طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

افراد مختلف اهداف متفاوتی دارند و هر فرد در مورد اینکه کدام نوع ویلا برای او مناسب است، مجموعه علایق و نیازهای خود را دارد. انحصاری بودن و امکانات رفاهی مجلل باعث شده‌اند تا ویلاها اخیراً به مطلوب‌ترین نوع سبک زندگی تبدیل شوند. به ویژه داشتن ویلا در مناطق بکر و خوش آب و هوای شمال مانند جواهرده می‌تواند یک زندگی آرامش بخش در بطن طبیعت را به افراد هدیه کند. با طراحی و ساخت ویلا در جواهرده می‌توانید در یکی از بهترین مناطق شمال ایران زندگی کنید یا ویلای خود را برای کسب درآمد اجاره دهید. در هر صورت، زندگی در جواهرده برگ برنده برای شما محسوب می‌شود.

جواهرده کجاست؟

روستای جواهرده در 27 کیلومتری رامسر و در دهستان سخت سر و بر روی رشته کوه های البرز به ارتفاع 2 هزار متر در دامنه کوه‌های مرتفع سماسوس و در میان مراتع و علفزارها قرار دارد. از معروف‌ترین کوه‌های این منطقه می‌توان به طالع سرخ (ضلع شرقی قله سماموس) و افسانه کوه سه برادر (سه براره گه رجه) اشاره کرد. نهرهای بالای این روستا به همراه آبشارهای برجسته، پارک جنگلی وسیع بین دره‌ای که در کنار رودویلا صفارود قرار دارد و رودویلا‌ای با آب معدنی گازدار از جاذبه‌های گردشگری این منطقه هستند.

از رامسر تا روستای جواهرده، فضای مطبوع و جاده‌های سرسبز اولین چیزهایی هستند که چشمانتان را به خود جلب می کنند. در این مسیر رودویلا‌ای دلپذیر وجود دارد که مناظر زیبایی را خلق کرده است. در انتهای این راه و در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریا، روستای جواهرده نمایان می شود که به دلیل خنکی در تابستان، افراد زیادی را به خود جذب می کند. اگر خوش شانس باشید، مه و تصاویری را که ابرها بر فراز روستا می‌سازند، خواهید دید.

بخشی از آب و هوای با طراوت روستای جواهری مرهون آبشارها و چشمه‌های آن است که آب‌های جاری از صخره‌ها و خزه‌ها راه خود را به روستا باز می‌کنند و جانی تازه به این طبیعت می‌بخشند. روستای جواهرده با تپه‌های مرتفع سماموس، دریاچه‌ها، دره‌ها، یخچال‌های طبیعی دائمی و گل‌های وحشی رنگارنگ، طبیعت بسیار زیبایی را در فصل بهار و تابستان به نمایش می‌گذارد. عطر گل‌ها و درختان هیرکانی هر فردی را که از این روستا بگذرد بیهوش می‌کند. در زمستان‌های برفی این منطقه تقریباً دست نیافتنی است.

انواع سبک طراحی ویلا در جواهرده

انواع سبک طراحی ویلا در جواهرده

افراد می‌توانند طعم لذت بردن از ویلا را کسب کنند که شامل پیچیدگی، ظرافت و تجمل است که با امکانات مدرن برای بهینه سازی کیفیت زندگی ارائه می‌شوند. چه در سبک نوآوری مدرن، کلاسیک یا فرانسوی و معماری مسکونی تمام عوامل زیر را برآورده می‌کند که شامل راحتی و زیبایی شناسی خواهند بود. در ادامه به انواع سبک طراحی ویلا در جواهرده اشاره می‌کنیم:

ویلای مدرن

سبک معماری مدرن (نئو مدرنیسم) مفهومی برای ساخت و سازهایی در استفاده از مصالح جدید مانند شیشه، فولاد، بتن و غیره و در عین حال ساده کردن جزئیات دکوراسیون فانتزی سبک کلاسیک است. سبک طراحی مدرن حس دقت، خلاقیت، پویایی و کاربرد بالا را به ارمغان می‌آورد. همانطور که روح سبک مدرن تیز، منظم و روان است، تمام جزئیات فضای داخلی نیز به شکلی هوشمندانه و هماهنگ در نظر گرفته شده اند. این سبک ویلاسازی به چیدمان عمدی بلوک‌های هندسی مربوط می‌شود که با پانل‌های شیشه‌ای باز بزرگ ترکیب شده و حسی از پیشرفت و انرژی را ایجاد می‌کند.

ویلای کلاسیک

معماری کلاسیک برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه‌های معماری کلاسیک در معابد باستانی یونان و روم به نمایش گذاشته شده اند، اما عناصر کلاسیک در ویلاهای رومی دیده می‌شوند. مارکوس ویترویوس معمار رومی است که بیان می‌کرد همه ساختمان‌ها باید دارای فرمیتاس، یوتیلیتاس و ونوستا (استحکام، سودمندی و زیبایی) باشند. اینها اصول اساسی طراحی کلاسیک را پایه گذاری کردند. این اصول با فلسفه طراحی یونانیان باستان ترکیب شدند که معتقد بودند معماری باید از منطق و نظم با تقارن و تناسب کامل پیروی کند. این اصول طراحی همچنان بر معماری در سطح جهانی تأثیر می‌گذارند.

ویلای نئوکلاسیک

نئوکلاسیک یکی از سبک های طراحی ترکیبی (مدرن و کلاسیک) است که مورد علاقه بسیاری از افراد خواهد بود. نئوکلاسیک نه به اندازه طراحی کلاسیک و نه به سادگی سبک مدرن، ترکیبی هوشمندانه بین این دو مفهوم برای ایجاد یک سبک جدید و متفاوت است. ویلاهای نئوکلاسیک با ترکیب ظریف دو سبک طراحی که از نظر زمانی بسیار دور از هم هستند، طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کنند. این سبک دارای طرح کلی معماری ملایم و سلطنتی است، اما در برخی جزئیات پیچیدگی را مهار می‌کند. سبک‌های نئوکلاسیک اغلب از مواد بومی برای برجسته کردن ویژگی‌های منطقه استفاده می‌کنند. رنگ‌های طراحی و فضای داخلی ویلا اغلب حس اصیل سبک معماری مدرن اروپایی را به ارمغان می‌آورد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

مزایای طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

افراد مختلف اهداف متفاوتی دارند و هر فرد در مورد اینکه کدام نوع ویلا برای او مناسب است، مجموعه الزامات خاص خود را دارد. به دلیل انحصاری بودن و امکانات رفاهی مجلل، ویلاها اخیراً به شکل مطلوب زندگی تبدیل شده اند. در ادامه به فواید طراحی و ساخت ویلا در جواهرده اشاره می‌کنیم:

حریم خصوصی بیشتر

شما می‌توانید در یک ویلا به عنوان بخشی از یک جامعه زندگی کنید، اما مکان خصوصی خود را برای لذت بردن خواهید داشت. شما تراس و حیاط خلوت خود را خواهید داشت که مجبور نخواهید بود آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. وقتی در ویلا هستید دیگر از چشمان کنجکاو و همسایه‌های پر سر و صدا خبری نیست.

سبک زندگی لوکس

یک ویلا لوکس خصوصی گویای سبک زندگی مدرنی است که شما دنبال می‌کنید. یک ویلا منعکس کننده خصوصیات ساکنانش است. بنابراین یک ویلا نشانه ثروت، پیچیدگی و یک روش منحصر به فرد زندگی است. ویلا با فضای کافی و زیرساخت با کیفیت بالا ایجاد شده است و در ساخت آن از هنر طراحان و سازندگان بهره برده می‌شود.

وجود امکانات زیاد

ویلاهای مجلل امکانات بسیار زیادی را ارائه می‌دهند. جذاب‌ترین ویژگی یک ویلای لوکس امکان بی‌شمار آن است. ویلاهای مدرن با استخرها و محوطه سازی سرسبز خود متمایز می‌شوند. سالن بدنسازی، اتاق‌های تناسب اندام، اسپای خصوصی، سونا، باشگاه، پارک کودکان، اتاق سینما و بسیاری امکانات باورنکردنی دیگر که به زندگی شما ارزش می‌بخشند، همگی در دسترس هستند.

سرمایه گذاری پرسود

ویلاها یک سرمایه گذاری عالی هستند. این اقامتگاه‌های بزرگ اغلب در طول زمان ارزش قدردانی بالایی دارند. ارزش زمین در حال افزایش است و آن را به یکی از قوی‌ترین فرصت‌های سرمایه گذاری تبدیل می‌کند. داشتن ویلا در جواهرده نشانه این است که شما در زندگی موفق شدید. ویلاها منعکس کننده کلاس، منحصر به فرد بودن و ظرافت هستند و نمادی از رتبه اجتماعی شما خواهند بود.

آزادی در طراحی

یک جامعه ویلایی دارای مجموعه‌ای از نقش‌هاست که با سایر جوامع ویلایی متفاوت است. بعضی‌ها یکنواخت بیرونی را ترجیح می‌دهند و در عین حال آزادی در طراحی داخلی خود را به دلخواه شما فراهم می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به شما آزادی کامل می‌دهند که هم داخل و هم نمای بیرونی ویلا خود را همانطور که می‌خواهید طراحی کنید.

شما می‌توانید آن را به مکانی دلپذیر یا به یک باغ بزرگ تبدیل کنید. شما این امکان را دارید تا با افزودن ویژگی‌های اضافی، ویلا خود را مدرن‌تر و مجلل‌تر جلوه دهید. ویلاها در یک کلام به شما این آزادی را می‌دهند که محل زندگی خود را هر طور که می‌خواهید بدون هیچ محدودیتی شخصی سازی کنید.

پیمانکاری ساخت ویلا در جواهرده

پیمانکاری ساخت ویلا در جواهرده

پس از اینکه یک معمار با موفقیت طرحی را برای یک پروژه ساختمانی طراحی کرد، اکنون می‌تواند با مشتری و سایر متخصصان برای تحقق ساختن پروژه کار کند. در ادامه به وظایف پیمانکار ساخت ویلا در جواهرده اشاره می‌کنیم:

1- ارائه خدمات مشاوره‌ای

پیمانکاران علاوه بر خدمات معماری که به مشتریان ارائه می‌دهند، خدمات مشاوره‌ای نیز ارائه می‌دهند تا کارفرمایان بتوانند بهترین نتیجه را به دست آورند. پیمانکاران به مشتریان در مورد کارهای مختلفی که باید در ویلاسازی انجام دهند و نوع طراحی که برای ساخت استفاده می‌شوند، توصیه می‌کنند. به این ترتیب، آنها مطمئن می‌شوند که مشتریان می‌توانند نتایج بهینه را با ساخت خود دریافت کنند. در همین راستا، یک معمار اهداف پروژه و ایده‌های مختلف طراحی را با کارفرما در میان می‌گذارد تا امکان سنجی آنها در طول ساخت و ساز مشخص شود.

2- طراحی ویلا در جواهرده

معماران مسئولیت ترسیم طرح‌ها برای پروژه‌های ویلاسازی را بر عهده دارند. آنها متخصصان باتجربه‌ای در طراحی معماری ویلاها هستند. معماران همچنین در اجرای طرح‌های سفارشی که توسط مشتری تجسم می‌شود، تجربه دارند، در حالی که در مورد مزایا و معایب چنین طرح‌هایی مشاوره می‌دهند. یک معمار همچنین مسئول اطمینان از مطابقت پلان با الزامات شهرداری و قوانین ویلاسازی در منطقه است. در هر صورت، طراحی ویلا نسبت به خانه انعطاف پذیری بیشتری دارد و مالکان می‌توانند هر عنصری را در طراحی از پیمانکار درخواست کنند.

4- برنامه ریزی و توسعه طراحی

پس از طراحی نقشه نهایی ساخت و ساز، معمار با همکاری سایر متخصصان اقدام به برنامه ریزی و توسعه طرح می‌کند. آنها اطمینان حاصل می‌کنند که لوله کشی، تهویه و سیستم برق و گرمایش ویلا طبق نقشه‌های اجرایی هستند. با پیشرفت تکنولوژی، امروزه اکثر معماران از کامپیوتر برای تولید طرح‌های دیجیتال از طریق نرم افزارهای مختلف معماری استفاده می کنند. نرم افزارهای معماری مدرن مانند CAD و BIM توانسته‌اند به معماران در سرعت بخشیدن به ترسیم نقشه‌ها کمک کنند. از این رو، یک معمار باید از نظر فنآوری برای تولید نقشه‌های دیجیتالی برای ساخت و ساز آگاه باشد.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

5- آگاهی از قوانین ساخت ویلا

هر منطقه از شمال دارای مجموعه‌ای از قوانین است که فرآیندهای ساخت و ساز را هدایت می‌کند. یک معمار مسئول دانستن این قوانین است تا مطمئن شود که مطابق با مشخصات پروژه است. این مهم کمک می‌کند تا کارفرما در آینده با دولت یا قانون مشکلی نداشته باشد، به خصوص زمانی که این مشکل به نحوه ساخت ساختمان مربوط می‌شود. از آنجایی که اکثر معماران از نزدیک با سایر متخصصان ساختمان مانند مهندسان عمران، سازندگان و طراحان داخلی همکاری می‌کنند، برای آنها راحت‌تر است که به کارفرما در انتخاب کارشناسان مجرب ساختمان که می‌توانند به اجرای پروژه کمک کنند، یاری رسانند.

6- همکاری با متخصصان دیگر

پس از اینکه معمار توانست با موفقیت کارشناسان یا پیمانکارانی که با آنها کار خواهد کرد را انتخاب کند، مسئولیت صحت انجام کار این متخصصان را بر عهده دارد. این کار با تفسیر طراحی، نظارت بر پیشرفت فرآیند ویلاسازی و اطمینان از اینکه طرح مطابق تصور مشتری به واقعیت تبدیل می‌شود، انجام خواهد شد. معمار با سازندگان، مهندسان، برق کارها، لوله کش‌ها و دیگر کارشناسان کار می‌کند تا آنها را قادر سازد تا ساخت و ساز را دقیقاً به روشی که در طراحی ظاهر می‌شود انجام دهند. او همچنین به توضیح هر جنبه مبهم در طول ساخت و ساز و نظارت بر کار کارگران در مورد نحوه تفسیر نقشه‌ها کمک می‌کند.

7- امکان سنجی پروژه ساخت

یک معمار نیز مسئولیت بازدید از محل ساخت و ساز را دارد تا بتواند محدودیت‌ها و پتانسیل‌های آن را تعیین کند. این نقش مهمی است که معمولاً برای ارائه یک کار رضایت بخش به مشتری انجام می‌شود. معمار زمین را بررسی یا بازرسی می‌کند و سعی کرده امکان اجرای ساخت و ساز طراحی شده را تعیین کند. او به این احتمال می‌پردازد که پس از تکمیل، روند ساخت و ساز تا چه حد مؤثر خواهد بود. پس از انجام این کار، او به کارفرما در مورد مزایا و معایبی که ممکن است در ساخت ویلا حاصل شوند، توصیه می‌کند. همچنین باید تعیین شود که خاک تا چه اندازه می‌تواند وزن ساختمان را برای ایجاد یک پایه و ساختار محکم تحمل کند.

8- برآورد هزینه و دریافت مجوزها

معمارانی که سال‌ها تجربه در ساخت و ساز دارند، به راحتی می‌توانند برآورد هزینه کلی پروژه ها را تعیین کنند. آنها می‌توانند پس از بررسی هزینه مصالح و نیروی کار که برای ساخت و ساز استفاده می‌شود، بودجه واقعی را به مشتریان ارائه دهند. قبل از اینکه کار ساخت ویلا در جواهرده انجام شود، باید از شهرداری پروانه ساخت بگیرید. این امر با اخذ مجوز یا پروانه ساخت قابل انجام است. بسته به ساختار و اندازه ویلایی که قرار است ساخته شود، معماران اغلب مسئول اخذ مجوز از دولت به نمایندگی از کارفرما هستند. اغلب، آنها نقشه ساختمانی را که قرار است ساخته شود، برای تحقیق و تجزیه و تحلیل قبل از اعطای تایید، به دولت ارائه می‌کنند.

طراحی و ساخت ویلا در جواهرده با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در جواهرده

هزینه‌های طراحی و ساخت ویلا در جواهرده شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های مشاوره، بازرسی و امکان سنجی پروژه
 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر، فضای سرسبز و غیره)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله

طراحی و ساخت ویلا در جواهرده با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در جواهرده علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: maramani.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.