طراحی و ساخت ویلا در نشتارود

نشتارود یکی از مکان های کمتر شناخته شمال است، اما به دلیل طبیعت بکر و دست نخوره اش در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای پربازدید شمال ایران است. در همین راستا، طراحی و ساخت ویلا در نشتارود می‌تواند به شما کمک کند تا در منطقه‌ای خاص با شرایط آب و هوای منحصر به فرد زندگی کنید. همچنین به دلیل تقاضای بالایی گردشگری این شهر، ساخت و طراحی ویلا می‌تواند برای شما درآمدزا باشد. این امکان را دارید تا ویلای خود را به مسافران اجاره دهید. در هر صورت، ویلاسازی در نشتارود می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. شرکت مهندسی معماری پرسیاه به عنوان پیمانکار ساخت ویلا در نشتارود می‌تواند خدمات صفر تا صد ساخت ویلا در شمال را به طور کامل برای کافرمایان عزیز انجام دهد.

درباره شهر نشتارود

نشتارود یکی از شهرستان‌های استان مازندران است که در نزدیکی عباس آباد و در پنج کیلومتری شمال شرق تنکابن قرار دارد. این شهر به دلیل طبیعت بکر، آب و هوای مناسب، دریای خزر، منابع طبیعی، جاذبه‌های فراوان و ساحل زیبا، گردشگران فراوانی را هر ساله به خود جذب می‌کند. مسافران از سراسر کشور به این شهر زیبا سفر می‌کنند.

اکثر شهرهای شمالی به دلیل آب و هوای عالی در فصول بهار و پاییز پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور هستند. شهر نشتارود نیز از این قاعده مستثنی نیست. آب و هوای نیشتارود در بهار و اوایل تابستان بسیار معتدل و مناسب است؛ اما در اواسط تابستان هوا در این شهر بسیار گرم می‌شود. نشتارود در پاییز و زمستان هوای بارانی، سرد و برفی دارد.

نشتارود دارای جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی از جمله جنگل دینار سرا، مرداب نشتارود، ییلاق داغ کوه، مجموعه تفریحی نشتارود، ساحل بزرگ نشتارود، پارک ملی جنگلی و آثار طبیعی خوخداران، روستای مازوبن، موزه حیات وحش خوخداران است. همچنین حمام سنگی باستانی مکرود و بسیاری دیگر که گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می‌کنند. علاوه بر آن آثار طبیعی ملی حمام مکرود و پل فلزی شهرستان نشتارود به عنوان دو اثر ملی به ثبت رسیده اند.

در ادامه به بیان برخی از دیدنی‌های نشتارود می پردازیم:

 • روستای مازوبن
 • منطقه ییلاقی داغ کوه
 • حمام سنگی باستانی مکرود
 • مرداب نشتارود
 • پلاژ ساحلی نشتارود
 • رودخانه نشتارود

فرآیند طراحی و ساخت ویلا در نشتارود

فرآیند طراحی و ساخت ویلا در نشتارود

به عنوان یکی از ساده‌ترین روش‌های تحویل پروژه، فرآیند طراحی و ساخت ویلا شامل پنج مرحله همپوشانی است.  احتمالاً از خود می‌پرسید که چرا این همه فاز در چنین روش ساده ای وجود دارند، اما باید دو موضوع مهم را در نظر داشته باشید. اولین مورد این است که اگرچه پنج مرحله وجود دارند، اما معمولاً با هم همپوشانی دارند و تنها یک قرارداد ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود فرآیند به روشی روان‌تر جریان یابد. دوم این که با فرآیند ساخت ویلا به صورت سنتی باید مراحل مختلف را چندین بار با هر پیمانکار تکرار کنید، در نتیجه چندین قرارداد مختلف ایجاد می‌شوند که در آن باید منتظر بمانید تا یکی قبل از شروع دیگری تکمیل شود. مراحل اساسی فرآیند طراحی و ساخت ویلا در نشتاورد عبارتند از:

انتخاب یک تیم حرفه‌ای

در طول این مرحله از فرآیند، صاحبان پروژه با تمرکز بر تجربه اعضای تیم در طراحی و ساخت و بودجه مالک پروژه، یک تیم یا شرکت سازنده طراحی را انتخاب خواهند کرد. ممکن است برای مالک بسیار وسوسه انگیز باشد که شرکتی را با کمترین هزینه پروژه انتخاب کند، اما انجام این کار ممکن است نتیجه مطلوبی را برای پروژه به همراه نداشته باشد، بنابراین ضروری است که آنها ارزش انتخاب یک شرکت ساخت طراحی با مهارت‌ها و صلاحیت‌ها را درک کنند. این برای پروژه خود مورد نیاز است. این امر به ویژه زمانی صادق است که پروژه شامل ساختمان‌های اداری و بازسازی باشد، زیرا همه طراحان داخلی دانش و مهارت‌های لازم برای ایجاد نتیجه مطلوب را ندارند.

مرحله قبل از ساخت

این مرحله احتمالاً مهمترین مرحله در کل فرآیند طراحی و ساخت است. در این مرحله باید به جزئیات پروژه توجه زیادی شود، زیرا در این مرحله تیم سازنده طراحی با انتظارات، چشم انداز و بودجه صاحب پروژه آشنا می‌شوند. در این مرحله است که همه پیمانکاران، معماران و مشاوران به عنوان یک تیم واحد برای ارزیابی تمام ساختارها و سیستم‌های فعلی کار می‌کنند تا مشخص کنند که قبل از شروع پروژه ساخت و ساز واقعی چه اقداماتی باید انجام شوند. برای دستیابی به این مهم باید ارزیابی دقیقی از سایت انجام دهند و تا حد امکان از صاحب پروژه سوال بپرسند.

مرحله طراحی معماری

در مرحله طراحی فرآیند، تیم طراحی شروع به کار بر روی مفهوم اولیه، طراحی و نقشه‌های پروژه خواهد کرد. در اینجاست که می‌توان برآورد هزینه‌ها را ایجاد کرد و زمینه‌های پس انداز پولی را ارزیابی نمود. هنگامی که همه چیز گفته و انجام شد، در پایان فرآیند طراحی، معمار درگیر در این مرحله نقشه‌های اولیه و بودجه نهایی را به مالک ارائه می‌دهد. هنگامی که طرح و بودجه توسط مالک پذیرفته شدند، ساخت و ساز می‌تواند آغاز شود.

مرحله ساخت ویلا

این زمانی است که تیم ساخت و ساز شروع به کار بر روی پروژه ساخت طراحی می‌کند که توسط مالک پذیرفته شده است. در طول این مرحله، کارگران طراحی و ساخت و ساز بر ایجاد یک نتیجه پروژه با کیفیت بالا متمرکز شده اند که به این معنی است که کانال‌های ارتباطی به طور مداوم بین تمام کسانی که در پروژه مشارکت دارند در جریان هستند.

مرحله پس از ساخت

در طول این بخش از مرحله ساخت و ساز، مالک و هر پرسنل مربوطه هر و همه محصولات تحویلی و دستورالعمل‌ها و همچنین آموزش‌های لازم برای پرسنل منتخب را دریافت خواهند کرد. این نشان دهنده پایان فرآیند تحویل پروژه یکپارچه ساخت طراحی است.

مزایا طراحی و ساخت ویلا در نشتاورد

مزایا طراحی و ساخت ویلا در نشتاورد

برخلاف سایر روش‌های تحویل پروژه، فرآیند طراحی و ساخت می‌تواند تعدادی از مزایا را برای صاحبان پروژه نشان دهد. بیایید نگاهی به چند مورد از آنها بیندازیم.

 • در پروژه‌های ساخت طراحی، تمام کارها توسط یک تیم طراحی و پروژه انجام می‌شوند که در واقع هزینه ساخت را می‌دانند و می‌توانند صرفه‌جویی در هزینه را اجرا کنند تا اطمینان حاصل شود که بودجه مالک به بهینه‌ترین حالت اعمال می‌شود.
 • سازنده طراحی می‌تواند تقریباً در هر مرحله از فرآیند، با برقراری ارتباط مداوم با مالک در مورد هر ویژگی اضافه یا تغییر یافته و تأثیر آنها بر هزینه نهایی پروژه، به مالک اطلاع دهد که در کجا می‌توان پول پس انداز کرد و به مالک اجازه می‌دهد تا تصمیم گیری آگاهانه ای بگیرد.
 • برخلاف فرآیند طراحی / پیشنهاد / ساخت، سیستم طراحی / ساخت به جلوگیری از غافلگیری ناخواسته در پایان پروژه کمک می‌کند. مالک هزینه همه چیز را از ابتدا و در هر مرحله از راه می‌داند.
 • سیستم ساخت طراحی برای همه انواع پروژه‌ها کار می‌کند، خواه این پروژه شامل یک پروژه ساخت و ساز اداری کامل باشد یا یک کار ساده بازسازی حمام.
 • از آنجایی که تیم‌های طراحی و ساخت به عنوان یک موجودیت واحد با هم کار می‌کنند، کیفیت نتیجه نهایی بالاتر از هر روش دیگری خواهد بود.
 • مالک توانایی مداخله و حضور در تمامی مراحل طراحی پروژه‌های ساخت را دارد و کنترل کامل هزینه‌های ساخت را دارد.

طراحی معماری ویلا در نوشتارود

در نهایت پروژه شما زاییده فکر شماست. به همین دلیل است که در شرکت پرسیاه، ما تلاش آگاهانه ای برای همسو کردن ایده‌های شما با فرآیند کلی طراحی و مستندسازی انجام می‌دهیم. این برای تمام مراحل صادق است. جدا از نیاز اولیه، مشتریان در مورد زیبایی یا عملکرد فضا، نیاز خاصی دارند. به عبارت ساده، طراحی ساختمان تبدیل ایده و دستورالعمل‌های شما به یک طرح قابل ایجاد است. فرآیند طراحی یکی از مهمترین مراحل در یک پروژه ساختمانی است، زیرا ویژگی‌های زیر را خواهد داشت:

 • کیفیت طراحی‌ها تاثیر مستقیمی بر موفقیت پروژه دارد.
 • شکست پروژه زمانی رخ می‌دهد که در طول فرآیند طراحی، مسائل فنی توسط مدیریت نادیده گرفته شوند.
 • تاکید کافی بر فرآیندهای مدیریت طراحی نشده است.

در حالی که اکثر فرآیندهای طراحی برای برآوردن نیازهای مشتری خاص طراحی شده‌اند، چند فرآیند برای همه مشترک است.

طراحی معماری ویلا در نوشتارود

طراحی شماتیک

طراحی شماتیک همه چیز در مورد درک آنچه شما به دنبال آن هستید است. این اولین قدمی است که شما برمی دارید، مدت‌ها قبل از شروع اسناد ساخت و ساز یا حتی ساخت و ساز واقعی. در طول این مرحله، شما در حالت «همکاری» هستید و این احتمال وجود دارد که مفهومی که در ذهن دارید بسیار پیچیده باشد، تقریباً در آستانه فوق العاده بودن یا خیلی زودرس. بنابراین، طراحی شماتیک به شما و شرکت‌های طراحی پیش‌نویس مانند ما اجازه می‌دهد تا به وضوح و نتیجه ‌گیری بیشتری در مورد اینکه آیا حتی باید به مرحله بعدی بروند یا خیر، برسیم. در مرحله طراحی شماتیک، حداقل 2-3 گزینه طراحی بر اساس ایده اولیه شما ایجاد می‌شوند. طرح‌ها عمدتاً طرح‌های ساده با درک ابتدایی از مسیرهای مختلفی هستند که می‌توانید طی کنید و همچنین بودجه خشن شما. به این ترتیب، تصویر بزرگ‌تری به دست می‌آورید و می‌توانید بر اساس رضایت زیبایی شناختی و مالی خود به نتیجه معتبرتری برسید.

طراحی و توسعه

هنگامی که تصمیم به کار با یک متخصص اسناد طراحی گرفتید، به مرحله توسعه طراحی می‌رسید. در اینجا، اساسی‌ترین شکل طراحی برای کار بیشتر انتخاب می‌شود. طراحی با کمک لایه‌ها و اجزای متعدد اصلاح شده است. تغییرات متعددی برای هماهنگی طرح با بودجه و زیبایی شما انجام شده اند. مرحله توسعه طراحی طول می‌کشد تا به پایان برسد، به این معنی که تغییرات و همچنین برآورد هزینه‌ها و طراحی وجود دارند. این نهایی‌سازی را ارسال کنید، نقشه‌ها، طراحی داخلی و مدل‌ سازی سه بعدی آغاز می‌شوند. این ما را به مرحله مهم بعدی فرآیند طراحی می‌رساند.

مستندات ساخت

تا این زمان، ما طرح نهایی خود را قفل کرده ایم. این مرحله برای تهیه یادداشت‌ها، نقشه‌ها و مشخصات فنی ضروری برای درخواست مجوز، مناقصه و ساخت و ساز ضروری است. نقشه‌های دقیق ایجاد شده در اینجا برای مرحله بعدی در فرآیند طراحی معماری هستند. این مرحله نهایی قبل از شروع ساخت است، از این رو ورودی‌های مشتری در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار هستند. هر گونه تغییر در طول فرآیند ساخت و ساز واقعی می‌تواند منجر به هزینه‌های غیر ضروری، دوباره کاری و تاخیر در رقابت پروژه شود. این اسناد برای همه افراد درگیر در پروژه ایجاد می‌شوند و همه سهامداران را در یک صفحه نگه می‌دارد.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نشتارود

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در نشتارود به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

همچنین عوامل موثر در قیمت طراحی و ساخت ویلا در نشتارود عبارتند از:

 • موقعیت مکانی ویلا
 • متراژ ویلا
 • تعداد طبقات ویلا (دوبلکس یا تریبلکس)
 • سیک طراحی ویلا
 • کیفیت مصالح ساختمانی
 • تعرفه شرکت مهندسی

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نشتارود

طراحی و ساخت ویلا در نشتارود توسط تیم ما

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در نشتارود علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها جهت طراحی و ساخت ویلا در نشتارود:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: bluentcad.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *