Fig leaf plant

برگ انجیری های دوست داشنتی

گیاهان همیشه باعث ایجاد انرژی مثبت و زیبا کردن محیط می شوند در هر مکانی که از گیاهان مختلف و متناسب با محیط استفاده می شود انرژی خوب  و مثبت از گیاهان به افراد منتقل می شود. در اینجا قصد داریم در مورد گیاه برگ انجیری و چگونگی نگهداری از آن نکاتی را بیان کنیم.

ویژگی های گیاه برگ انجیری

همانطور که از نام این گیاه مشخص است این گیاه برگ هایی شبیه به برگ انجیر دارد که بزرگ و براق هستند. برگ انجیری ها در هوای گرم و مرطوب رشد بسیار خوبی دارند و برگ های آنها بزرگتر و براق تر می شود.

به طور کلی منشا این گیاه مناطق گرمسیری می باشد و نسبت به ویژگی هایی که دارد برای افرادی که به تازگی اقدام به نگهداری از گیاهان می کنند مناسب است زیرا بسیار مقام می باشد و نسبت به تغییرات دمایی واکنش زیادی نشان نمی دهد.

شرایط نگهداری گیاه برگ انجیری

نور یکی از نیازهای اساسی این گیاه می باشد اما اگر در معرض تابش شدید خورشید قرار بگیرد برگ های گیاه دچار سوختگی می شوند.

همانطور که پیشتر نیز گفتیم این گیاه نسبت به گرما مقاوم می باشد در زمستان هم تا هوای 10 درجه سانتیگراد را تحمل می کند اما باید فاصله آبیاری را بیشتر کنیم، به طور کلی برای آبیاری گیاه باید خاک گلدان کاملا خشک شود تا نیاز به آبیاری مجدد پیدا کند.

خاک مناسب برای گیاه برگ انجیری

خاک مناسب و کود دهی منظم و به موقع تاثیر زیادی در زیبایی و رشد گیاهان دارد. خاک مناسب برای این گیاه عموما خاک برگ است با ترکیبی از خاک رس و کود آلی که برای رشد گیاه مناسب است.

بیماری های گیاه برگ انجیری

برگ انجیری ها به مانند دیگر گیاهان اگر در شرایط مطلوب نباشند ممکن است دچار بیماری های متعددی بشوند که هر کدام از آنها دلایل خاص خود را دارند.

از جمله مهمترین مسایلی که برای این گیاهان ممکن است اتفاق بیفتد مواردی مانند:

ایجاد لکه های قهوه ای بر روی برگ های گیاه است که دلیل آن به طور مشخص غبار پاشی زیر نور آفتاب بر روی گیاه است که باعث به وجود آمدن لکه های قهوه ای رنگ می شود.

رنگ پریدگی برگ های این گیاه نشان از آن دارد که خاک گیاه به اندازه کافی مغذی نیست و نیاز به کود دارد بهترین زمان برای کود دهی خاک گیاه 3 هفته یک بار می باشد.

اگر گیاه برگ انجیری را بیش از حد نیاز آبیاری کنید برگ های آن به مرور قهوه ای رنگ و سپس زرد می شوند، خاک گیاه بین دو آبیاری حتما باید کاملا خشک شود.

آفت در گیاهان برگ انجیری

همه گیاهان ممکن است دچار آفت شوند بهترین راه برای مقابله با آفت در گیاهان سم پاشی می باشد.

لکه های پنبه ای شکل به روی گیاه برگ انجیری نوعی پشه است که زخم هایی به شکل پنبه بر روی گیاه به وجود می آورد جهت جلوگیری از این آفت لازم است هر دو هفته یک بار گیاه را سم پاشی کنید.

تکثیر گیاه برگ انجیری

این گیاه نیز به مانند بسیاری از گیاهان دیگر از طریق قلمه زدن تکثیر می یابد. به این صورت که هر سه ماه یکبار می توانید از روی ریشه مادری قلمه بزنید و گیاه جدیدی را تولید کنید.

نحوه نگهداری و نوری که گیاه مادر دریافت می کند بر روی قلمه زدن تاثیر دارد مثلا اگر گیاه مادر در محلی باشد که نور سایه روشن داشته باشد در تمام طول سال می توان از گیاه قلمه برداشت کرد.

استفاده از گیاه برگ انجیری در دکوراسیون داخلی

این گیاه با برگ های بزرگ و براق یکی از گزینه های مورد استفاده طراح در دکوراسیون داخلی می باشد.

از این گیاه در طراحی ویلا و یا طراحی داخلی برای محل کار و غیره… استفاده می شود زیرا جلوه و زیبایی خاصی به محیط می بخشد.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.