طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای طراحی و ساخت ویلا در شمال کشور، شهر تنکابن است. تنکابن شهری کوچک در استان مازندان است که بیشتر به دلیل ماهیت گردشگری خود شناخته می‌شود. هر زمان که قصد طراحی و ساخت ویلا در تنکابن را دارید، سرمایه گذاری در آن می‌تواند یک برگ برنده باشد. شما می‌توانید از ویلای خود برای زندگی شخصی استفاده کنید یا ویلا را برای کسب درآمد به مسافران اجاره دهید. در هر صورت، شرکت مهندسی معماری پرسیاه در هر مرحله از ساخت ویلا از اخذ مجوزها گرفته تا تجهیز مبله با شماست.

درباره شهر تنکابن

تنکابن در استان مازندران و در شمال ایران قرار دارد. تنکابن در ساحل جنوبی دریای خزر و در 257 کیلومتری شمال تهران و بین رامسر و چالوس واقع شده است. تنکابن در مجاورت دریای خزر واقع شده است. این شهر از جنوب با استان قزوین مرز مشترک دارد. در نواحی شمالی تنکابن آب و هوای معتدل و مرطوب و در نواحی جنوبی هوای سرد حاکم است.

تنکابن دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان‌های خنک و مرطوب است. از بهترین مکان‌های تنکابن می‌توان به پل‌ها و قلعه‌های تاریخی آن اشاره کرد. پل چشمه کیله، پل لپاسر و پل تاریخی روستای چالکش، پل سنگی قلعه گدان، قلعه تکنا تنکابن، قلعه سیالان و قلعه مارکوه از مکان‌های تاریخی و دیدنی تنکابن هستند.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

نحوه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

ساخت ویلا در تنکابن می‌تواند یک کار بسیار هیجان انگیز باشد، بسته به اینکه آیا آن را برای استفاده شخصی خود می‌خواهید یا تصمیم دارید که یک سرمایه گذاری در املاک داشته باشید، در هر صورت، ویلاسازی در تنکابن یک بازی برد برد است. در ادامه به نحوه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن اشاره می‌کنیم:

1- مشاوره و امکان سنجی

تیم مشاوران شرکت با کارفرما همکاری می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا خلاصه استراتژیک را به اندازه کافی برای مطالعات امکان سنجی و ارزیابی گزینه‌ها توسعه دهند. تیم مشاور هرگونه اطلاعات که توسط کارفرما اعلام می‌شود را ارزیابی می‌کند. مشاوران مطالعات امکان سنجی را برای تعیین اینکه آیا پروژه قابل دوام است را انجام می‌دهند. کارفرما مطالعات امکان سنجی را در نظر می‌گیرد و موافقت می‌کند که تیم مشاور کدام گزینه‌ها را توسعه دهد.

تیم مشاور هرگونه اطلاعات بیشتر را در مورد پروژه ویلاسازی که ممکن است برای انجام مطالعات امکان سنجی مورد نیاز باشند، از قبیل بررسی‌های سایت، اطلاعات مربوط به خدمات سایت، شرایط دسترسی به سایت، محدودیت‌های قانونی، برآورد مالی و غیره را به دست می‌آورد.

2- بررسی و خرید

با وجود این واقعیت که تنکابن جزیره کوچکی است، قیمت زمین می‌تواند از گوشه‌ای به گوشه دیگر بسیار متفاوت باشد. قیمت زمین در مناطق شهری کمتر از مناطق نزدیک به ساحل و جنگل است. نکته دیگری که باید در نظر گرفت منطقه بندی سبز است. پهنه بندی سبز از زمین‌های کشاورزی محافظت می‌کند. شما همچنین نمی‌توانید زمینی را در یک منطقه سبز تحت نام شرکت خریداری کنید یا در آن ویلا بسازید.

بسیار مهم است که تعیین کنید آیا منطقه بندی برای فعالیت‌های مورد نظر شما مناسب است یا خیر. بررسی کنید که فعالیت‌های ویلاسازی مطابق با قوانین منطقه بندی محلی برای ملک مورد نظر شما باشند. شما همچنین می‌توانید با تعریف دامنه خود از اختلافات زمین جلوگیری کنید. جای تعجب نیست که اختلافات زمین در مناطق روستایی تنکابن، به ویژه در فرهنگ‌هایی با میراث خانوادگی قوی زمین رایج هستند.

3- تعیین مدیر پروژه جهت ساخت ویلا

ساخت ویلا در تنکابن زمان و هزینه قابل توجهی و همچنین مهارت‌های مدیریت ساخت و ساز موثر را می‌طلبد. اگر قرار باشد پروژه‌ها در یک جدول زمانی مشخص و در عین حال که در بودجه و استانداردهای کیفیت رعایت میشوند، تکمیل شوند، امری بسیار مهم است. مدیر پروژه رهبری فرآیند توسعه را بر عهده می‌گیرد و مسئولیت تکمیل موفقیت آمیز پروژه و پر کردن شکاف بین کارفرما و قرارداد ساختمان، تیم طراحی و سایر مشاوران پروژه را بر عهده دارد. مسئولیت اصلی مدیر پروژه شما کمک به توسعه پرونده تجاری و خلاصه استراتژی اولیه برای پروژه شما است، بنابراین این وظیفه بسیار مفید خواهد بود.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

4- انتخاب معمار پروژه

انتخاب یک معمار که برای نیازهای طراحی خاص شما مناسب باشد، نه تنها به دانش گسترده از بازار محلی، بلکه همچنین درک کامل از سبک طراحی خاص مورد نظر شما نیاز دارد. برای برنامه ریزی فضایی کارآمد و برآورد هزینه هنگام ساخت ویلا در تنکابن، با شرکت مهندسی معماری پرسیاه تماس بگیرید. معماران قادر به دیدن تصویر بزرگ هستند. آنها فقط چهار دیوار و یک سقف را طراحی نمی کنند. آنها کل محیط‌ها، فضاهای داخلی و خارجی را طراحی می‌کنند که نیازهای عملکردی را برآورده می‌سازند و در عین حال مکان‌های هیجان انگیز و پویا برای کار و زندگی هستند.

5- درخواست مجوزهای ساختمانی

پروانه ساخت مجوز قانونی است که اجازه ساخت ویلا در تنکابن را می‌دهد. انجام این کار بر عهده کارفرما ساختمان است، اما کارفرما می‌تواند کلیه امور مربوط به اخذ مجوز را به شرکت‌های مهندسی واگذار کند. اگر ویلایی را بدون مجوز بسازید، با مشکلاتی مواجه خواهید شد. علاوه بر این، ساختمانی که برای هدفی غیر از آنچه در مجوز ساخت  ذکر شده ساخته شود، غیرقانونی است. در نتیجه، شما باید بسیار احتیاط کنید تا طبق مقررات ساختمانی و شهرداری اقدام به ساخت ویلا کنید. دریافت مجوزها همچنین با پرداخت هزینه همراه است.

6- تعیین پیمانکار مورد اعتماد

یافتن پیمانکار مناسبی که بتواند خدمات را به موقع، در حد بودجه و استانداردهای بالا ارائه دهد، دشوار است. هنگام انتخاب یک پیمانکار ویلاسازی، باید تحقیقات خود را انجام دهید تا پیمانکار مناسب را انتخاب کنید. پیمانکار می‌تواند شرکت مهندسی باشد که وظیفه طراحی و ساخت ویلا را بر عهده دارد. در صورت استخدام یک پیمانکار ساختمانی معتبر از نظر قیمت، قابلیت اطمینان و طرز کار، احتمال بروز مشکلات بسیار کاهش می‌یابد. در نتیجه، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین ویلا را بسازید.

7- انجام برآورد هزینه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

وقتی مقدار قابل توجهی از پولی را برای ساخت ویلا سرمایه گذاری می‌کنید، باید بدانید که پول باید با مهارت مدیریت شود تا بازده شما را به حداکثر برساند و در عین حال استرس را کاهش دهد. در حالی که امکان مدیریت پول توسط خودتان وجود دارد، بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند به یک شرکت مهندسی معتبر برای برآورد مالی مراجعه کنند. در مرحله بعد، با خدماتی که شرکت مهندسی ارائه می‌دهد آشنا شوید تا ببینید شرکت چه خدمات دیگری را ارائه می‌دهد.

شرکت پرسیاه خدمات انحصاری مدیریت پروژه را برای عملیات ساخت ویلا و همچنین راه حل‌های طراحی و ساخت پیشرفته برای پروژه شما ارائه می‌دهد. ما اطمینان می‌دهیم که همه خدمات مان در نهایت کیفیت انجام می‌شوند و یک فرآیند کامل و بدون نقص را اجرا می‌کنیم. این یک مرحله اضافی برای اطمینان از کیفیت بالای پروژه و رفع هرگونه مشکل قبل از تحویل به کارفرما است.

طراحی معماری در شهر تنکابن

طراحی ویلا و معماری در شهر تنکابن

در ادامه به سبک‌های طراحی معماری ویلا در تنکابن اشاره می‌کنیم:

1- ویلای کلاسیک

ویلا‌های کلاسیک ساختمان‌های متقارن با 2 یا 3 طبقه، سقف شیروانی یا شیب‌دار و درب ورودی زیر یک ایوان ورودی هستند. آنها معمولاً یا یک دودکش مرکزی یا 2 یا 4 دودکش در دو طرف ویلا دارند که دو اتاق در دو طرف سالن اصلی دارند. ویلا‌های کلاسیک از سال‌های 1700 تا 1800 بیشترین محبوبیت را داشتند و به عنوان ویلا‌های سبک استعماری، فدرال شناخته می‌شوند. در جنوب، احتمالاً ویلا‌های کلاسیک ساخته شده از آجر را خواهید یافت. در تنکابن این ویلاها با سنگ و به صورت نمای رومی ساخته می‌شود.

2- ویلای مدرن

این ویلا‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مناظر اطراف را در نمای کلی خود بگنجانند. ویژگی‌های مشترک شامل پنجره‌های شیشه‌ای بزرگ، فرم‌های نامتقارن، بافت‌ها و خطوط تمیز و صاف، نور طبیعی زیاد و انواع مصالح دیوار از جمله سنگ، آجر و چوب هستند. اگرچه آنها اغلب در مقیاس بزرگ هستند، اما ویلا‌های مدرن و امروزی در سبک طراحی خود مینیمال، ساده و علمکردی میباشند. انگیزه‌های معماران مدرن و معاصر متفاوت هستند، اما این سبک‌ها هر دو هدفشان اتصال فضای داخلی و خارجی است.

3- ویلای مدیترانه‌ای

نمای بیرونی گچ بری به رنگ سفید، هلویی یا زرد، سقف‌های کاشی قرمز کم شیب و ویلا‌های سبک مدیترانه‌ای اغلب حول یک حیاط قرار دارند و اطراف پنجره‌ها و درب‌هایشان کاشی‌های تزئینی دارند. سبک اصلی این نوع طراحی معماری در سال‌های 1600 تا 1800 مشتق شده است. از دهه 1920، ویلا‌های سبک مدیترانه‌ای در تمام جهان معروف شدند. در ایران نیز این سبک در حال تبدیل شدن به یک ترند است.

مراحل ساخت ویلا در شهر تنکابن

مراحل ساخت ویلا در شهر تنکابن

ساخت ویلا می‌تواند به شما این آزادی را بدهد که از یک ملک کاملاً جدید که فقط برای شما و خانواده‌تان طراحی شده است لذت ببرید. با این حال، ویلاسازی یک پروژه بزرگ است که باید هر مرحله از ساخت آن به دقت مدیریت شود. مراحل زیر به شما کمک می‌کنند تا روند ساخت موفقیت آمیز ویلای جدید خود را درک کنید:

 • مشاوره، امکان سنجی و ارائه پیشنهادات
 • بودجه بندی پروژه و برنامه ریزی ساخت
 • بررسی موقعیت مکانی و خرید زمین
 • تهیه مجوزهای لازم از مراکز مربوط
 • طراحی معماری ویلا (فاز یک و دو معماری)
 • انتخاب تیم پیمانکاری برای شروع ساخت
 • تجهیز کارگاه به همراه مدیریت و کنترل پروژه
 • شروع فرآیند ساخت ویلا از گودبرداری تا تجهیز مبله
 • تحویل پروژه به کارفرما و بازرسی‌های نهایی

هزینه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

هزینه‌های کلی ساخت ویلا در تنکابن به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

هزینه طراحی و ساخت ویلا در تنکابن

طراحی و ساخت ویلا در تنکابن با تیم ما

یدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در تنکابن علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس
مراحل انجام طراحی و ساخت ویلا در تنکابن توسط شرکت پرسیاه:
 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: commbank.com.au

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *