنجره‌های ویلا نیاز به دیدن طلوع خورشید دارید یا از دیدن طبیعت خدادادی راضی هستید؟ پس موقعی که می‌خواهید ویلای خود را بسازید، موقعیت مکانی مهم است. شما باید مکانی را انتخاب کنید که برایتان لذت بخش و مطلوب باشد. موقعیت مکانی ویلایی که می‌سازید به طرق مختلف بر زندگیتان تأثیر می‌گذارد. تصمیم گیری برای ساخت ویلا یک چالش است زیرا هر منطقه‌ای منحصر به فرد می‌باشد. عواملی که قبل از انتخاب مکان برای ساخت ویلا باید آنها را در نظر بگیرید عبارتند از:

  • هدف از ویلا: شما باید هدف ویلا را بدانید زیرا مناطق مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارند. اگر هدف شما داشتن یک ویلای کنار دریاست، باید به شمال کشور بروید. اگر هدف شما نزدیکی به شهر تهران است، مناطقی مانند دماوند، لواسان، کردان، طالقان و غیره را در نظر بگیرید.
  • زیبایی طبیعی: وقتی ویلا تکمیل شده را تصور می‌کنید چه می‌بینید؟ آیا می‌توانید یک کوه را از محل ویلا خود ببینید؟ آیا ویلا خود را در میان درختان می‌بینید؟ آیا ویلا خود را نزدیک دریا می‌بینید؟ آیا ویلا خود را در یک قطعه زمین مرتفع می‌بینید؟ خودتان را کجا می‌بینید؟
  • دسترسی و راحتی: قبل از ساخت ویلا، باید در نظر بگیرید که دسترسی به امکانات محلی اعم از فروشگاه مواد غذایی، پمپ بنزین، آب، برق و گاز و غیره چقدر آسان و راحت است. همچنین باید در نظر داشته باشید ویلای شما چقدر به جاده نزدیک است.

7- قانونی بودن امکانات

در مورد انتخاب خود برای مکان ویلایی که می‌خواهید بسازید، باید با شرکت مهندسی مشورت کنید. شما باید در مورد قانونی بودن منطقه‌ای که انتخاب کرده‌اید، اطلاعات خود را کامل کنید. شما باید در مورد مقررات، طرح توسعه، مجوزها، محدودیت‌های توسعه، محدودیت‌های شهرداری، منطقه بندی و سایر موارد قانونی اطلاعات داشته باشید.

باید موارد عملی مربوط به مکان را در نظر بگیرید. این موارد شامل شیب زمین، دما، آب و هوا، نوع خاک و غیره هستند. همچنین مهم است که امکانات و منابع موجود در محل یا نزدیک به مکانی که برای ساخت ویلا خود انتخاب کرده‌اید را بشناسید. منابع آب، سیستم‌های زهکشی، خطوط شهری و غیره را در نظر بگیرید.

نکته مهم برای طراحی و ساخت ویلا

8- ارزش فروش مجدد

ممکن است شرایط تغییر کند و شما برای همیشه در ویلایی که می‌سازید زندگی نکنید. قبل از شروع ساخت ویلای خود باید ارزش فروش مجدد آن را در نظر بگیرید. باید بدانید که آیا وسایلی که در ویلا خود نصب می‌کنید، برای خریداران بالقوه ویلا در آینده جذاب خواهند بود یا خیر. درحقیقت، ویلا یک سرمایه گذاری بلند مدت است که به شما کمک می‌کند از طریق آن بتوانید درآمدزایی کنید.

9- انتخاب مصالح ساختمانی

انتخاب مواد مناسب هم زمان بر و هم دردسرساز است. قبل از خرید مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز با یک شرکت مهندسی مشورت کنید. با خرید مصالح مناسب برای ساخت ویلا می‌توانید هزینه ساخت و ساز را بهینه کنید. مهم است کلیه روند خرید مصالح را به شرکت مهندسی واگذار کنید. این شرکت ها معمولا قیمت بازار را می‌دانند و با تامین کنندگان معتبر تماس دارند.

10- شروع کار ساختمانی

پس از در نظر گرفتن همه این عوامل می‌توانید به پیمانکار بگویید که کار ساخت و ساز را شروع کند. بر کار ساخت و ساز شخصاً نظارت کنید تا از بروز هرگونه اشتباهی جلوگیری شود. ساخت ویلا جدید یک فرآیند لذت بخش است. تماشای ویلا رویاییتان که آجر به آجر بالا می‌رود، لذتی است که تنها یکبار تجربه خواهید کرد.

طراحی و ساخت ویلا با شرکت مهندسی پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا با شرکت مهندسی پرسیاه

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در پیمانکاری ساخت ویلا در شمال و دیگر مناطق کشور است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: homes247.in و gharpedia.com

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.