طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان

طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان

بسیاری از ما رویای ساخت یک ویلای زیبا را برای خودمان در ذهن متصور می‌شویم. اکثر ساکنان تهران و دیگر شهرها کشور به دنبال طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان هستند. داشتن ویلا در لاهیجان می‌تواند به شما آرامش بی‌کران و تجربه یک زندگی لوکس را ارائه دهد. شما این انتخاب را دارید تا بتوانید ویلای سفارشی خود را داشته باشید و از امکانات رفاهی مانند استخر و باغ لذت بسیاری ببرید. حتی اگر از ساخت ویلا در لاهیجان برای استفاده شخصی بهره نبرید، این امکان را دارید ویلای خود را اجاره دهید یا بفروشید. در هر صورت، ویلاسازی در لاهیجان به عنوان یک سرمایه گذاری مفید شناخته می‌شود.

درباره شهر لاهیجان

شهر لاهیجان در استان گیلان در دامنه شمالی رشته کوه البرز در میان مزارع سرسبز چای شمال ایران قرار دارد. لاهیجان از شمال به دریای خزر و از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه همسایه است. این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری با تابستان‌های گرم و فوق العاده مرطوب و زمستان‌های مرطوب است. تاریخچه این شهر به دوران اشکانیان برمی‌گردد، زمانی که شهر دارای یک قلعه نظامی بود. این قلعه تا زمان حمله مغول به ایران در قرن سیزدهم میلادی مورد استفاده قرار می‌گرفت و سپس ویران شد.

لاهیجان زمانی مرکز پرورش کرم ابریشم بود و بهترین پارچه‌های ابریشم در این شهر تولید می‌شدند. به همین دلیل است که بسیاری بر این باورند که نام این شهر از کلمات «لا» به معنای «ابریشم» و «جان» به معنای «مکان» گرفته شده است. امروزه لاهیجان پایتخت چای ایران محسوب می‌شود. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری لاهیجان، مقبره کاشف السلطنه است که به افتخار مردی که کشت چای را به ایران معرفی کرد، ساخته شده است. این مقبره ساده محل موزه چای کشور نیز است.

درباره شهر لاهیجان

مقبره شیخ زاهد گیلانی که به افتخار استاد شیخ صفی الدین اردبیلی ساخته شده است، پل خشتی قرن چهاردهم لاهیجان است که در زمان سلطنت سلسله کیایی ساخته شده است. مسجد اکبریه قرن هجدهم که به دستور فتحعلی شاه قاجار احداث شده از دیگر جاذبه‌های تاریخی قابل توجه این شهر می‌باشد. لاهیجان سرشار از جاذبه‌های طبیعی مانند شیطان کوه، دریاچه مصنوعی معروف به استخر لاهیجان، آبشار لاهیجان و تالاب سوستان است که اطراف آن را نیزارها و درختان بلند احاطه کرده‌اند. این شهر همچنین مقصد پرنده نگری است و علاقه‌مندان بسیاری را به تالاب بین المللی امیرکلایه و پارک ملی بوجاق می‌کشاند.

انواع سبک طراحی ویلا در لاهیجان

ایده‌های طراحی ویلا برای ویلا رویایی می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

طراحی ویلای اسپانیایی

پاسیوها، بالکن‌ها، عرشه‌های آفتابگیر و تراس‌های پشت بام همگی از ویژگی‌های ویلاهای سنتی اسپانیایی هستند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که طرح ویلایی که به آن نگاه می‌کنید کاملاً اسپانیایی خواهد بود. فضاهای داخلی و خارجی به خوبی در این ویلا خیره کننده ترکیب می‌شوند. این سازه یک طبقه با استخر وسیع و نورپردازی عالی خود به سطح جدیدی ارتقا یافته است.

طراحی ویلای دوبلکس

شما می‌توانید دو محل زندگی جداگانه را در یک محل اقامت قرار دهید. ویلای دوبلکس برای بسیاری از خانواده‌ها در یک ساختمان دو طبقه احداث می‌شود. این الگو ویلاسازی ممکن است در چندین پیکربندی مختلف، از جمله کنار هم یا روی هم چیده شوند. دو ورودی مجزا در داخل و خارج از ویلا یکی دیگر از ویژگی‌های متمایز یک ویلا دوبلکس است.

طراحی ویلا مدیترانه‌ای

اگر می‌خواهید سبک مدیترانه‌ای را به ویلا خود بیاورید، این سبک طراحی معماری یک گزینه فوق العاده است. برخی از عناصر معمولی این معماری ویلا شامل سقف کاشی کاری شده و حس مینیمالیستی و رمانتیک آن است. وقتی صحبت از فرم و عملکرد می‌شود، ویلای مدیترانه‌ای سادگی و جسارت را نشان می‌دهد.

انواع سبک طراحی ویلا در لاهیجان

طراحی ویلا ایتالیایی

موقعیت مکانی یک ویلا ایتالیایی برای ظاهر کلی آن بسیار مهم است. این ویلا یکی از مطلوب‌ترین چیدمان‌های داخلی را دارد که در آن تقارن و لوکس بودن حرف اول را می‌زند. ویلاها در ایتالیا به دلیل طراحی نامتقارن متمایز خود شناخته می‌شوند. این نوع ویلاها در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای محبوب هستند.

طراحی ویلای دوقلو

اگر از داشتن همسایه‌های زیاد خسته شده‌اید و می‌خواهید در ویلا زندگی کنید، اما بودجه لازم را ندارید، یک ویلای دوقلو می‌تواند بهترین گزینه باشد. به لطف فضای فراوان، باغ و مکان آرام این ویلا، تمام امتیازات یک ویلای خصوصی را دریافت می‌کنید. شما ممکن است تمام حریم خصوصی مورد نیاز خود را داشته باشید و در عین حال احساس امنیت کنید، زیرا با همسایگان خود دیوار مشترکی دارید.

طراحی ویلا مدرن

کسانی که در هنگام تعطیلات برای حفظ حریم خصوصی ارزش قائل هستند، از سبک طراحی معماری شیک این ویلا خوششان می‌آید. شما می‌توانید از زیبایی‌های طبیعی محیط اطراف با بخشیدن زیبایی به ویلاهای خود استفاده کنید. جذابیت این ویلا در لاهیجان با وجود یک استخر و سادگی در طراحی افزایش می‌یابد.

طراحی ویلا L شکل

این ویلای L شکل تصویری عالی از این است که چگونه می‌توان از ساخت و ساز ویلای فلت با شکل منحصر به فرد بیشترین بهره را برد. شیشه‌های بزرگ در یک طرف ساختمان نور طبیعی را وارد می‌کنند و دسترسی به فضای نشیمن در سطح زمین با چمن و استخر را فراهم می‌کنند. با چیدن چند صندلی فضای باز می‌توانید شکوه و جلال ویلای خود در محیط اطرافش را ببینید.

طراحی ویلا آمریکایی

به لطف نشریات معماری و برنامه‌های تلویزیونی، اکثر ما حداقل درک مبهمی از شکل ظاهری ویلاهای به سبک آمریکایی داریم. سبک ویلا آمریکایی دارای طراحی شبیه به ویلای دوقلو است و برای استفاده توسط یک خانواده بزرگ و یا دو خانواده کوچکتر که به استقلال خود اهمیت می‌دهند مناسب است. این ویلاها نه تنها زیبایی فراوانی دارند، بلکه زندگی در یک فضای لوکس را نیز ارائه می‌دهند.

ساخت ویلا در لاهیجان

طراحی ویلا اروپایی

ویلاهای اروپایی فوراً با نمای بیرونی سنگی خود قابل تشخیص هستند. علاوه بر امکانات رفاهی مدرن در یک ویلا بزرگ، این سبک از ساخت و ساز نیز فضایی از ظرافت روستایی را به شما می‌دهد. اگر همیشه خواهان یک ویلا بزرگ بوده‌اید، چمن کاری سرسبز و استخر، این سبک به شما کمک می‌کند تا رویاهای خود را زنده نگه دارید.

طراحی ویلای کوچک

برخی از ما ممکن است فقط یک روز آرزوی داشتن یک ویلا را داشته باشیم. برای کسانی که خواهان حس مجلل یک عمارت هستند، اما به فضای زیادی نیاز ندارند، سبک معماری ویلاهای کوچک ایده آل است. یک باغ کوچک در اطراف خانه، فضای پارکینگ و سایر ویژگی‌های معمولی یک ویلا در این سبک وجود دارند.

ساخت ویلا در لاهیجان

روند ساخت یک ویلا می‌تواند طاقت فرسا و پر هزینه باشد. تنها چیزی که لازم است برنامه ریزی و سازماندهی دقیقی است که توسط شرکت مهندسی معتبر پرسیاه از صفر تا صد انجام می‌شود. ابتدای کار با مشاوره و امکان سنجی شروع می‌شود. سپس برآورد بودجه ساخت ویلا در دستور قرار می‌گیرد. سپس مرحله خرید زمین شروع می‌شود.

1- خرید زمین

یافتن زمین مناسب مهمترین مرحله از ساخت ویلاست. در این زمین ویلا ابدی شما ساخته می‌شود، بنابراین باید مطمئن شوید که زمین واقعا مناسب است. هیچکس نمی‌خواهد ساخت و ساز را شروع کند فقط برای اینکه متوجه شود که هزینه غیرمنتظره‌ای دارد زیرا زمین پایدار نیست یا آب و هوا مانع پیشروی کار است. موارد زیر را در نظر بگیرید:

اندازه

شما ممکن است زمینی بزرگتر یا کوچکتر بخواهید. تعیین کنید چه مقدار زمین برای خرید نیاز دارید و فراموش نکنید که به کل ملک فکر کنید. آیا به دنبال چندین هکتار زمین برای باغ هستید یا فقط فضای کافی برای یک فضای سرسبز می‌خواهید؟ قیمت زمین بسته به متراژ افزایش پیدا می‌کند. زمین‌های نزدیک به ساحل و جنگل، قیمت بالاتری دارند.

اقلیم

آب و هوا در نحوه ساخت، سبک طراحی معماری، نوع عایق مورد نیاز و سایر ملاحظات مربوط به آب و هوا را تعیین می‌کند. مطمئن شوید که ویلا شما می‌تواند در برابر سیل، طوفان، طوفان‌های استوایی، زمین ناپایدار، گردباد، زلزله، گرمای شدید یا سرمای شدید مقاومت کند. در آب و هوای شمال کشور، رطوبت هوا مهمترین عامل است. پس عایق کاری اهمیت زیادی دارد.

طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

مالیات بر مستغلات

مالیات بر املاک از شهری به شهری دیگر متفاوت است، اما آنها عامل مهمی در هزینه‌های بلند مدت ویلا شما هستند. قبل از خرید از مشاور خود بپرسید تا مطمئن شوید که بودجه کافی را دارید. همچنین زمین نباید مشکل قانونی و حقوقی داشته باشد که بعدها برای شما مشکل ایجاد کند.

2- طراحی ویلا

طراحی کم و بیش مقدار بودجه شما را تعیین می‌کند. بنابراین هر چه ویلا شما بزرگتر باشد، باید هزینه بیشتری را بپردازید. چه خودتان یاد بگیرید که چگونه یک ویلا طراحی کنید یا یک معمار را برای برنامه ریزی طراحی استخدام کنید، قبل از شروع باید چند نکته را بدانید.

استخدام معمار

شرکت معماری پرسیاه می‌تواند به شما در طراحی ویلا با در نظر گرفتن ایمنی، عملکرد و قوانین ساختمان کمک کند. این یک راه عالی برای محافظت از سرمایه شما است. از انواع خطاهای طراحی که بعداً باعث مشکلات پرهزینه و بالقوه خطرناک می‌شوند، جلوگیری خواهید کرد.

تعداد فضاها

اکثر ویلاها حداقل یک اتاق خواب، یک حمام، یک آشپزخانه و یک فضای نشیمن دارند، اما این فقط یک نقطه شروع است. شما می‌توانید اتاق خواب‌ها و حمام بیشتری را متناسب با خانواده خود اضافه کنید. حتی ممکن است مناطق دیگری مانند اتاق بازی، سینمای خانگی یا اتاق غذاخوری رسمی را بخواهید.

3- انتخاب پیمانکار

نیروی کار حدود 40 درصد از هزینه ساخت ویلا را به خود اختصاص می‌دهد، پس بودجه دیگری را کنار بگذارید. شما می‌خواهید مطمئن شوید که تیم مناسب را استخدام می‌کنید، اما چگونه؟ شما باید با متخصصان و شرکت های پیمانکاری ساخت ویلا در لاهیجان همکاری کنید که می‌توانند همه امور اجرایی شما را بر عهده بگیرند. همیشه صلاحیت آنها را بررسی کنید و ببینید تا چه اندازه در کار خود مهارت و سابقه دارند.

4- اخذ مجوزهای ساخت

ساخت ویلا نیاز به دریافت مجوز دارد. مجوز یا پروانه ساخت به شما کمک می‌کند تا بتوانید ویلاسازی را شروع کنید. پروانه ساخت به جواز رسمی از شهرداری گفته می‌شود که این اجازه را به مالک می‌دهد تا اقدام به شروع به ساخت ویلا طبق مقررات کند. اخذ پروانه ساخت برای هر کارفرما و پیمانکار ضروری است. سپس مراحل برنامه ریزی زمانی و مدیریت پروژه انجام می‌شوند.

طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان

5- شروع ساخت ویلا

میانگین جدول زمانی برای ساخت یک ویلا حدود هشت ماه است، از مجوزها تا تکمیل! این مدت زمان ممکن است به دلایل مختلفی بیشتر شود. یکی از اولین مراحل ساخت ویلا، آماده سازی محل پروژه است. اولین کار تسطیح زمین و گودبرداری است. هنگامی که منطقه آماده شد، نوبت به پی ریزی است. ساخت فونداسیون شامل بتن مگر، آرماتوربندی و بتن ریزی است.

اسکلت بندی ویلا

ساختمان ویلا با یک اسکلت بتنی بالا می‌رود. اسکلت شامل تیر و ستون است که برحسب نقشه‌های سازه احداث می‌شود. هنگامی که اسکلت ویلا ساخته شد، ویلا را از بیرون به داخل تکمیل خواهند کرد. نمای بیرونی و سقف نصب می‌شوند. سپس می‌توان دیوارچینی و نصب  پنجره‌ها و درهای را انجام داد.

لوله کشی و برق

قبل از اینکه بتوانید کف، سقف و دیوارهای خود را به پایان برسانید، باید لوله کشی و برق را نصب کنید. لوله کشی معمولاً حرف اول را می‌زند. در این مرحله پیمانکاران می‌توانند کارهای زیر را انجام دهند:

 • خطوط آبرسانی
 • خطوط فاضلاب
 • سیم کشی برق
 • کانال کشی و دریچه‌های HVAC
 • نصب پریزها، کلیدها و چراغ‌ها

پس از نصب باید این عناصر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با قوانین ساختمان مطابقت دارند.

عایق کاری ویلا

عایق کاری می‌تواند حدود 30 درصد از هزینه‌های گرمایش و سرمایش ویلا را به خود اختصاص دهد، بنابراین مرحله مهمی محسوب می‌شود. پیمانکار شما احتمالاً یک یا چند مورد از این مواد عایق معمولی را در دیوارها، کف و سقف شما نصب خواهد کرد:

 • سلولز: ساخته شده از کاغذ روزنامه بازیافتی یا جین مخلوط شده با یک عامل چسبنده، سلولز را می‌توان به عنوان یک پرکننده شل در کف اتاق زیر شیروانی یا به عنوان یک ماده دمیده نصب کرد.
 • فایبرگلاس: مواد عایق فایبرگلاس در حفره‌های دیواری یا بین تیرچه‌ها، تیرها و ناودانی‌ها نصب می‌شوند.
 • فوم اسپری: عایق فوم اسپری شکاف‌ها و حفره‌های داخل دیوارهای موجود را آب بندی می‌کند.
 • فوم برد: عایق فوم برد (معروف به پانل‌های سفت و سخت) برای عایق کاری تقریباً هر قسمت از ویلا شما، از سقف، کف یا فونداسیون عالی است.
 • پشم معدنی: عایق پشم معدنی مشابه مواد فایبرگلاس است، اما گرانتر خواهد بود. این ماده می‌تواند دماهای بالاتر را تحمل کند و همچنین دارای خاصیت ضد صدا است.
 • مانع بازتابی: در حالی که مواد عایق استاندارد جریان گرما را در ویلا کاهش می‌دهند، عایق بازتابنده گرما را از ویلا منعکس می‌کند و از افزایش گرما جلوگیری می‌کند.

درباره شهر لاهیجان

نازک کاری ویلا

این مرحله به همه تزئیات داخلی مربوط می‌شود که شامل سفید کاری، نقاشی، سنگ کاری، کفسازی، کاشی کاری، نصب کابینت، شیرآلات و سایر عوامل است. در این مرحله می‌توانید از بهترین متریال برای زیباسازی فضاهای داخلی خود استفاده کنید. پرداختن به جزئیات کار در این مرحله بسیار مهم است، زیرا رابطه مستقیمی با تجربه شما نسبت به ویلا دارد.

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی عالی جذابیت زیادی ایجاد می‌کند، در حالی که محوطه سازی استراتژیک فضای بیرونی شما را به یک فضای زندگی ثانویه تبدیل می‌کند. در محوطه سازی موارد زیر لحاظ می‌شوند:

 • چمن کاری و کاشت درختان
 • نصب مسیرهای پیاده‌روی
 • نصب آلاچیق و قرار دادن مبلمان فضای باز
 • اجرای استخر و آبنما

نماسازی ویلا

نمای ویلا همگام با محوطه سازی و مراحل پایانی نازک کاری انجام می‌شود. نمای ویلای شما می‌تواند سنگی، آجری یا هر متریال دیگری باشد. سبک طراحی مدرن، کلاسیک و رومی در ساخت ویلا در لاهیجان بسیار محبوب است.

طراحی و ساخت ویلا در لاهیجان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

 

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در رامسر علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شود که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: housing.com ، angi.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *