طراحی ویلای مینیمال در شمال

خطوط تمیز، بدون جزئیات پر زرق و برق، تک رنگی و سادگی این‌ها برخی از اصطلاحات و مفاهیمی هستند که بلافاصله هنگام فکر کردن به طراحی ویلای مینیمال در شمال به ذهن شما خطور می‌کنند. انکار آرامش و زیبایی در مواجهه با یک ویلای مینیمالیستی غیرممکن است اما دستیابی به این سبک طراحی تنها توسط شرکت‌های مهندسی خلاق انجام شدنی است. به ویژه زمانی که ویلای شما در شمال کشور باشد، داشتن یک طراحی مینیمال می‌تواند در میان انبوه درختان مازندران یا سواحل پرخروش گیلان خودنمایی کند. در این بررسی به طور کامل در مورد سبک طراحی ویلای مینیمال در شمال صحبت می‌کنیم.

سبک طراحی ویلای مینیمال چیست؟

مینیمالیسم در مورد ساده نگه داشتن یک فضا، نظم بخشیدن و برجسته نگه داشتن ویژگی‌های جذاب معماری است. این سبک طراحی بیشتر تک رنگ است و رنگ به عنوان یک عنصر تاکیدی استفاده می‌شود. یک فضا با طراحی مینیمال دارای یک پلان طبقه باز، نور زیاد و مبلمان ساده است که به خوبی در کنار هم چیدمان شده‌اند. همه اینها فضایی آرامش بخش و جذاب را ایجاد می‌کنند.

همه چیز در طراحی ویلا مینیمال باید کاربردی باشد و به فضا ارزشی بیافزاید. شما هنوز به همه اقلام موجود در یک فضا برای عملکرد آن نیاز دارید اما در دکوراسیون مینیمال، «فرم» بسیار مهم است. به عنوان مثال، در یک اتاق غذاخوری شما به یک میز و صندلی نیاز دارید. این قطعات باید با یکدیگر از نظر طراحی، رنگ، متریال و غیره هماهنگ باشند.

سبک طراحی ویلای مینیمال چیست؟

معماری مینیمالیستی شامل استفاده از عناصر طراحی بدون تزئینات است. طرفداران مینیمالیسم بر این باورند که متراکم کردن محتوا و فرم یک طرح با اصول اولیه آن، «ماهیت واقعی معماری» را آشکار می‌کند. با به تصویر کشیدن محدودیت زیبایی شناختی، مفهومی کلیدی در سادگی این سبک طراحی معماری ایجاد می‌شود.

مینیمالیسم رویکردی برای طراحی است که در آن عناصر ساختار به اجزای اصلیشان ساده می‌شوند. این طرح به دلیل زیبایی فرم‌ها و مواد مورد استفاده برای ایجاد فرم‌ها رشد می‌کند. طراحی باید واضح و ساده باشد اما خسته کننده نباشد. اینجاست که استفاده از سبک، فرم و متریال زیبا بسیار ضروری هستند.

مزایای طراحی ویلای مینیمال در شمال

ایده فضای مرتب و تمیز واقعاً محرک جنبش مینیمالیستی و میل به جستجو و تطبیق ایده‌های اصلی آن در طراحی داخلی است. اگر واقعاً به آن فکر کنیم، به چیزهای زیادی نیاز نداریم، می‌توانیم در هر مکانی، با فضای کمتری زندگی کنیم. واقعاً به چند مبل احتیاج داریم؟ چند صندلی؟ آیا اصلاً باید عکس‌ها را به دیوار آویزان کنیم؟ شاید فقط روی یک دیوار؟ یا روی هیچ کدام؟ واقعاً به چند کاناپه روی میز قهوه یا قفسه‌هایمان نیاز داریم؟ در واقع، ما به کارایی و کاربردی نیاز داریم که شامل هیچ تزیینات اضافی نباشند. زندگی در فضایی با طراحی خوب و مرتب اثر آرام بخشی دارد.

مزایای طراحی ویلای مینیمال در شمال

در حالی که مینیمالیسم از جنبش مدرن ایجاد شده است، تعریف آن با به کارگیری‌اش در سراسر جنبش‌های مختلف طراحی گسترش یافته است. اگرچه مینیمالیسم معمولاً با ظاهری مدرن و معاصر همراه است، اما ما معتقدیم مینیمالیسم می‌تواند در فضاهایی که طراحی کلاسیک و سنتی قرار دارند نیز اجرا شود. نکته مهم این است که فضا نباید شلوغ و پر زرق و برق شود. توجه داشته باشید که رنگ در میز ناهار خوری قهوه‌ای است که گرما و حس خوشایندی را به شما می‌بخشد. جنبش مدرن راه جدیدی را برای زندگی با پلان‌های باز و طرح‌های تمیز و عاری از تزئینات غیرضروری معرفی کرد.

چالش‌های طراحی ویلای مینیمال در شمال

بزرگترین چالش این است که فضا را گرم و دلپذیر جلوه دهیم. هنگام استفاده از یک پالت رنگی تک رنگ، فضا با ترکیب سایه‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های مختلف برای ایجاد فضایی پویا ایجاد می‌شود. این ویلای مینیمالیستی (تصویر زیر) تضاد زیادی با محله شلوغ شهر که در آن واقع شده دارد. طراحان این ویلا می‌گوید: «مشتریان ما می‌خواستند ویلایشان پناهگاهی آرام در میان خیابان شلوغ باشد.» دیوارها با کاغذ دیواری پوشانده شده‌اند و یک فرش پشمی کف را گرم می‌کند. بافت‌های مختلف همدیگر را تحسین می‌کنند و فضایی آرام‌ بخش ایجاد می‌نمایند. پارچه‌های شفاف نور را از طریق پنجره‌های بزرگ فیلتر می‌کنند.

چالش‌های طراحی ویلای مینیمال در شمال

انتخاب رنگ و بافت در طراحی ویلای مینیمال در شمال

در حالی که مینیمالیسم معمولاً با مقدار کمی قطعات و تزئینات همراه است، رنگ‌ها و بافت‌های خاصی نیز در خود دارد. هنگام انتخاب رنگ و بافت برای ویلا مینیمالیستی خود، موارد زیر را در نظر بگیرید:

یک پالت رنگ محدود انتخاب کنید

هنگام انتخاب رنگ برای ویلا مینیمالیستی خود، رنگ‌های روشن مانند سفید، رنگ‌های خنثی، پاستلی و خاکستری کم رنگ را پیشنهاد می‌کنیم. در حالی که رنگ‌های روشن‌تر مجاز هستند، سعی کنید خود را به یک یا دو رنگ محدود کنید.

از رنگ‌های خنثی بهره مند شوید

در حالی که مینیمالیسم عمدتاً دارای پالت‌های رنگی خنثی مانند سفید، بژ و خاکستری روشن است، اما همچنان می‌توانید با رنگ‌ها بازی کنید. هدف نهایی سادگی است، بنابراین شما هنوز هم می‌توانید مقدار کمی از بافت و رنگ را از طریق آثار هنری، گیاهان و منسوجات داشته باشید.

انتخاب رنگ و بافت در طراحی ویلای مینیمال در شمال

گرما را به بافت طبیعی اضافه کنید

اگر طرح رنگ شما عمدتا سفید است، رنگی رایج برای ویلا‌های مینیمالیستی، پس ترکیب بافت‌های طبیعی می‌تواند ویلا شما را گرم‌تر کند. منسوجات دست بافت، چوب‌های طبیعی و گیاهان را معرفی کنید.

از تزیینات تاکیدی استفاده کنید

مینیمالیست کردن ویلا به این معنی نیست که باید از رنگ‌های روشن و تزئینات خودداری کنید، فقط از عناصر تزئینی به عنوان عنصر‌های تاکیدی استفاده کنید و مراقب باشید که ویلا خود را با چیزهای زیاد پر نکنید. وقتی صحبت از هنر به میان می‌آید، یک اثر هنری را به‌ عنوان اثر کانونی انتخاب کنید تا بسیاری از آثار کوچک.

الگوهای خود را هوشمندانه انتخاب کنید

هنگام انتخاب الگوها برای ویلا مینیمال خود، مراقب باشید که الگوها فضا را تحت تأثیر قرار ندهند. ویلا‌هایی با دکوراسیون مینیمالیستی معمولاً از الگوهای کمی استفاده می‌کنند یا اصلاً الگوی ندارند.  اگر می‌خواهید از الگوها استفاده کرده، الگوهای ساده را انتخاب کنید. از چاپ روی کوسن‌ها یا پرده‌های خود به عنوان یک قطعه برجسته استفاده کنید. شما می‌توانید هر دو را داشته باشید. شما نمی‌توانید با یک فرش طرح داری که در مرکز اتاق قرار گرفته است، اشتباه کنید تا هرگونه یکنواختی را از بین ببرید.

نکات مهم در طراحی ویلای مینیمال در شمال

یکی از اهداف اصلی ویلای مینیمال در شمال، جلب توجه به چند چیز است نه چیزهای زیادی. فضای خالی یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی مینیمالیستی است، زیرا فضا با اشیا در تعامل می‌باشد و ظاهر را مشخص می‌کند. به همان اندازه مهم تعادل بصری است که فقط با یک نقطه کانونی قابل انجام می‌باشد. برخی از نکات ارزشمند دیگری که ممکن است بخواهید آن‌ها را در نظر بگیرید، عبارتند از:

نور را روشن کنید

در طراحی داخلی مینیمالیستی، پنجره‌های خالی می‌توانند ایده بسیار خوبی باشند. در نظر داشته باشید که پنجره‌های خود را بدون تزئین نگه دارید تا در حد امکان نور وارد ویلا شود. اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید، می‌توانید پرده‌های نازک و شفاف را انتخاب کنید. پرده‌های شفاف نور خورشید زیادی را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی تان وارد می‌کنند.

با متریال ساخت ویلای خود اهمیت دهید

ایجاد یک ظاهر مینیمالیستی همه چیز در مورد ساده نگه داشتن آن و ساخت ویلا با فضایی روشن، آرامش بخش و مدرن است. برای دستیابی به این هدف، یک یا سه ماده را انتخاب کنید که می‌توانید به طور مداوم در سراسر ویلا خود از آن‌ها استفاده نمایید و عملکرد و کاربردی بودن را در نظر داشته باشید. از موادی استفاده کنید که احساس سبکی دارند مانند بتن سفید یا بلوط سفید شده. همچنین توصیه می‌کنیم از رنگ خنثی در تمام ویلا خود استفاده کنید.

نکات مهم در طراحی ویلای مینیمال در شمال

ذخیره سازی مخفی را امتحان کنید

یکی دیگر از ایده‌های کلیدی در مینیمالیسم، این است که قرار نیست همه چیز در ویلا شما به نمایش گذاشته شود. این‌ها شامل موارد مفیدی مانند سیم، لامپ، فایل‌های کاغذی و باتری هستند که می‌توان آن‌ها را در سبدها و سطل‌های جذاب قرار داد و کنار گذاشت. شما همچنین می‌توانید یک واحد ذخیره سازی داخلی خریداری کنید که می‌تواند ویلا شما را ساده جلوه دهد.

از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی سادگی و زیبایی ویلا شما را برجسته می‌کند و به مواد اجازه می‌دهد تا داستان خودشان را بیان کنند. در برابر وسوسه پر کردن هر اینچ مربع از فضا با مبلمان یا دکور مقاومت کنید. رها کردن کمی فضای منفی، احساسات صلح آمیز و آرامی را برمی انگیزد و ایده داشتن فضای زیادی برای نفس کشیدن را به شما منتقل می‌کند. در یک ویلا مینیمالیستی احساس کلاستروفوبیک نخواهید کرد. اگر فضای منفی زیادی دارید و می‌خواهید آن را تزئین کنید، خود را به لمس‌های ساده مانند یک اثر هنری یا یک گیاه داخلی محدود کنید که این می‌تواند کمک زیادی به ایجاد احساس راحتی در فضای شما کند و در عین حال به فضای مینیمالیستی ساده و کم‌ رنگ پایبند باشد.

روی اقلام بزرگتر به جای کوچکتر سرمایه گذاری کنید

مینیمالیسم شما را ملزم می‌کند که تعداد کمی وسایل در ویلا داشته باشید، اما چیزی در مورد اندازه آن وسایل به شما نمی گوید. اگر می‌خواهید به سراغ «کمتر، بیشتر است» بروید، سرمایه گذاری روی اقلام بزرگتر به جای کوچکتر را در نظر بگیرید. اقلام بزرگ تاثیر بصری بیشتری دارند و به ایجاد فضایی خیره کننده و در عین حال ساده کمک زیادی می‌کنند.

به دنبال قطعات هماهنگ باشید

در ویلا‌های مینیمالیستی، اقلام باید زبان مشترکی داشته باشند و با یکدیگر صحبت کنند و یک داستان ایجاد نمایند. هیچ موردی نباید برای توجه کامل شود. هدف سبک مینیمالیستی نشان دادن زیبایی یک منظره، فضا یا اثر هنری است، بنابراین هر چیز دیگری باید به طور هماهنگ با هم ترکیب شود. مطمئن شوید که بافت‌ها و رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند و شکل‌ها را ساده نگه دارید.

طراحی ویلای مینیمال در شمال

فضای خود را دائما مرتب کنید

یکی دیگر از جنبه‌های زندگی مینیمالیستی، تمیز کردن مرتب فضای خود و داشتن مکانی برای قرار دادن یا نگهداری همه چیز است. تصمیم گیری در مورد یک فضای اختصاصی برای هر مورد، زمان و انرژی کمتری نسبت به پیدا کردن یک ویلا جدید برای هر بار استفاده از آن می‌برد.

با نورپردازی خلاق رفتار کنید

از نورپردازی خود لذت ببرید تا جذابیت بصری بیشتری به ویلا مینیمالیستی خود ببخشید. وسایل روشنایی این روزها گزینه‌های بی پایانی دارند، بنابراین انتخاب چیزی کمی غیر متعارف در اتاق خواب یا اتاق غذاخوری می‌تواند به ویلا مینیمال شما خاصیت جذابی بدهد.

اثر هنری مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید

اگر مجموعه ای از آثار هنری دارید، به جای اینکه کل مجموعه خود را یکباره در معرض دید قرار دهید، می‌توانید هر بار فقط یک اثر را به نمایش بگذارید و بقیه مجموعه خود را ذخیره کنید.

از طرحی ویلا خود لذت ببرید

مهم است که به یاد داشته باشید مینیمالیسم یک سبک منحصر به فردی نیست و هر صاحب ویلایی می‌تواند دکوراسیون مینیمالیستی خود را ایجاد کند. بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد دکوراسیون مینیمالیستی برای ویلا خود، سعی نکنید یک ظاهر خاص را کپی کنید. در عوض، به این فکر کنید که چه چیزی برای شما مفید است. همچنین، خود را به قوانین سخت و سریعی مانند داشتن تعداد معینی از چیزها، محدود نکنید. در عوض، از این فرآیند ساده‌ سازی به عنوان فرصتی برای بازی و هماهنگی با سلیقه، اهداف و ارزش‌های واقعی خود استفاده نمایید.

پروژه طراحی ویلای مینیمال در شمال را به تیم تخصصی شرکت مهندسی پرسیاه بسپارید

پروژه طراحی ویلای مینیمال در شمال را به تیم تخصصی شرکت مهندسی پرسیاه بسپارید

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در پیمانکاری ساخت ویلا است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا در امیردشت می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: elledecor.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.