طراحی و ساخت ویلا در ساری

طراحی و ساخت ویلا در ساری

افراد مختلف آرزوهای متفاوتی دارند، اما رویای داشتن ویلا برای همه یک امر یکسان است. طراحی و ساخت ویلا در ساری به شما کمک می‌کند تا در یکی از بهترین شهرهای شمال کشور زندگی کنید. شما این امکان را دارید تا یک زندگی لوکس و آرامش بخش داشته باشید و از طبیعت خدادادی ساری لذت ببرید. حتی می‌توانید ویلای خود را به گردشگران اجاره دهید و از این راه کسب درآمد کنید. برای ساخت و طراحی ویلا در ساری می‌توانید از خدمات صفر تا صد ویلاسازی شرکت مهندسی معماری پرسیاه بهره‌مند شوید.

درباره شهر ساری

ساری مرکز استان مازندران و پایتخت سابق ایران (برای مدت کوتاهی) است که در شمال ایران و بین دامنه‌های شمالی رشته کوه البرز و سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده است. ساری بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر مازندران می‌باشد. ساری در منطقه زیبای خزر ایران است که حدود نیم میلیون نفر در این شهر و به همین میزان در حومه شهر ساکن هستند.

ساری به عنوان شهری باستانی به خود می‌بالد، زیرا تمامی نقشه‌های تاریخی که به این شهر اشاره شده‌اند، پایتخت تمدن هیرکانی باستان از 6 قرن پیش از میلاد مسیح و پادشاهی طبریه تا قرن هفدهم بوده است، همچنین دو بار پایتخت ایران در چهار قرن اخیر بوده است. ساری همچنین در طول تاریخ به دلیل طبیعت و باغ‌های پرتقال بسیار مورد توجه بوده است.

چشمه طبیعی بی‌نظیر باداب سورت که دومین جاذبه طبیعی ثبت شده ایران است در منطقه چهاردانگه ساری واقع شده است. برج ساعت در میدان ساعت یکی از نقاط دیدنی شهر است که در مرکز شهر ساری قرار گرفته است و بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کند و به یک مکان دیدنی معروف تبدیل شده است.

ساری و همچنین برخی از شهرهای مازندران یکی از شهرهای کمیاب ایران هستند که در تابستان‌ها امکان زندگی شبانه وجود دارد. بسیاری از مردم از دور هم جمع شدن در برخی مکان‌ها برای بازی کردن، لذت بردن از موسیقی و هوای مطبوع یا خوردن غذا لذت می‌برند یا کتاب شعری مثل دیوان حافظ را می‌خوانند. شما همچنین بسیاری از رستوران‌ها را در مرکز شهر پیدا می‌کنید.

انواع سبک طراحی معماری ویلا در ساری

ساری دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با نفوذ آب و هوای مدیترانه ای است. زمستان‌ها خنک و بارانی هستند در حالی که تابستان‌ها گرم و مرطوب میباشند. اطلاعات آماری آب و هوای ساری در سال‌های 1384 تا 1385 در مقایسه با سایر شهرهای مازندران نشان می‌دهند که ساری دارای آب و هوای متوسط است، اما تا حدودی آفتابی‌تر است و بارندگی‌های بهاری بیشتر می‌باشند. با این حال بارندگی اخیر در ساری کاهش یافته است.

ساکنان محلی به سراویس یا ساریان معروف هستند. این جمعیت ترکیبی از بومیان مازندرانی، فارس، آذربایجانی، قفقازی، کرد و ترکمن است. در حالی که محله‌ها در دوره قاجاریه بر اساس قومیت ساکنانشان شناسایی می‌شدند، دیگر اینطور نیست. ساری و سایر مناطق شمال ایران به مهمان نوازی معروف هستند. ساری در گذشته زادگاه گرجی‌ها، ارمنی‌ها و زرتشتیان بوده است، اما امروزه تنها از اقلیت‌های کوچکی تشکیل شده‌اند.

در برخی از محله‌ها به زبان‌های محلی صحبت می‌شود، اما تقریباً همه فارسی را به عنوان زبان اصلی می‌فهمند و از آن استفاده می‌کنند. زرتشتیان ساری که در قرن دهم به هند مهاجرت کردند شهری را در آنجا بنا کردند که نام آن را «ساری جدید» گذاشتند. این شهر همچنان مرکز جامعه پارسی زرتشتیان هند است.

انواع سبک طراحی معماری ویلا در ساری

در ادامه به سبک های مختلف طراحی معماری برای ساخت ویلا در ساری اشاره می‌کنیم:

طراحی ویلا مدرن

سبک‌های مدرن و امروزی معمولاً با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. معماری مدرن به طراحی الهام گرفته از جنبش هنری تاریخی مدرنیسم اشاره دارد. بیشتر نمونه‌های کلاسیک معماری مدرن بیش از 50 سال قدمت دارند که تشخیص یک خانه به سبک مدرن را از یک خانه به سبک معاصر کمی آسان‌تر می‌کند. فضاهای نشیمن باز، خطوط تمیز، هندسی و عملکرد بیش از حد از عناصر مهم این سبک هستند.

طراحی ویلا مدیترانه‌ای

سبک معماری مدیترانه ای در کالیفرنیای جنوبی در طول دهه‌های 1920 و 1930 با سایه‌های خنثی روی ساختمان و سقف قرمز روشن شکوفا شد. این خانه‌ها اغلب دارای سقف کاشی قرمز کم شیب، طاق و نمای بیرونی گچبری یا خشتی هستند. خانه‌های مدیترانه‌ای اغلب دارای عناصر زینتی مانند درهای سنگین، کاشی‌های درخشان یا فرفورژه هستند. پلان معمولی U شکل مدیترانه ای حول یک حیاط مرکزی و فواره است و باغ را به گسترش فضای زندگی تبدیل می‌کند. اتاق‌ها رو به حیاط هستند و تهویه متقابل خنک ‌کننده و جریان هوای تازه را ترویج می‌کنند.

انواع سبک طراحی معماری ویلا در ساری

طراحی ویلا کلاسیک

با الهام از معماری یونانی و دموکراسی، سبک احیای یونانی در دهه‌های 1830 و 1940 در آمریکا شکوفا شد. ستون‌های بلند، نمای بیرونی با گچ رنگ شده، شکل متقارن، قالب‌های جسورانه و تزیینات، کلیدهای این سبک هستند. این سبک خانه بزرگ و با ابهت معمولاً در املاک بزرگ و مزارع تاریخی یافت می‌شود. خانه‌های یونانی ویژگی‌های بیرونی بسیار برجسته ای دارند.

ستون‌های ضخیم، اغلب سفید، در کنار ورودی جلو قرار دارند و ایوانی را نگه می‌دارند که عرض خانه را فرا می‌گیرد. برخی از خانه‌های یونانی دارای ایوان‌هایی هستند که اطراف خانه یا یک ایوان طبقه دوم جلوی خانه را می‌گیرند. متداول‌ترین مصالح استفاده شده گچ و چوب است و گهگاه خانه‌ها سنگ نیز دارند. آنها اغلب با رنگ سفید رنگ آمیزی می‌شوند یا به رنگ مصنوعی شبیه سنگ یا مرمر می‌شوند.

طراحی ویلای معتصر

در اصل، اصطلاح «معاصر» به طور خاص به خانه‌هایی با طراحی معمار اشاره می‌کند که در حدود سال‌های 1950 تا 1970 ساخته شده‌اند. امروزه این اصطلاح به توصیف طیف گسترده‌ای از خانه‌ها اشاره دارد که بر اشکال ساده و خطوط هندسی تمرکز دارند. بسیاری از خانه‌های معاصر دارای تعداد زیادی شیشه، پلان‌های طبقه باز و طرح‌های مبتکرانه هستند.

بدون تزیینات پیچیده و جزئیات غیر ضروری، سبک طراحی در نمای بیرونی مسطح خانه‌های معاصر اغلب از ترکیبی پویا از مواد و بافت‌های متضاد، تیرهای سقف نمایان و سقف‌های مسطح یا کم شیب ناشی می‌شود. این سبک معماری همچنین بر بهره وری انرژی، مواد پایدار، نور طبیعی زیاد و استفاده از مواد غیر سمی بازیافتی تاکید دارد.

شرایط طراحی و ساخت ویلا در ساری

طراحی و ساخت روشی برای تحویل پروژه است که در آن یک شرکت متشکل از تیم طراحی و تیم ساخت تحت یک قرارداد واحد با مالک پروژه برای ارائه خدمات طراحی و ساخت کار می‌کنند. یک موجودیت، یک قرارداد، یک جریان یکپارچه کار از مفهوم اولیه تا تکمیل، در نتیجه نقش‌های طراح و سازنده را دوباره ادغام می‌کنند. طراحی و ساخت جایگزینی برای روش سنتی تحویل پروژه هستند.

تحت رویکرد اخیر، خدمات طراحی و ساخت به نهادهای جداگانه، قراردادهای جداگانه، کار جداگانه تقسیم می‌شوند. ساده‌سازی تحویل پروژه از طریق یک قرارداد واحد بین مالک و تیم طراحی، رابطه بین طراحان و سازندگان را به یک اتحاد تبدیل می‌کند که همکاری و کار گروهی را تقویت می‌کند. از ابتدای هر پروژه، یک تیم یکپارچه به آسانی برای تکمیل موفقیت آمیز پروژه سریعتر، مقرون به صرفه‌تر و با سفارشات تغییر کمتر کار می‌کنند.

شرایط طراحی و ساخت ویلا در ساری

مزایای طراحی و ساخت ویلا در ساری

با استفاده از فرآیند طراحی و ساخت ویلا به شکل سنتی، مالک پروژه ریسک قانونی بیشتری را نسبت به روش طراحی-ساخت متقبل می‌شود. کار با دو نهاد جداگانه مستلزم هماهنگی بیشتر و نظارت دقیق بر پروژه از طرف مالک است. شرکت‌های طراحی ممکن است قبل از اینکه شرکت‌های ساختمانی حتی پیشنهادهای اولیه را پیش نویس کنند، طرح‌های اولیه را ارسال کرده و بخش کار خود را تکمیل کنند.

هنگامی که یک شرکت برای پروژه مناقصه می‌دهد، آنها انتظار دارند که محصول نهایی از برنامه‌های اولیه طراحی منحرف نشود. با این حال، اگر شرکت طراحی اشتباهاتی مرتکب شده باشد یا اطلاعات مهمی را در برنامه‌ها لحاظ نکرده باشد، ممکن است بسته به شرایط قرارداد، مالک مسئول شناخته شود. آنها باید اصلاحات را هماهنگ کنند و اگر برنامه یا بودجه نتوانند تأخیر را برآورده کنند، شرکت ساخت و ساز ممکن است زمینه‌هایی برای دعوا داشته باشد.

استفاده از روش تحویل طراحی و ساخت، فرآیند مدیریت پروژه را ساده می‌کند. همان شرکت طراحی‌های اولیه را ایجاد می‌کند و تمام کارهای ساختمانی را تکمیل می‌کند، بنابراین مالک پروژه فقط باید با یک شرکت واحد هماهنگ کند. آن شرکت هم مسئول طراحی پروژه و هم تمام وظایف مربوط به ساختمان خواهد بود.

کاهش تغییرات

دستورات تغییر به هرگونه تغییر قابل توجه در طرح‌های اولیه برای یک پروژه اشاره دارند. این تنظیمات می‌توانند شامل محدوده پروژه، بودجه یا جزئیات دیگر باشند و اغلب باعث تاخیرهای پرهزینه می‌شوند. در بخش فوق، ما قبلاً خطر افزایش حقوقی که مالک در هنگام تکمیل کار خود قبل از شروع مرحله ساخت و ساز پروژه توسط تیم سازنده انجام می‌دهد را پوشش داده‌ایم.

حتی اگر شرکت طراحی و شرکت سازنده با هم کار کنند، احتمالاً نیاز به تغییر سفارشات را با استفاده از روش سنتی طراحی و ساخت ویلا در ساری تجربه می‌کنید تا زمانی که با یک شرکت کار می‌کنید. به عنوان مثال، مالک ممکن است تصمیم بگیرد که یک پروژه را در جهت دیگری بر اساس بازخورد سهامداران اتخاذ کند. ممکن است اشتباهاتی در طرح‌های اولیه وجود داشته باشند که به زودی توسط تیم طراحی شناسایی نشده باشند یا ممکن است تیم میدانی در محل کار با مشکلات غیرمنتظره ای مواجه شود.

همه این مسائل منجر به تغییر دستورات می‌شوند. احتمال تغییر سفارش‌ها با تحویل سنتی افزایش می‌یابد، به دلیل احتمال بالاتر ارتباطات نادرست که به طور طبیعی در کار با چندین طرف اتفاق می‌افتد. هنگامی که یک شرکت واحد مسئول طراحی و ساخت است، فرآیند کارآمدتر می‌شود. تیم طراحی و پیمانکاران به همکاری با یکدیگر عادت کرده‌اند و به طور کلی کمتر اشتباه خواهند کرد.

بهبود همکاری

شرکت‌های طراحی-ساخت به صورت عمودی یکپارچه شده‌اند. تیم‌های آن‌ها در راستای اهداف یکسانی هستند، اهداف یک کسب‌وکار واحد و مسئولیت موفقیت یک پروژه را به اشتراک می‌گذارند. هنگامی که شرکت طراحی و شرکت پیمانکاری از هم جدا هستند، ممکن است یک رابطه خصمانه ایجاد کنند که مدیریت آن برای صاحب پروژه دشوار است، به خصوص اگر دستورات تغییر یا خطا رخ دهند.

افزایش سودآوری

کاهش خطرات، سفارش‌های تغییر کمتر، بهبود همکاری، همه این مزایا کار ساخت‌وساز کارآمدتر و مقرون ‌به‌ صرفه‌تر را انجام می‌دهند. شرکت‌های طراحی ‌و ساخت، در زمان و پول با ارزش صاحبان پروژه صرفه‌جویی می‌کنند.

از دیگر مزایای طراحی و ساخت ویلا در ساری به شرح زیر هستند:

 • فرصتی برای نوآوری و تحویل سریع‌تر پروژه
 • کارایی و عملکرد بالاتر
 • تناسب برای هدف از طریق مشخصات عملکرد
 • رابط کارآمد پیمانکار و مشاور
 • تغییرات کمتر در برنامه زمانی
 • افزایش انعطاف پذیری برای رسیدگی به شرایط تغییر یافته
 • کاهش بار اداری برای مالک
 • بهبود مدیریت ریسک برای مالک
 • صرفه جویی در هزینه و اطمینان بیشتر از قیمت نهایی
 • توانایی بیشتر در ارزیابی پیمانکاران بر اساس عواملی غیر از هزینه

مزایای طراحی و ساخت ویلا در ساری

هزینه طراحی و ساخت ویلا در ساری

هزینه‌های کلی ساخت ویلا به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

همچنین عوامل موثر در قیمت طراحی و ساخت ویلا در ساری عبارتند از:

 • موقعیت مکانی ویلا
 • متراژ ویلا
 • تعداد طبقات ویلا (دوبلکس یا تریبلکس)
 • سیک طراحی ویلا
 • کیفیت مصالح ساختمانی
 • تعرفه شرکت مهندسی

طراحی و ساخت ویلا در ساری با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در ساری علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: esolution-pt.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *