طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو یکی از کارهایی که سود زیادی برای سرمایه داران دارد. بدین دلیل منطقه دو به نواحی مختلف تهران دسترسی خوبی دارد و می‌تواند از نظر موقعیت و بازار مسکن، منطقه محبوبی محسوب شود. به همین دلیل، بسیاری از افراد هم برای استفاده شخصی و هم برای اجاره یا فروش ملک به ویلاسازی در منطقه دو علاقه مند هستند. شرکت مهندسی معماری پرسیاه به شما در پیمانکاری ساخت ویلا در منطقه 2 تهران کمک زیادی می‌کند. خدمات ما صفر تا صد از اخذ مجوزها و خرید زمین گرفته تا طراحی معماری و ساخت و ساز را در بر می‌گیرد.

درباره منطقه دو تهران

منطقه 2 از شمال تهران و دامنه‌های البرز تا میدان آزادی امتداد دارد. این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران منتهی می‌شود. این منطقه دارای 21 محله و 9 ناحیه است. از محله‌های معروف این منطقه می‌توان به پونک، تهران ویلا، ستارخان، صادقیه، شهرآرا، مرزداران، طرشت، شهرک غرب و سعادت آباد اشاره کرد.

منطقه دو تهران دارای محله‌هایی است که از نظر کیفیت و شرایط زندگی جزو گران‌ترین و مجلل‌ترین محله‌های تهران هستند. در این محله‌ها شرایط زندگی از نظر دسترسی و امکانات شهری مناسب است و می‌توانید به راحتی در این محله‌ها خانه بخرید. محله‌هایی مانند سعادت آباد، شهرک غرب، مرزداران، پونک، صادقیه و گیشا (نصر) از بهترین محله‌های منطقه 2 تهران هستند.

درباره منطقه دو تهران

در بین این محله‌ها، محله‌های سعادت آباد و شهرک غرب از گران‌ترین محله‌های منطقه دو تهران هستند و به همین دلیل این دو محله از پرتقاضاترین محله‌های منطقه 2 تهران برای ساخت خانه و آپارتمان هستند. محله‌های سعادت آباد و شهرک غرب بهترین دسترسی را به بهترین مراکز خرید و نقاط دیدنی تهران دارند و از نظر دسترسی در شرایط مطلوبی قرار دارند. سعادت آباد و شهرک غرب از جمله محله‌های شمالی منطقه دو تهران هستند و آب و هوای بسیار خوبی برای زندگی دارند.

مراحل طراحی ویلا در منطقه دو

برای اطمینان از اینکه تمام جنبه‌های پروژه به دقت در نظر گرفته شده اند، مراحل مختلفی در فرآیند طراحی معماری وجود دارند. این مراحل به شرح زیر هستند:

طراحی مفهومی

قبل از اینکه مداد بتواند روی کاغذی طرحی را بزند، طراح یا معمار شما زمانی را به درک اهداف پروژه شما و جمع آوری بینش در مورد کاربردهای  مورد نظر، عادات سبک زندگی و ارزش‌های زیبایی شناختی اختصاص می‌دهد. گفتگوهای باز، بازدید از سایت و به اشتراک گذاری تصاویر الهام بخش به طراح شما کمک‌ می‌کنند تا محدوده و چشم انداز پروژه را اصلاح کند.

در طول این مرحله، طراح تان با شما کار خواهد کرد تا آنچه را که به عنوان برنامه شناخته می‌شود، از این اطلاعات مرتبط ایجاد کند، لیستی از نیازها، استفاده‌ها و محدودیت‌هایی که به شکل دادن به طرح کمک می‌کند. این ممکن است شامل آرزوهایی برای مجاورت اتاق خاص، الزامات متراژ مربع، اولویت بندی سایت منحصر به فرد، بحث در مورد فضاهایی برای سرگرمی‌های شما یا مبلمان موجود و موارد دیگر باشد.

طراح شما علاوه بر جمع آوری اطلاعات مستقیم از شما، تجزیه و تحلیل سایت را انجام می‌دهد، در مورد قوانین ساخت و ساز، کدهای ساختمان و الزامات محیطی تحقیق می‌کند تا تأیید کند که ساختمان مورد نظر شما می‌تواند در سایت شما ساخته شود. اگر قبلاً ارائه نشده باشد، احتمالاً گزارش‌های اولیه مانند مجموعه نقشه‌ای ساخته شده، بررسی توپوگرافی سایت یا گزارش خاک/ژئوتکنیکی وجود دارند که باید قبل از شروع طراحی به طراح شما ارائه شوند یا سفارش داده شوند. مرحله پیش طراحی تحلیلی و خلاقانه است؛ در این مرحله تنظیم با برنامه تعریف شده، بودجه کل و جدول زمانی پروژه بسیار مهم است. یک برنامه و زمانبندی دقیق، همراه با ارتباطات و همکاری واضح، از بقیه مراحل طراحی پشتیبانی کرده و کارها را به خوبی اجرا می‌کند.

طراحی شماتیک

پس از تعیین الزامات برنامه نویسی، شرایط امکان سنجی و ایده‌های مفهومی، پروژه آماده حرکت به سمت طراحی شماتیک است. طراحی شماتیک نقطه‌ای است که در آن شما و طراحتان از طریق ایده‌ها، محدودیت‌ها و پتانسیل‌های یک پروژه با هدف نهایی طراحی مکان سایت، شکل و اندازه ساختمان، روابط و اندازه اتاق‌ها و نمای بیرونی اولیه کار می‌کنید. سپس طراحی شماتیک را با درک چگونگی ظاهر، عملکرد و احساس ساختمان ترک خواهید کرد.

این مرحله با مشارکت و بازخورد زیاد مشتری در فرآیند همراه است. همانطور که طراحی پیشرفت می‌کند، طراح شما از طراحی دستی و نمودارها به سمت طراحی‌های رسمی‌تر حرکت می‌کند. در طول جلسات کاری خود، ممکن است چندین گزینه طراحی به شما ارائه شوند و قبل از انتخاب جهت برای ساختمان، در مورد شایستگی هر کدام بحث کنید. در طول طراحی شماتیک، طراح یا معمار شما نقشه‌هایی از جمله پلان‌های سایت، پلان‌های طبقه، ارتفاعات و مدل‌های دیجیتال اولیه یا رندرها را ایجاد می‌کند. پلان ساختمان، ابعاد کلی و سایر جزئیات اصلی مشخص خواهند شد.

اگر مجوز برنامه ریزی یا بررسی قضایی دیگری مورد نیاز باشد، بسته طراحی شماتیک ممکن است شامل نقشه‌ها و توصیه‌های اولیه از مشاوران فرعی مانند مهندسان عمران، مهندسان ژئوتکنیک، طراحان منظر یا نقشه برداران باشد. در این مرحله از فرآیند، پلان سایت و ارتفاعات خارجی باید نهایی شده و توسط مشتری تایید شوند و تغییر آنها بعداً چالش برانگیز و بالقوه پرهزینه می‌شود.

مراحل طراحی ویلا در منطقه دو

توسعه طراحی

این مرحله‌ای از فرآیند است که در آن هرگونه ملاحظات برنامه باقی مانده حل می‌شود و سطح اضافی از سیستم‌ها و جزئیات مواد به بسته طراحی اضافه‌ می‌شوند. نقشه‌های طراح شما از طرح شماتیک به جزئیات و اطلاعات غنی تبدیل می‌شوند و ابعاد، پلان، بخش‌های داخلی و مواد همه در این مرحله تعیین می‌شوند.

تعامل و هماهنگی با طراحان فرعی، مهندسان و مشاوران خارجی برای تحقیق و توسعه طرح‌های ساختاری، مکانیکی، لوله کشی و سیستم الکتریکی مورد نیاز است. در پایان توسعه طراحی، مجموعه طراحی و نقشه‌کشی تقریباً نهایی شده است و به دنبال آن هیچ تغییر قابل توجهی نباید آغاز شود. برای ایجاد یک انتقال ساده تر و به موقع‌تر به ساخت و ساز، ایده آل است که تمام مواد تکمیل داخلی و خارجی در این مرحله انتخاب شوند.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

اساساً پنج مرحله در فرآیند طراحی و ساخت وجود دارند و اگرچه این ممکن است مراحل زیادی برای یک فرآیند ساده به نظر برسد، اما مهم است که درک کنیم که مراحل اغلب با هم همپوشانی دارند. سایر روش‌‌های ساخت و ساز اغلب شامل چندین مرحله است که معمولاً توسط نهادهای جداگانه و پس از تکمیل مراحل قبلی انجام‌ می‌شوند. فرآیند طراحی و ساخت بسیار روان‌تر است. هر یک از اعضای تیم ‌‌طراحی و ساخت در طول هر مرحله از فرآیند با هم کار می‌کنند تا به حرکت سریع‌تر و روان‌تر کارها کمک کنند. مراحل اساسی طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو تهران به شرح زیر هستند:

1- انتخاب تیم

اولین مرحله از فرآیند ‌‌طراحی و ساخت این است که مالک تیم ‌‌طراحی و ساخت را انتخاب کند. مالکان به دقت نامزدهای بالقوه را بررسی‌ می‌کنند و اغلب تیم پیمانکار-معمار با بیشترین تجربه طراحی را انتخاب‌ می‌کنند که به بهترین نحو چشم انداز، نیازها و بودجه شرکت را درک‌ می‌کند.

اگرچه هزینه فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود، اما تنها عاملی نیست که بر تصمیم نهایی تأثیر‌ می‌گذارد. اگرچه ممکن است انتخاب کمترین قیمت برای مالکان وسوسه انگیز باشد، اما یک مالک باهوش ارزش کار با یک طراح  واجد شرایط را درک‌ می‌کند و اغلب بر اساس تجربه و مهارت هایی که سازنده طراحی ارائه‌ می‌دهد، انتخاب‌ می‌کند.

درک ارزش روش ‌‌طراحی و ساخت برای همه افراد درگیر – طراحان، پیمانکاران و مالکان – سودمند است، زیرا طراحان و پیمانکاران‌ می‌توانند بر اساس سطح مهارت خود با هم رقابت کنند و مالکان‌ می‌توانند انتظار داشته باشند که پروژه با کیفیت بهتری از ابتدا تا انتها دریافت کنند. اغلب، فرآیند انتخاب طراح-سازنده با فاز بعدی، مرحله پیش از ساخت همپوشانی دارد، زیرا تیم طراح سازنده انتخاب شده احتمالاً قبلاً مقدار قابل توجهی تحقیق و تجزیه و تحلیل سایت ساختمان را انجام داده اند.

2- پیش ساخت

اگرچه ممکن است یک مرحله کوتاه به نظر برسد، مرحله پیش از ساخت به همان اندازه مهم است، اگر نه بیشتر از هر بخش دیگری از فرآیند. توجه به جزئیات در این مرحله بسیار مهم است، زیرا این زمانی است که سازنده طراحی در مورد کسب و کار مالک، از جمله اهداف، چالش‌ها، بودجه و چشم‌انداز کلی پروژه، اطلاعات کسب می‌کند. این زمان برای پرسیدن هر چه بیشتر سؤالات لازم است، تا تصویری محکم از آنچه انتظار‌ می‌رود ارائه شود، به دست آورید.

در طول این مرحله، معماران، مهندسان، پیمانکاران و مشاوران دیگر با هم کار خواهند کرد تا سازه‌های فعلی، سیستم‌های الکتریکی و موارد دیگر را ارزیابی کنند تا تعیین کنند قبل از شروع ساخت چه کاری باید انجام شود. این ارزیابی‌‌ها امکان تجزیه و تحلیل کامل محل ساخت و ساز را فراهم‌ می‌کنند که به تیم ‌‌طراحی و ساخت کمک‌ می‌کنند تا کارایی را در طول پروژه به حداکثر برسانند.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

3- طراحی معماری

هنگامی که پارامترهای پروژه به وضوح تعریف شدند، از جمله جدول زمانی، بودجه و مکان، مرحله طراحی معماری‌ می‌تواند آغاز شود. در این مرحله، برخی از کارهای استراتژی طراحی اولیه ممکن است در مرحله پیش از ساخت آغاز شده باشند. از اینجا، همه اعضای تیم پروژه با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا بهترین طراحی ممکن را برای کمک به موفقیت پروژه ایجاد کنند.

تیم ‌‌طراحی و ساخت مناطق را برای صرفه جویی در هزینه و بهره وری بهینه ارزیابی‌ می‌کنند، در حالی که الزامات عملکردی و ترجیحات سبک را نیز برآورده‌ می‌کنند. چشم انداز کلی پروژه در این مرحله ایجاد‌ می‌شود و نقشه‌‌های اولیه به مالک ارائه‌ می‌شوند. در این مرحله نیز‌ می‌توان تخمین قیمت گذاری انجام داد و بودجه نهایی در اختیار مالک قرار‌ می‌گیرد.

علاوه بر این، برنامه زمان بندی پروژه تنظیم‌ می‌شود و نقشه‌‌های اولیه ساختمان در این مرحله از پروژه ارائه‌ می‌شوند. تمام انتظارات برای پروژه در این مرحله ایجاد شده است و پروژه‌ می‌تواند در صورت توافق آغاز شود. از آنجایی که طراح و پیمانکار با هم کار‌ می‌کنند، هیچ پیشنهاد اضافی برای تنظیم وجود ندارد و پروژه‌ می‌تواند با سرعت بیشتری شروع شود.

4- ساخت ویلا

اگر تیم طراحی ساخت، ساخت و ساز اولیه را در مرحله طراحی شروع نکرده باشند،‌ می‌تواند بلافاصله پس از آن شروع شود. با این حال، در طول پروژه‌‌های ‌‌طراحی و ساخت معمولاً بین مرحله طراحی و ساخت همپوشانی وجود دارد که‌ می‌تواند سرعت پروژه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ارتباطات در طول فرآیند ساخت و ساز ساده‌ می‌شوند، زیرا معمولاً فقط یک نقطه تماس برای پروژه وجود دارد. مسئولیت پذیری نیز ایجاد‌ می‌شود، زیرا همه کارگران در یک تیم هستند و به سمت اهداف و ضرب الاجل‌‌های یکسان حرکت‌ می‌کنند و بنابراین هر مسئله یا نگرانی اغلب به سرعت و به طور کارآمد حل‌ می‌شود.

به طور کلی مرحله ساخت شامل موارد زیر است:

 • نقشه برداری از زمین
 • گودبرداری و فونداسیون
 • اسکلت بندی سازه
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی داخلی و بیرونی
 • تاسیسات برق و لوله کشی
 • عایق کاری فضاها
 • کف سازی و نقاشی دیوارها
 • تزئینات داخلی ویلا
 • تزئینات بیرونی ویلا (نما)
 • ساخت استخر و فضای سبز
 • استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی
 • تجهیز مبله

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

هزینه طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

هزینه طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در منطقه دو علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

طراحی و ساخت ویلا در منطقه دو با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: acebuildingservice.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.