طراحی و ساخت ویلا در تبریز

طراحی و ساخت ویلا در تبریز

طراحی و ساخت ویلا در تبریز یکی از کارهای بسیار هیجان انگیز است که به شما کمک می‌کند تا از داشتن یک زندگی آرام و لوکس لذت ببرید. شما با انتخاب یک شرکت مهندسی معتبر می‌توانید فرآیند ویلاسازی را با برنامه ریزی دقیق، تخمین بودجه و کیفیت ساخت بالا انجام دهید. شرکت مهندسی معماری پرسیاه با سال‌ها سابقه می‌تواند در ساخت و طراحی ویلا در تبریز به شما کمک شایانی کند. در این بررسی به طور کامل در مورد شرایط ویلاسازی در شهر زیبای تبریز صحبت می‌کنیم.

درباره شهر تبریز

تبریز شهری مدرن و صنعتی ایرانی با نشانه‌هایی از تمدن 2500 ساله است. تبریز از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان «شهر گردشگری جهان اسلام» در سال 2018 معرفی شد. شهر تبریز در 619 کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده است. این شهر عموما سرد است، اما در بهار و تابستان آب و هوای فوق العاده مطبوعی دارد. رودخانه‌هایی مانند آجی چای، لیقوان چای، میدان چای و صوفیان چای از این منطقه می‌گذرند.

در کتیبه‌ای مربوط به سنگر دوم یکی از فرمانروایان آشوری 714 قبل از میلاد نام تبریز در قرون سوم و چهارم پس از میلاد ذکر شده است که شهر تبریز از اهمیت بالایی برخوردار بود. خانواده روادیان تبریز را پایتخت خود اعلام کردند. در دوره مذکور و سلطنت مغول، تبریز زمین لرزه‌های زیادی را تجربه کرد که باعث شد به شهری ویران تبدیل شود؛ اما پس از فتوحات مغول، این شهر توسط «اباقاخان» ایلخانان پایتخت شد.

انواع طراحی نمای ویلا در تبریز

در زمان حکومت «محمود قازان» این شهر رونق یافت. مساجد علیشاه، ربع رشیدی و شونب قازان در این دوره ساخته شدند. در زمان صفویه تبریز پایتخت ایران بود. مسجد کبود یادگاری از زمان ترکمانان است. در قرون بعد، تبریز محل استقرار جنگجویان بزرگ در برابر عثمانی‌ها و روس‌ها بوده است. شخصیت‌هایی مانند ستارخان و باقرخان در مبارزه با استبداد در تاریخ ثبت شده‌اند. به هر روی، تبریز یک شهر توریستی عالی است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود می‌بیند.

انواع طراحی نمای ویلا در تبریز

بسته به سلیقه و نیاز کارفرما، طرح‌های معماری نمای ویلا گستردگی زیادی دارند. چند نمونه از طرح‌های نمای ویلا به شرح زیر هستند:

1- نمای کلاسیک

در نمای ویلا با طراحی کلاسیک معمولا از مصالح طبیعی مانند سنگ یا چوب استفاده می‌شود و شکلی متقارن و مرتب دارد. نماهای کلاسیک نیز اغلب دارای ستون‌هایی هستند که به ظرافت و تجمل می‌افزایند.

2- نمای مدرن

در نمای خانه‌ای با طراحی مدرن معمولا از مصالحی مانند شیشه و فولاد استفاده می‌شود و شکل مدرن و آینده نگرانه‌تری دارد. نماهای مدرن اغلب دارای خطوط تیز و افقی هستند که باعث می‌شود احساس پویا و خسته کننده نباشد.

3- نمای بومی

نمای ویلا با طرحی بومی که به آداب و رسوم و فرهنگ محلی اشاره دارد. نماهای بومی معمولاً از مصالح موجود در محل مانند سنگ یا چوب استفاده می‌کنند و شکل منحصر به فرد و متمایزی دارند. نماهای بومی نیز اغلب نقوشی را نشان می‌دهند که از آداب و رسوم و فرهنگ محلی سرچشمه می‌گیرند.

انواع طراحی نمای ویلا در تبریز

4- نمای مینیمالیستی

نمای یک ویلا با طراحی مینیمالیستی بر عملکرد و سادگی تاکید دارد. نماهای مینیمالیستی معمولاً دارای خطوط ساده و نه جزییات زیاد هستند که جلوه‌ای مدرن و شیک می‌دهند. نمای مینیمال معمولاً از دل نمای مدرن بیرون آمده است و خصوصیات این نما را به ارث برده‌است.

5- نمای معاصر

نمای یک ویلا با طراحی معاصر ترکیبی از طرح‌های مختلف نمای موجود مانند طرح‌های کلاسیک، مینیمال و مدرن است. نماهای معاصر عموماً شکل منحصر به فردی دارند و به قوانین طراحی خاصی که باعث می‌شود آزادتر و خلاق‌تر به نظر برسند، مقید نیستند.

انواع مصالح نما برای طراحی ویلا

ساخت نمای ویلا بخش جدایی ناپذیر از استفاده از مصالح ساختمانی است. برخی از انواع مصالحی که اغلب در نمای ویلای در تبریز استفاده می‌شوند عبارتند از:

1- آجر

آجر یکی از مصالح ساختمانی است که برای ساخت نمای ویلا استفاده می‌شود و باعث می‌شود که سازه ساختمان مستحکم باشد. آجرها دارای استحکام بالا هستند که به آنها اجازه می‌دهد وزن طبقه بالایی و سقف ویلا را تحمل کنند. نه تنها از نظر زیبایی، آجر ظاهری کلاسیک و شیک دارد، بلکه می‌تواند زیبایی بیشتری را برای نمای شما فراهم کند و شخصیت مسکونی قوی و منحصر به فردی را به نمایش بگذارد.

2- چوب

متریال بعدی که برای نمای ویلا کمتر کاربرد ندارد چوب است. مانند آجر، چوب نیز قادر به تحمل بارهای سنگین است که آن را برای شکل دادن به ساختار ویلا ایده آل می‌کند. استفاده از این ماده به عنوان نما باعث می‌شود ویلا گرم و خودمانی به نظر برسد. استفاده از چوب در نما و طراحی داخلی به یکپارچگی ویلا از نظر هماهنگی مصالح کمک زیادی می‌کند.

3- سنگ

سنگ‌ها اغلب به عنوان مصالح نمای ویلای رومی انتخاب می‌شوند، زیرا مستحکم و بادوام هستند. این ویژگی یک نکته مثبت است، زیرا صاحبان ویلا مجبور نیستند برای نگهداری از کیفیت مواد در سطح بالا به تعمیر و نگهداری اضافی بپردازند. نمای سنگی برای ساخت ویلا با جلوه‌ای کلاسیک و لوکس عالی است.

انواع مصالح نما برای طراحی ویلا

پنج ویژگی طراحی نمای مدرن

از متریال متضاد گرفته تا خطوط صاف، ایده‌های شگفت انگیز نماهای مدرن باعث می‌شوند تا این نوع نما برای ساخت ویلا در تبریز گزینه عالی باشد. در ادامه به پنج ویژگی طراحی نمای مدرن برای الهام بخشیدن به شما اشاره می‌کنیم:

1- خطوط صاف

خطوط صاف از ضروریات هر نمای مدرنی است، به خصوص خطوط سقف و خطوط عمودی که به ظاهر کلی نما ابهت و زیبایی می‌دهند. این نما هوشمند، ساده، مینیمالیستی و چشمگیر است و می‌تواند هر نمایی را جذاب و لوکس نشان دهد. سبک طراحی مینیمالیستی در هیچ کجا بهتر از نمای ویلاهای مدرن دیده نمی‌شود. مینیمالیسم در بهترین حالت خود تداعی کننده سادگی است. به همین دلیل است که شرکت پرسیاه نماهای مدرنی را ارائه می‌دهد که می‌توانند مطابق با نیازهای شما باشند.

2- ترکیب مصالح

مصالح ترکیبی در برخی از متداول‌ترین طرح‌های نمای معماری کنونی به چشم می‌خورند. خانه‌های آجری سنتی به نفع ترکیبی از انواع روکش‌ها و سبک‌ها که شامل طرح‌های منحصربه‌فرد و اشکال غیرعادی است، کنار گذاشته می‌شوند. ممکن است ترکیبی از بلوک‌های سیاه همراه با آجرهای سفید و روکش‌های بیرونی خاکستری یا پانل‌های افقی با آجر سفید و رنگ‌های خاکستری از طریق خطوط عمودی باشد. ایده این است که مواد با یکدیگر تضاد دارند تا جلوه‌ای چشمگیر ایجاد کنند که در عین حال کاملاً مدرن هستند.

3- پالت رنگی متنوع

خاکستری، سیاه، سفید، خنثی، خاکستری، دود، رنگ‌های تک رنگی و غیره می‌توانند یک نمای مدرن را تشکیل دهند. شرکت پرسیاه گزینه‌های نما را در گزینه‌های مختلف ارائه می‌دهد و به صاحبان ویلا تنوع و انعطاف زیادی در هنگام انتخاب طراحی بیرونی که به بهترین وجه متناسب با سبک آنها و منظره خیابان اطراف است، می‌دهد. انتخاب رنگ مناسب به ترجیحات کارفرما و سبک طراحی ویلا بستگی دارد. با سبک طراحی مدرن می‌توانید ارزش ویلای خود را بالا ببرید.

فرایند ساخت ویلا در تبریز

اکثر کافرمایان در مورد ساخت و ساز ویلا خود سوالات زیادی دارند، برای مثال، ساختن ویلا چقدر طول می‌کشد؟ مراحل ساخت ویلا چگونه است؟ هر مرحله شامل چه مواردی می‌شود؟ چه زمانی می‌توانیم از سایت بازدید کنیم و ویلا خود را در حال پیشرفت ببینیم؟ چه زمانی باید در مورد کابینت، رنگ دیوارها، کفپوش و غیره تصمیم نهایی بگیریم؟ بازرسی ساختمان چه زمانی انجام می‌شود؟ در ادامه یک طرح کلی از روند معمولی ساخت و ساز امروزی، مبتنی بر یک ویلا تک خانواده ارائه شده است.

به خاطر داشته باشید که این یک توصیف کلی است، سازنده ویلا شما ممکن است از رویکرد متفاوتی استفاده کند. برای ساختمان‌های چند خانواری و ویلاهای بزرگ‌تر، اغلب فرآیند ساخت و ساز متفاوت خواهند بود و شما باید در مورد برآورد بودجه و زمانبندی ساخت تصمیمات لازم را بگیرید. هزینه ساخت ویلا در تبریز و برنامه ساخت نیز تحت تأثیر متراژ و سبک طراحی ویلا خواهد بود. در ادامه به مراحل ساخت ویلا در تبریز اشاره می‌کنیم:

مرحله پیش ساخت ویلا

قبل از شروع هر ساخت و سازی، نقشه‌های ویلا شما تدوین و نهایی شده و برای بررسی به شهرداری ارائه می‌شوند. شرکت پرسیاه همه امور مربوط به اخذ مجوزهای ساخت را انجام می‌شود. قبل از این، تعدادی تست در محل انجام می‌شوند که برای بررسی سطح آب، خاک و ظرفیت باربری زمین و انجام آزمایش‌های محیطی اجرا خواهند شد. سپس با بررسی و مشاوره نسبت به مرحله ساخت و تهیه نقشه های معماری (دو بعدی و سه بعدی)، دریافت مجوز و خرید زمین، مرحله ساخت ویلا در تبریز آغاز می‌شود.

پنج ویژگی طراحی نمای مدرن

ساخت فونداسیون ویلا

اغلب خاک سطحی برداشته می‌شود و برای استفاده بعدی در جای دیگری انباشته خواهد شد. خاکبرداری انجام می‌شود و فونداسیون به اجرا در می‌آید. خدمات آب، برق، تلفن و کابل ممکن است در این زمان ارائه شوند. فونداسیون ممکن است عایق و ضد رطوبت شود. زهکشی برای دور نگه داشتن رطوبت زمین از ویلا تعبیه شده است. بازرسی مهندس ناظر از فونداسیون ممکن است قبل از بتن ریزی انجام شود. در این زمان، سازنده ممکن است از شما بخواهد که انتخاب خود را شروع کنید، تصمیم گیری در مورد کفپوش، کاشی، کابینت و غیره. در حالی که هفته‌ها طول می‌کشد تا این موارد نصب شوند، اما باید زودتر سفارش داده شوند تا از تاخیر در آینده جلوگیری شود.

ساخت اسکلت ویلا

دیوارهای خارجی، داخلی و سقف اجرا می‌شوند. این کارها معمولاً به معنای ساخت اسکلت سازه و استفاده از یک پوشش بیرونی است. پس از قاب بندی کامل خانه، پنجره‌ها و درها نصب می‌شوند. هدف سازنده این است که در سریع‌ترین زمان ممکن بتواند اسکلت را بسازد. خدمات برق و لوله کشی به صورت ناهموار انجام می‌شوند و کانال‌هایی برای گرمایش، سرمایش و تهویه در محل قرار داده شده‌اند. در این زمان، شهرداری شما احتمالاً به بازرسی سازه‌ای نیاز دارد تا مطمئن شود که ویلا تمام الزامات آیین نامه ساختمانی را برآورده می‌کند. بازرسی‌های برق و لوله کشی نیز احتمالا انجام خواهند شد.

کارهای داخلی و خارجی

برای چند هفته آینده، کارهای زیادی در داخل و خارج ویلا اتفاق خواهند افتاد که بیشتر آنها همزمان هستند. دیوارهای بیرونی و سقف عایق بندی شده‌اند و یک مانع بخار اعمال می‌شود. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از جمله شومینه تعبیه شده‌اند. دیوارها و سقف‌ها رنگ آمیزی و کفسازی شده و کابینت آشپزخانه و حمام تعبیه شده اند. لوله کشی و وسایل برقی در آن قرار داده می‌شوند، تزئینات اعمال می‌شوند و درب‌های داخلی آویزان می‌شوند.

چندین بازرسی شهرداری اضافی ممکن است رخ دهند. به عنوان مثال، پس از تکمیل فضای داخلی برای بررسی پله‌ها، نرده‌ها و سایر موارد مرتبط با بهداشت و ایمنی یا پس از درجه بندی نهایی در خارج. لوله کشی و کارهای برقی احتمالا نیاز به بازرسی نهایی دارند. در طول این دوره، سازنده به طور منظم با شما در تماس خواهد بود تا شما را در مورد پیشرفت به ‌روزرسانی کند.

طراحی و ساخت ویلا در تبریز با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا در تبریز با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

 

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در رامسر علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شود که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: bfi.co.id ، rawsonhomes.com.au

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.