طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی و ساخت ویلا در شیراز به شما مواهب زندگی آرامش بخش و لوکس را می‌دهد. چه بهتر که بتوان با داشتن یک ویلای شخصی در شهر شعر و ادب زندگی لذت بخش و پرباری داشت. بسیاری از افراد به دنبال ساخت ویلای سفارشی در شیراز هستند، برخی دیگر نیز با ویلاسازی می‌خواهند درآمد کسب کنند. به دلیل آنکه شیراز یک شهر توریستی است، هرساله مسافران زیادی به این شهر سفر می‌کنند و به دنبال اقامتگاه مناسب هستند. پس اگر سرمایه خوبی دارید و می‌خواهید در  شیراز ویلا داشته باشید، این مطلب را تا پایان بخوانید.

درباره شهر شیراز

شیراز مرکز استان فارس، یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین شهرهای جهان است. در استان فارس افراد مختلفی مانند آریایی‌ها، سامی‌ها و ترک‌ها زندگی کرده‌اند که با همکاری یکدیگر فرهنگ ایرانی را شکل دادند. اولین پایتخت فارس در حدود 2500 سال پیش پاسارگاد بود. همچنین پایتخت کوروش کبیر پادشاه هخامنشی در این منطقه قرار داشت. پایتخت تشریفاتی جانشین او، داریوش اول و پسرش خشایارشا، تخت جمشید بود. امروزه تنها ویرانه‌هایی از این دو پایتخت باقی مانده‌اند. استخر یکی دیگر از پایتخت‌های فارس بود که توسط ساسانیان تأسیس شد و تا زمانی که شیراز سرانجام نقش پایتخت منطقه را بر عهده گرفت ادامه یافت.

شیراز همچنین زادگاه و آرامگاه شاعران بزرگ پارسی گوی حافظ و سعدی است. دو اثر برجسته در شیراز وجود دارند. یکی تقدیم به حافظ استاد غزلیات فارسی، دیگری تقدیم به سعدی، مؤلف کتاب غزلیات گلستان است. به گفته مورخان اسلامی، شیراز تنها پس از فتح ایران توسط اعراب به وجود آمد. حمله اعراب در واقع به اهمیت آن کمک کرد و تا قرن سیزدهم، شیراز به یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین شهرهای اسلامی آن عصر تبدیل شد.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در شیراز

شیراز مانند باغی وسیع در دشتی سرسبز در دامنه کوه‌ها گسترده شده است. جالب‌ترین بناهای شیراز در بافت قدیمی شهر قرار دارند. در میان آنها حدود 12 مسجد وجود دارند که برخی با گنبدهای پیازی شکل و برخی دیگر با گنبدهای گلابی شکل خودنمایی می‌کنند. این مساجد بیشتر در میان خانه‌های قدیمی پراکنده‌اند. مسجد وکیل (مسجد نایب السلطنه) دارای درگاهی چشمگیر است که شامل تابلوهای فیانس در طرح‌های گلدار با سایه‌ها و رنگ‌های مختلف در هر طرف می‌باشد. ایوان شمالی با درختچه‌ها و گل‌هایی که عمدتاً بوته‌های گل رز هستند تزئین شده است.

بازار وکیل نزدیک مسجد وکیل است که توسط کریم خان زند ساخته شده است. در بازار هنوز نقره‌ سازان و جواهرسازان کار خود را با خاتم کاری‌های نفیس انجام می‌دهند. فرش ایرانی و سایر صنایع دستی سنتی ایرانی را نیز می‌توان در بازار وکیل خریداری کرد. در شمال غربی شیراز، در دامنه کوه‌های رحمت، با سکوی وسیع و بقایای تخت جمشید روبرو می‌شویم، پایتخت تشریفاتی بزرگی که داریوش اول و جانشینانش در حدود 2500 سال پیش ساخته‌اند.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی-ساخت روشی برای تحویل پروژه است که فرآیند ویلاسازی را ساده می‌کند و به شرکت مهندسی اجازه می‌دهد تحت یک قرارداد، مستقیماً با مالک کار کنند تا صفر تا صد کار را از اخذ مجوزها گرفته تا ساخت ویلا انجام دهند. همکاری هدفمند و ارتباطات باز به تیم‌های طراحی-ساخت اجازه می‌دهند تا راه حل‌های خلاقانه‌ای را ایجاد کنند که منجر به کاهش هزینه‌ها و زمان بندی کارآمدتر می‌شود. طراحی ویلا در شیراز در تحویل پروژه در بین بسیاری از مالکان محبوب شده است، زیرا نه تنها ریسک را کاهش می‌دهد، بلکه به آنها اجازه داده تا در رویکردی که انتخاب می‌کنند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

بزرگترین تفاوت بین طراحی-ساخت و ویلاسازی به صورت سنتی این است که مالکان باید با افراد مختلف کار کرده و قراردادهای مختلف منعقد کنند. این رویکرد باعث اتلاف وقت می‌شود و کارفرما مجبور است برای خرید زمین، طراحی معماری و مراحل ساخت و ساز به صورت جداگانه به سراغ پیمانکاران شرکت‌های ساختمانی برود؛ اما با روش طراحی-ساخت، مالک به همراه سازنده و طراحی که تیمی متشکل از پیمانکاران فرعی، طراحان و مشاوران فرعی را تحت نظر یک شرکت رهبری می‌کند، همکاری خواهد کرد. این بدان معناست که طراح و پیمانکار در یک تیم هستند و در جهت یک هدف کار می‌کنند.

فرآیند و مراحل طراحی و ساخت ویلا در شیراز

فرآیند و مراحل طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی و ساخت ویلا در شیراز به یک فرآیند بسیار دقیق نیاز دارد. اولین گام، ملاقات اولیه برای کارفرما و پیمانکار است. این جلسه به مشتری اجازه می‌دهد تا صلاحیت‌های پیمانکار را بررسی کند، درباره بودجه بحث کند و امکان سنجی پروژه ساخت را بررسی نماید. قبل از اینکه پیمانکار طراحی-ساخت نقشه اولیه طراحی را ارائه دهد و به مشتری این فرصت را بدهد که تغییرات و بازنگری در طرح ایجاد کند، معمولاً یک جلسه طراحی برای بحث در مورد اهداف، سبک و اولویت‌های پروژه برگزار می‌شود.

پیمانکاران می‌توانند شروع به تخمین هزینه برای طرح‌های اصلاح شده، تهیه نقشه‌های ساخت و ساز و ارائه برآورد نهایی پروژه بر اساس نقشه‌های نهایی کنند. این به مشتریان توانایی مدیریت بهتر درخواست‌ها و تاییدیه‌های وام را می‌دهد. پس از تکمیل وام و قرارداد، مرحله بعدی درخواست پروانه ساختمانی است. قبل از ساخت، پیمانکار یک کنفرانس پیش از ساخت دارد که به کارفرما اجازه می‌دهد تا با مدیر پروژه ملاقات کند، جزئیات را با طراح پروژه بررسی کند و در مورد برنامه اولیه بحث نماید.

سپس تیم برای شروع آماده سازی سایت و شروع ساخت ویلا آماده می‌شود. مدیر پروژه بر پروژه نظارت خواهد کرد و مطمئن می‌شود که هر تجارت را مطابق با مشخصات دقیق طرح انجام می‌دهد. پنج مرحله اصلی برای طراحی و ساخت وجود دارند. اعضای تیم برای هر مرحله با یکدیگر همکاری می‌کنند و به آنها امکان می‌دهد با هم تداخل داشته باشند و تحویل سریع پروژه را ارائه دهند. این مراحل عبارتند از:

1- انتخاب شرکت مهندسی

شرکت مهندسی را با بهترین اعتبار، تجربه و تیم انتخاب کنید. از انتخاب تنها بر اساس پیشنهاد قیمت پایین خودداری کنید، زیرا طراحان راه حل‌های بودجه را زود ارزیابی می‌کنند و تخمین‌های مداوم قیمت را ایجاد می‌کنند تا بتوانند بهترین ارزش را ارائه دهند. به همین دلیل ارزیابی مفاهیم فنی و قیمت در فرآیند انتخاب مهم است.

2- ارزیابی‌های قبل از ساخت

این مرحله مسیر یک پروژه موفق را تعیین می‌کند، زیرا شامل ارزیابی‌های تجاری و مالی است که به تیم طراحی اجازه می‌دهد تا در مورد کسب و کار، نیازهای فعلی و آینده تاسیسات، چشم انداز و صنعت شما بیاموزد. این موضوع به آنها این فرصت را می‌دهد که محدوده پروژه شما را تعیین کنند و راه حل‌های خلاقانه‌ای برای دستیابی به اهداف در محدودیت بودجه و زمان ارائه دهند.

مزایای طراحی ساخت ویلا در شیراز

3- طراحی معماری

از آنجایی که معماران در یک تیم و تحت یک قرارداد کار می‌کنند، می‌توانند صرفه جویی در هزینه را در طراحی مهندسی کنند. این مرحله برای بقیه پروژه حیاتی است، زیرا اعضای اصلی تیم پروژه را گرد هم می‌آورد تا طرحی را تشکیل دهند که نیازهای مختلف پروژه را متعادل کند.

4- ساخت و ساز

پیمانکار شما می‌تواند با آماده کردن محل کار در زمانی که مراحل دیگر در حال پیشرفت هستند، در زمان صرفه جویی کند. در حالی که مرحله طراحی هنوز در حال انجام است، برخی از عناصر می‌توانند کنار هم قرار گیرند. این کار در عین حفظ بالاترین استانداردهای کیفیت، کارها را پیش می‌برد.

5- پس از ساخت

کار پس از ساخت به مالک این امکان را می‌دهد که با طراح سازنده، آخرین بازدید از تأسیسات جدید یا بازسازی شده را داشته باشد. این مرحله باید شامل هر گونه آموزش در مورد جنبه‌های جدید تسهیلات باشد و مستندات اصلی را برای تیم مدیریت تسهیلات در حال حرکت به جلو ارائه دهد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی-ساخت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می‌شود. به دلیل ارتباط مستمر بین تیم‌های طراحی و ساخت، معمولاً پروژه‌ها در یک جدول زمانی فشرده‌تر تحویل داده می‌شوند، بنابراین تأخیر کمتری بر زمان بندی تأثیر می‌گذارد. از آنجا که این دو نهاد با یکدیگر همکاری می‌کنند، تغییرات، ادعاها و دعاوی کمتری دارند که باعث کارآمدتر شدن پروژه و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

از مزایای بزرگ طراحی و ساخت یا شرکت‌های معتبر، تأثیری است که بر ریسک مالک دارد، زیرا مسئولیت پذیری نتایج و عملکرد را به تنهایی بر عهده تیم طراحی می‌گذارد. این به این دلیل است که همه تیم‌ها تحت یک قرارداد کار می‌کنند. کار از کیفیت بالاتری برخوردار است زیرا مالک می‌تواند از نزدیک با سازنده طراحی کار کند تا اطمینان حاصل نماید که انتظارات را برآورده می‌کند. این همکاری مداوم برابر با شکاف‌های کمتر در طول جدول زمانی است و به مالک کنترل پروژه بیشتری می‌دهد.

طراحی و ساخت ویلا در شیراز با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی-ساخت در پروژه‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود. با این حال؛ طراحی ساخت ممکن است برای هر مالک یا پروژه ای مناسب نباشد. قبل از تصمیم گیری برای استفاده از طراحی-ساخت، انتظارات خود را برای ادغام مراحل طراحی و ساخت و اینکه چه نیازهای یکپارچه‌ای می‌توانند برآورده شوند را در نظر بگیرید.

اگر تحمل کمی برای سفارش‌های تغییر غیرمنتظره دارید، ترجیح می‌دهید با یک تیم یکپارچه کار کنید و باید پروژه خود را به موقع، با بودجه و مشخصات خود انجام دهید، پس طراحی-ساخت ممکن است پاسخ شما باشد. تیم باتجربه طراحی و ساخت پرسیاه با هر مشتری کار می‌کنند تا اطمینان حاصل نمایند که خدمات عالی در زمان و بودجه دریافت می‌کند. امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه آیا طراحی ساخت برای شما مناسب است یا خیر مشاوره دریافت کنید.

در سیستم طراحی و ساخت، معمار و پیمانکار به عنوان یک تیم با هم کار می‌کنند. رویکرد سنتی به ساخت و ساز اغلب می‌تواند شما را وادار کند که تصمیمات مهم را به تنهایی بگیرید. شما مسئول پیدا کردن یک معمار برای ترسیم نقشه‌های خود و یک پیمانکار برای ساخت آن هستید. سپس این وظیفه شماست که اطمینان حاصل کنید که آنها در چارچوب بودجه و چشم انداز شما با هم ارتباط برقرار می‌کنند و با هم کار می‌کنند. اما شرکت مهندسی معماری پرسیاه متفاوت است، این یک شرکت مهندسی معتبر برای تمام نیازهای طراحی و ساخت شما است.

آنچه فرآیند طراحی-ساخت را متمایز می‌کند، منبع مسئولیت است که معمار و سازنده را در یک موجودیت ترکیب می‌کند. این به سازنده اجازه می‌دهد تا بودجه واقعی را در طول فرآیند طراحی به نقشه‌ها اختصاص دهد و تصویر دقیق‌تری از هزینه‌های پروژه واقعی را در اختیار مالک قرار دهد. یکی از گزینه‌های سیستم طراحی و ساخت، شناسایی شرکتی است که هم خدمات معماری و هم خدمات ساختمانی ارائه می‌کند. طراحی-ساخت یک گزینه بسیار جذاب برای مالک است، زیرا به تیم اجازه می‌دهد پروژه را در طول مرحله طراحی مهندسی ارزش گذاری کند. این در نهایت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مالک می‌شود.

طراحی و ساخت ویلا در شیراز

طراحی و ساخت ویلا در شیراز با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در شیراز علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: branco.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.