طراحی و ساخت ویلا در کوه

طراحی و ساخت ویلا در کوه

داشتن ویلا چیزی فراتر از ارزش مالی آن است، زیرا این ساختار جایی برای ارتقا سطح زندگی است. در صورتی که به طراحی و ساخت ویلا فکر کنید، این امکان را دارید تا به ویلای کوهستان توجه کنید. ممکن است خیلی هیجان انگیز یا خیلی عجیب باشد که افراد به ساخت ویلا در کوه علاقه دارند؛ اما طراحی و ساخت ویلا در کوه می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. اگر شما به ویلاسازی در کوه علاقه دارید، شرکت مهندسی معماری پرسیاه به شما در انجام صفر تا صد کار پیمانکاری ساخت ویلا در کوه کمک می‌کند.

فواید طراحی و ساخت ویلا در کوه

زندگی در کوهستان تجربیات و سبک زندگی باورنکردنی را ارائه می‌دهد، زیرا موقعیت مکانی بسیار خاصی را دارد که افراد علاقه‌مند را به خود جذب می‌کند. در ادامه به مزایای طراحی و ساخت ویلا در کوه اشاره می‌کنیم:

1- چشم اندازه زیبای کوه

داشتن یک ویلا مدرن کوهستانی به شما این امکان را می‌دهد که تا حد امکان نزدیک به طبیعت زندگی کنید. با تغییر فصول، مناظر کوهستانی از سبز و زنده به مه آلود و مسحورکننده تغییر می‌کنند. ویلا‌های کوهستانی کاملاً در مناظر قرار گرفته‌اند تا بتوانید از زیبایی زندگی داخلی و خارجی واقعی لذت ببرید. ویلا‌های دارای چشم انداز، پس‌زمینه‌ای عالی برای موقعیت‌های خاص، چه یک شب رمانتیک با شریک زندگی‌تان باشد یا یک جشن خانوادگی، ارائه می‌دهند.

مهمانان ویلا شما مشتاق دیدن گیاهان و جانوران محلی خیره کننده به همراه کیلومترها مناظر کوهستانی که شما را احاطه کرده‌اند خواهند بود. کوه‌ها فرصتی باورنکردنی برای لذت بردن از فضای باز و در عین حال زندگی آرام در یک ویلا زیبا را ارائه می‌دهند. بدون نیاز به چادر زدن! فقط کافی است به ایوان خود بروید و از تمام زیبایی‌هایی که شما را احاطه کرده است لذت ببرید.

فواید طراحی و ساخت ویلا در کوه

2- گشت و گذار در طبیعت

کوه‌ها یک زمین بازی برای رشد افراد برای همه سنین هستند. در طول هر فصل می‌توانید منتظر گذراندن وقت در ویلا و کاوش در محیط اطراف خود باشید. در کوه‌های اطراف تهران، هوا در تمام طول سال معتدل است. آخر هفته‌های تابستانی خود را در ویلا خود بگذرانید، جایی که می‌توانید به سمت آبشارها و در کنار رودویلا‌های واقع در کوهستان پیاده روی کنید. برای خنک شدن و فرار از بعدازظهرهای گرم و آفتابی بعد از یک تمرین عالی، در آب غوطه ور شوید.

وقتی پاییز فرا می‌رسد، می‌توانید تنها چند دقیقه از ویلا خود رانندگی کنید تا رنگ‌های پاییزی را با شکوه تمام ببینید. کوه‌ها به دلیل رنگ‌های مختلف زیبا در این زمان از سال مورد توجه قرار گرفته‌اند. اگرچه هوا سردتر است، اما زمستان هنوز بسیار دلپذیر می‌باشد و تجربه خاص خود را ارائه می‌دهد. ویلا‌های کوهستانی محیط مناسبی را برای تعطیلات و برف بازی با عزیزانتان فراهم می‌کنند.

یک شب را در یک زمین باز سورتمه سواری بگذرانید، یک آدم برفی بسازید، با گلوله برفی بازی کنید و شب را با آتشی گرم به پایان برسانید. یکی از بهترین زمان‌های سال در ویلای کوهستانی زمانی است که بهار از راه می‌رسد. فعالیت در فضای باز همیشه در طول هر سال در دسترس است. با این حال، پیاده‌ روهای منحصر به فرد با گل‌های وحشی و گشت‌های جستجوی علوفه در بهار راهی عالی برای آشنایی با غذاها و گیاهان محلی هستند.

3- مناسب برای دوران بازنشستگی

آیا جایی بهتر از یک ویلا کوهستانی زیبا و مدرن با مناظر و امکانات باورنکردنی وجود دارد که روزهایتان را هیجان انگیز و خاطره انگیز کند؟ اگرچه بسیاری آرزوی بازنشستگی در یک ساحل گرمسیری را دارند، اما کوه‌ها به همان اندازه ایده آل هستند. برای کسانی که عاشق پیاده روی و گذراندن وقت در طبیعت هستند، جایی بهتر از کوه‌ها وجود ندارد.

با شهرهای عجیب و غریب در منطقه و مناظر دیدنی، این یکی از پرطرفدارترین نقاط برای بازنشستگی است. اگر می‌خواهید سبک زندگی فعالی داشته باشید و بر سلامت خود به عنوان اولویت اصلی تمرکز کنید، این مکان عالی برای زندگی است. یک ویلا مدرن کوهستانی به ویژه برای کسانی که رفاه برای آنها مهم است جذابیت بالایی دارد.

4- انتقال میراث خانوادگی بزرگ

داشتن ویلا در کوه چیزی نیست که فقط از آن لذت ببرید، بلکه میراثی است که برای نسل‌های آینده باقی خواهد ماند. فرزندان شما روزی می‌توانند کوه‌ها را ویلا خود بنامند. تا آن زمان می‌توانید از ویلای کوهستانی به عنوان مکانی برای دور هم جمع شدن با خانواده و ایجاد خاطره استفاده کنید. روزی آنها به گذشته نگاه خواهند کرد و زمان‌های فوق العاده‌ای که همگی در کوه بازی می‌کردند و وقت خود را با هم در ویلا مدرن کوهستانی می‌گذراندند را به یاد خواهند آورد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در کوه

مراحل طراحی و ساخت ویلا در کوه

طراحی و ساخت ویلا در کوه باید توسط یک گروه از مختصصان انجام شود. بدین دلیل که ویلاسازی در کوهستان کاری بسیار تخصصی است و باید با نظارت و مدیریت بالا انجام شود.

1- برآورد هزینه ساخت

ایده خوبی است که ابتدا بودجه خود را تعیین کنید. شما نمی‌خواهید آنقدر روی زمین هزینه کنید که نتوانید ویلای خود را بسازید. شرکت مهندسی می‌تواند با نگاه کردن به بودجه شما، برآورد هزینه کند. شرکت می‌تواند به شما بگوید که چقدر می‌توانید برای ویلا پرداخت کنید. بودجه خود را خیلی فشرده برنامه ریزی نکنید. تغییرات غیرمنتظره مانند افزایش قیمت مصالح می‌توانند پرداخت‌های شما را سخت‌تر کنند. دانستن اینکه چقدر برای خرید زمین، خرید مصالح ساختمانی و ساخت به بودجه نیاز است، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بودجه نهایی را تخمین بزنید.

2- خرید زمین ویلا

شرکت مهندسی می‌تواند به شما کمک کند زمین مناسبی پیدا کنید. قیمت تنها عاملی نیست که باید در نظر بگیرید. آیا ملک خیلی دور از شهر است؟ رفت و آمد به ویلا در کوهستان راحت است؟ آیا می‌توانید تمام امکاناتی که می‌خواهید را دریافت کنید؟ سبک معماری ویلا شما در کوه چگونه به نظر می‌رسد؟ هنگامی که در مورد ملکی تصمیم گرفتید، نوبت بررسی قیمت زمین و همکاری با شرکت مهندسی برای مشاوره در ساخت و امکان سنجی پروژه است. زمین مناسبی را در کوه خریداری کنید که به امکانات ابتدایی مانند برق و گاز دسترسی داشته باشد. همچنین رفت و آمد به ویلا باید راحت و آسان باشد.

در خرید زمین به نکات زیر توجه کنید:

 • به نقشه توپوگرافی زمین نگاه کنید. محیط طبیعی زمین چیست؟ آیا رودخانه، نهر، صخره های زیاد، درختان زیاد یا شیب‌های تند در زمین وجود دارند؟
 • در طول زمستان در کوه‌های بخش های شمالی کشور برف زیادی می‌بارد. آیا هنگام بارش برف در خانه کوهستانی خود گیر خواهید کرد؟ به این موضوع فکر کنید.
 • به دسترسی راحت به جاده‌ها فکر کنید. آیا بیش از یک راه برای ورود و خروج از محله یا محله کوهستانی شما وجود دارد؟
 • آیا خدمات عمومی مانند آب و فاضلاب در دسترس شماست یا باید یک چاه یا سیستم سپتیک حفر کنید؟
 • زمین باید در کجا باشد تا بیشترین چشم اندازه از کوه قابل رویت باشد؟ به زیبایی زمین روی کوه دقت کنید.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در کوه

3- طراح معماری ویلا

یک طراح حرفه‌ای ویلا به شما بهترین سبک طراحی معماری ویلا در کوه را ارائه می دهد. می‌تواند از شما در برابر بسیاری از چالش‌های ساخت یک ویلا کوهستانی محافظت کند. به خاطر داشته باشید که همانطور که پیدا کردن یک منطقه کوهستانی با مکان‌های دیگر متفاوت است، بنابراین طراحی معماری ویلا در کوه نیز متفاوت است. شما نمی‌توانید نقشه‌های یک ویلای معمولی را برای یک ویلای کوهستانی بخواهید. نقشه‌های ویلا باید متناسب با شرایط زمین و کوه باشند. هنگام طراحی ویلا خود به موارد زیر فکر کنید:

 • شیب زمین به چگونگی ساخت فونداسیون ویلای شما کمک می‌کند. ویلای شما اساساً باید به کوه متصل شود تا پایدار باشد. فرسایش طبیعی رخ خواهد داد و میزان بارش برف و بارندگی در آن مؤثر است.
 • طراحان و سازندگان می‌دانند که چگونه ویلا را در کوه‌های شیب‌دار بسازند. بسیاری اوقات به دلیل توپوگرافی زمین، ساخت ویلا به فونداسیون بزرگ نیاز دارد.
 • زیبایی‌های طبیعی کوه‌ها را در طراحی خود بگنجانید. چگونه می توانید ویلا را طوری طراحی کنید که زیبایی آن را بدون تخریب تمام درختان، مناظر طبیعی و نور حفظ کنید؟ این کار را به طراحان شرکت مهندسی پرسیاه بسپارید.
 • به هر چیز کوچک تا کوچکترین جزئیات فکر کنید. اگر در طراحی اولیه خوب برنامه ریزی نکنید و بخواهید چیزهایی را بعدا اضافه کنید، این هزینه بیشتری خواهد داشت. فکر کنید و ببینید ویلا باید در داخل و خارج چه شکلی باشد.
 • همچنین به فضاهای بیرونی مانند ایوان، عرشه، آتشدان، آلاچیق در حیاط خلوت، محوطه سازی و استخر برای استراحت و سرگرمی فکر کنید.

4- شروع ساخت ویلا

پیمانکار شما ابتدا مجوزهای شهرداری را خواهد گرفت. دریافت پروانه ساخت ممکن است کمی طول بکشد. پیمانکار نیروهای کاری زیادی را برای ساخت ویلا دور هم جمع خواهد کرد. پیمانکار همچنین با تامین کنندگان هماهنگ می‌کند تا مطمئن شود همه مصالح در صورت نیاز تحویل داده می‌شوند. در ساخت ویلا مراحل زیادی وجود دارند. ابتدا فونداسیون ساخته می‌شود تا ویلا شما را به خوبی نگه دارد.

بعد نوبت اسکلت و ساخت و سقف می‌رسد. سپس با نصب لوله کشی، برق کاری، عایق کاری و کارهای سفت کاری ویلا تمام می‌شود. سپس نوبت نازک کاری و کارهای تزئینی می‌شود. کابینت‌ها، وسایل و لوازم خانگی نصب می‌شوند. ویلا رنگ آمیزی خواهد شد و کفپوش‌ها روی زمین نصب می‌شوند. درنهایت، نوبت به محوطه سازی می‌شود تجیهز مبله با زیباسازی و چیدمان فضای داخل به اتمام می‌رسد.

طراحی و ساخت ویلا در کوه با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در کوه

هزینه‌های طراحی و ساخت ویلا در کوه شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های مشاوره، بازرسی و امکان سنجی پروژه
 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر، فضای سرسبز و غیره)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله

طراحی و ساخت ویلا در کوه با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در کوه علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در کوه

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: southparkconstructionguide.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.