مراحل ساخت ویلا در رودهن

طراحی و ساخت ویلا در رودهن

طراحی و ساخت ویلا در رودهن نه تنها میتواند بسیار هیجان انگیز باشد، بلکه یکی از دستاوردهای پر سود از نگاه بیزنسی است. در حالی که ممکن است ویلاسازی چالش برانگیز به نظر برسد، اما زندگی در ویلا می‌تواند ارزش هزینه کردن را داشته باشد. شما می‌توانید زندگی خود و خانواده‌تان را در ویلا به مرحله‌ای بالاتر ببرید. با انتخاب یک مدل طراحی جذاب برای ویلا و سپردن مراحل ساخت به یک پیمانکار مجرب مانند شرکت مهندسی معماری پرسیاه، می‌توانید ویلایی زیبا و باکیفیت بسازید.

رودهن کجاست و چه اهمیتی برای طراحی و ساخت ویلا در رودهن دارد؟

رودهن شهری است در شهرستان دماوند و مرکز شهرستان رودهن که در استان تهران قرار دارد. رودهن درست در پشت انشعاب بین جاده هراز و فیروزکوه قرار دارد. رشته کوه البرز در شمال قرار دارد. از شمال با کوه‌هایی احاطه شده است و کوه‌های قورچ، کوه سوری و کوه‌های دیگر از جنوب آن را از فلات مرکزی ایران جدا می‌کنند. ارتفاع آن از سطح دریا 1850 متر است و 50 کیلومتر مربع مساحت دارد. پیش از احداث جاده تهران-مازندران، این منطقه در مرجع تاریخی دماوند نامیده می‌شد.

پس از ساخت جاده در سال 1903، رودهن به عنوان مکانی برای استراحت در میانه راه شناخته شد. به عنوان نمونه در مطلب الشمس نوشته صنیع الدوله آمده است. رودهن در حدود سه کیلومتری بومهن نزدیک رودخانه در سمت چپ جاده است. صنیع الدوله در سال 1875 و الیور دارسی انگلیسی در سال 1830 هر دو از این جاده عبور کرده و نام روستاهایی که اکنون بخشی از شهر یا نواحی اطراف آن هستند را ذکر کرده‌اند. در قسمت شرقی، روستای کریتون و مجموعه ساختمانی آنا اکنون بخشی از رودهن است.

روستاهای مهرآباد و قلهک در حال تجاوز به عمرانی هستند که با ساخت دانشگاه آزاد اسلامی شتاب گرفته است. شهرداری رودهن در سال 1344 تأسیس شد. طبق سرشماری کشوری در سال 1355، جمعیت رودهن و حومه 5237 نفر بوده که از این تعداد 6.57 درصد در شهر و مابقی در روستاهای اطراف سکونت دارند. رودهن در زمان تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1362 دارای 12 هزار نفر جمعیت بود. ساخت مسکن، ویلاسازی و توسعه شغلی با تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی به طور چشمگیری باعث معروف شدن رودهن شد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در رودهن

مزایای طراحی و ساخت ویلا در رودهن

در ادامه به فواید طراحی و ساخت ویلا در رودهن اشاره می‌کنیم:

 • امنیت بالا: امنیت یکی از بزرگترین نگرانی‌های مردم است. ویلاها امنیت بسیار خوبی را فراهم می‌کنند زیرا در مناطق آرام همراه با مردمی خوب ساخته می‌شوند.
 • حریم خصوصی: ویلا جایی است که می‌توانید در خلوت کامل زندگی کنید. علاوه بر این، مردم به ندرت در اطراف ویلا پرسه می‌زنند و هیاهو ایجاد می‌کنند. بنابراین، می‌توانید در طول اقامت خود در اینجا از داشتن آرامش لذت ببرید.
 • جادار بودن: فضای زیادی برای هر ویلا در دسترس است که آن را به گزینه‌ای عالی برای خانواده‌هایی با بچه‌‌های کوچک تبدیل می‌کند. اتاق‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند تا خانواده شما را با تمام نیازهایشان به راحتی در خود جای دهند.
 • امکانات رفاهی: مزیت زندگی در ویلای عمومی، دسترسی به امکانات مختلف است. بسیاری از زمین‌های تنیس و زمین‌های فوتبال را می‌توان در ویلاها ساخت. ویلاها همچنین دارای استخر و سالن بدنسازی هستند.
 • محیطی آرام: ویلاهای عمومی در دور از جاده‌های اصلی و مناطق پر سر و صدا، با عدم تردد مکرر و خودروهای سریع واقع شده‌اند. این امر ویلا را برای خانواده‌هایی با فرزندان کوچک یا سالمندانی که خواهان آرامش در زندگی خود هستند ایده آل می کند.
 • چشم انداز و طبیعت: ویلاها معمولاً در زمین‌های بزرگ با مناظر طبیعی زیبا ساخته می‌شوند. فضای سبز فراوان و فضای تفریحی طبیعی اطراف آنها را احاطه کرده است و به شما احساس آرامش می‌دهد. محیط دوستدار محیط زیست می‌تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر سلامت جسمی و روحی شما داشته باشد و به شما اجازه دهد از خوبی‌های طبیعت لذت ببرید.
 • بازگشت سرمایه خوب: اگر به دنبال طراحی و ساخت ویلا هستید، پس آن را در رودهن بسازید. بدین دلیل که این ویلاها می‌توانند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشند و به کسب درآمد ناشی از اجاره و فروش کمک کنند.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رودهن

در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلا در رودهن اشاره می‌کنیم:

1- بودجه خود را بررسی کنید

قبل از شروع هر پروژه ساختمانی بزرگی، دقیقاً بدانید چه مقدار پول در دسترس دارید و چه هزینه‌هایی را باید پوشش دهید. این ممکن است شامل مواد خام، مانند چوب و سایر لوازم ساختمان، هزینه‌‎های نیروی کار و هزینه‌های مدیریت پروژه باشد. بودجه شما همچنین باید برای هزینه‌های برنامه‌ریزی نشده یا گرانی‌های غیرمنتظره هزینه‌های اضافی را در نظر بگیرد. این موضوع کمک می‌کند تا مطمئن شوید که پروژه شما علیرغم تأخیرها یا مشکلات، در مسیر خود باقی می‌ماند. علاوه بر این، اگر پروژه شما بیش از بودجه پیش برود یا بیشتر از حد انتظار طول بکشد، داشتن یک برنامه اضطراری به شما فضای تنفسی می‌دهد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رودهن

2- مکان مناسب را پیدا کنید

مکان ویلا رویایی شما به اندازه خود ویلا مهم است. مواردی مانند محله اطراف، حمل و نقل عمومی و مدارس در آن منطقه را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که هنگام انتخاب مکانی برای ویلا رویایی خود آینده را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید به زودی خانواده تشکیل دهید، به دنبال منطقه‌ای با مدارس خوب باشید. اگر بازنشسته شده‌اید یا در آستانه بازنشستگی هستید، ممکن است بخواهید ملکی نزدیک به امکانات و خدمات پیدا کنید. علاوه بر این، باید مواردی مانند آب و هوا، اندازه زمین و مقررات منطقه بندی را در نظر بگیرید.

3- سازنده یا شرکت مجری مناسب را پیدا کنید

انتخاب سازنده مناسب برای ویلا رویایی شما برای اطمینان از اینکه محصول نهایی تمام انتظارات شما را برآورده می کند ضروری است. هنگام ارزیابی سازندگان مختلف، مانند سازندگان اکسل، مهم است که تجربه، کار قبلی، شهرت و خدمات مشتری را در نظر بگیرید. به دنبال سازنده ای با سابقه موفقیت آمیز باشید. علاوه بر این، به دنبال شرکتی هستید که در کل فرآیند ساختمان، از طراحی اولیه تا تکمیل، پشتیبانی قابل اعتماد مشتری را ارائه دهد.

4- کدهای ساختمان را بررسی کنید

قبل از شروع ساخت و ساز ویلا رویایی خود، باید مطمئن شوید که با قوانین و مقررات محلی ساختمانی آشنا هستید. آیین نامه‌های ساختمانی می‌توانند موضوعات بسیاری را پوشش دهند، از مصالحی که می‌توانید استفاده کنید تا نوع فونداسیونی که ویلا شما باید داشته باشد. آنها همچنین مواردی مانند نزدیک بودن ویلا شما به خط املاک و محدودیت‌های ارتفاع را دیکته می‌کنند، بنابراین قبل از شروع هر کاری حتما تحقیق کنید.

5- یک پیمانکار مجرب استخدام کنید

پیمانکاران دانش گسترده‌ای در مورد الزامات منطقه بندی محلی و کدهای ساختمانی دارند و به آنها اجازه می‌دهد تا به شما در طراحی ویلایی امن، کاربردی و زیبا کمک کند. آنها همچنین در بهترین شیوه‌های ساخت و ساز و اصول طراحی خوب تخصص عمیقی خواهند داشت و مهارت‌های لازم را به آنها می دهد تا مطمئن شوید که ویلا شما عالی به نظر می رسد و احساس خوبی دارد. علاوه بر این، آنها می‌توانند ورودی ارزشمندی را ارائه دهند که مواد و پوشش‌ها با دید شما بهترین کار را دارند و به جلوگیری از اشتباهات پرهزینه یا مسائل غیرمنتظره کمک می‌کنند.

6- به برنامه ریزی و مدیریت توجه کنید

ساخت ویلا در رودهن یا حتی سایر مناطق می‌تواند یکی از پر هرج و مرج‌ترین و پر استرس‌ترین دوران زندگی شما باشد. چیزهای زیادی برای پیگیری وجود دارند، از طرح‌های طراحی و نگرانی های بودجه گرفته تا برنامه های ساخت و ساز و گزارش‌های پیشرفت. بسیار مهم است که در طول فرآیند منظم بمانید تا تحت تأثیر قرار نگیرید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که یک فضای اختصاصی در ویلا خود ایجاد کنید که بتوانید تمام اسناد و مواد پروژه خود را در آن نگهداری کنید. این به کاهش درهم ریختگی کمک می‌کند و پیدا کردن آنچه را که نیاز دارید آسان‌تر می کند. علاوه بر این، سرمایه گذاری در یک نرم افزار یا برنامه مدیریت پروژه را برای کمک به پیگیری ضرب الاجل‌ها، نگرانی‌های بودجه و پیشرفت ساخت و ساز در نظر بگیرید.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در رودهن

7. روی مصالح با کیفیت سرمایه گذاری کنید

مصالح ساختمانی با کیفیت بالا نه تنها به اطمینان از یکپارچگی سازه و به حداقل رساندن آسیب کمک می‌کنند، بلکه به زیبایی کلی ویلا شما نیز یاری می‌رسانند. به عنوان مثال، کفپوش‌های چوبی باکیفیت می‌توانند جلوه‌ای زیبا به هر اتاقی بیافزایند، در حالی که کابینت‌های ماهرانه می‌توانند به ایجاد فضایی گرم و جذاب کمک کنند. سرمایه گذاری در مواد با کیفیت بالا لزوماً نباید پرهزینه یا چالش برانگیز باشد. با تحقیق آنلاین و یافتن تامین کنندگان معتبر داخلی، به راحتی می‌توانید محصولات باکیفیت و قیمت مقرون به صرفه را پیدا کنید.

8. در طول ساخت و ساز مشارکت داشته باشید

هنگام ساخت ویلا رویایی خود، درگیر ماندن و مشارکت فعالانه در طول فرآیند ضروری است. برخی از راه‌های کلیدی برای درگیر ماندن ممکن است شامل شرکت در جلسات منظم با تیم پروژه، ارائه بازخورد در مورد مواد یا تکمیل‌های پیشنهادی و پرسیدن سؤالات در هر زمان که آنها را دارید، باشند. درگیر ماندن در روند ساخت و ساز به شما این امکان را می دهد که مطمئن شوید همه چیز مطابق با مشخصات شما ساخته می شود. همچنین می‌توانید مشکلات احتمالی را زودتر تشخیص دهید و مطمئن شوید که قبل از ایجاد مشکلات بزرگ، اصلاح شده‌اند. این سطح از مشارکت مستلزم زمان و تلاش است، اما ضروری است که مطمئن شوید ویلا رویایی شما دقیقاً همان طور که می خواهید پیش می‌رود.

9. جزئیات در ساخت را فراموش نکنید

هنگام ساخت و ساز، می‌توان به راحتی روی جنبه‌های مهم مانند چیدمان اتاق‌ها و موادی که می‌خواهید برای ساخت استفاده کنید، تمرکز کرد. در حالی که همه اینها ملاحظات مهمی هستند، به همان اندازه ضروری است که به جزئیات کوچکتر نیز فکر کنید. به عنوان مثال، به دقت فکر کنید که چه نوع پوشش داخلی، کفپوش، وسایل روشنایی و کابینت را می‌خواهید. این ویژگی‌ها ممکن است به اندازه یک فضای نشیمن باز بزرگ یا یک آشپزخانه مدرن شیک قابل توجه یا چشمگیر نباشند. با این حال، آنها در ایجاد فضایی که سبک شخصی و ترجیحات شما را منعکس می‌کند، راه زیادی را طی خواهند کرد. علاوه بر این، جزئیات بیرونی را فراموش نکنید.

طراحی و ساخت ویلا در رودهن توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در رودهن

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در رودهن به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در رودهن با تیم ما

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در رودهن علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت ویلا در رودهن یا هر منطقه ی دیگری

 • ساخت و احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی ویلا
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس ویلایی
مراحل انجام طراحی و ساخت ویلا در رودهن توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:
 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: leebuildersonline.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *