طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه

طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه

وقتی در مورد طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه تصمیم گرفتید، حالا باید چه کاری انجام دهید؟ درست است که داشتن ویلا در زعفرانیه یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود، اما شما باید بهترین شرکت مهندسی را انتخاب کنید تا بتوانید از نظر طراحی و ساخت، ویلایی باکیفیت داشته باشید. بدون شک با ساخت ویلای رویایی خود در زعفرانیه تهران می‌توانید زندگی خاصی را تجربه کنید. برای این کار می‌توانید از خدمات پیمانکاری ساخت ویلا در زعفرانیه توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه بهره ببرید.

درباره منطقه زعفرانیه تهران

زعفرانیه (شهید سرلشکر فلاحی) محله‌ای مرفه نشین در شمال تهران است. ریشه این نام در این واقعیت نهفته است که در گذشته محل سکونت بسیاری از تاجران زعفران بود، به همین دلیل نام زعفرانیه را به خود اختصاص داده است. موزه کاخ سعدآباد در انتهای این خیابان قرار دارد که دارای فرهنگسرا نیز است. خیابان مقدس اردبیلی زعفرانیه را از شرق به ولنجک و از غرب به خیابان ولیعصر و الهیه متصل کرده است. زعفرانیه به دلیل وجود سفارت خانه‌ها، اقامتگاه‌های سران کشور، اعیان و بزرگانی که در اینجا سکونت دارند، یکی از امن‌ترین و محافظت‌شده‌ترین محله‌های تهران است.

منطقه زعفرانیه اگر نگوییم بالاترین نرخ درآمد خانوار در تهران را دارد، جزء سه منطقه برتری است که بزرگترین سرمایه داران تهران و حتی کشور را در خود جای داده است. با وجود بسیاری از افراد ثروتمند ایرانی و غیر ایرانی که در این منطقه زندگی می‌کنند، بهترین و گران‌ترین منطقه تهران محسوب می‌شود. این منطقه میلیاردرها و میلیونرهای زیادی دارد و بسیاری از ساکنان آن نیز در خارج از کشور زندگی می‌کنند. زعفرانیه تقریباً از بلوک‌های آپارتمانی با تنها چند خانه ویلایی تشکیل شده است؛ اما ساخت و ساز برج و ویلاها محبوبیت زیادی دارند.

انوع سبک طراحی معماری ویلا در زعفرانیه

انوع سبک طراحی معماری ویلا در زعفرانیه

سبک معماری ویژگی‌هایی است که یک ساختمان را قابل شناسایی می‌کند. این ویژگی‌ها شامل عناصری مانند مصالح، ساخت و ساز یا ویژگی‌های شخصیتی است. سبک معماری ویلا را منحصر به فرد و خاص نشان می‌دهد و در عین حال کارایی را افزایش می‌دهد. هر سبک معماری دارای تاریخ است و پیروان وفاداری دارد. برخی از کارفرمایان سبک معماری مدرن و امروزی را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر طرفدار سبک‌های کلاسیک هستند. به هر روی، در ادامه به انوع سبک طراحی معماری ویلا در زعفرانیه می‌پردازیم:

طراحی ویلای کلاسیک

معماری کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته‌ترین نمونه‌های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده اند، اما عناصر کلاسیک در خانه‌های باستانی و ساختمان‌های عمومی نیز یافت می‌شوند. معمار رومی، مارکوس ویترویوس که بیان می‌کرد که همه ساختمان‌ها باید دارای فرمیتاس، یوتیلیتاس و ونوستا (استحکام، سودمندی و زیبایی) باشند، اصول اساسی طراحی کلاسیک را پایه گذاری کرد. این اصول با فلسفه طراحی یونانیان باستان ترکیب شد که معتقد بودند معماری باید از منطق و نظم با تقارن و تناسب کامل پیروی کند. این اصول طراحی همچنان بر معماری در سطح جهانی تأثیر می‌گذارند.

طراحی ویلای مدرن

مدرنیسم یک اصطلاح کلی است که به جنبشی در اوایل قرن بیستم اطلاق می‌شود که می‌تواند شامل سبک‌هایی مانند فوتوریسم، پست مدرنیسم و کلاسیک جدید باشد. در این سبک فرم‌ها عاری از جزئیات غیر ضروری با تمرکز بر سادگی می باشند و مواد استفاده شده به جای پنهان شدن، محترم شمرده می‌شوند. ویژگی‌های سبک مدرن شامل کمبود تزئینات داخلی، استفاده از مصالح مدرن، تعامل با فضاهای داخلی و خارجی، استفاده از آفتاب و سایه برای آسایش انسان، استفاده از شیشه و نور طبیعی و سایر موارد است. این سبک طراحی براساس پایه مینیمالیسم و سادگی فضا است. امروزه سبک مدرن محبوبیت بسیار زیادی دارد.

طراحی ویلای نئوکلاسیک

سبک معماری نئوکلاسیک شامل سبک‌های معماری فدرال و احیای یونانی است که در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 تأثیر عمده‌ای در معماری جهان داشتند.  شاید بزرگترین نمونه از این سبک‌های معماری، ساختمان کنگره ایالات متحده باشد که ساخت آن در سال 1793 آغاز شد. ویژگی‌های معماری نئوکلاسیک شامل مقیاس بزرگ ساختمان‌ها، سادگی فرم‌های هندسی، جزئیات یونانی (به ویژه دوریک)، ستون‌های دراماتیک و دیوارهای خالی است. با تأکید بر سادگی دیوار و کیفیت مسطح آن و همچنین جداسازی عناصر، این سبک واکنشی به افراط و تفریط‌تر روکوکو تلقی می‌شد. برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های صاف‌تر تأثیرات متفاوتی بر نور و سایه دارند که در این سبک به خوبی دیده می‌شود.

انوع سبک طراحی معماری ویلا در زعفرانیه

مراحل طراحی معمار ویلا در زعفرانیه

طراحی معماری ویلا در زعفرانیه طبق دو مرحله زیر انجام می‌شود:

طراحی شماتیک (فاز یک معماری)

 

طراحی شماتیک ماهیت نسبتاً مفهومی دارد، بنابراین هنوز وارد جزئیات نمی‌شود. اگر پروژه شما شامل کارهای بیرونی باشد، متخصص طراحی شما شروع به چیدمان سایت، فضاهای داخلی و توسعه طرح‌های خارجی اولیه می‌کند. معمولاً متخصص طراحی شما تخمین هزینه را نیز به عنوان بخشی از این مرحله آماده می‌کند.

اقلام قابل تحویلی که متخصص طراحی شما در این مرحله آماده می‌کند شامل نقشه‌های اولیه مانند پلان طبقات، ارتفاعات و در صورت وجود نقشه سایت هستند. همچنین ممکن است برخی از طرح‌ها را مشاهده کنید یا می‌توانید از معمار خود بخواهید که برخی از رندرهای سه بعدی کامپیوتری را انجام دهد تا به شما در تجسم و درک نحوه ظاهر و احساس فضاها کمک کند.

طراحی هنوز شامل مواردی مانند انواع مصالح ساختمانی نمی‌شود، بنابراین اگر طرح‌ها یا رندرهایی دریافت می‌کنید، به خاطر داشته باشید که آنچه نشان می‌دهد لزوماً نهایی نیست. اغلب طراحان حرفه‌ای روایتی را به عنوان بخشی از طراحی شماتیک آماده می‌کنند که به طور کلی پروژه و نوع سیستم‌های (مانند برق و لوله کشی) ساختمان را توصیف می‌کند. این همچنین به تیم کمک خواهد کرد تا هزینه‌های پروژه را تخمین بزند.

طراحی و توسعه (فاز دو معماری)

نمای بیرونی ساختمان به طور کامل‌تری طراحی می‌شود (در صورت وجود)، چیدمان داخلی تکمیل می‌شود، اندازه اتاق نهایی می‌شود و اکثر مصالح انتخاب می‌شوند. در این مرحله، متخصص طراحی شما، طراحی را به طور قابل توجهی پیش می برد. هدف اصلی این مرحله تعریف و توسعه جنبه های مهم پروژه است. نمای بیرونی، چیدمان داخلی، اندازه اتاق و مواد به طور کامل طراحی شده اند. مهندسان سیستم‌های HVAC، لوله کشی و برق را بیشتر توسعه خواهند داد.

برای نقاشی ها کتاب مشخصات مواد انتخاب شده را مشخص می کند و مواردی مانند دستورالعمل های نصب، الزامات کنترل کیفیت و سایر اطلاعات فنی را ارائه می دهد. معمولاً هزینه به روز شده نیز تخمین زده می شود.

مراحل طراحی معمار ویلا در زعفرانیه

نحوه طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه

برنامه ریزی و امکان سنجی عبارت است از ارزیابی دقیق و منظم ارزش‌ها، اهداف، مقدار بودجه مورد نیاز، قابلیت اجرا و نیازهای کارفرما! یک برنامه خوب طراحی شده منجر به ساخت با کیفیت ویلا می‌شود. برنامه ریزی و امکان سنجی زمانی است که با معمار خود ملاقات می‌کنید تا در مورد تمام نیازها و خواسته‌های خود برای ویلای جدید تان صحبت کنید. در طول برنامه ریزی، پیمانکار اطلاعاتی را در مورد سایت موجود جمع آوری می‌کند. در این زمان، مالک و معمار شروع به تشکیل یک رابطه منسجم و یک مفهوم مشترک برای ساختمان نهایی خواهند کرد.

در اینجا محدوده، ویژگی‌ها، هدف و عملکرد ویلا تعریف می‌شوند. به همراه معمار خود، یک چشم انداز برای پروژه ایجاد کنید. از شما خواسته می‌شود آنچه را که از نظر زیبایی و عملکرد از ویلای خود می‌خواهید را در نظر بگیرید. این نقطه‌ای است که در آنجا بودجه پروژه شما مورد بحث قرار می‌گیرد. برای شما مفید است که بدانید هزینه‌های ساخت یک خانه سفارشی بسته به متغیرهای سایت، اندازه، ساختار و مشخصات می‌توانند چقدر باشند.

قدم بعدی این است که قطعه زمین مناسبی را خریداری کنید. زمین می‌تواند برحسب منطقه و متراژ متفاوت باشد. اما بدون شک زمین در زعفرانیه بسیار گران قیمت خواهد بود. سپس مرحله اخذ مجوزها سر می‌رسد. معمار با تهیه نقشه های لازم و ارائه آنها به شهرداری، درخواست صدور پروانه ساخته می‌کند. بعد از صدور مجوز ساخت، مراحل ویلاسازی در زعفرانیه آغاز می‌شوند.

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

قبل از زدن هر بیل در زمین، باید کارهایی مانند بررسی خاک را انجام دهید و از یک مهندس برای طراحی ساختار ویلا استفاده کنید. این به هر پیمانکار احتمالی این امکان را می‌دهد که قیمت ساخت و ساز را با دقت بیشتری تعیین کند و به شما ایده‌ای از هزینه ساخت ویلا بدهد. مهندس و مترور همچنین باید به شما در مورد نوع ساختاری که باید استفاده کنید راهنمایی کنند. در این مرحله برآورد هزینه انجام می‌شود و سپس با تعیین نیروهای کاری و خرید مصالح ساختمانی، ساخت ویلا شروع می‌شود. مراحل ساخت ویلا در زعفرانیه شامل موارد زیر هستند:

 • نقشه برداری از زمین
 • گودبرداری و فونداسیون
 • اسکلت بندی سازه
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی داخلی و بیرونی
 • تاسیسات برق و لوله کشی
 • عایق کاری فضاها
 • کف سازی و نقاشی دیوارها
 • تزئینات داخلی ویلا
 • تزئینات بیرونی ویلا (نما)
 • ساخت استخر و فضای سبز
 • استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی

نحوه طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در زعفرانیه با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در زعفرانیه علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نیاوران

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: kgarch.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *