طراحی و ساخت ویلا در جنگل

طراحی و ساخت ویلا در جنگل

اگرچه طبیعت محیطی آرام را به شما ارائه می‌دهد، اما برای سکونت شما نیز چالشی ایجاد می‌کند. در حین برنامه ریزی برای طراحی و ساخت ویلا در جنگل باید در نظر داشته باشید که درختان چگونه بر ملک شما تأثیر می‌گذارند. در طول فرآیند طراحی خود باید به پاکسازی منطقه و دسترسی به نور طبیعی فکر کنید.

موضوع دوام طولانی مدت ویلا نیز وجود دارد، زیرا ویلای شما نسبت به مناطق حومه شهر در معرض عناصر متفاوتی قرار می‌گیرد. برای کسب بهترین خدمات از طراحی و ساخت ویلا در جنگل می‌توانید از تخصص و سابقه شرکت مهندسی معماری پرسیاه برای اجرای صفر تا صد پروژه پیمانکاری ساخت ویلا در جنگل بهره‌مند شوید.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در جنگل

طراحی و ساخت ویلایی که توسط جنگل احاطه شده است، چالش برانگیز است، اما همچنین یکی از لذت بخش‌ترین تجربیات شما در طول زندگیتان خواهد بود. اگر کمی به فرآیند طراحی خود فکر کنید، شما قادر خواهید بود یک ویلای خیره کننده داشته باشید که به خوبی با محیط خود کار می‌کند.

چنین ویلایی محیطی آرام و مملوء از زیبایی‌های طبیعی را برای شما فراهم می‌کند که می‌توانید روز و شب را در آن سپری کنید. برای برنامه ریزی ویلا جدیدتان وقت بگذارید و از متخصصان کمک بگیرید. پس اگر آرامش و آرامش طبیعت را می‌خواهید، ویلا در جنگل برای شما مناسب است. در ادامه به برخی از مزایای داشتن ویلای جنگلی اشاره می‌کنیم:

1- بهبود سلامت روان

درختان از بسیاری جهات برای ما مفید هستند و یکی از آنها بهبود سلامت روان کلی ماست. گذراندن زمان در اطراف درختان در مطالعات متعدد نشان داده است که انضباط شخصی بهتر، عملکرد شناختی و سلامت کلی را به همراه دارد. یک مطالعه نشان داد افرادی که می‌توانند درختان را از ویلای خود ببینند، به طور متوسط 8 درصد کمتر از کسانی که منظره خوبی برای مشاهده ندارند، دچار کسالت و خستگی می‌شوند. اگر آرامش و سکوت را دوست دارید و می‌خواهید از مزاحمت‌های شهر بزرگ دور شوید، ویلای جنگلی عالی است.

2- جرم و جنایت کمتر

جنایت چه کوچک و چه غیر کوچک، هر ساله میلیاردها دلار هزینه دارد؛ اما می‌دانید که درختان جرم و جنایت را کاهش می‌دهند. چگونه؟ خب، مطالعات نشان داده‌اند که محله‌هایی که درختان بیشتری دارند نسبت به محله‌هایی که درخت ندارند جرم کمتری در آنها رخ میدهند. محققان حدس می‌زنند که این نتیجه فضای سبز است که به آرامش کمک می‌کند و مردم را تشویق می‌نماید تا زمان بیشتری را در خارج از منزل با همسایگان خود بگذرانند.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در جنگل

3- زندگی در هوای پاک

هوای پاک و تغییرات آب و هوایی تهدیدی مستقیم برای مردم در سراسر جهان هستند. هوای کثیف می‌تواند شما را بیمار کند و تغییرات آب و هوایی می‌توانند به طرق مختلف بر شما تأثیر بگذارند. درختان عوامل ترسیب کربن عالی هستند. یک درخت می‌تواند سالانه 48 پوند دی اکسید کربن جذب کرده و تا 40 سالگی خود یک تن دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل کند. آب و هوای جنگل بسیار مطبوع، تازه و آرامش بخش است.

4- فعالیت‌های اوقات فراغت

آیا جمع کردن قارچ یکی از سرگرمی‌های شماست؟ در مورد پرنده نگری چطور؟ آیا دوست دارید کوهنوردی کنید؟ جمع آوری شیره درختان؟ آیا از شکار کوچک لذت می‌برید؟ آیا به صدای پرندگان در جنگل علاقه دارید؟ همه این کارها را می‌توانید با طراحی و ساخت ویلا در جنگل به دست آورید. جنگل منطقه‌ای بسیار کم جمعیت است، به این معنی که می‌توانید فعالیت‌های مورد علاقه خود را بدون اینکه وسایل نقلیه یا پیاده ای مزاحمتان شود انجام دهید. همچنین به جای سر و صدای معابر اصلی و ساخت و سازهای صنعتی، فقط صداهای طبیعت را در اطراف خود خواهید داشت.

5- تلاش‌های حفاظتی منطقه

مناطق جنگلی اغلب توسط گروه‌های حفاظتی محافظت می‌شوند. حافظان محیط زیست محیط زیست منطقه را زیر نظر دارند و مطمئن می‌شوند که گیاهان و گونه‌های جانوری مخرب جدید اکوسیستم را ناراحت نکنند. مهمتر از همه، آنها به هر گونه آلودگی احتمالی از سوی مردم اهمیت می‌دهند که به راحتی محیط محلی را از بین می‌برد. زباله‌های انسانی می‌توانند حیات وحش محلی و حتی زندگی گیاهان را تحت تأثیر قرار دهند. مهمتر از همه، این موارد می‌توانند ارزش ملک شما را کاهش دهند. تلاش‌های حفاظتی به جلوگیری از این اتفاق کمک می‌کنند و باعث حفظ سلامت محیط جنگل می‌شوند.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در جنگل

ساخت ویلا یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی شماست، زیرا ویلا هویت شما خواهد بود. پس بسیار مهم است که بدانید در هر مرحله از ساخت ویلا خود چه کاری باید انجام دهید. مهم است که مراحل مختلف سفر ساخت ویلا خود را بدانید، بنابراین می‌توانید ساخت و ساز ویلا جدید خود را برنامه ریزی و پیگیری کنید. برنامه ریزی برای ساخت و ساز ویلا نه تنها به شما کمک می‌کند تا بودجه تقریبی آن را تامین کنید، بلکه از اشتباهات پرهزینه نیز جلوگیری می‌نماید.

هنگامی که ساخت ویلا خود را درست برنامه ریزی می‌کنید، می‌توانید کیفیت مصالح، بودجه داخلی را تعیین کنید و جریان نقدی مورد نیاز برای هر مرحله را ترتیب دهید. خوشبختانه برای شما، شرکت پرسیاه اینجاست تا به شما کمک کند در مورد ساخت و ساز ویلا‌های خود بیشتر بدانید. با راهنمایی و مشاوره تخصصی در مورد هر مرحله از برنامه ریزی تا اتمام، می‌توانید آماده ساخت ویلا خود باشید.

در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ساخت ویلا در جنگل اشاره می‌کنیم:

1- آماده سازی سایت

اولین قدم برای ساخت ویلا، گذاشتن یک پایه محکم است. ابتدا سایت از سنگ و آوار پاکسازی می‌شود. قبل از شروع حفاری، نقشه برداری را انجام دهید. تیم ساخت و ساز شما محل را تسطیح می‌کنند و حفره‌ها و ترانشه‌هایی را برای پی ریزی فونداسیون حفر می‌کنند. پس از ریختن بتن، باید آن را رها کرد تا سفت شود و سپس به طور کامل عمل آوری شود. پس از عمل آوری، بهتر است ضد آب شده و درمان ضد موریانه انجام شود.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در جنگل

2- ساخت اسکلت ویلا

پس از اجرای فونداسیون، مرحله بعدی ساخت اسکلت ویلا است. این شامل نصب پایه‌ها، تیرها، ستون‌ها، دیوارها، دال‌های سقف به همراه قاب‌های پنجره‌ها و درها می‌باشد. اتاق‌ها تقسیم می‌شوند و به شما نشان می‌دهند که ویلا تازه ساخته شده شما چگونه به نظر می‌رسد. ستون‌های اطراف ویلا را یادداشت کنید، زیرا بار اکثر سازه را حمل می‌کنند. این مهمترین مرحله ساخت و ساز است زیرا استحکام و ساختار ویلا شما را تعیین می‌کند. بنابراین نظارت برای ساخت ویلا جدید شما بسیار مهم است.

3- لوله کشی و سیم کشی

پس از آماده شدن اسکلت بتنی منزل خود می‌توانید شروع به نصب سیستم‌های لوله کشی و برق کنید. مطمئن شوید که تابلوها و کلیدهای برق شما پس از جابجایی در دسترس شما هستند. برای کارهای الکتریکی مخفی، مجرای پی وی سی با لوله‌های سیمی قبل از گچ کاری در داخل دیوارها نصب می‌شود. این کار نه تنها از نظر زیبایی شناسی جذاب است، بلکه از سیم‌ها در برابر عناصری مانند رطوبت، دما و جوندگان محافظت می‌کند. پس از انجام این کار، دیوارها گچ کاری می‌شوند.

4- کارهای نهایی ویلا

هنگامی که دیوارها با پوشش دیوار پوشیده شدند، پنجره‌ها و درها باید نصب شوند. پنجره‌ها و درها شرایط عایق و تهویه را فراهم می‌کنند، بنابراین با پیمانکار خود در مورد مواد مناسب مورد استفاده صحبت کنید. در نهایت، تیم ساخت شروع به نقاشی دیوارها، کابینت‌ها و پیشخوان آشپزخانه و سایر کارهای نازک کاری می‌کنند. پس از نصب همه عناصر، تجهیز مبله انجام می‌شود که به چیدمان وسائل در ویلا مربوط می‌شود.

به یاد داشته باشید، نظارت برای اطمینان از اینکه هر مرحله از ساخت و ساز ویلا تحت کنترل است، امری کلیدی است. در حالت ایده آل، پیمانکار شما باید هر روز از سایت بازدید کنید تا پیشرفت و موجودی را بررسی نماید. اگر در هر مرحله از ساخت ویلا جدید خود به کمک نیاز داشتید، می‌توانید برای مشاوره تخصصی یا یافتن مصالح ساختمانی مناسب به شرکت پرسیاه مراجعه کنید.

نکات مهم در طراحی و ساخت ویلا در جنگل

اگر قصد دارید ویلایی بسازید که اطراف آن را درختان احاطه کرده باشد، باید تعدادی از درختان را حذف کنید. متأسفانه، به این سادگی نیست که درخت را قطع کنید. باید به خاطر داشته باشید که جنگل اکوسیستمی از عناصر به هم پیوسته است و حذف بیش از حد درختان می‌تواند به منطقه آسیب برساند. به عنوان مثال، پاکسازی در دامنه‌ها ممکن است منجر به فرسایش خاک شود.

به همین دلیل است که شما باید به تصمیم گیری برای حذف فکر کنید. بهتر است مزاحم مناطقی که خطر احتمالی دارند نشوید. ممکن است بخواهید درختان را در ضلع شمالی رها کنید، زیرا آنها شما را در برابر بادهای سرد زمستان محافظت می‌کنند که به شما در کاهش هزینه‌های گرمایش کمک می‌کنند. از طرفی بهتر است درختان را از ضلع جنوبی جدا کنید تا دسترسی بهتری به نور خورشید داشته باشید.

البته بهتر است تا حد امکان محیط اطراف خود را تغییر دهید. اگر از یک شرکت معماری بپرسید، ممکن است بشنوید که راه‌های زیادی برای طراحی محیط اطراف وجود دارند. اما اگر مجبور به پاکسازی برخی از مناطق هستید، از یک درختکار دارای مجوز بخواهید که زمین شما را ارزیابی کند و قبل از هر تغییری درختان را ارزیابی کند. همچنین، شما باید حذف را با درختان بیمار و پژمرده که خطرناک هستند شروع کنید.

نکات مهم در طراحی و ساخت ویلا در جنگل

اهمیت دسترسی به نور طبیعی برای طراحی و ساخت ویلا در جنگل

نور طبیعی نقش مهمی در طراحی ویلا شما دارد. نور می‌تواند اتاق‌ها را بزرگتر و روشن‌تر نشان دهد یا به فضای زندگی شما صمیمیت بیافزاید. اگر ویلا شما توسط درختان احاطه شده است، به احتمال زیاد نور طبیعی کمتری از پنجره‌های شما عبور می‌کند. شما می‌توانید این نور را با افزودن پنجره مهار کنید که به نور خورشید اجازه دهد از طریق دریچه بزرگی وارد ویلا شود. به این ترتیب، منظره‌ای عالی از محیط خیره کننده بیرون به دست خواهید آورد و هوای مطلوبی را وارد ویلا خود خواهید کرد.

ممکن است برخی از هزینه‌های گرمایش خود را در زمستان با انرژی خورشید کاهش دهید. از آنجایی که ویلا شما در جنگل قرار دارد، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود در ماه‌های زمستان به نور مصنوعی تکیه کنید. در این مدت سعی کنید نورهایی را انتخاب کنید که از رنگ‌های گرم مانند زرد یا نارنجی استفاده می‌کنند. این رنگ‌ها به ایجاد فضایی دنج کمک می‌کنند و ویلا شما را گرم‌تر می‌کنند.

مصالح ساخت نمای ویلا

اگرچه طبیعت به زیبایی ویلا شما کمک می‌کند، اما برای ویلا شما نیز چالشی ایجاد می‌کند. ویلا شما باید در مقابل عناصر منحصر به فرد جنگل مقاومت کند. بهترین کار این است که ویلا خود را با استفاده از موادی بسازید که در برابر آسیب‌های احتمالی جنگل مقاومت کنند. به عنوان مثال، چوب سرو یک گزینه عالی است زیرا در برابر آب و حشرات مقاوم است.

نگهداری از چوب سرو بسیار ساده‌تر از بسیاری از چوب‌های دیگر است. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید از مواد کامپوزیتی استفاده کنید که ظاهر چوب را تقلید میکنند. گران‌تر از سرو است، اما می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد، زیرا در برابر موریانه‌ها و کپک‌ها مقاوم‌تر است.

هماهنگی با طبیعت اطراف

محیط طبیعی نقش مهمی در زندگی شما ایفا می‌کند و هنگام ساخت ویلا رویایی خود در زمینی پر درخت نباید از آن غافل شد. شما باید سعی کنید ویلا خود را با محیط طبیعی ترکیب کنید تا به نظر برسد که به آنجا تعلق دارد. بهترین راه برای انجام این کار این است که رنگ‌های مشابهی را برای ویلا خود انتخاب کنید، مانند رنگ‌هایی که در طبیعت استفاده می‌شوند.

بسیاری از طراحان استفاده از رنگ‌های خنثی مانند بژ یا خاکستری را توصیه می‌کنند، زیرا با هر چیز دیگری در زمین شما، از مبلمان گرفته تا محوطه ‌سازی کاربردی هستند. شما همچنین می‌توانید عناصری را در نظر بگیرید که محیط طبیعی اطراف ملک شما را منعکس می‌کنند. به عنوان مثال، اگر درختان زیادی در اطراف ویلا خود دارید، باید مبلمان و دکور چوبی را اضافه کنید. به این ترتیب، ویلا شما جذابیتی روستایی خواهد داشت که با محیط جنگلی آن مطابقت دارد.

هزینه طراحی و ساخت ویلا در جنگل

هزینه طراحی و ساخت ویلا در جنگل

هزینه‌های طراحی و ساخت ویلا در جنگل شامل موارد است:

 • هزینه‌های مشاوره، بازرسی و امکان سنجی پروژه
 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر، فضای سرسبز و غیره)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله

طراحی و ساخت ویلا در جنگل با تیم ما

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در جنگل علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه برای طراحی و ساخت ویلا در جنگل کدامند؟

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: ultratechcement.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.