طراحی و ساخت ویلا در نور

طراحی و ساخت ویلا در نور

همانطور که همه ما دوست داریم یک ویلای شخصی داشته باشیم، اما طراحی و ساخت ویلا در نور فقط رویای نیست! شما می‌توانید با سرمایه‌ای که جمع کرده‌اید، ویلای خود را در این شهر زیبای شمال بسازید. ساخت ویلا در نور یک تجربه بی‌نهایت عالی خواهد بود، زیرا شما را برای داشتن یک زندگی آرامش بخش آماده می‌کند. حتی این امکان را دارید تا ویلا را به مسافران اجاره دهید و از این راه کسب درآمد کنید. در هر صورت، شرکت مهندسی معماری پرسیاه آماده است تا به شما در امر ویلاسازی در نور به صورت پیمانکاری کمک کند.

درباره شهر نور

نور در حاشیه دریای خزر و در استان مازندران قرار دارد. نور یکی از قدیمی‌ترین شهرهای غرب استان مازندران است که در ساحل دریای خزر واقع شده است. نور از شمال با دریای خزر، از شرق با آمل، از جنوب با رشته کوه البرز و و از غرب با نوشهر همسایه است. شهر نور 12 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و آب و هوایش معتدل و مرطوب است. این شهر باستانی چندین قلعه و استحکامات باستانی دارد که به عنوان جاذبه های دیدنی آن شناخته می‌شوند.

از آثار تاریخی مهم شهر نور می‌توان به تعدادی مقبره و قلعه تاریخی از جمله قلعه نور اشاره کرد. کاخ تمیشان، سواحل دریای خزر و پارک جنگلی نور از جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌روند. پارک جنگلی نور شهرت جهانی دارد و همواره مورد توجه اکوتوریست‌های ایران و خارج از کشور قرار داشته است. این پارک جنگلی با مساحت 4 هزار هکتار در سواحل دریای خزر و در پنج کیلومتری شهر نور قرار دارد.

مهمان‌خانه‌ها، مراکز و زمین‌های ورزشی، سرویس‌های بهداشتی، جاده‌های منتهی به این منطقه جنگلی، مسجد و امکانات رفاهی متعددی برای گردشگرانی که به این منطقه جنگلی سفر می‌کنند در نظر گرفته شده اند. در مجاورت شهر نور چندین روستا وجود دارد که مهمترین آنها روستای یوش است. نام شاعر معاصر ایرانی، یعنی نیما یوشیج برگرفته از نام این روستا است.

فرآیند طراحی معماری ویلا در نور

فرآیند طراحی معماری ویلا در نور

فرآیند طراحی معماری نحوه توسعه و تجزیه و تحلیل یک پروژه ویلاسازی در مراحل تعیین شده است. این فرآیند معمولاً به هفت مرحله تقسیم می‌شود تا با شناسایی نیازهای کارفرما و  ایجاد یک برنامه ساختار یافته به پروژه نظم دهد. ساخت یک ویلا پیچیده، به شدت تنظیم شده و پرهزینه است و پیمانکاران عمومی نمی‌خواهند پس از شروع پروژه، طرح معماری را اصلاح کنند. فرآیند طراحی معماری بسیار مهم است. این فرآیند مدیریت پروژه را سازماندهی می‌کند و ارتباطات روشنی را در مورد هدف طراحی آن ارائه می‌دهد.

مراحل فرآیند طراحی معماری به اطلاعات تولید اجازه می‌دهند تا کارآمد و شفاف باشد تا خطراتی که می‌توانند منجر به تاخیرهای پرهزینه و به موقع شوند کاهش یابند. داشتن نرم افزار مدیریت پروژه برای سازماندهی فرآیند طراحی معماری به کاهش بیشتر خطر اشتباهات پرهزینه کمک می‌کند. نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز با ذخیره سازی نامحدود فایل است که به شما کمک می‌کند تا هر مرحله از فرآیند طراحی معماری را مدیریت کنید.

آنچه مدیریت پروژه ویلاسازی را بسیار دشوار می‌کند، هماهنگی لازم برای اتصال طرف‌های درگیر است. در مورد آن فکر کنید؛ معمارانی که نقشه‌ها را انجام می‌دهند، پیمانکارانی که نقشه‌ها را اجرا می‌کنند و همچنین مهندسانی که اطمینان حاصل می‌نمایند که ساخت ویلا به درستی انجام می‌شود. این شامل سایر تیم‌هایی که در محل کار می‌کنند و همچنین تامین کنندگان، فروشندگان و غیره نمی‌شود. فرآیند طراحی معماری نحوه همکاری بخش‌های مختلف با یکدیگر است، اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید یک فرآیند وجود داشته باشد. فرآیند طراحی معماری از پنج مرحله تشکیل شده است که شامل موارد زیر است:

1- پیش طراحی

ما با پیش طراحی شروع می‌کنیم که اغلب به عنوان مرحله برنامه نویسی شناخته می‌شود که فرآیند طراحی معماری را آغاز می‌کند. در این مرحله، معمار با کارفرما برای درک قطعه زمینی که پروژه در آن انجام می‌شود، کار می‌کند. آنها همچنین در مورد اینکه آیا سازه‌های دیگری در سایت وجود دارند یا خیر و اینکه مشتری برای ویلایی که در حال راه اندازی است چه می‌خواهد، بحث خواهند کرد.

این بدان معناست که معمار نیاز به تحقیق و جمع آوری اطلاعات دارد. برخی از چیزهایی که آنها باید بدانند شامل منطقه بندی محلی و محدودیت‌های کاربری زمین، محدوده پروژه، خواسته‌های مشتری، مقیاس، ویلا‌های اطراف، محله، شرایط سایت، کدهای ویلا و موارد دیگر هستند. پس از این، آنها ایده‌های مختلف طراحی را طوفان فکری، طرح و مدل سازی می‌کنند.

2- طراحی شماتیک

اکنون می‌خواهید طرح‌ها را توسعه داده و به مشتری ارائه دهید. این به معنای توسعه یک طرح پیشنهادی است. معماران پلان‌های سایت، پلان‌های طبقات و ارتفاعات ویلا را ایجاد خواهند کرد. همچنین سیستم‌های سازه ای، مکانیکی، الکتریکی، لوله کشی و گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) ضروری هستند. در این مرحله، شما می‌خواهید ایده‌های خود را به دیگران نشان دهید و بازخورد آنها را دریافت کنید.

معماران مرتباً با مشتریان خود ملاقات می‌کنند تا نقشه‌های انواع مختلف را به آنها نشان دهند تا به همه کمک کنند در مورد بهترین طراحی تصمیم بگیرند. اگر معمار هنگام طراحی نیازهای مشتری را در نظر بگیرد، اختلاف نظر کاهش می‌یابد. پس از جلسات با کارفرما، معمار بازخوردها را تجزیه و تحلیل می‌کند و تغییراتی را ایجاد می‌نماید. همیشه خوب است که تغییراتی را در این مرحله در فرآیند طراحی ایجاد کنید تا از اضافه کردن هزینه‌ها و احتمال به تاخیر انداختن برنامه ساخت و ساز در صورت انجام در تاریخ بعدی جلوگیری شود. این روند ملاقات و بازنگری تا زمانی که طرح مورد توافق همه طرفین قرار نگیرد ادامه خواهد داشت.

فرآیند ساخت ویلا در نور

3- توسعه طراحی

اکنون که مشتری از طراحی راضی است، وقت آن است که یک طرح دقیق‌تر ایجاد کنید. این جزئیات شامل قرار دادن درها و پنجره‌ها و هرگونه تنظیم در فرم ویلا است. در این مرحله، یک مهندس سازه به تیم طراحی می‌پیوندد تا به برآوردهای دقیق‌تری برای پروژه کمک کند. سپس روکش‌های بیرونی و داخلی به مشتری ارائه می‌شوند و مواد، وسایل و سایر پرداخت‌ها مورد بحث قرار می‌گیرند.

چندین جلسه مشاوره‌ای با مشتری وجود دارند که اغلب بر اساس هزینه‌ها تعیین می‌شوند که منجر به مصالحه هر دو طرف خواهند شد. اما در پایان این مرحله نمای بیرونی، چیدمان و ابعاد ویلا نهایی شده و بیشتر مصالح انتخاب خواهند شد. اما ممکن است هنوز تغییرات جزئی در طراحی ویلا وجود داشته باشد.

4- اسناد سازه‌ای ویلا

اینجا جایی است که خدمات طراحی به سمت نقشه‌های سازه می‌روند. از بین تمام مراحل، این مرحله بیشترین زمان را دارد. مهم است که معماران مطمئن شوند که طرح‌هایشان برای اجرا به خوبی برنامه ریزی شده است. اسناد پروژه ویلا نیز باید تایید شوند. این امکان وجود دارد که یک پیمانکار ساخت و ساز داخلی به تیم توسعه در این مرحله از فرآیند طراحی معماری بپیوندد.

در این مرحله نقشه‌های مورد نیاز برای مجوزها و ساخت مورد نیاز هستند. مجموعه پروانه ساخت ویلا به مرجع مجوز دهنده تحویل داده می‌شود و ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا تایید شود، بنابراین توصیه می‌شود ابتدا این کار را انجام دهید. مجموعه ساخت و ساز دارای جزئیات و ابعاد طراحی است تا سازنده در طول فرآیند از آن استفاده کند.

5- مجوزهای ساخت ویلا

شهر یا شهرستان مجموعه مجوزهای ویلا را بررسی می‌کند و بررسی می‌نماید که آیا از نظر ساختاری سالم است و از قوانین منطقه‌ بندی محلی و قوانین ویلا پیروی می‌کند. این فرآیند برای جلوگیری از اشتباهات خطرناکی که معماران، سازندگان و صاحبان املاک می‌توانند مسئول آن باشند، ضروری است.

شروع ساخت و ساز بدون داشتن مجوز اولیه برای کار غیرقانونی است. زمان صدور مجوز برای پروژه ساخت و ساز می‌تواند متفاوت باشد. پروژه‌های ویلای کوچکتر ممکن است فقط چند روز طول بکشند، به خصوص اگر ساده‌تر باشند. اما پروژه‌های ویلای بزرگ‌تر، پیچیده‌تر یا تاریخی می‌توانند به طور قابل ‌توجهی بیشتر طول بکشند.

فرآیند ساخت ویلا در نور

فرآیند ساخت ویلا در نور

برای طراحی و ساخت ویلا در نور باید مراحل ویلاسازی را به خوبی بشناسید که در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

1- فاز پیش ساخت

مرحله پیش از ساخت شامل ایجاد یک برنامه استراتژیک برای پروژه، مشاوره و امکان سنجی، خرید زمین، تضمین مجوزها، برآورد هزینه‌های ساخت و منابع مورد نیاز برای ساخت ویلا است. خدمات پیش از ساخت می‌توانند یک رویکرد رسمی برای توسعه هزینه، محدوده و برنامه زمانی برای اجرای ساخت و ساز به موقع و تحت کنترل در اختیار مالکان قرار دهند. مرحله پیش ساخت برای موفقیت یک پروژه حیاتی است. در طول این مرحله است که تیم پروژه سازماندهی می‌شود، در چشم انداز خود همسو می‌شود و اساس ارتباطات و فرآیند پروژه در آنجا گذاشته می‌شود. بدون یک پایه قوی، یک پروژه ویلاسازی می‌تواند به سرعت بی‌نظم شود و منجر به شکاف‌هایی در ارتباطات، حفره‌هایی در فرآیند و تاخیرهای برنامه ‌ریزی شود.

 • تعریف پروژه: مشتری برای تعیین الزامات پروژه و پارامترهای طراحی با متخصص ساخت طراحی ملاقات می‌کند. اهداف تعریف شده باید تا حد امکان واضح و مختصر باشند که امکان ارتباط واضح بین مشتری، طراحان و سازنده را فراهم کنند. در درازمدت، این امر مدت زمان لازم برای تکمیل پروژه و تعیین بودجه را زودتر در فرآیند کاهش می‌دهد.
 • جدول زمانی پروژه: کارفرما جدول زمانی پروژه را با تیم بررسی می‌کند. برنامه زمانی باید توسط مدیران پروژه براساس نیازهای موجود تدوین شود. معمولاً برنامه زمانی تحت مدیریت و کنترل پروژه قرار دارد تا ساخت ویلا طبق اهداف اولیه در زمان و بودجه تعیین شده اجرا شود.
 • ارزیابی سایت: موقعیت مکانی و شرایط سایت می‌توانند تأثیرات زیادی بر هزینه‌های ساخت و ساز و برنامه زمانی داشته باشند. بنابراین، این باید به دقت و در مراحل اولیه ارزیابی شود.
 • برآورد هزینه پروژه: برآورد هزینه واقعی بر اساس نیازها و انتظارات مالک انجام میشود.
 • توافقات: پس از مرحله اولیه پیش از ساخت، طرفین یک قرارداد ساخت و ساز طراحی ساخت و ساز را اجرا می‌کنند که به سازنده اجازه می‌دهد تا طراحی تاسیسات را از طرف مالک تکمیل کند. این شامل ترکیب برنامه طراحی مالک برای تعیین اندازه پروژه، متریال و تکمیل، همراه با مشخصات برای تعیین هزینه‌های ساخت پروژه است.
 • وظایف ضروری: پس از این توافق، سازندگان سایر وظایف ضروری پیش ساخت مانند آزمایش خاک، ارائه طرح‌ها به شهرداری و تهیه مجوزهای ساخت را برنامه ریزی می‌کنند.

2- فاز ساخت ویلا

مرحله بعدی یک پروژه ویلاسازی مربوط به ساخت و ساز است. مراحل اجرای پروژه ویلاسازی شامل موارد زیر هستند:

 • تسطیح زمین
 • نقشه برداری
 • گودبرداری
 • ساخت فونداسیون
 • ساخت اسکلت
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی
 • سفت کاری
 • نازک کاری
 • نماسازی
 • محوطه سازی
 • تجهیز مبله

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نور

3- فاز پس از ساخت

دوره زمانی پایان ساخت ویلا تا زمان تحویل پروژه به مالک، به عنوان مرحله پس از ساخت شناخته می‌شود. در این دوره رویدادها و فرآیندهای متعددی رخ می‌دهند. محل کار فیزیکی باید تمیز شود. تمام تجهیزات باید بازگردانده شوند و نیروی کار معمولاً از کار خارج می‌شود و به پروژه‌های ویلای دیگر منتقل می‌شود. تمام اسناد مربوط به پروژه نیز به مالک تحویل داده می‌شوند.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نور

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در نور به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

همچنین عوامل موثر در قیمت طراحی و ساخت ویلا در نور عبارتند از:

 • موقعیت مکانی ویلا
 • متراژ ویلا
 • تعداد طبقات ویلا (دوبلکس یا تریبلکس)
 • سیک طراحی ویلا
 • کیفیت مصالح ساختمانی
 • تعرفه شرکت مهندسی

طراحی و ساخت ویلا در نور با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در نور علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: projectmanager.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.