طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک

طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک

منطقه یک تهران را باید خاستگاه طراحی و ساخت ویلا در کل پایتخت دانست. بدین دلیل که این منطقه از قدیم الایام محل  رفت و آمد بزرگان کشور بوده است. به دلیل سابقه تاریخی و آب و هوای خوب، منطقه یک تهران مکانی عالی برای داشتن یک خانه ویلایی منحصر به فرد است. شما می‌توانید یک ویلای دوبلکس را برای خانه خود بسازید و برای باقی عمرتان در آسایش و راحتی زندگی کنید. شرکت مهندسی معماری پرسیاه با پیمانکای ساخت ویلا در منطقه یک به شما در رسیدن به آرزوهایتان یاری می‌رساند.

درباره منطقه یک تهران

منطقه یک تهران در شمال و شمال شرق تهران واقع شده و یکی از محبوب‌ترین قطب‌های گردشگری پایتخت است. این منطقه مرفه نشین است و اکثر افراد ثروتمند جامعه در آن زندگی می‌کنند. منطقه یک از شمال توسط دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز، از جنوب به بزرگراه چمران، از غرب به رودخانه درکه و از شرق با پارک جنگلی قوچک احاطه شده است. مساحت منطقه یک حدود 50 کیلومتر مربع است و حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد.

منطقه یک به ویژه در ارتفاعات و نیز در نواحی روستایی آب و هوای مطبوعی دارد. همچنین دارای مراکز خرید متعدد، مراکز گردشگری، پارک‌های جنگلی، امامزاده‌ها و مسیرهای کوهستانی از جمله دربند، درکه، توچال و غیره است. محله‌های ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک و نیاوران در این منطقه قرار دارند.

درباره منطقه یک تهران

مراحل طراحی معماری ویلا در منطقه یک

هر پروژه ویلاسازی صرف نظر از نوع پروژه، مراحل یکسانی را هم در مرحله طراحی و هم در مرحله ساخت طی می‌کند. در حالی که پیمانکارانی وجود دارند که در فرآیند ساخت و ساز تخصص دارند، دیگران ترجیح می‌دهند به خاطر آزادی و خلاقیت روی مرحله طراحی تمرکز کنند. با این حال، طراحی معماری برخی از چالش‌های منحصر به فرد را ارائه می‌کند، مانند ارائه یک طرح عملی و با کیفیت بالا در محدودیت‌های زمانی و بودجه و در عین حال سودآوری! خوشبختانه، با جدیدترین نرم افزار 3D CAD برای معماران، دستیابی به همه این اهداف آنقدر که به نظر می‌رسد دشوار نیست.

پیش طراحی و آماده سازی

این مرحله تصمیم گیری در مورد محدوده و امکان سنجی پروژه است. تعیین چشم انداز و اهداف مشتری برای پروژه و همچنین محدوده، ویژگی‌ها و عملکرد ساختمان، اولین گام است. معمار همچنین محل ساختمان و زمین موجود را بررسی خواهد کرد تا تعیین کند که چه چیزی در مقررات فعلی قابل دستیابی است. نرم افزار پیشرفته سه بعدی CAD برای معماران این مرحله را بسیار سریعتر و آسانتر از استفاده از طراحی سنتی دو بعدی به لطف ابزارهای خودکار می‌کند.

طراحی مفهومی

اینجاست که طراحی شماتیک اولیه ساختمان پیشنهادی انجام می‌شود. از نظر مراحل مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، این مرحله سطح جزئیات را مشخص می‌کند. برای بسیاری از معماران این زمان هیجان انگیز و استرس‌زا است، زیرا صرف زمان زیادی برای طراحی مفهومی که ممکن است هرگز پیشرفت نکند، بسیار آسان است. این مرحله معمار را قادر می‌سازد تا بدون اختصاص منابع زیاد به پروژه، طرحی جذاب بصری ایجاد کند. یک سایت پلان دو بعدی را می‌توان به راحتی از اطلاعات نظرسنجی و مدل‌های ساده ساخته شده از انواع مختلف طراحی ایجاد کرد. این مهم به معمار اجازه می‌دهد تا به سرعت و با انعطاف پذیری انواع سبک طراحی ساختمان را مقایسه کند و یک پیش نویس ایجاد کند.

طراحی و توسعه

در این مرحله، طرح شماتیک به جلو کشیده می‌شود و بیشتر توسعه می‌یابد و متخصصانی مانند مهندسان خدمات سازه و ساختمان یا معماران منظر را درگیر می‌کند. دیوارها، بازشوها و سقف‌ها اضافه می‌شوند و پلان‌ها و مقاطع طبقات برای تعیین ابعاد ساختمان به صورت افقی و عمودی در نظر گرفته می‌شوند. در این مرحله، اجزای پارامتریک وارد عمل می‌شوند و به معمار اجازه می‌دهند تا ساختمان را در سطح بعدی جزئیات مدل سازی کند. مرحله طراحی تفصیلی جایی است که طراحی نهایی می‌شود و در مورد مصالح ساختمان، وسایل و چیدمان خدمات تصمیم گیری می‌شود. از نظر BIM، این مرحله LOD 300 است. پس از تکمیل مدل، برآورد هزینه ساخت و ساز به سادگی اجرای یکی از گزارش‌های کمیت داخلی است.

مراحل طراحی معماری ویلا در منطقه یک

نحوه ساخت ویلا در منطقه یک تهران

صرف نظر از ماهیت پروژه، ساختمان‌ها نیاز به توجه دقیق به جزئیات در طول فرآیند ساخت و ساز دارند. در ابتدایی‌ترین شکل خود، فرآیند ساخت ویلا در منطقه یک به موارد زیر تقسیم می شود:

فاز پیش ساخت

مرحله پیش ساخت کار ساخت و ساز ساختمان مهمترین مرحله در ساخت ویلا است. داشتن یک استراتژی مستحکم به جلوگیری از هزینه‌های اضافی و درخواست‌های خدمات کمک‌‌ می‌کند. اگر مرحله پیش ساخت کامل باشد، احتمال اتمام به موقع پروژه افزایش‌‌ می‌یابد. در ادامه برخی از فعالیت‌هایی که در مرحله پیش ساخت گنجانده شده اند آورده شده است.

پلان ساختمان

ساخت یک سازه با ایجاد یک پلان ساختمانی آغاز‌‌ می‌شود که مهم‌ترین مرحله است. بسیار ضروری است که یک استراتژی برای تلاش در مقیاس بزرگ آینده خود، مانند ساخت یک ساختمان، ترسیم کنید، زیرا در حال آماده شدن برای شروع کار روی آن هستید. پلاین معماری شما را قادر‌‌ می‌سازد تا ویژگی‌‌ها و عملکردهای اجزای مختلف کار ساخت و ساز ساختمان را بهتر پیش بینی کنید. اگر می‌خواهید بهترین نتایج را از این تلاش بگیرید، باید آن را به گروهی از متخصصان ماهر محول کنید.

برآورد بودجه

ساخت ویلا نیازمند تعهد مالی قابل توجهی است که به نوبه خود مستلزم ایجاد بودجه معینی است. پس از اتمام مرحله طراحی، مشخصات پروژه به یک برآوردگر ساخت و ساز تحویل داده‌‌ می‌شوند تا آنها بتوانند بازرسی محل انجام دهند و میزان پول مورد نیاز برای خرید لوازم، تجهیزات و نیروی انسانی لازم برای تکمیل سازه را تخمین بزنند.

تملک زمین

خرید یک قطعه زمین یک مرحله حیاتی اضافی در روند ساخت یک ساختمان است. در نظر گرفتن چندین ملاحظات مانند نسبت پروژه، محل قرارگیری آن و غیره ضروری است. اندازه چیزی است که اندازه گیری دقیق قطعه زمین مورد نیاز را تعیین‌‌ می‌کند. هنگام انتخاب یک سایت برای یک کارخانه یا نوع دیگری از کسب و کار، ضروری است که آن را تا حد امکان نزدیک به منبع مواد اولیه آن قرار دهید تا هزینه کلی تولید کاهش یابد.

نحوه ساخت ویلا در منطقه یک تهران

مستندات

هر روز هزاران سازه در منطقه یک ساخته می‌شوند. قبل از شروع کار ساخت و ساز، مجوزهای لازم را از مراجع ذیربط دریافت کنید تا از بروز چنین وضعیتی جلوگیری شود. یک سند محضری یا قرارداد خرید که نشان‌‌ می‌دهد زمینی که‌‌ می‌خواهید بخرید به شما منتقل شده است، با امضای مناسب از فروشنده و مقامات محلی دریافت کنید.

پاکسازی سایت

قطعه زمینی که به طور خاص برای کارهای ساختمانی در نظر گرفته شده است، سایت نامیده‌‌ می‌شود. زمانی که ملکی برای مدت طولانی بدون مراقبت رها شده باشد، به احتمال زیاد با پوشش گیاهی، از جمله درختان، علف‌های هرز و ضایعات پوشیده شده است. حذف هر چیزی که ممکن است مانع کار ساخت و ساز ساختمان شود، اولین قدم در این شرایط است. اگر زمین بزرگی دارید که باید پاکسازی شود.

ساخت فونداسیون

پایین‌ترین قسمت یک سازه، پی  است، جایی که ساختمان با زمین برخورد‌‌ می‌کند. این جزئی از چارچوب زیرین ساختمان است که قابل مشاهده نیست. از ابتدا، هیچ راهی برای تأکید بر اهمیت ایجاد یک پایه قوی برای یک سازه وجود ندارد. این مهم ترین جزء سازه ساختمان است زیرا پایداری سایر اجزای ساختمان به ظرفیت فونداسیون برای انجام آن بستگی دارد. مهم نیست که کیفیت و میزان مصالح استفاده شده برای ساخت سازه چقدر بالا باشند، در صورت داشتن فونداسیون ضعیف، در نهایت سقوط‌‌ می‌کند. مهندسان متخصص در ساخت و ساز با این جنبه آشنا هستند. به همین دلیل، آنها حداکثر تلاش خود را از نظر منابع مادی و انسانی در دسترس به کار می‌گیرند تا تضمین کنند که پایه‌ها تا سر حد بالا تقویت می‌شوند.

روبنای ویلا

چارچوب فوق از تیر و دال پشتیبانی‌‌ می‌کند. ستونی که وزن ساختمان را بالای پایه آن تحمل‌‌ می‌کند، بخشی از روبنا است. قبل از تکمیل ستون‌‌‌ها به سطح قاب و دال‌‌ می‌رسد. ضد آب بودن دال و ریخته گری از نفوذ آب به داخل سازه جلوگیری‌‌ می‌کند.

آجرکاری

دیوارهای بیرونی ابتدا در اینجا نصب‌‌ می‌شوند، زیرا اولین چیزی است که مردم مشاهده‌‌ می‌کنند. بسته به ترجیحات مالک، دیوارهای سازه ممکن است از انواع بلوک یا آجر ساخته شوند. طرح معمار به عنوان طرح اولیه برای خدمه ساخت و ساز عمل‌‌ می‌کند زیرا آنها بلوک‌‌‌های سیمانی را برای تشکیل چارچوب ساختمان‌‌ می‌گذارند. میکسر ملات سیمان برای مخلوط کردن سیمان و ماسه برای بستن آجرها در محل در حین کار سنگ تراشی استفاده‌‌ می‌شود.

پوشش سقف

سقف وزن ساختار خود را به عنوان بار حمل‌‌ می‌کند. چارچوبی که بالاترین لایه خانه را تشکیل‌‌ می‌دهد که به عنوان سقف شناخته‌‌ می‌شود، برای تشکیل پوشش، محافظت از ساکنان در برابر آب و هوای شدید و تزئین و زیباسازی سازه استفاده‌‌ می‌شود. در این مرحله شکل و اندازه نهایی سازه مشخص‌‌ می‌شود. تزئینات سقف خود با مواد جالب‌تر، راهی عالی برای منحصر به فرد کردن ویلای شما است.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک

برق و لوله کشی

تمام لوله کشی و سیم کشی در یک ویلا پنهان هستند. آنها در این مرحله در کار ساخت و ساز ساختمان قرار‌‌ می‌گیرند در حالی که دیوارها و دال‌‌‌ها هنوز ناتمام هستند، بنابراین فقط خروجی‌‌‌ها و لوله‌‌‌ها در انتهای آنها قابل مشاهده است.

تکمیل نمای بیرونی و داخلی

پس از اتمام سیم کشی و لوله کشی، ممکن است گچ کاری آغاز شود. نمای سازه با ترکیب سیمان و ماسه اندود شده است.

کار ساخت ویلا در آخرین مراحل تکمیل خود است. پس از اتمام دکوراسیون خارجی و داخلی، ممکن است کار کف سازی آغاز شود. انواع مختلفی از کفپوش‌‌‌ها برای انتخاب وجود دارند که هر کدام کاربرد، هزینه و درجه نیاز به اتمام خاصی دارند. برخی از محبوب‌ترین انتخاب‌‌‌ها برای کفپوش سرامیکی، چوبی، گرانیتی، مرمر و کفپوش اپوکسی هستند. این نشان دهنده اتمام کار ساخت است. سپس ویلا رنگ آمیزی شده است تا ظاهر آن را بهبود بخشد و از آن در برابر آسیب‌هایی که خورشید و آب ممکن است وارد کنند محافظت شود.

به طور کلی مرحله ساخت شامل موارد زیر است:

 • نقشه برداری از زمین
 • گودبرداری و فونداسیون
 • اسکلت بندی سازه
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی داخلی و بیرونی
 • تاسیسات برق و لوله کشی
 • عایق کاری فضاها
 • کف سازی و نقاشی دیوارها
 • تزئینات داخلی ویلا
 • تزئینات بیرونی ویلا (نما)
 • ساخت استخر و فضای سبز
 • استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی
 • تجهیز مبله

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

هزینه طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا در منطقه یک با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در منطقه یک علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: housing.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *