طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

یکی از مناطق شمال کشور که چند سالی است به مقصد اصلی گردشگران تبدیل شده است، محمود آباد در مازندران میباشد. بسیاری از مسافران و سرمایه داران به این منطقه از کشور می آیند تا بتوانند با ساخت ویلا، زندگی لوکس و آرامش بخشی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند. همچنین طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد می‌تواند منبع درآمد خوبی از اجاره یا فروش ویلا به مسافران باشد. در هر صورت، اگر قصد ویلاسازی در محمود آباد را دارید، شرکت مهندسی معمار پرسیاه می‌تواند خدمات صفر تا صد ساخت ویلا از خرید زمین تا تجهیز مبله را ارائه می‌دهد.

درباره شهر محمود آباد

محمود آباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که توانسته مسافران زیادی را از سراسر کشور به خود جذب کند. این شهر دارای نقاط گردشگری متنوعی است که در کنار ساحل زیبای خود افراد زیادی را به خود جذب کرده است. محمود آباد نیز مانند سایر شهرهای شمالی دارای آب و هوای با رطوبت بالاست که در ماه‌های گرم سال به اوج خود می‌رسد و گرما را احساس خواهید کرد. هوای مرطوب از اوایل بهار شروع می‌شود و در مرداد ماه به اوج خود می‌رسد.

در فصل پاییز و زمستان هوا سرد می‌شود و رطوبت هوا کاهش می‌یابد و همچنین بارندگی‌های مختلف در طول فصول سال رخ می‌دهند. نزدیکی به دریا را باید مزیت مهم شهر محمود آباد دانست. مرکز شهر محمود آباد را آپارتمان‌ها تشکیل داده‌اند، اما حومه شهر و روستاها که بیشتر جنبه توریستی و گردشگری دارند، بهترین مناطق برای ویلاسازی هستند. از روستاهای مطرح محمود آباد می‌توان به حرب ده، سیاهرودسر، روستای دریاسر، چهارمحل آهی، رودپشت، چهارافرا و یمچی اشاره کرد که مقصد اصلی ویلاسازی در این منطقه است.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

مراحل طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

اگر می‌خواهید به ساخت ویلا در محمود آباد بپردازید، احتمالاً کنجکاو هستید که ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید. پروژه‌های ویلاسازی بسته به نیازهای کارفرمایان متفاوت هستند. دانستن روند ساخت ویلا به شما کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرید. مدیریت مناسب پروژه دستورالعمل‌های منطقی و واضحی را در مورد آنچه در هر مرحله با وظایف و اهداف مشخص تعریف شده انتظار دارد ارائه می‌دهد. حفظ تداوم پروژه در کل ضروری است، زیرا باعث می‌شود تا پروژه طبق زمان و با بودجه‌ای که در اول مشخص شده است، تمام شود. اجرای مناسب مراحل ساخت و ساز، چارچوبی که موفقیت پروژه را تضمین می‌کند را تعیین می‌نماید. در ادامه به مراحل ساخت ویلا در محمود آباد اشاره می‌کنیم:

1- طراحی و برنامه ریزی پروژه

مفهوم پروژه جایی است که اولین ایده‌های یک پروژه قبل از شروع طراحی معماری صورت می‌گیرد. در این مرحله، مشارکت یک معمار برای اطمینان از همه چیز امکان پذیر است. مطالعات امکان سنجی شامل بررسی این است که آیا راه حل‌های پیشنهادی با اهداف اصلی کارفرما هماهنگ هستند یا خیر. پس از برداشت اولیه از پروژه، مالک، معمار و مدیر ساخت و ساز به مرحله طراحی حرکت می‌کنند.

پس از اتمام مفهوم، وقت آن است که وارد مرحله طراحی شویم. طراحی قبل از تهیه کالاها و خدمات و قبل از شروع پروژه اتفاق میفتد. معمار و تیمش وظیفه قرار دادن ایده‌های مشتری را بر روی کاغذ دارند. این طرح شامل طراحی شماتیک، توافق نامه‌های قراردادی و توسعه طراحی است. قبل از ورود به طراحی شماتیک، اهداف و اهداف پروژه باید بیان شوند. تصمیمات مهم مانند متراژ ویلا و استفاده از فضا در این مرحله مورد بحث قرار گرفته‌اند.

مرحله بعدی شامل طرحی است که فضا و استفاده از مصالح ساختمانی را نشان می‌دهد. ارزیابی هزینه پروژه نیز در این مرحله قبل از اقدام انجام می‌شود. معماران امکان سنجی این پروژه را ارزیابی می‌کنند و ایده‌های مدرن را به کاغذ می‌آورند، در حالی که مهندسان از ایمنی پروژه اطمینان حاصل می‌کنند.

معمار و مهندس در این مرحله فعال هستند، اما آنها کار اصلی طراحی را در مرحله قبل از ساخت انجام می‌دهند. پس از طراحی، برنامه ریز پروژه با تهیه یک برنامه استراتژیک پروژه را تنظیم می‌کند. اینجاست که این پروژه به واحدهای قابل هضم کوچکتری تقسیم می‌شود و ایجاد برنامه زمانی را آسان‌تر می‌کند.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

2- خرید و زمین و دریافت مجوز

مرحله خرید زمین بسیار مهم است، زیرا رابطه مستقیمی با قیمت و موقعیت مکانی (نزدیک به دریا، جنگل یا شهر) دارد. مناطق نزدیک به دریا و زمین‌های واقع در روستاهای محمود آباد، قیمت بالاتری نسبت به داخل شهر دارند. توصیه می‌شود، زمینی را خریداری کنید که چشم اندازه زیبایی نسبت به طبیعت داشته باشد.

قبل از شروع پروژه، لازم است تمام مجوزهای مورد نیاز ساختمان را تأمین کنید. اخذ مجوزها می‌تواند وقت گیر باشد، بدین دلیل چندین مقام همپوشانی مجبور به تصویب یک پروژه هستند. مجوز ساخت توسط شهرداری به مالک ارائه می‌شود و مالک باید تمام هزینه مجوزها را پرداخت کند.

3- مرحله قبل از ساخت

هنگامی که برنامه ریزی پروژه نهایی شد، طراحی ساده می‌شود و منابع و نیروی کار آماده اجرا خواهند بود. خدمات قبل از ساخت و ساز برای توسعه یک رویکرد رسمی در محاسبه هزینه‌ها، دامنه و برنامه‌های اجرای پروژه ضروری هستند. این برای پروژه بسیار مهم است و در این مرحله است که تیم پروژه مونتاژ می‌شود و پایه و اساس پروژه و یک ساختار ارتباطی را تراز می‌کند.

تیم پروژه شامل مدیر پروژه، مهندسان، پیمانکاران، سرپرست کارگاه و کارگران هستند. تیم پروژه همچنین پارامترهای طراحی و الزامات پروژه را با اهداف واضح و مختصر برای همه طرفین پیش می‌برد. شرایط سایت همچنین تأثیر بزرگی در پروژه دارد و آنها با دقت ارزیابی می‌شوند. پس از ارزیابی سایت، تیم پروژه برای آزمایش زنده ماندن پروژه با یک تخمین هزینه واقع بینانه ارائه می‌شود.

برآورد هزینه پروژه کار، برنامه ریزی، شرایط سایت، مصالح و الزامات نظارتی را در نظر می‌گیرد. پس از فرآیند تخمین هزینه، طرفین وارد یک توافق نامه قانونی الزام آور می‌شوند که به پیمانکار اجازه می‌دهد تا تسهیلات را به نمایندگی از مالک قرار دهد. پیمانکار برنامه طراحی مالک و سایر مشخصات تعیین هزینه‌های ساخت پروژه را در نظر می‌گیرد.

4- آماده سازی نیروهای پروژه

این مرحله جایی است که تیم پروژه تجهیزات، نیروی کار و مواد لازم را بدست می‌آورد. پیچیدگی این مرحله به اندازه پروژه، تاریخ شروع مورد انتظار و در دسترس بودن منابع بستگی دارد. پیمانکار عمومی در این مرحله قراردادهای جزئی را به پیمانکاران فرعی ابلاغ میکند. این روند ممکن است با برخاستن جدید ساخت و ساز از نقشه‌های ساختمانی آغاز شود. این مرحله پس انداز در پروژه را امکان پذیر می‌کند. یک پیمانکار با یک شبکه ارتباطی خوب و قابل اعتماد از تأمین کنندگان مصالح می‌تواند روند کار را با کیفیت بالاتری انجام دهد.

هزینه طراحی و ساخت ویلا

5- مرحله ساخت و ساز ویلا

وقتی بیل به زمین برخورد می‌کند، مرحله ساخت شورع می‌شود. داشتن یک جلسه قبل از ساخت و ساز برای اطمینان از همه کارهای ساخت ضروری است. پس از جلسه قبل از ساخت، پروژه اکنون می‌تواند در حال انجام باشد. پیمانکار اصلی کنترل کلی پروژه را در این مرحله حفظ می‌کند. او منابع را مدیریت می‌کند، اسناد را نظارت می‌کند و پیشرفت پروژه را مدیریت میکند. از طرف دیگر، تیم طراحی مسئولیت کنترل کیفیت را بر عهده دارد تا ببیند آیا این پروژه با برنامه‌های مصوب مطابقت دارد یا خیر.

تیم طراحی همچنین درخواست‌های جایگزینی، تغییر سفارشات و ارسال‌ها را بررسی می‌کند. هر تیم در این مرحله برنامه خود را دارد. برنامه‌های گروه‌های مختلف بسته به نقش آنها متفاوت است. برخی از پیمانکاران فرعی ممکن است قبل از شروع قسمت خود به بخشی از کار نیاز داشته باشند. این نشان می‌دهد که اجرای ضعیف در این مرحله می‌تواند موانع زیادی در این پروژه ایجاد کند.

برخی از روش‌های مدیریت پروژه در اینجا برای نظارت و کنترل مرحله متفاوتی دارند. مدیر ساخت و ساز با استفاده از تکنیک‌های مختلف مدیریت پروژه، بودجه، ریسک، مدیریت بیمه و دامنه را کنترل می‌کند. یکی از بهترین ابزارها برای این مرحله KPI (تعین عملکرد) است. نمونه‌هایی از KPI‌ها، ردیابی تلاش و هزینه، اهداف پروژه و تحویل هستند. مراحل ساخت ویلا در محمود آباد به شرح زیر است:

 • تسطیح زمین
 • گودبرداری
 • ساخت فونداسیون
 • ساخت تیر و ستون
 • ساخت سقف
 • سفت کاری
 • نازک کاری
 • طراحی داخلی
 • اجرای نما
 • محوطه سازی

6- مرحله پس از ساخت ویلا

این مرحله بسیار مهم‌تر از آن است که فراموش شود. ساخت ویلا تمام شده است، اما این پروژه هنوز به مالک تحویل داده نشده است. اگر توجه مناسبی به این مرحله نشده باشد، این می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری برای مالک شود. تمام منابع غیر ضروری برای این پروژه در این مرحله از بین می‌روند. اجاره بازگردانده می‌شود و سایت تمیز می‌شود. پیمانکاران فرعی که بخش کار خود را به اتمام رسانده‌اند می‌توانند به پروژه‌های دیگر منتقل شوند.

مدیر پروژه در سایت گشت و گذار می‌کنند و تمام مواردی که هنوز تکمیل نشده‌اند را لیست می‌کنند. پس از ایجاد لیست، مدیر با پیمانکار برای اصلاح خطاها همکاری می‌کند. مالک باید تمام اطلاعات لازم پروژه را در اختیار شما قرار دهد. این شامل اسناد نزدیکی مانند کتابچه‌ها، نقشه‌های ساخته شده، حسابداری و بیمه است. البته بیمه باید از بیمه ساخت و ساز به بیمه املاک دائمی تغییر یابد. برای پروژه‌های بزرگتر، مرحله پس از ساخت و ساز یک فرایند رسمی است که به عنوان راه اندازی شناخته می‌شود. در اینجا سیستم‌ها آزمایش می‌شوند تا اطمینان حاصل کنند که آنها نیازهای مشخص شده را برآورده می‌کنند.

طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد

در ادامه به عوامل کلیدی در برآورد هزینه ساخت اشاره می‌کنیم:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلا در محمود آباد با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در محمود آباد علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: opuskinetic.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.