طراحی و ساخت ویلا در رینه

طراحی و ساخت ویلا در رینه

داشتن ویلا در مناطق خاص مانند رینه یک تجربه متفاوت است! شما می‌توانید در طبیعت این شهر زیبا گشت و گذار کنید و از یک زندگی آرامش بخش و زیبا لذت ببرید. طراحی و ساخت ویلا در رینه برای شما می‌توانید به معنای زندگی در یک طبیعت بهشتی با آب و هوای فوق العاده تمیز و خنک باشد. حتی این منطقه چند سالی است به نواحی پرتقاضا برای گردشگری تبدیل شده است. بنابراین می‌توانید ویلای خود را اجاره دهید و کسب درآمد کنید. در هر صورت، برای ساخت و طراحی ویلا در رینه می‌توانید از تخصص شرکت مهندسی معماری پرسیاه برای انجام صفر تا صد کار بهره‌مند شوید.

رینه کجاست؟

شهر رینه (با 2050 متر از ارتفاع) واقع در دشت مرتفع 300 متری بالای رودویلا هزار، مکان گردشگری ایران است. این شهر عمدتاً به دلیل بلندترین کوه ایالت یعنی کوه دماوند شناخته می‌شود. به جز چندین مسجد، یک رستوران و جاده اصلی غبارآلود با مغازه‌ها، چیز دیگری برای دیدن وجود ندارد. بنابراین، مطمئناً ارزش دارد که چند صد متر تا چشم انداز پیاده روی کنید، جایی که منظره‌ای عالی از دره رودویلا هزار، کوه‌های اطراف و واحه‌های سبز در تضاد با چشم‌انداز نسبتاً خشک دارد. تنها بناهای جالب رینه، مساجد معمولی با گنبدهای طلا هستند. بزرگترین آنها در انتهای غربی شهر در جاده منتهی به پلور است. در کنار مسجد نیز قبرستانی قرار دارد.

جالب‌ترین منظره بازار اصلی است، جایی که مسجد دیگری در شیب پایین خیابان ساخته شده است، بنابراین می‌توانید مستقیماً از طریق گنبد طلایی از مناظر البرز لذت ببرید. نیمکت‌هایی نیز وجود دارند، بنابراین مکان خوبی برای استراحت است. در رینه کار زیادی به غیر از گشت و گذار در طبیعت برای انجام دادن نیست. در واقع تنها راه ممکن، یک سفر کوتاه در امتداد جاده منتهی به دره رودویلا هزار است. از لبه کشت شده فلات مرتفع، منظره‌ای زیبا از سمت دیگر دره به چشم میخورد. این زیباترین منظره بعد از حدود یک کیلومتر پیاده روی در امتداد جاده است. سمت راست در افق کوه عبرت، یکی دیگر از مقاصد گردشگری بالقوه در این منطقه به جز دماوند قرار دارد.

 طراحی و ساخت ویلا در رینه

مزایای طراحی و ساخت ویلا در رینه

همه آرزو دارند روزی ویلایی برای خود داشته باشند، سقفی که آن را ویلا خود بنامند. با این حال، انتخاب ویلا می‌تواند مشکل باشد، زیرا چندین فاکتور وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. بیشتر مردم به ویژگی‌های کلیدی مانند حریم خصوصی، تجمل و زندگی در پروژه‌های اجتماعی اهمیت می‌دهند. در حالی که آپارتما‌ن‌ها می‌توانند نیازهای اکثر خریداران ویلا را برآورده کنند، این پروژه‌های ویلا هستند که این روزها توجه بیشتری را به خود جلب کرده‌اند. در دامه به برخی از مزایای طراحی و ساخت ویلا در رینه اشاره می کنیم:

 • سبک زندگی: ویلا با باغ یا عرشه خصوصی، گویای سبک زندگی یک فرد است. هر ویلایی بازتاب زندگی صاحب ویلا است. ویلاها تا حدی نمادی از تجمل، پیچیدگی و سبک زندگی منحصر به فرد هستند.
 • حریم خصوصی: اگر از چشمان کنجکاو و همسایه‌های فضول خسته شده‌اید، انتخاب ویلا یک جایگزین عالی است. شما می توانید از مزایا و امکانات زندگی در محله در حومه و حفظ سبک زندگی خصوصی لذت ببرید.
 • انحصاری بودن: بدون دیوارهای مشترک، ویلاها دارای ویژگی انحصاری هستند که در آپارتمان ها دیده نمی‌شود. شما می‌توانید مصرف آب و سایر لوازم ضروری را بدون نگرانی در مورد سایر ساکنان خود کنترل کنید.
 • آزادی در طراحی: هر ویلایی با مجموعه‌ای از دستورالعمل های خاص خود طراحی می‌شود. برخی ترجیح می‌دهند یک نمای بیرونی یکنواخت داشته باشند و در عین حال انعطاف‌پذیری کاملی را برای طراحی داخلی خود می‌خواهند، برخی دیگر به شما آزادی کامل را می‌دهند تا ویلا خود را مطابق میل تان طراحی کنید. به طور کلی، ویلاها در مقایسه با آپارتمان نشینی آزادی بیشتری برای طراحی فضای خود به شما می‌دهند.
 • دوستدار حیوانات خانگی: ویلاها جادارتر هستند و به فضای باز خصوصی شما دسترسی دارند و آن را دوستدار حیوانات خانگی می کند. حیوانات خانگی شما در مقایسه با آپارتمان‌هایی که ممکن است دستورالعمل های سخت گیرانه‌تری برای داشتن حیوانات خانگی داشته باشند، دسترسی بیشتری به فضای باز و آزادی بیشتری خواهند داشت.
 • امکانات رفاهی: اکثر جوامع ویلایی سرسبز با امکانات رفاهی بالا هستند. آنها با امنیت و نگهداری شبانه روزی ارائه می‌شوند که به فرد فرصت لذت بردن از مزایای زندگی اجتماعی را می‌دهد.
 • منظره و طبیعت: اکثر ویلاها دارای مناطق زیبا و آرام، مناطق بازی اختصاصی و دیگر فضاهای تفریحی طبیعی هستند که به فرد این فرصت را می‌دهد تا در میان طبیعت احساس آرامش کند.

انواع سبک طراحی ویلا در رینه

در ادامه به سبک‌های طراحی ویلا در رینه اشاره می‌کنیم:

ویلای مدرن

طراحی مدرن اواسط قرن پس از جنگ جهانی دوم از جنبش باهاوس پدیدار شد. ویلاهای مدرن طراحی شیک و مینیمال دارند که از طریق پنجره‌های بزرگ همراه با ترکیبی از مواد طبیعی و مصنوعی مواجه می‌شوند. این ویلاها طراحی معماری سنجیده‌ای دارند که به عملکرد بهتر کمک می‌کند و فرم را زیبا جلوه می‌دهد. پالت‌های رنگی معمولاً خنثی هستند و رنگ‌هایی تک رنگ به نما و دکوراسیون داخلی اضافه می‌شود.

ویلای معاصر

سبک معاصر اغلب با مدرن اشتباه گرفته می‌شود، اما این دو نباید به جای یکدیگر استفاده شوند. اصطلاح معاصر به زمان حال اشاره دارد و مدرن به دوره زمانی آینده نگرانه است. ویلاهای معاصر امروزی اغلب عناصری از سبک‌های مدرنیستی را در خود جای داده‌اند. بسیاری از آنها دارای مواد سازگار با محیط زیست و طراحی با تمرکز بر خطوط تمیز و بافت‌های طبیعی هستند.

انواع سبک طراحی ویلا در رینه

ویلای مدیترانه‌ای

ویلاهای مدیترانه‌ای دارای عناصری از ویلاهای اسپانیایی و ایتالیایی هستند. در این نوع ویلاها تمرکز زیادی روی زندگی در فضای باز و سرپوشیده است، بنابراین آنها در مناطقی با آب و هوای معتدل مانند رینه محبوبیت بیشتری دارند. این ویلاها دارای سقف‌های کاشی کاری شده، دیوارهای گچی سفید، سنگ و چوب و همچنین کارهای فلزی روی بالکن‌ها و پنجره‌ها هستند. حتی اگر بیشتر خانه‌های مدیترانه‌ای ظاهری ساده دارند، اما اغلب در اثر کاشی کاری‌های زیبا، ترکیبی از رنگ‌ها را می‌بینید.

ویلای کلاسیک

سبک‌های معماری رومی و یونانی نمونه‌های کاملی از طرح‌های کلاسیک هستند. عمدتاً چندین عنصر هنری گرد هم می‌آیند تا سبکی باشکوه را در ساخت ویلا در مناطق زیبا به نمایش بگذارند. طراحی‌های کلاسیک با ایجاد ارزش زیبایی شناختی جاودانه، از نظر الگوها، سایه‌ها و شکل‌ها با طرح‌های مدرن متفاوت هستند. هدف ایجاد طرحی پر از جزئیات و زرق و برق است تا تداعی کننده لوکس بودن ویلا باشد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رینه

هر پروژه ویلاسازی به مراحل خاصی نیاز دارد تا به سر منزل مقصود برسد. در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلا در رینه اشاره می‌کنیم:

1- موقعیت مکانی

تعیین زمین برای ساخت ویلا رویایی شما بسیار مهم است. زمین را با توجه به بودجه و موقعیت مکانی شناسایی کنید. برای بررسی و تأیید طرحی که در ذهن دارید، همیشه توصیه یک معمار که ترجیحاً دانش کافی در قوانین ساختمان دارد را گوش دهید. معمار باید بتواند شما را با توجه به اصول ویلاسازی، شرایط خاک و آخرین قوانین ساختمانی که در قطعه زمین شما اعمال می‌شود، آگاه کند.

2- فرآیند طراحی

فهرستی از نیازهای خود را برای طراحی ویلا در رینه در نظر بگیرید. این فرآیند باید مفاهیم اساسی ویلا شما مانند فضای نشیمن، تعداد اتاق خواب‌ها، اتاق خواب مهمان، سالن، آشپزخانه، حمام، محوطه سازی و غیره را پوشش دهد. باید خانواده خود را نیز درگیر کار کنید، نظرات و پیشنهادات آنها را بپرسید. در نهایت، طراحی معماری ویلا خود را به تیم طراحان بسپارید تا آنها نیازهای شما را برآورده کنند.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رینه

3- بررسی بودجه

هزینه ساخت یک ویلا برای شما چقدر است؟ هزینه ساخت ویلا در رینه افزایش چشمگیری داشته است. این روزها نرخ زمین، هزینه مصالح ساختمانی، نیروی کار و به طور کلی ساخت ویلا افزایش یافته است. قبل از ساخت از مشاوران برای برآورد هزینه سوال کنید تا بتوانید چشم اندازه دقیقی از مقدار بودجه داشته باشید.

4- مجوز ساختمانی

مجوز ساخت ویلا شما توسط نهادهای حاکم محلی مانند شهرداری صادر می‌شود. سپس پیدا کردن یک پیمانکار ساخت ویلا خوب کار مهم  بعدی شماست. در حالت ایده آل، شما باید یک سازنده، لوله کش، برقکار و غیره را پیداکنید. اما اگر بتوانید یک پیمانکار خوب، قابل اعتماد و معقول داشته باشید، می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، زیرا او همه کارهای شما را انجا می‌دهد. پیمانکار می‌تواند یک شرکت مهندسی معتبر باشد.

7- فرآیند ساخت و ساز

پاکسازی محل قبل از شروع هر کار ساخت لازم است. محل را از گیاهان هرز، تخته سنگ و غیره پاکسازی کنید.  پس از پاکسازی سایت، می‌توان برای نقشه برداری و تعیین حدود زمین آماده شد. گودبرداری آغاز می‌شود و بر اساس آن زمین حفر خواهد شد. فونداسیون قسمت پایینی ساختمان یک ویلا است که بارهای ثقلی خود را به زمین منتقل می‌کند. کار فونداسیون طبق نقشه‌های ارائه شده توسط مهندس سازه انجام می‌شود.

ستون‌ها و تیرها برای تامین استحکام برای حمل بار مرده و بار زنده مورد انتظار اجرا می‌شوند. قسمت های مختلف سازه به صورت ایمن و به خوبی ساخته خواهند شد. پس از بتن ریزی سقف باید دیوارچینی و کارهای تاسیسات (لوله کشی، برق و تهویه مطلوع) انجام شوند. سپس نوبت نازک کاری و تزئینات داخلی می‌شود. نقاشی دیوارها اجرا خواهد شد. کاشی کاری، نصب کفپوش و سایر موارد یکی پس از دیگری انجام می‌شوند. در نهایت، محوطه سازی و تجهیز مبله به عنوان مرحله پایانی کار اجرا خواهند شد.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در زینه

هزینه‌های کلی ساخت ویلا به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

همچنین عوامل موثر در قیمت طراحی و ساخت ویلا در رینه عبارتند از:

 • موقعیت مکانی ویلا
 • متراژ ویلا
 • تعداد طبقات ویلا (دوبلکس یا تریبلکس)
 • سیک طراحی ویلا
 • کیفیت مصالح ساختمانی
 • تعرفه شرکت مهندسی

هزینه طراحی و ساخت ویلا در زینه

طراحی و ساخت ویلا در رینه با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در رینه علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: vivaacp.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *