طراحی و ساخت ویلا در رشت

طراحی و ساخت ویلا در رشت

کارفرمایان اکنون ویلای خود را برای داشتن یک زندگی شیک به صورت عاقلانه انتخاب می‌کنند. طراحی و ساخت ویلا در رشت با فضای داخلی عالی و امکانات رفاهی جامع اجرا می شود که به خریدار تجربه منحصر به فردی می‌دهد. یک ویلای لوکس می‌تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد، اول اینکه یک فضای شخصی آرامش بخش را به شما تقدیم می‌کند، دوم اینکه می‌توانید از ویلای خود برای اجاره دادن و کسب درآمد استفاده کنید. پس اگر قصد ساخت و طراحی ویلا در رشت را دارید، از خدمات صفر تا صد شرکت مهندسی پرسیاه بهره‌مند شوید.

درباره شهر رشت

رشت در مرکز جلگه گیلان و در پهن‌ترین قسمت دلتای رودویلا سفیدرود با ارتفاع متوسط 8 متر از سطح دریا و انتهای راه فرعی اصلی دریای خزر و در امتداد جاده اصلی قزوین به بندر انزلی واقع شده است. رشت از آب و هوای معتدل و مرطوب با رطوبت متغیر در طول سال برخوردار است. رشت از 6 بخش مرکزی، خمام، خشکبیجار، لشت نشا، کوچصفهان، سنگر، 7 شهر و 18 دهستان تشکیل شده است.

رشت با توجه به شرایط جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اداری دارای ویژگی‌های قابل توجهی است. این شهر بر اساس موقعیت جغرافیایی (قرار گرفتن در دشت مرکزی و عرض زیاد، اراضی و خاک حاصلخیز، مهم‌ترین منطقه استان و ایران از نظر کشت برنج) و موقعیت ارتباطی از اهمیت بالایی برخوردار است. جاده قزوین – انزلی – آستارا از یک سو و جاده اصلی گیلان به مازندران و شرق گیلان از سوی دیگر،  وضعیت سیاسی – اداری (مرکز استان گیلان) و توسعه اقتصادی شهرها از ویژگی‌های دیگر این شهر هستند.

سبک طراحی ویلا در شهر رشت

کارخانجات توسعه و صنعتی و به دنبال آن افزایش فعالیت‌های کشاورزی-تجاری و تعداد مراکز علم و فناوری در رشت در حال افزایش هستند. بیشترین ساکنان این شهرستان در مشاغل خدماتی، تجاری و صنعتی فعال هستند و شالیکاری از فعالیت های اصلی روستاییان این منطقه است. نژاد مردم رشت آریایی و از ایل گیلک هستند که به زبان گیلکی با گویش‌های بیه پس و رشتی صحبت می‌کنند. رشت همچنین جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد و به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل از مناطق مهم ویلاسازی در کشور محسوب می‌شود.

سبک طراحی ویلا در شهر رشت

هر ویلا یک نما دارد و نما به سادگی اصطلاحی است که برای نشان دادن ظاهر بیرونی یک ویلا استفاده می‌شود. اگرچه همه ویلا‌ها از نظر فنی دارای نما هستند، اما همه ویلا‌ها طراحی یا سبک نمای خاصی دارند. طراحی نما از چند جهت کاربردی و حائز اهمیت است. نمای بیرونی ویلا همیشه اولین چیزی است که مورد توجه مهمانان یا حتی رهگذران قرار می‌گیرد، بنابراین شما می‌خواهید مطمئن شوید که نما تصویری دقیق از ویلا، سبک زندگی و نیازهای شما را دارد.

فراتر از ارزش زیبایی شناختی، نمای ویلاها در واقع محافظت از آب و هوا را فراهم می‌کند و ویلا را در برابر آسیب‌های مختلف برای سال‌های طولانی ایمن می‌کند. این امر انتخاب نمای مناسب را به انتخاب بسیار مهمی تبدیل می‌کند، زیرا متریال، اندازه، سبک و طراحی باید تحت تأثیر شرایط خاص آب و هوای شما باشند. در ادامه به انواع سبک طراحی معماری ویلا اشاره می‌کنیم:

ویلای مدرن

نماهای مدرن به طور معمول از نظر زیبایی ساده و شیک هستند و سعی نمی‌کنند جزئیات بسیاری را به نمایش بگذارند. یک نمای مدرن با خطوط منظم و مسطح و تقارن مشخص می‌شود. نماهای مدرن همچنین تمایل دارند موادی مانند آجر یا روکش را با رنگ‌های خنثی مخلوط کنند. محبوب‌ترین طرح‌های رنگی مدرن تک رنگ هستند و رنگ‌های سفید، خاکستری و سیاه را با هم ترکیب می‌کنند تا یک نمای بیرونی شیک و پویا ایجاد کنند، دقیقاً شبیه ویلاهای امروزی که برای مثال از یک رنگ تمام سفید بهره می‌برند.

ویلای کلاسیک

ایده‌های طراحی نمای ویلا کلاسیک، طرح‌های پرزرق و برق‌دار ساخته شده از سنگ طبیعی را به نمایش می‌گذارند. نماهای کلاسیک سرشار از جزئیات طراحی هستند و امروزه با عنوان نمای رومی شناخته می‌شوند. این نماها شامل عناصر دوران باستان هستند و از ستون در نما به طور واضح استفاده می‌کنند. تجمل گرایی و لوکس سازی از ویژگی‌های مهم ویلاهای کلاسیک هستند. این سبک طراحی امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و چشم بیننده را به خود جلب می‌کند.

نحوه ساخت ویلا در رشت

ویلای تلفیقی

همانطور که از نامش پیداست، ویلای تلفیقی ترکیبی از چندین سبک است که می‌توانند با یکدیگر هماهنگ باشند یا با یکدیگر در تضاد باشند. اما نکته مهم این است که این طراحی باید خلاقانه انجام شود تا زیبایی و چشم انداز ویلا با مهارت بالا و نه طراحی شلخته انجام شود. نمی‌توان المان‌ها و تجهیزات خاصی را برای ویلای ترکیبی مشخص کرد، زیرا می‌خواهید ترکیبی از عناصر و انواع ویلاها را با هم ترکیب کنید که انتخاب آنها به نظر شما و کارفرما بستگی دارد، اما در نهایت طراحی خاص خود را خواهید ساخت.

ویلای نئوکلاسیک

ویلاهایی که به سبک نئوکلاسیک ساخته می‌شوند به دلیل نزدیک بودن به سبک‌های مدرن و فاصله گرفتن از سبک کلاسیک کمی نسبت به سبک کلاسیک برتری دارند و نمایانگر طراحی جدیدی هستند که برگرفته از سبک کلاسیک قدیمی است. به همین دلیل به آن نئوکلاسیک می‌گویند. این سبک برای ویلاهای امروزی بسیار مناسب است و با القای حس خوب در افراد ایجاد می‌شود. در سبک نئوکلاسیک نیز مانند سبک کلاسیک، پنجره های بزرگ، ستون‌های بلند، مجسمه‌های بزرگ و کوچک اما با جزئیات کمتری طراحی می‌شوند.

ویلای مینیمال

ویلا با سبک مینیمال یکی از انواع ویلاهای مدرن است، اما ساده‌تر از سبک مدرن می‌باشد و هزینه بسیار کمتری دارد، زیرا هدف از ساخت ویلا با مدل مینیمال سادگی است. طراحی و ساخت ویلا در رشت به سبک مینیمال در مقایسه با سایر انواع ویلا به زمان زیادی نیاز ندارد. برای طراحی این مدل ویلا باید به دکوراسیون داخلی و محوطه سازی آن نیز توجه کرد و سعی کرد هارمونی خوبی بین آنها ایجاد شود. در طراحی یک ویلای مینیمال نباید از پنجره‌های بزرگ استفاده کرد و نباید از جزئیات خانه غافل شد، اینها نکات بسیار مهمی در طراحی این مدل از ویلاها هستند.

ویلای فلت

ویلا فلت به ویلاهایی اطلاق می‌شود که هیچ پله و طبقه‌ای ندارد و رفت و آمد در این گونه ویلاها بسیار آسان است. از مهمترین ویژگی‌های این مدل ویلا می‌توان به سهولت در رفت و آمد اشاره کرد، زیرا افراد به راحتی می‌توانند به محوطه بیرونی بروند و محوطه سازی ویلا نیز به وضوح قابل مشاهده است. ساخت ویلای فلت بسیار آسان است و نیاز به زمان و هزینه زیادی ندارد و متریال به کار رفته در آن با نرخ پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌های ویلا خریداری می‌شود. پس می‌توانید مابقی بودجه خود را صرف طراحی دکوراسیون داخلی کنید.

ساخت ویلا در رشت

ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس به ویلایی گفته می‌شود که دارای دو طبقه است و این طبقات توسط یک راه پله داخلی به یکدیگر متصل می‌شوند. راه پله داخلی ویلا یک مزیت خوبی دارد و آن اینکه دیگر نیازی به رفتن به محوطه ویلا و از داخل نیست. حریم خصوصی در طراحی دکوراسیون دوبلکس تا حد قابل توجهی رعایت شده است؛ در اکثر ویلاهای دوبلکس اتاق‌ها از پذیرایی جدا شده و در طبقه دوم قرار می‌گیرند، به این ترتیب محبوبیت این مدل ویلا افزایش یافته است. زیبایی طبیعی رشت در طبقه دوم بهتر دیده می‌شود و شما می‌توانید از منظره اطراف لذت ببرید.

ویلای تریبلکس

طراحی ویلاهای تریبلکس (سه طبقه) که به عنوان جدیدترین طراحی ویلا در ایران نیز شناخته می‌شود، سال به سال در حال افزایش است، زیرا بیشتر شناخته شده و تقاضا برای ساخت این نوع ویلا افزایش می‌یابد. برای ویلای تریپلکس خود می‌توانید المان‌های مختلفی از جمله ساخت استخر، جکوزی، باربیکیو، آتشکده، آبنما، روف گاردن و غیره را تهیه کنید که این بستگی به سلیقه و نیاز شما دارد، اما هیچ محدودیتی در آن ندارید. پس بهتر است هزینه‌ها را در نظر بگیرید، بدین دلیل که این ویلا در سه طبقه ساخته می‌شود و باید مصالح ساختمانی زیادی را خریداری کنید.

نحوه ساخت ویلا در رشت

شما به عنوان کارفرما ابتدا باید با شرکت مهندسی در مورد ویلاسازی مشاوره بگیرید. این مشاوره می‌تواند به عنوان خرید زمین، نحوه طراحی و ساخت، امکان سنجی، موقعیت مکانی، برآورد هزینه‌ها و سایر موارد باشد. یکی از مراحل مهم، اخذ مجوزهای ساخت است. این مجوزها و مراحل اداری از شهرداری منطقه‌ای که قصد ساخت ویلا در شمال را دارید شروع می‌شوند.

موضوعی که در خصوص ساخت ویلا در شمال توسط شهرداری بسیار حائز اهمیت است، تراکمی است که شهرداری برای میزان ساخت و ساز در آن منطقه در نظر گرفته است. این تراکم برای ساخت ویلا در شهرها 50 درصد و برای ساخت ویلا در حومه شهر 30 درصد است. یعنی در شهرها فقط 50 درصد از زمین موجود مجوز ویلاسازی می‌گیرند و همینطور این در حومه 30 درصد ساخت و ساز در زمین موجود در منطقه است. پس از اخذ این مجوزها در زمینه ساخت ویلا در شمال می‌توانید متوجه شوید که در آن منطقه چند طبقه می‌توانید ویلا بسازید. در ادامه به مراحل ساخت ویلا در رشت اشاره می‌کنیم:

 • عملیات گودبرداری
 • بتن مگر
 • پی سازی (فونداسیون)
 • ساخت تیر و ستون
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی
 • نازک کاری
 • تزئینات داخلی
 • نماسازی
 • محوطه سازی

هزینه ساخت ویلا در رشت

هزینه ساخت ویلا در رشت

برای اینکه بتوانید برآورد اولیه‌ای از هزینه ساخت ویلا داشته باشید، ابتدا باید نقشه اولیه آن را در نظر بگیرید. به این ترتیب با افزودن متریال مورد نظر برای ساخت ویلا و همچنین تزیینات، محوطه سازی و غیره هر کدام در هزینه نهایی تاثیرگذار خواهند بود. برای اینکه بتوانیم نرخ ساخت ویلا را مدیریت کنیم و آن را به حداقل برسانیم، باید پروژه طراحی و ساخت ویلا را به دست تیم‌هایی بسپاریم که از نظر مهندسی و دانش در سطح بالایی هستند. به این ترتیب هزینه‌های شما مدیریت می‌شوند و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه خود برسید. هزینه‌های کلی ساخت ویلا به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در رشت با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در رشت علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

طراحی و ساخت ویلا در رشت با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.