طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب

طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب یک مرحله خاص از زندگی است که معمولاً با آسایش و استفاده از امکانات لوکس همراه خواهد بود. این منطقه از تهران که بسیاری از ساختارهای جدید 20 سال گذشته را در خود جای داده است، مکانی عالی برای ویلاسازی است. شما می‌توانید در یکی از محله‌های خوب شهرک غرب یک زمین خریداری کنید و سپس ویلای مورد نظر خود را با نظارت توسط یک شرکت معتبر احداث کنید. به همین منظور، شرکت مهندسی معماری پرسیاه به شما در پیمانکای ساخت ویلا در شهرک غرب کمک می‌کند.

درباره شهرک غرب تهران

شهرک غرب همچنین به نام شهرک قدس شناخته می‌شود که در تهران قرار دارد. شهرکی که به عنوان پروژه‌ای عظیم از ساختمان‌های آپارتمانی و ویلاهای مدرن و لوکس در شمال غرب تهران ساخته شده است. این محله که در اصل بر اساس مدل حومه‌های لوکس آمریکا در سال 1961 ساخته شد، امروزه یکی از مرفه‌ترین محله‌های تهران محسوب می‌شود. از بلوارهای معروف این منطقه می‌توان به بلوار خوردین، بلوار ایوانک، بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد اشاره کرد.

این یکی از بزرگ‌ترین مناطق تهران است که دسترسی آسان به بزرگراه‌های چمران، همت، نیایش، بزرگراه شیخ فضل الله نوری و بزرگراه یادگار امام، مجاورت با چهار بیمارستان بزرگ و سه بیمارستان دارد. مراکز خرید بزرگ و معروف، پارک‌های متعدد، مراکز سینمایی و فرهنگی، ایستگاه‌های پلیس و آتش نشانی و دفاتر پست از امکانات مختلف این منطقه مدرن هستند.

درباره شهرک غرب تهران

در حدود دهه 1980، تنها یک مرکز خرید مرکزی به نام بازارچه در شهرک غرب وجود داشت. ساخت مرکز خرید گلستان چند سال پس از جنگ ایران و عراق آغاز شد. این ساختمان توسط معمار جردن گروزن در سال 1978 طراحی شد و توسط یک شرکت آمریکایی دیگر به نام استارت بنا گشت. اگرچه برخی از بخش‌های این پاساژ هرگز تکمیل نشدند. امروزه چندین مرکز خرید مدرن از جمله ایران زمین، اپال و میلاد نور در این منطقه قرار دارند.

بلندترین برج ایران یعنی برج میلاد که از پایه تا نوک آنتن 435 متر ارتفاع دارد، درست خارج از منطقه شهرک غرب قرار دارد. به دلیل جریان هوای تهران به سمت شرق و تصفیه مداوم آن توسط کوه های مجاور، این شهر نسبت به سایر نقاط شمالی شهر آلودگی کمتری دارد. این مزیت‌ها و بسیاری دیگر، این منطقه را به یک مکان عالی و دلپذیر برای زندگی تبدیل کرده است و بسیاری از ساکنان موقت خارجی، دیپلمات‌ها و مهاجران را به خود جذب می‌کند.

مراحل طراحی ویلا در شهرک غرب

اگر برای اولین بار با یک معمار کار می‌کنید، ممکن است سوالاتی در مورد فرآیند طراحی معماری و آنچه در هر یک از مراحل طراحی انتظار دارید داشته باشید. حتی ممکن است تعجب کنید که مراحل طراحی چیست! در ادامه به مراحل طراحی ویلا در شهرک غرب اشاره می‌کنیم:

پیش طراحی

قبل از اینکه وارد فرآیند طراحی شویم، در شرکت مهندسی معماری یک پیش نیاز اضافه می‌کنیم که شامل مرحله پیش طراحی است. در طول این مرحله، یک معمار با کارفرما ملاقات می‌کند تا نه تنها محدوده کار را تعیین کند، بلکه با ایده‌های کارفرما آشنا شود. ما با اصول اولیه پروژه شروع می‌کنیم و به درک بهتری از طراحی معماری می‌پردازیم. به عنوان مثال، آیا به آشپزخانه بزرگی نیاز دارید، آیا سه اتاق خواب می‌خواهید؟ آیا ویلای شما نیاز به اتاق سینما، استخر و سایر امکانات رفاهی دارد؟ بعد، ما وارد قسمت سرگرم کننده تصمیم گیری در مورد یک سبک طراحی می‌شویم. سبک معماری می‌تواند مدرن، کلاسیک یا ترکیبی از هر دو باشد. در این مرحله در مورد مصالح ساختمانی و سایر موارد صحبت می‌شود.

طراحی شماتیک

هنگامی که در مورد سبک تصمیم گرفتیم و نیازهای مشتری را برای فضای خود تعریف کردیم، به سراغ مرحله اول فرآیند طراحی معماری می‌رویم که شامل مرحله طراحی شماتیک است. اینجا جایی است که معمار شما بحث نیازها و سبک‌های شما را مطرح می‌کند و آن را به یک طرح واقعی تبدیل می‌کند. در این مرحله، معمار شما شروع به ساخت دو مفهوم برای ویلا تان می‌کند. از آنجا که ما دو گزینه مختلف پلان طبقه را برای انتخاب شما ایجاد می‌کنیم. در حالی که شرکت‌های بزرگتر ممکن است تنها دو گزینه پلان طبقه را ارائه دهند، ما پس از ارائه اولیه پلان طبقه، به کار با شما ادامه می‌دهیم، اغلب عناصر هر دو پلان را ترکیب می‌کنیم و آنها را به گونه‌ای تغییر می‌دهیم که از انتظارات شما فراتر روند. این طرح‌های اولیه معمولاً جزئیات فنی کمتری دارند و سپس در مرحله توسعه طراحی توسعه می‌یابند.

طراحی و توسعه

پس از تصمیم گیری در مورد پلان طبقه، سپس به مرحله دوم فرآیند طراحی معماری یعنی توسعه طراحی می‌رویم. در این مرحله، ما برنامه‌های اولیه را اصلاح می‌کنیم تا جزئیات بیشتری را که برای توسعه و انجام ساخت لازم است، در بر گیرد. همچنین این زمانی است که ما شروع به طراحی نمای بیرونی می کنیم و مدل‌های سه بعدی ویلا شما را برای بررسی تان رندر خواهیم کرد. به عنوان معمار، ما اغلب نقشه‌های دو بعدی را در ذهن خود به تصاویر سه بعدی ترجمه می‌کنیم، اما لازم است این مدل‌های دیجیتال را برای بررسی با مشتریان ایجاد کنیم. این بهترین راه برای درک کامل این است که ویلا آینده شما چگونه به نظر می‌رسد و در صورت نیاز ایجاد تغییرات بصری آسان‌تر است. در پایان این مرحله، کارفرما ارتفاعات را تایید می‌کند و به سراغ مرحله بعدی فرآیند طراحی می‌رود.

مراحل طراحی ویلا در شهرک غرب

نحوه طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب

مفهوم پروژه جایی است که اولین ایده‌های یک پروژه قبل از شروع به طراحی دقیق در مورد آن مربوط می شود. این به دنبال جستجو برای مکان پروژه و مشخصات کدهای ساختمانی مربوطه است. در این مرحله، مشارکت یک معمار برای اطمینان از امکان پذیر بودن همه چیز بسیار مهم است. مطالعات امکان سنجی شامل بررسی این است که آیا راه حل‌های پیشنهادی با اهداف اصلی همسو هستند یا خیر. پس از تصور پروژه، مالک، معمار و مدیر ساخت و ساز به سراغ مرحله طراحی می‌روند. این یک نقشه راه است که هدف پروژه و موانع قابل پیش بینی را برجسته می‌کند.

پس از پایان مفهوم، زمان ورود به مرحله طراحی است. طراحی قبل از تهیه کالاها و خدمات و قبل از شروع پروژه انجام می شود. معمار و تیم او مسئول به تصویر کشیدن ایده‌های مشتری هستند. طراحی شامل طراحی شماتیک، قراردادهای قراردادی و توسعه طراحی است. قبل از ورود به طراحی شماتیک، اهداف و اهداف پروژه باید مشخص شوند. تصمیمات حیاتی مانند اندازه ساختمان و استفاده از فضا در این مرحله مورد بحث قرار می‌گیرد.

مرحله بعدی شامل طراحی است که فضا و استفاده از مواد را نشان می‌دهد. ارزیابی هزینه پروژه نیز در این مرحله قبل از ادامه انجام می شود. این مرحله مقدماتی است و مناقصه از اینجا شروع می‌شود. اسناد پس از تهیه پیش نویس با مشخصات پروژه برای ارائه مناقصه در پروژه استفاده می‌شوند. معماران امکان سنجی پروژه را ارزیابی می‌کنند و ایده‌های مدرن را روی کاغذ می‌آورند در حالی که مهندسان ایمنی پروژه را تضمین می‌کنند.

معمار و مهندس در این فاز فعال هستند، اما کار اصلی طراحی را در مرحله پیش ساخت تکمیل می‌کنند. پس از طراحی، برنامه ریز پروژه با تدوین یک برنامه استراتژیک، پروژه را تنظیم می کند. این جایی است که پروژه به واحدهای قابل هضم کوچکتری تقسیم می‌شود که تعیین جدول زمانی تکمیل را آسان‌تر می‌کند. قبل از شروع پروژه، لازم است کلیه مجوزهای ساختمانی مورد نیاز تامین شوند. مجوزها را باید از شهرداری با ارائه نقشه‌های معماری دریافت کرد.

تدارکات ویلا

مرحله تدارکات جایی است که تیم پروژه تجهیزات، نیروی کار و مواد لازم را به دست می‌آورد. پیچیدگی این مرحله به اندازه پروژه، تاریخ شروع مورد انتظار و در دسترس بودن منابع بستگی دارد. پیمانکار عمومی در این مرحله قراردادهای جزئی را به پیمانکاران فرعی واگذار می‌کند. این فرآیند ممکن است با برخاستن ساختمان‌های جدید از نقشه‌های ساخت و ساز شروع شود. سپس پیمانکاران فرعی نیروی کار، مواد و محدوده کار را از بررسی‌ها بدست می‌آورند.

این مرحله امکان صرفه جویی در پروژه را فراهم می‌کند. این باعث افزایش حاشیه سود تجاری ساخت و ساز برای پیمانکار می‌شود. یک پیمانکار با یک شبکه خوب و قابل اعتماد از تامین کنندگان یا فردی که در آن زمان بر روی چندین پروژه کار می‌کند ممکن است بر اساس مقیاس اقتصادی صرفه جویی زیادی کند. مشتری نیز ممکن است بسته به نوع قرارداد از این پس انداز بهره مند شود.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب

ساخت ویلا

مرحله ساخت و ساز زمانی است که بیل به زمین برخورد می‌کند و میدان خالی را به یک آسمان خراش تبدیل می‌کند. برنامه ریزی در اینجا نتیجه می‌دهد. برگزاری یک جلسه قبل از ساخت ضروری است تا اطمینان حاصل شود که همه در یک صفحه هستند. در جلسه پیش از ساخت باید به موارد زیر رسیدگی شود:

 • لجستیک و ذخیره سازی
 • جزئیات قرارداد اولیه
 • سلامت و امنیت
 • کنترل کیفیت
 • چالش‌های احتمالی طراحی

پس از جلسه پیش از ساخت، اکنون پروژه می‌تواند آغاز شود. پیمانکار اصلی کنترل کلی پروژه را در این مرحله حفظ می‌کند. او منابع را مدیریت می‌کند، اسناد را نظارت می‌کند و پیشرفت پروژه را به اطلاع می‌رساند. از طرفی تیم طراحی مسئولیت کنترل کیفیت را بر عهده دارد تا ببیند آیا پروژه با نقشه‌های مصوب مطابقت دارد یا خیر. تیم طراحی همچنین درخواست‌های تعویض، سفارش‌های تغییر و ارسال‌ها را بررسی می‌کند.

هر تیمی در این مرحله برنامه خود را دارد. برنامه های گروه‌های مختلف بسته به نقش آنها متفاوت است. برخی از پیمانکاران فرعی ممکن است نیاز به تکمیل بخشی از کار قبل از شروع قسمت خود داشته باشند. این نشان می‌دهد که اجرای ضعیف در این مرحله می‌تواند باعث ایجاد موانع زیادی در پروژه شود.

برخی از متدولوژی های مدیریت پروژه در اینجا مرحله متفاوتی برای نظارت و کنترل دارند. مدیر ساخت و ساز با استفاده از تکنیک های مختلف مدیریت پروژه بر بودجه، ریسک، مدیریت بیمه و محدوده نظارت می کند. یکی از بهترین ابزارها برای این مرحله KPI (شاخص عملکرد کلیدی) است. نمونه‌هایی از KPI‌ها شامل ردیابی تلاش و هزینه، اهداف پروژه و برنامه زمانی هستند. به طور کلی، مرحله ساخت شامل موارد زیر است:

 • نقشه برداری از زمین
 • گودبرداری و فونداسیون
 • اسکلت بندی سازه
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی داخلی و بیرونی
 • تاسیسات برق و لوله کشی
 • عایق کاری فضاها
 • کف سازی و نقاشی دیوارها
 • تزئینات داخلی ویلا
 • تزئینات بیرونی ویلا (نما)
 • ساخت استخر و فضای سبز
 • استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی
 • تجهیز مبله

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

هزینه طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب

هزینه طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در شهرک غرب با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در شهرک غرب علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: proest.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.