طراحی و ساخت ویلا در قم

طراحی و ساخت ویلا در قم

شاید جای تعجب است که بگوییم قم هم شهری است که ویلاهای خوبی دارد. درست است که قم یک شهر مذهبی است و باید همه چیز در سادگی ارائه شود، اما همچنان موقعیت ساخت ویلاهای لوکس را دارد. طراحی و ساخت ویلا در قم می‌تواند برای اهالی این شهر، اهالی تهران و کسانی که به زندگی و سرمایه گذاری در قم علاقه مند هستند، یک مزیت بالقوه باشد. شما می‌توانید از طریق شرکت مهندسی پرسیاه برای ساخت و طراحی ویلا در قم اقدام کنید. شرکت پرسیاه می‌تواند صفر تا صد ویلاسازی را به صورت پیمانکاری برای شما انجام دهد.

درباره شهر قم

قم هشتمین شهر بزرگ ایران است که در 125 کیلومتری تهران قرار دارد. قم یکی از مقدس‌ترین شهرهای ایران است و به عنوان شهری مذهبی شناخته می‌شود. قم دارای بسیاری از مغازه‌های فرش و شیرینی است. این شهر به قم به دیار سوهان مشهور است. قم همچنین به دلیل فرش‌های ابریشمی منحصر به فرد و زیبا شهرت دارد. تعداد زیادی مغازه مذهبی در قم وجود دارند که کتاب‌های مذهبی و نسخه‌های مختلف قرآن را می‌فروشند.

بازدید از مقبره فاطمه، جذابیت اصلی شهر قم است. گنبدها و مناره‍‌ها به خصوص در یک روز بسیار آفتابی حیرت انگیز هستند، زیرا خورشید باعث درخشش آنها می‌شود. خوشبختانه، مقبره حضرت فاطمه نیز برای غیرمسلمانان باز است. علاوه بر بازدید از مقبره، میتوانید کمی در شهر قدم بزنید. قم یک شهر شلوغ با انواع زائران و جاذبه‌های مختلف است که می‌تواند بسیاردل انگیز است.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در قم

نحوه طراحی و ساخت ویلا در قم

چه چیزی باید در ساخت ویلا در نظر گرفته شود، آیا تا به حال در مورد جزئیات و فرآیندها فکر کرده‌اید؟ در حقیقت، ساخت ویلا شخصی تجربه‌ای است که هر کسی می‌تواند در زندگی خود داشته باشد، مشروط بر اینکه کارفرما بتواند بودجه کافی برای آن تأمین کند. همچنین، دریافت مشاوره از کارشناسان، ویلا را مطابق با بودجه و برنامه کیفیت می‌بخشد.

مراحل ساخت پر هزینه و یک فرایند دقیق و تخصصی است.

1- شناسایی نیازها و انتظارات

مهمترین کاری که باید قبل از انجام انواع فعالیت‌های ساختمانی انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. اینها را می‌توان خلاصه طراحی نامید. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات عاطفی و منطقی صاحب ویلا برای راهنمایی تیم‌ها برای اجرای پروژه باشد. اهداف اصلی ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شوند. خلاصه طراحی مکانی است که در آنجا نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع بینانه ارائه می‌شوند.

در خلاصه طراحی ممکن است گنجانده شود:

 • ساختار خانوادگی و عادات زندگی
 • اهداف استفاده از فضاهای داخلی و خارجی
 • تعداد اتاق ها و عملکرد آنها
 • انتظارات در مورد دکوراسیون و طراحی داخلی
 • تعیین فرصت‌های مالی و پیش بینی قیمت‌ها
 • زمان تکمیل کار برای پایان کار
 • نیازهای کودکان و نوجوانان
 • بسیاری از موضوعات مانند قراردادها و مقررات

2- موقعیت مکانی و خرید زمین

ویلا در نهایت املاک و مستغلات است و مکان مهمترین چیز در مورد آن خواهد بود. به عنوان یک صاحب ویلا، هیچ چیز طبیعی‌تر از انتخاب مکان مناسب نیست. دوست دارید در کدام منطقه باشید و چرا آن منطقه را انتخاب می‌کنید؟ زندگی در ویلا یک انتخاب کاملاً شخصی است.

اگرچه انتخاب و ارزیابی شخصی دشوار است، اما برای معماران لازم است که توصیه‌های منطقی را به مشتریان خود ارائه دهند تا از اثرات منفی و پشیمانی جلوگیری کنند. اگر می‌خواهید ویلا در شمال کشور داشته باشید، باید شرایط موجود در هر شهر گیلان، مازندران و استان های گلستان مورد بررسی قرار گیرند.

نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه وضعیت آینده منطقه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و شرایط سرمایه گذاری با اسکن نقشه‌های منطقه‌ای ارزیابی می شود. طراحی و ساخت ویلا در قم یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است. امکانات حمل و نقل، امکانات اجتماعی زیرساخت‌ها و عوامل محیطی باید در نظر گرفته شوند.

این منطقه همچنین ممکن است نیاز به ارزیابی خواص زمین برای انتخاب داشته باشد. نوع زمین (نزدیک به ساحل یا جنگل) و آب و هوای منطقه عوامل مهمی هستند که بر ویلا رویایی شما تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، دریافت پشتیبانی از معمار در ویلا قبل از تصمیم گیری در مورد مکان دقیق یک مزیت بزرگ است.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در قم

3- قیمت ویلا و برآورد هزینه ساخت

ساخت ویلا برای مدیریت زمان و هزینه دشوار است. بنابراین، تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی مهم است. این امکان طراحی و ساخت ویلا با کمترین مشکل فراهم خواهد شد. تعیین بودجه ای که باید در هر مرحله از کار هزینه شود، یک کار مهم در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی است که توسط مشاوران انجام می‌شود.

از آنجا که ساخت ویلا یک مسئله شخصی است، انعطاف پذیری بیشتری برای بودجه ریزی نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری وجود دارد. با این حال، تیم پروژه، در صورت انتخاب صحیح، باید صاحب ویلا را تا آنجا که می‌تواند در نظر بگیرد تا هشدارهای لازم را در هر مرحله به وی بدهد. همه اینها نیاز به برنامه ریزی و بودجه توسط کارشناسان دارند.

4- طراحی معماری و دکوراسیون داخلی

هنگامی که تصمیم دارید ویلا رویایی خود را بسازید، اولین کار بسیاری از افراد احتمالاً بررسی طرح‌ها و پروژه‌های ویلا مطابق با سلیقه و علایق است. هیچ چیز جذاب‌تر از زمانی نیست که تصمیم به ساخت ویلا خود دارید، معمار شما بزرگترین دستیار شما در این پروژه است. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است. رابطه خوب با معمار بر کیفیت نهایی کار تأثیر خواهد گذاشت.

کار با یک معمار که شما را درک می‌کند، به شما گوش می‌دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه‌ای ارائه می دهد، طراحی ویلا را بسیار لذت بخش می‌کند. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا رویاهای خود را طراحی کند. در طی فرآیند طراحی معماری، مانند طراحی نمای، انتخاب مصالح ساختمانی، طراحی داخلی و دکوراسیون در قالب نقشه‌های معماری انجام می‌شوند.

5- راه حل‌های مهندسی و فنی

فرایند معماری و طراحی داخلی نباید مستقل از راه حل‌های مهندسی تلقی شود. سیستم ساختاری ساختمان، گرمایش، سرمایش، تهویه، تاسیسات بهداشتی، شبکه‌های برق و روشنایی باید مطابق با طراحی معماری توسعه یابد. راه حل‌های مهندسی نه تنها با توجه به مرحله ساخت، بلکه با در نظر گرفتن روند استفاده باید انتخاب شود. انتخاب سیستم‌های بادوام با هزینه کم هزینه و مشکلات طولانی مدت به لذت بردن از زندگی ویلا میفزاید.

انواع سبک طراحی معماری ویلا در قم

6- دریافت مجوزهای ساختمانی

مانند هر پروژه املاک و مستغلات، اقدامات رسمی وجود دارند که باید قبل از تحقق ویلا خصوصی شما انجام شوند. شهرداری، بازرسی ساختمان، برق، گاز، بازرسی آب و فاضلاب، تلفن و سایر سازمان‌ها باید مجوز بگیرند. از آنجا که هر سازمان استانداردها و اولویت‌های خاص خود را دارد، گاهی اوقات فرآیندها متأسفانه می‌توانند خیلی طولانی یا پیچیده باشند. به همین دلیل، کار با کارشناسان راه صحیح برای ارائه این موضوعات به متخصصان برای تشریفات رسمی است.

7- شروع عملیات ساخت ویلا

شما تمام مراحل رسمی ویلای خود را انجام داده اید، رویاهای خود را با معمار خود طراحی کرده‌اید و اکنون زمان آن رسیده است که به این زمینه بیایید. اکنون وظیفه خاکبرداری، فونداسیون، ستون‌ها، تیرها و عناصر کار ساختمان انجام می‌شود. نوع ساختار مهم است و اغلب در منطق بتنی استفاده می شود. در این مرحله، ساخت استخر، زیرساخت‌های محوطه سازی و هر مورد مربوط به مسائل فنی قابل اجرا هستند.

به طور کلی، ساخت فنی شامل موارد زیر است:

 • نقشه برداری، درختچه، گچ کاری و حفر
 • ساخت ستون‌ها، تیرها، سقف‌ها و دیوارهای داخلی و دیوارها
 • اجرای تاسیسات برقی (کلید و سوکت، دوربین مدار بسته، زنگ هشدار، سیستم‌های صوتی هوشمند)
 • اجرای تاسیسات مکانیکی (سیستم‌های لوله کشی، گرمایش کف و استخر و سونا و جکوزی)

8- انجام عملیات معماری ویلا

ساخت ویلا توسط مرحله معماری دنبال می شود. این مرحله، همانطور که از نام آن پیداست، شامل عناصر تزئینی ویلا و طراحی داخلی است. عملکرد معماری می‌تواند تفاوت‌های زیادی در هزینه‌های انتخاب شده از مواد ایجاد کند. در حین ساخت ویلا، سبک معماری و شخصیت ساختمان از طریق مواد و برنامه‌های انتخاب شده برای انتخاب لحاظ میشود. یکی دیگر از عناصر مهم در این مرحله، انتخاب گروه‌هایی است که می‌‎توانند کار خود را به درستی و به طرز صحیح انجام دهند. تجربه معمار که پروژه را مدیریت می‌کند، برای شما که ویلا را دارید، به معنای دستیابی به ویلا رویایی است.

9- امنیت و سرگرمی بیشتر

برای خانواده‌های دارای فرزندان خردسال، امنیت فرزندانشان مهمترین مسئله است. اگر استخر در باغ خود دارید، استفاده از حصار امنیتی برای جلوگیری از غرق شدن فرزندان در استخر مهم است. علاوه بر این، گرمایش، سرمایش، روشنایی و غیره مسئول ویلا خواهد بود. چنین تجهیزات فنی باید به درستی برطرف شوند و سناریوها برنامه ریزی شده باشند. در این مرحله استفاده از اتوماسیون و تجهیزات امنیتی مناسب خواهد بود.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در قم

انواع سبک طراحی معماری ویلا در قم

ما نزدیک به 90 درصد از زندگی خود را در داخل خانه، در داخل مدارس، در محل کار خود، به علاوه تعداد بیشماری از ساختمان‌های دیگر می‌گذرانیم. بنابراین جای تعجب نیست که سلامت جسمی و روانی ما تحت تأثیر ساختمان‌هایی است که ما وقت خود را در آن می‌گذرانیم. به عنوان مثال، فقدان نور طبیعی و تهویه ضعیف بر بهزیستی ساکنان ساختمان تأثیر می‌گذارد، در حالی که یک ساختمان سبک و هوایی که فضا را به طور کارآمد بهینه می‌کند، می‌توانند انرژی را تقویت کنند. یک ساختمان خوب طراحی شده باید هم فضای امن و هم تحریک حسی را فراهم کند.

طراحی معماری در درجه اول مربوط به عملکرد است. یک ویلا باید نیازهای شخص یا افرادی که از آن استفاده می‌کنند را برآورده کند. ایمنی همچنین یک نگرانی اصلی است. یک ساختمان جدید باید از نظر ساختاری سالم باشد، برای مقاومت در برابر آزمایش زمان و ساخته شده با مقررات فعلی ساختمان احداث شود. با این حال، معماری نه تنها مربوط به عملکرد است، همچنین یک شکل هنری است که به زیبایی یک ساختمان مربوط می‌شود.

معماران می‌توانند از انواع طرح‌های زیر برای طراحی ویلا استفاده کنند:

 • طراحی ویلا مدرن
 • طراحی ویلا کلاسیک
 • طراحی ویلا مینیمال
 • طراحی ویلا دوبلکس (دوطبقه)
 • طراحی ویلا ترییلکس (سه طبقه)
 • طراحی ویلا رومی

هزینه طراحی و ساخت ویلا در قم

 

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در قم به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در قم با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا در قم با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در قم علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *