طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

شمال ایران را باید خاستگاه ویلاسازی دانست، زیرا این منطقه از کشور به دلیل آب و هوای فرح بخش و زیبایی‌های طبیعی، حداکثر آرامش را ارائه می‌دهد. به ویژه طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر می‌تواند از همه لحاظ یک سرمایه گذاری پرسود باشد. شما می‌توانید به همراه خانواده یا دوستان به ویلای شخصی خود در این شهر بروید یا ویلای خود را برای کسب درآمد به مسافران اجاره دهید. بدون شک، یک زندگی رویایی را می‌توانید از ایزدشهر به واقعیت بدل کنید، به شرطی که برای ساخت و طراحی ویلا از تیم متخصصین شرکت مهندسی پرسیاه کمک بگیرید. شرکت مهندسی پرسیاه با داشتن کادر مجرب و سابقه طولانی در ویلاسازی در داخل و خارج از کشور، صفر تا صد ساخت ویلا را بر عهده می‌گیرد.

درباره شهر ایزدشهر

ایزدشهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است که در دو کیلومتری غرب محمود آباد و دو کیلومتری شرق نور واقع شده است. به نظر می‌رسد، توسعه ایزدشهر به دوره اول قاجار مربوط است. به دلیل استقبال بی‌نظیر گردشگران از این شهر، ایزدشهر اکنون به مکانی عالی برای گردشگری و ساخت ویلا تبدیل شده است. این شهر به جاده‌های هراز و کندووان نزدیک است و از طبیعتی بکر و سرسبز تشکیل شده است که هر مسافری را به خود می‌خواند. از مراکز تفریحی و توریستی ایزدشهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازارهای محلی
 • پارک جنگلی کشپل
 • پارک ساحلی ایزدشهر
 • دریاچه الیمالات
 • آبگرم لاویج
 • نزدیکی به هتل نارنجستان
 • کاخ تمیشان
 • مناطق زیبا و ییلاقی رودبارک، گزناسرا، میرخمند، سوردار،
 • بقعه آقاشاه بالو زاهد در آهودشت چمستان
 • جاده ایزدشهر به چمستان
 • ساحل ماسه‌ای

مزایای طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

مزایای طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

افراد مختلف آرزوهای متفاوتی دارند و هر فرد مجموعه‌ای از نیازهای خاص خود را دارد که انواع مختلف ویلا متناسب با آنهاست. در حالی که برخی به دلیل مزایای خاصی که به همراه دارد، زندگی در آپارتمان را ترجیح می‌دهند، برخی دیگر تجربه زندگی در یک ویلا را ترجیح می‌دهند. در ادامه برخی از مزایای زندگی در یک ویلا وجود دارند که ممکن است بخواهید قبل از نوع ویلایی که می‌خواهید در آن سرمایه گذاری کنید، در مورد آن نظر بگیرید.

 • سبک زندگی راحت: ویلا با باغ یا عرشه خصوصی، گویای سبک زندگی یک فرد است. هر ویلایی بازتاب زندگی صاحب ویلا است. ویلاها تا حدی نمادی از تجمل، پیچیدگی و سبک زندگی منحصر به فرد هستند.
 • حریم خصوصی: اگر از چشم‌های کنجکاو و همسایه‌های کنجکاو خسته شده‌اید، انتخاب ویلا یک جایگزین عالی است. شما می‌توانید از مزایا و امکانات مسکن اجتماعی، در عین حال که سبک زندگی خصوصی خود را حفظ می کنید، لذت ببرید.
 • انحصاری بودن: بدون دیوارهای مشترک، هیچ منبع آب مشترکی وجود ندارد و ویلاها دارای انحصاری هستند که در آپارتمان‌ها دیده نمی شود. شما می‌توانید مصرف آب و سایر لوازم ضروری را بدون نگرانی در مورد سایر ساکنان خود کنترل کنید.
 • محله‌ای مناسب: اگر ویلا را در یک جامعه مسکونی منحصر به فرد انتخاب می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که شما و فرزندانتان می‌توانید به گروهی از هموطنان خود دسترسی داشته باشید. این می‌تواند ترکیبی از افراد همفکر و افراد از طبقه‌های مشابه باشد که برقراری ارتباط اجتماعی و لذت بردن از یک رابطه خوب و صمیمانه با سایر ساکنان را آسان‌تر می‌کند.
 • امکانات رفاهی: اکثر ویلاها سرسبز با امکانات رفاهی و بالا هستند. آنها با امنیت و نگهداری شبانه روزی ارائه می‌شوند که به فرد فرصت لذت بردن از مزایای زندگی اجتماعی را می‌دهد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

 • منظره و طبیعت: اکثر جوامع ویلایی دارای مناطق زیبا و آرام، مناطق بازی اختصاصی و سایر فضاهای تفریحی طبیعی هستند که به فرد این فرصت را می‌دهند تا در میان طبیعت خوب شکوفا شود.
 • آزادی طراحی: هر جامعه ویلا مجموعه ای از دستورالعمل‌های خاص خود را هنگام طراحی ارائه می‌کند. برخی ترجیح می‌دهند یک نمای بیرونی یکنواخت داشته باشند، در حالی که به شما انعطاف‌ پذیری کامل می‌دهند تا فضای داخلی خود را مطابق با انتخاب تان طراحی کنید، برخی دیگر به شما آزادی کامل می‌دهند تا ویلا خود را مطابق میل تان طراحی کنید، هم داخلی و هم بیرونی. به طور کلی، ویلاها در مقایسه با آپارتمان نشینی آزادی بیشتری برای طراحی فضای خود به شما می‌دهند.
 • حیوانات خانگی دوستانه: ویلاها جادارتر هستند و به فضای باز خصوصی شما دسترسی دارند و آن را دوستدار حیوانات خانگی می‌کند. حیوانات خانگی شما در مقایسه با آپارتمان‌هایی که ممکن است دستورالعمل‌های سخت گیرانه‌تری برای داشتن حیوانات خانگی داشته باشند، دسترسی بیشتری به فضای باز و آزادی بیشتری خواهند داشت.
 • احساس تعلق: می‌توانید از یک فنجان قهوه در بالکن خود لذت ببرید. شما واقعاً می‌توانید به فضای خود تعلق داشته باشید.
 • سرمایه گذاری: ویلاها برای سرمایه گذاری عالی هستند. این اقامتگاه‌های جادار اغلب در یک دوره زمانی ارزش قدردانی زیادی دارند. ارزش زمین به طور جهشی در حال افزایش است و بنابراین این یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه گذاری نیز می‌باشد.
 • فضای باز خصوصی: بیشتر اوقات، ویلاها دارای فضای باز مخصوص به خود هستند که می‌توانید آن را به باغ خصوصی خود تبدیل کنید. اگر از علاقه مندان به باغبانی هستید، ویلا فرصتی عالی برای داشتن باغ شخصی است.
 • تراس اختصاصی: شما به تراس خصوصی خود دسترسی خواهید داشت که می‌توانید برای اهداف مختلف از آن استفاده کنید. این می‌تواند عرشه مهمانی، باغ تراس، بار یا حتی به عنوان یک فضای شستشو و ابزار باشد. داشتن فضای تراس به شما آزادی زیادی می‌دهد تا از آن برای کاربرد‌های مختلف استفاده کنید.
 • افزودن فضا: برخی از پروژه‌های ویلا به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دیگران می‌دهند. می‌توانید اتاق‌های بیشتری را به ویلا خود اضافه کنید، به صورت عمودی بسازید و ویلا خود را بزرگ کنید تا نیازهای رو به رشد خانواده خود را برآورده سازید.
 • دوستدار محیط زیست: بیشتر و بیشتر مردم به اهمیت دوستدار محیط زیست ویلا‌های خود پی می‌برند. داشتن ویلای شخصی به شما این امکان را می‌دهد که آب باران را برداشت کنید، انرژی خورشیدی را انتخاب کنید و غیره. این فرصتی عالی است که نه تنها ویلا خود را اقتصادی‌تر کنید، بلکه نمونه ای از این است که چگونه می‌توانید از منابع طبیعی حداکثر استفاده را کنید.
 • آزادی و سبک بالی: نوع آزادی و انعطافی که فرد هنگام زندگی در یک ویلا مستقل دارد، با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. قبل از اینکه به این نتیجه برسید که پس انداز زندگی خود را کجا سرمایه گذاری کنید، مطمئن شوید که مزایای مختلف زندگی در ویلایی مستقل را در مقایسه با زندگی در یک آپارتمان مطالعه کرده‌اید.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

نحوه طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر

فرآیند طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر به شرح زیر است:

 • خرید زمین: اولین مرحله مربوط به خرید زمین است. شما باید زمین مناسب را مطابق با مقدار بودجه و نیازهای خود خریداری کنید. زمین در نزدیکی دریا و جنگل قیمت بیشتری دارد.
 • امکان سنجی: الزامات زمین خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که زمین نه تنها قابل ساخت است، بلکه هزینه‌ها و امکان سنجی مکان برای نوع ویلایی که می‌خواهید بسازید، مناسب است.
 • انتخاب سازنده: همکاری سازنده و معمار بهترین تجربه را ایجاد می‌کند. از یک شرکت مهندسی بخواهید همه امور مربوط به ویلاسازی را تحت یک قرارداد برای شما انجام دهد.
 • طراحی معماری: معمار مجموعه‌ای دقیق از نقشه‌های معماری و ساخت را تکمیل می‌کند. مدل سازی سه بعدی در این مرحله انجام می‌شود. سبک طراحی باید مطابق با ایده‌ها و تصورات کارفرما باشد.
 • برآورد هزینه: مطمئن شوید که ایده‌های شما یا مقدار بودجه هماهنگ هستند. مهندسی ارزش را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که پروژه به اهداف مورد نظر شما می‌رسد.
 • دریافت مجوزها: توجه داشته باشید که الزامات سایت و مهندسی امکان سنجی بر مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مجوزهای ساختمانی تأثیر می‌گذارند. مجوزها را باید از شهرداری دریافت کرد که شامل پرداخت هزینه است.
 • ساخت و ساز: در این مرحله ساخت ویلای شما آغاز می‌شود. پیمانکار با کمک تیم‌های دیگر پروژه، مراحل مختلف ساخت را پیگیری می‌کنند تا پروژه طبق نیازهای کارفرما به سر منزل مقصود برسد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا ایزدشهر

چه ویلا شما کوچک باشد و چه هزاران متر! روند طراحی و ساخت اغلب یکسان است. درک مراحل مورد نیاز برای ویلاسازی می‌تواند به شما چشم انداز روشنی از نحوه کار شرکت مهندسی بردهد. در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلا ایزدشهر اشاره می‌کنیم:

از رویا تا واقعیت

اولین بخش از فرآیند طراحی این است که ایده‌های طراحی خود را با طراحان به اشتراک بگذارید. طرح‌های مرحله قبل یک نقطه شروع هستند اما به هیچ وجه محدودیت نیستند. می‌توانید هر چیزی که به نظرتان الهام‌ بخش است، مانند عکس‌ها، نقاشی‌ها و هر چیز دیگری که ممکن است به طراح شما کمک کند تا آنچه که در ذهن خود به تصویر کشیده‌اید را درک کند، در اختیار آنها قرار دهید. طراح شما همچنین ایده‌های خود که ممکن است ایده‌های طراحی شما را بهبود بخشند را درج خواهد کرد.

وقتی طراح چشم انداز طراحی بیرونی ویلا شما را شنید، معمولاً طرح شما را به نقشه‌های معماری تبدیل می‌کند و بسته به اینکه با چه کسی کار می‌کنید، ممکن است گزینه‌های مختلفی برای این فرآیند داشته باشید. برای مثال، وقتی با شرکت مهندسی پرسیاه کار می‌کنید، می‌توانید فرآیند طراحی سفارشی را انتخاب کنید، فرآیند طراحی سه ‌بعدی ما به شما نشان می‌دهد طراحی شما قبل از شروع ساخت ‌و ساز چگونه انجام می‌شود و به شما آرامش و ظاهر دقیقی را می‌دهد که می‌خواهید. یکی دیگر از مزایای این روش این است که مطالب مجازی بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد تا در نظر بگیرید و با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

هنگامی که به طور کامل به آن فکر کردید، طراح شما می‌تواند تغییرات لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که شما به عنوان صاحب ویلا به آنچه می‌خواهید می‌رسید. اگر از روش طراحی-ساخت استفاده می‌کنید، طراحان مستقیماً با پیمانکارانی که ویلا شما را می‌سازند همکاری می‌کنند. این یک فرآیند یکپارچه ایجاد می‌کند و منجر به ظاهری می‌شود که با دید اصلی شما دقیق‌تر است. با این حال، اگر از روش طراحی-ساخت استفاده نمی کنید، از این نقشه‌ها و نقشه‌های ساخت و ساز که شامل مواد، محدوده کار، قیمت گذاری و هزینه‌ها می‌شوند، برای دریافت پیشنهاد از سازندگان استفاده نمایید.

مراحل طراحی و ساخت ویلا ایزدشهر

چک لیست قبل از ساخت

فرآیند پیش از ساخت، جنبه ای از طراحی مجدد نمای بیرونی ویلا است که برای بسیاری از صاحبان ویلا دلهره آور است. اما نترسید؛ با کمی برنامه ریزی و انتظارات روشن، این به سادگی مرحله بعدی ایجاد ویلایی است که سال‌ها منتظر ساختنش بودید. در طول این مرحله، طراح و سازنده ویلا شما (یا مدیر ساخت و ساز) با هم کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که تمام مجوزهای ساختمانی لازم اخذ شده و روند ساخت و ساز را آغاز می‌کنند.

با رویکرد طراحی و ساخت یکپارچه شرکت مهندسی پرسیاه، به جای چندین پیمانکار فرعی، فقط به یک نقطه تماس در تمام مراحل نیاز خواهید داشت. پیمانکار به همه طرف‌ها اطلاع خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که همه محدوده کار را می‌دانند و مواد برای شروع پروژه انتخاب شده‌اند. پیمانکار طراحی و ساخت شما ویژگی‌های طراحی، تکمیل، نمای بیرونی، سقف و سایر انتخاب‌ها را برای ویلا تان نهایی خواهد کرد.

این یکی از آخرین کارهایی است که می‌توان به راحتی تغییراتی در ویلا شما ایجاد کرد، به این معنی که ارتباط در این مرحله از پروژه ساخت و ساز حیاتی است. وجود تمام متخصصان در یک تیم و یک نقطه تماس با استفاده از تحویل پروژه طراحی و ساخت این کار را بسیار آسان‌تر می‌کند. هر گونه تجدید نظر یا تغییر در طراحی شما بهتر است در این مرحله انجام شود.

زمان ساختن ویلا

برنامه‌ها دوباره بررسی می‌شوند و تنها کاری که باید انجام دهید ساخت ویلا رویایی شماست. پس در واقع به چه چیزی شبیه است؟ پاسخ ساده این است که شروع کار ساختمانی شروع ویلا شما است. معمولاً دو نوع کار برای ساخت و ساز وجود دارند کار سازه ای و کار ثانویه. کار سازه ای که توسط یک مهندس سازه هدایت می‌شود، استحکام و ساختار ویلا را ایجاد می‌کند. این می‌تواند شامل فونداسیون، اسکلت و غیره باشد.

کارهای ثانویه عناصر اضافی را ارائه می‌دهند که ظاهر را کامل می‌کنند مانند پنجره‌ها، تزئینات، درها و غیره. مدت زمان ساخت ویلا شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. پیچیدگی طراحی ویلا شما، وضعیت زمین در محل ساخت شما و فرآیندهایی که پیمانکار شما در طول ساخت و ساز استفاده می‌کند، همگی در بازه زمانی تا اتمام نقش دارند. با این حال، میانگین زمان برای یک ویلا تک خانواده بین 10 تا 16 ماه است.

پس از اتمام ساخت و ساز ویلا شما، هنوز نمی توانید به طور کامل به ویلا بروید، زیرا ابتدا باید بررسی و تایید شود که برای سکونت مناسب است یا خیر. اگرچه ویلا شما احتمالا چندین بار در طول ساخت و ساز مورد بازرسی قرار گرفته است، اما بازرسی نهایی برای اطمینان از اینکه ویلا شما تمام قوانین ساختمانی را رعایت کرده است، احتمالاً پس از تکمیل ساخت و ساز مورد نیاز میباشد.

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در ایزدشهر علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا در ایزدشهر با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

ساخت ویلا در ایزدشهر

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: muellerhomes.com

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.