طراحی و ساخت ویلا در کاشان

طراحی و ساخت ویلا در کاشان

طراحی و ساخت ویلا در کاشان به ویژه برای اهالی تهران که به دنبال زندگی در یک منطقه خوش آب و هوا هستند، عالی خواهد بود. کاشان به دلیل نزدیکی به تهران و تاریخی غنی، شهری خاص برای علاقه مندان ساخت ویلا است. شما می‌توانید ویلای خود را در کاشان بسازید و هر وقت که دلتان هوس این شهر را کرد، به ویلای خود بروید. از سویی دیگر، کاشان به دلیل جنبه توریستی قوی که دارد، شهر خوبی برای ساخت ویلا و کسب درآمد از طریق اجاره به مسافران است. به هر روی، اگر قصد ساخت و طراحی ویلا در کاشان را دارید، این مقاله را تا پایان بخوانید.

درباره شهر کاشان

کاشان در شمال استان اصفهان و در میان دامنه‌های کوه کرکس در نطنز و کویر قرار دارد. شمال و غرب کاشان را کویر احاطه کرده و آب و هوای این شهر گرم و خشک است. کاشان از چهار بخش «مرکزی»، «قمصر»، «برزک»، «نیاسر»، هفت شهرستان و 9 دهستان تشکیل شده است. کاشان را دارالمومنین شهر عقرب‌ها و دروازه کویر می‌دانند. یکی از باشکوه‌ترین مکان‌های تاریخی کاشان، باغ فین است. کاشان از نظر قرار گرفتن در شبکه سراسری راه‌های ایران و در امتداد راه‌های ارتباطی اصلی شرق، شمال و غرب استان‌ها در مرکز، جنوب و جنوب شرقی شهرها، دارای موقعیت ممتازی بوده است.

کاشان با تکیه بر صنعت فرش ماشینی و صنایع متنوعی چون چینی و ملامینه، ریسندگی و ابزارآلات صنعتی یکی از قطب‌های صنعتی کشور است. قدمت صنعت نساجی کاشان به تولیدات نساجی به عنوان مخمل بافی، کلم بافی و ابریشم برمی‌گردد. کاشان بیشتر به خاطر گلاب، فرش دستباف و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری شهرت دارد، به طوری که گردشگری یکی از حوزه‌های اقتصادی کاشان است. همچنین، کشاورزی در آنجا نیز رایج است. مردم کاشان به زبان فارسی با گویش کاشانی صحبت می‌کنند و از پیروان شیعه اثنی عشری هستند.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در کاشان

نحوه طراحی و ساخت ویلا در کاشان

روش سنتی ساخت و ساز نسبتاً ناکارآمد و پرهزینه تلقی می‌شد. گفتنی است، کارشناسان در این زمینه توانستند واسطه را از صحنه خارج کنند و گردش کار را بین مشتری و پیمانکاری که سازنده نیز است، کوتاه‌تر نمایند. این روش طراحی-ساخت نام دارد. در گذشته پیمانکاران مجبور بودند بازیگران کلیدی این پروژه را جداگانه استخدام کنند. او باید یک معمار، یک طراح، یک مشاور فرعی و یک پیمانکار برای شروع پیدا کند. این افراد در یک تیم نیستند. دلیلش این است که بتوان از تخصص در این زمینه بهره برد.

روش طراحی-ساخت ثابت کرد که استخدام یک تیم برای کار بر روی طراحی، برنامه‌ریزی و ساختن می‌تواند سازنده‌تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌تر از روش قدیمی باشد. قبل از اینکه بفهمیم طراحی-ساخت چگونه بر ساخت و ساز سنتی تسلط دارد، ابتدا به تفاوت بین این دو روش نگاه می‌کنیم.

طراحی و ساخت ویلا در کاشان به روشی اشاره دارد که در آن یک تیم مسئولیت انحصاری طراحی و ساخت را بر عهده دارند. شرمت مهندسی تیم یا افراد حرفه‌ای را برای انجام کارهای تخصصی استخدام می‌کند یا یک پیمانکار فرعی را استخدام می‌کند. اما به طور کلی، تنها یک قرارداد برای همه خدمات وجود دارد، بنابراین اگر یک پیمانکار فرعی مرتکب اشتباه شود، این پیمانکار عمومی است که مسئول خواهد بود.

طراحی-ساخت مستلزم درجه بالایی از همکاری بین طراح و سازنده است. از این رو، آنها با پیشرفت پروژه با یکدیگر همکاری می‌کنند و مزایای مختلفی مانند وظایف هماهنگ‌تر را مشاهده می‌کنند که منجر به نتایج با کیفیت بالاتر می‌شود. در حال حاضر، روش ساخت و ساز طراحی 40 درصد از کل ساخت و سازهای غیر مسکونی را تشکیل می‌دهد. این به وضوح بیان می‌کند که صاحبان پروژه اکنون از مزایایی که این مسیر کوتاهتر به همراه دارد آگاه هستند. در ادامه مزایای غیرقابل انکاری وجود دارند که این روش طراحی-ساخت برای پروژه‌های ساخت و ساز و نوسازی به ارمغان می‌آورد.

1- کار گروهی موثرتر

کار تیمی، بدیهی است که در یک تیم به دست می‌آید. در روش طراحی-ساخت، پیمانکار هر دو فرآیند طراحی و ساخت را انجام می‌دهد و مالک نیز تشویق می‌شود که درگیر شود. وقتی با مشکلی مواجه می‌شوید، همه این بازیگران کلیدی دور هم می‌نشینند تا برنامه‌ای در مورد چگونگی حل مشکل و حفظ پروژه در مسیر و زمان‌بندی ایجاد کنند.

طراحی و ساخت ویلا در کاشان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

2- پاسخگویی کامل پیمانکار

همانطور که گفتیم، زمانی که طراح نیز سازنده پروژه است، توجه بسیار بیشتری به طرح، قیمت و زمان بندی می‌شود و نتیجه بهتر از زمانی است که طراح و پیمانکار از گروه‌های مختلف هستند. یکی دیگر از مزایای مسئول ساختن یک تیم برای کل پروژه این است که همه جنبه‌ها را می‌توان در مراحل اولیه از جمله هزینه‌های کار، هزینه‌های ساخت و ساز، آب و برق، هزینه محوطه سازی و سایر هزینه‌های مربوط به تکمیل پروژه در نظر گرفت. این به پیمانکار کمک می‌کند تا قیمت دقیق‌تری را به مالک ارائه دهد تا بعداً دچار کمبود نشود. این به ندرت در روش طراحی – پیشنهاد – ساخت قابل دستیابی است، جایی که هزینه پروژه دو برابر برآورد طراح است.

3- تداوم در گردش کار

تیم‌های کاری پروژه از ابتدا تا انتها در پروژه مشارکت دارند که کارایی و اثربخشی را به فرآیند اضافه می‌کند. وظایف و زمان بندی‌ها به‌ طور مؤثرتری برنامه‌ریزی می‌شوند، زیرا پیمانکار از قبل سطح مهارت اعضای خود را می‌داند. هماهنگی بین کارگرانی که از قبل یکدیگر را می‌شناسند نیز به بهره‌وری در محل کار میفزاید.

4- تخصص در طراحی و ساخت

شرکت‌های مهندسی هم طراحان و هم مدیران پروژه را برای همکاری با یکدیگر استخدام می‌کنند. سپس این کار به شرکت اجازه می‌دهد تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. علاوه بر این، شرکت‌های مهندسی معمولاً با پیمانکاران فرعی قابل اعتماد مشارکت دارند. آنها همچنین مراقب هستند که این پیمانکاران فرعی نیز در زمینه‌های خود متخصص واقعی باشند، زیرا بخشی از بودجه ای که پیمانکار عمومی دریافت می‌کند به آنها پرداخت می‌شود تا مطمئن شوند که کارشان را خوب انجام می‌دهند.

طراحی و ساخت ویلا در کاشان

5- مشاوره حرفه‌ای با ارزش‌تر

زمانی که این دو متخصص در مورد شرایط پروژه به توافق نرسند، طراحی و ساخت می‌تواند از کنترل خارج شود. اما این موضوع در مورد یک شرکت طراحی نیست. طراح و سازنده با هم عمل می‌کنند تا بهترین طرح و نقشه را ایجاد کنند که می‌توانند به مالک ارائه کنند و او را به بهترین نتیجه ممکن راهنمایی کنند. طراحی-ساخت یک فرآیند را از ابتدا تا انتها اصلاح می‌کند و هرج و مرج را در مراحل منظم مدیریت می‌کند.

6- ارتباط قوی با کارفرما

در تحقیقات، فرض بر این است که مالکان زمانی که پروژه را به یک شرکت طراحی و ساخت واگذار می‌کنند، می‌خواهند در فرآیند ساخت و ساز شرکت کنند. این واقعیت که تنها یک فرد پاسخگو برای پروژه وجود دارد، حفظ ارتباطات را برای مالک آسان‌تر می‌کند و سطح تخصص شرکت به او انگیزه می‌دهد تا درگیر شود و با درگیر شدن در فرآیند، مالکان می‌توانند تضمین کنند که اهداف آنها محقق می‌شوند و از این رو رضایت مشتری را به دست می‌آورند.

7- همکاری نزدیکتر با تیم‌ها

یک تیم قوی به معنای همکاری نزدیک‌تر است. طرف‌های درگیر باید درک روشنی از جدول زمانی پروژه و کارهای دیگری که باید در این زمینه انجام شوند، داشته باشند. اگرچه می‌توان از نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز برای ارتباط بین تیم‌های مختلف استفاده کرد، اما همکاری زمانی بهتر است که افراد در یک تیم باشند و موظف به حفظ یک رابطه کاری هماهنگ باشند.

طراحی و ساخت ویلا در کاشان

8- ارتباط صادقانه و مکرر

طراحی-ساخت مستلزم شفافیت درون تیم برای رسیدن به هدف مشترکشان، یعنی اتمام موفقیت آمیز پروژه است. در نتیجه، مشارکت‌های بهتری بین افراد درگیر در پروژه ایجاد می‌شوند. در نهایت، ما به افرادی اشاره کردیم که در یک روش طراحی-ساخت که از ارتباطات شفاف‌تر ناشی می‌شود، در یک مسیر قرار دارند. افراد یک تیم احساس راحتی بیشتری می‌کنند، از این رو دیوارها را می‌شکنند و اجازه می‌دهند ارتباط صادقانه برقرار شود.

9- صرفه جویی در زمان بیشتر

یکی از مهمترین مزایای استخدام یک شرکت طراحی و ساخت، چرخش سریعتر پروژه است. هم با طراح و هم سازنده در یک تیم، آنها قادر به مدیریت صدها جدول زمانی هستند که نیاز به هماهنگی در قفل دارند. این نوع روش همچنین فرصت‌هایی را برای رهبران ساخت و ساز ایجاد می‌کند تا در هنگام وقوع یک حادثه بزرگ، تصمیمات مهمی را در نظر بگیرند. علاوه بر این، زمانی که همه بازیکنان کلیدی یک هدف مشترک و یک کانال ارتباطی روشن داشته باشند، می‌توانند سریعتر تصمیم بگیرند. مالکان، طراحان و سازندگان می‌توانند تصمیمات اصلی را در طول ساخت و ساز بدون سفارشات تغییر یا هزینه‌های اضافی دوباره بررسی کنند. فرآیند ساخت و ساز سنتی اغلب هنگام ایجاد تغییرات هزینه اضافی دارد.

طراحی و ساخت ویلا در کاشان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

 

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در کاشان علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: alphagenesisdesign.com ، raywestdesignbuild.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.