طراحی و ساخت ویلا در اصفهان

طراحی و ساخت ویلا در اصفهان

طراحی و ساخت ویلا در اصفهان به شما این امکان را می‌دهد تا در شهری با تاریخ غنی و جاذبه‌های دیدنی فوق العاده زندگی کنید. شما می‌توانید با داشتن ویلا در نصف جهان (لقب اصفهان)، در تعطیلات یا هر زمان دیگری برای عوض کردن حال و هوای خود به اصفهان بروید. حتی می‌توانید با ویلاسازی در اصفهان درآمد کسب کنید. گردشگران بسیاری هرساله به این شهر تاریخی سفر می‌کنند و برای اقامت خود به ویلا نیاز دارند. بنابراین امکان اجاره دادن ویلا برای مقاصد درآمدزایی امکان پذیر است. پس اگر می‌خواهید در مورد روند ساخت و طراحی ویلا در اصفهان اطلاعات خود را کامل کنید، این مقاله را تا پایان بخوانید.

درباره شهر اصفهان

ایرانی‌ها اصفهان را نصف جهان می‌نامند، یعنی دیدن آن به معنای دیدن نیمی از جهان است. اصفهان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران با یک میلیون و 750 هزار نفر جمعیت است که در 414 کیلومتری جنوب تهران و 481 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. این شهر 2500 ساله از سال 1598 تا 1722 میلادی پایتخت ایران بوده است. اصفهان محل تلاقی تجارت و دیپلماسی بین‌المللی بود. این شهر به خاطر نقوش نقره‌ای و کارهای فلزی‌اش معروف است. شهرت اصفهان نه تنها به خاطر فراوانی آثار تاریخی بزرگ، بلکه به خاطر رودویلا حیات بخش زاینده رود است که زیبایی اصیل و سرزمینی حاصلخیز را به شهر بخشیده است.

اصفهان مملوء از باغ‌های قدیمی و برخی از بهترین دیدنی‌های ایران است. در عصر اشکانیان، اصفهان مرکز استان وسیعی بود که توسط والیان اشکانی اداره می‌شد. اصفهان در زمان ساسانیان توسط «اسپوهران» یا اعضای هفت خاندان اصیل ایرانی که دارای مناصب شاهی مهمی بودند اداره می‌شد و برای این خاندان‌های اصیل نیز نقش سکونت داشت. علاوه بر این، در این دوره اصفهان یک مرکز نظامی با استحکامات قوی بود. این شهر پس از شکست نهایی ایرانیان به تصرف اعراب درآمد. اصفهان پس از اسلام تا اوایل قرن دهم هجری مانند سایر شهرهای ایران تحت سلطه اعراب بود و تنها مورد توجه خلیفه منصور قرار گرفت.

طراحی ویلا در اصفهان

در دوره ملکشاه سلجوقی، اصفهان مجدداً به عنوان پایتخت انتخاب شد و دوران طلایی دیگری را آغاز کرد. در این دوره اصفهان یکی از پر رونق‌ترین و مهم‌ترین شهرهای جهان بود. این شهر در قرن سیزدهم هجری قمری به دست مغول‌ها فتح شد و مردم را کشتند. اصفهان پس از حمله مغول و تیمور، در نتیجه موقعیت جغرافیایی مناسب خود، به ویژه در زمان صفویه رونق دوباره پیدا کرد که توسعه چشمگیری یافت. پس از انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت توسط شاه عباس اول (1587-1629) که ایران را متحد کرد، به اوج شکوفایی خود رسید.

اصفهان در دوران صفویه به یکی از زیباترین شهرهای جهان تبدیل شد. در دوران اوج خود نیز یکی از بزرگترین‌ها با یک میلیون جمعیت بود. 163 مسجد، 48 مدرسه دینی، 1801 مغازه و 263 حمام عمومی از دوران صفویه به جای مانده است. انحطاط سلسله صفویه توسط محمود افغان و فتح اصفهان با محاصره شش ماهه، دوره انحطاطی را برای این شهر به همراه داشت. اصفهان در زمان افشاریه و زندیه دوباره رونق گرفت، اما در زمان قاجاریه به دلیل انتخاب تهران به عنوان پایتخت، اصفهان بار دیگر رو به افول رفت.

اصفهان با توجه به شرایط تاریخی و جغرافیایی خود در زمان پهلوی مورد توجه قرار گرفت و برای مرمت آثار تاریخی تلاش‌های زیادی صورت گرفت. علاوه بر این، اصفهان به سرعت توسعه یافت و صنعتی شد. اصفهان طی دو دهه گذشته با شتاب بسیار بالایی از نظر توسعه شهری به جلو پیش رفت. اصفهان امروزه یک مرکز بزرگ صنعتی و همچنین یکی از مراکز مهم گردشگری ایران و جهان است.

طراحی ویلا در اصفهان

طراحی ویلا در شهر اصفهان ممکن است به صورت مدرن، معاصر، کلاسیک، نئوکلاسیک یا مینیمال باشد. هنگامی که به دنبال طراحی خاصی برای ویلای خود هستید، باید به سراغ شرکت‌های معتبر با سابقه درخشان بروید. شرکت مهندسی معماری پرسیاه با سال‌ها تجربه در طراحی و ساخت ویلا در اصفهان می‌تواند بهترین خدمات را در حوزه طراحی به شما ارائه دهد.

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلای مدرن یک چیدمان باز، تازه و آرام را مشخص می‌کند که مکمل یک سبک زندگی غیررسمی است و سعی می‌کند تا جایی که ممکن است فضای بیرونی را به داخل ویلا بیاورد. کانسپت مدرن دارای فضاهای به هم پیوسته مانند یک اتاق نشیمن معمولی، آشپزخانه جادار زنده و فضاهای ناهارخوری با دید باز است. امروزه اکثر طراحان داخلی، چه علاقه مندان به طرح‌های کلاسیک و چه طراحی‌های مدرن، فضاهای نشیمن را با در نظر گرفتن نور و هوای زیاد طراحی می‌کنند.

در شرکت مهندسی پرسیاه، ما طراحی مدرن ویلایی در اصفهان را با سبک ایتالیایی ادغام می‌کنیم و بر فضاهای باز، روشن، دل ‌باز و حسی از تجمل تأکید می‌کنیم. همچنین گنجاندن جنبه‌های طراحی پایدار در هر نوع مفهوم طراحی ویلا برای اطمینان از زندگی بدون تعمیر و نگهداری، استفاده بهینه از انرژی و ارزش ماندگار بسیار مهم است.

ساخت ویلا در اصفهان

طراحی ویلا معاصر

طراحی ویلا معاصر حول مفاهیم سرگرم کننده، رنگ و اشکال کاملاً مشخص می‌چرخد و بر روندها تأکید می‌کند که نمایانگر مفهوم برجسته آن است. طراحی معاصر شامل عناصر خنثی و رنگ‌های جسورانه است و بر اصول خط، شکل و فرم تمرکز دارد. تیم ما بر بخش خلاقیت مفهوم جسورانه مدرن در طراحی ویلا تمرکز دارد و آن را با ملزومات دنیای جدید ترکیب می‌کند.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک به خاطر زیبایی شناسی چند ساله و طراحی‌های پیچیده اقتباس شده از دوران روم باستان شناخته شده است. اساساً طراحی ایتالیایی از طراحی کلاسیک رومی سرچشمه می‌گیرد که بر عظمت و ویژگی‌های طراحی ظریف آن تأثیر می‌گذارد. در طرح‌های کلاسیک معمولاً از سنگ مرمر، سنگ بادوام، آجر و بتن برای سازه استفاده می‌شود که عمدتاً برای تراشه‌ها استفاده می‌شوند.

ما در شرکت پرسیاه طرح‌های ویلاهای کلاسیک را در اصفهان به ‌طور مدون و با دقت ارائه می‌کنیم تا طراحی زیبایی را ارائه دهیم. طراحان ما طرح‌های کلاسیک را با استفاده از طراحی داخلی و خارجی یکپارچه ایجاد می‌کنند که زیبایی ‌شناسی سنتی را در ترکیبی یکپارچه با دیگر مفاهیم اصلی طراحی مانند طراحی مدرن و معاصر منعکس می‌کند.

طراحی ویلا لوکس

طراحی ویلا لوکس اساساً ترکیبی از سه مفهوم اصلی طراحی مانند سبک‌های مدرن، معاصر، کلاسیک و سبک‌های دیگر است که در آن بر زرق و برق بسیار تاکید شده است. طراحی لوکس کاملاً آراسته، مجلل است و به تعادل عالی عظمت و عملکرد می‌رسد. برخی ممکن است به راحتی طراحی لوکس را از سایر سبک‌های مجلل متمایز نکنند، اما عناصر خاصی وجود دارند که آن را استثنایی می‌کنند. در شرکت مهندسی پرسیاه، تیم طراحی ما از جزئیات تزئین شده، پارچه‌ها و چاپ‌های مجلل و فلزات برای کمک به ایجاد طرح‌های ویلایی فوق‌العاده استفاده می‌کند. ویلای شما مطمئناً معرف سبک زندگی پر زرق و برق تان خواهد بود.

طراحی و ساخت ویلا در اصفهان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

ساخت ویلا در اصفهان

عوامل متعددی بر برنامه ساخت ویلا تأثیر می‌گذارند. موقعیت جغرافیایی، نوع ویلا در حال ساخت و روند ساخت واقعی می‌توانند بر مدت زمان ساخت ویلا تاثیر بگذارند. برای ساخت یک ویلا، ابتدا باید یک زمین در اصفهان خریداری کنید، ملک را خریداری می‌کنید، نقشه‌های ویلا رویایی خود را آماده می‌کنید و تمام مجوزها را به ترتیب دریافت می‌کنید. پس از پایان کار مقدماتی، شما با عقد قرارداد با پیمانکاری ساخت ویلا در اصفهان، رسماً مراحل ساخت را شروع می‌کنید. مرحله ساخت شامل مراحل مختلفی است که در ادامه شرح می‌دهیم:

حفاری، تسطیح زمین و فونداسیون

اولین قدمی که یک پیمانکار برمی دارد، ترسیم طرح ویلا جدید شما در قطعه زمین خریداری شده تان است. این یکی از هیجان انگیزترین مراحل است، زیرا ساخت ویلا شما رسماً با پاکسازی زمین و سازه‌های موجود و تسطیح محل برای زهکشی مناسب آغاز می‌شود. در طول هفته اول، پیمانکار همچنین پایه‌های ویلا جدید شما را در زمین قرار می‌دهد.

فونداسیون یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویلا شما است. این پایه‌ای است که ویلا شما بر آن قرار خواهد گرفت. کار فونداسیون با آرماتوربندی و بتن ریزی بر طبق نقشه های اجرایی انجام می‌شود. کار فونداسیون معمولاً دو هفته طول می‌کشد، زیرا پیمانکار باید منتظر بماند تا بتن کاملاً خشک شود.

اسکلت بندی ویلا و اجرای سقف

پس از ساخت فونداسیون، مرحله بعدی این است که اسکلت ویلا خود را برپا کنید. این قسمت شامل ستون و تیر است. هنگامی که اسکلت سازه که اغلب بتنی است اجرا شد، نوبت سقف بتنی خواهد بود. این مراحل باید طبق نقشه‌های سازه و نظارت مهندسین انجام شوند، زیرا بعد از فونداسیون، مهمترین بخش از یک ساختمان ویلایی هستند.

مکانیک، برق و لوله کشی  (MEP)

مرحله بعدی نصب سیم کشی و لوله کشی منزل است. هنگامی که در مرحله MEP از ویلا در حال ساخت خود بازدید می‌کنید، سیم‌ها، لوله‌ها، دریچه‌ها و خطوط فاضلاب زیادی را در همه جا خواهید دید. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و تهویه در مرحله MEP نصب می‌شوند. هنگامی که تمام کار در این مرحله کامل شد، قبل از اقدام به مرحله بعدی، یک بازرسی کامل انجام می‌شود.

طراحی و ساخت ویلا در اصفهان

نازک کاری ساخت ویلا

ما اکنون به نیمه راه روند ساخت ویلا خود نزدیک می‌شویم. بعد از کار MEP، در ردیف بعدی کار عایق کاری است. شما می‌خواهید ویلا شما در زمستان گرم باشد و از خروج گرمای بخاری به بیرون جلوگیری کنید. بنابراین، مواد عایق در داخل دیوارها و سقف‌ها پر می‌شوند. در مرحله بعد، دیوارها و سقف‌ها سفید کاری می‌شوند.

سپس نقاشی دیوارها انجام می‌شود. بوی رنگ این حس را به شما می‌دهد که ویلا در حال اتمام است. پس از اتمام رنگ آمیزی، کاشی کاری در حمام و آشپزخانه، کفسازی، نصب شیرآلات، کابینت و سایر موارد انجام می‌شوند. این مرحله به زیبایی فضای داخل و تزئیات داخلی مربوط می‌شود که بسته به سلیقه کارفرما می‌تواند متفاوت باشد.

محوطه سازی و تزیینات خارجی

با تمیز کردن فضای داخلی ویلا، اکنون زمان آن رسیده است که نمای بیرونی را نیز تقویت کنیم. تمام کارهای محوطه سازی از جمله کاشت درختان، گل‌ها و درختچه‌ها انجام می‌شوند. اگر شما ترجیح می‌دهید، می‌توانید استخر داشته باشید. هر عنصر فضای باز مانند آلاچیق، ابنما و سایر موارد می‌توانند لحاظ شوند.

طراحی و ساخت ویلا در اصفهان با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در رامسر علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در طراحی و ساخت ویلا در اصفهان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی مکتوب و مندرج در قرارداد، همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. مشاوره، طراحی، نظارت، ساخت ویلا، بازسازی، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات طراحی شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شود که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

پیمانکاری ساخت ویلا در اصفهان

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری

منبع: irishcustomhomes.com ، luxedesign.ae

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.