طراحی و ساخت ویلا در الهیه

طراحی و ساخت ویلا در الهیه

داشتن ویلا در برخی از مناطق تهران به تنهایی می‌تواند شخصیت و سبک زندگی آدم را آشکار کند. به ویژه در منطقه الهیه تهران که از نواحی لوکس و مرفه نشین پایتخت محسوب می‌شود، داشتن یک خانه ویلایی نمایانگر یک زندگی بی‌دغدغه و آرامش بخش است. طراحی و ساخت ویلا در الهیه یک اتفاق غیرقابل تکرار در زندگی شماست، پس همین امروز می‌توانید مقدمات داشتن یک ویلا لاکچری در دل منطقه الهیه را تهیه کنید. شرکت مهندسی معماری پرسیاه با سال‌های تجربه در پیمانکاری ساخت ویلا در الهیه می‌تواند خدمات صفر تا صد ویلاسازی در شمال تهران را در نهایت کیفیت به شما ارائه دهد.

درباره منطقه الهیه در تهران؟

الهیه ناحیه‌ای مرفه نشین و طبقه بالا در شمال تهران است. این یک منطقه مسکونی و تجاری است و مملوء از خانه‌ها و مشاغل بسیاری از سیاستمداران، دیپلمات‌ها، مهاجران و هنرمندان است. گران‌ترین املاک تهران در این منطقه قابل مقایسه با بورلی هیلز کالیفرنیا هستند. همچنین سفارت‌های روسیه، ترکیه، آلمان، دانمارک، سوئیس، بلژیک، ایسلند، کوبا و فنلاند در این منطقه از پایتخت ایران قرار دارند. معروف‌ترین نقطه این منطقه خیابان فرشته است که گران‌ترین خیابان تهران محسوب می‌شود. اینجاست که جدیدترین ساختمان‌ها، امروزه برج‌های مسکونی و پنت‌ هاوس‌ها و بسیاری از مکان‌های شیک از جمله مراکز خرید درجه یک و کافه‌های سطح بالا را می‌توان یافت.

الهیه در گذشته یکی از آرام‌ترین و سرسبزترین نقاط شمال تهران با باغ‌های وسیع بود، اما پس از انقلاب اسلامی به ویژه در دوران رونق ساخت و ساز در دهه 1990، زمانی که غلامحسین کرباسچی و قالیباف مشغول به کار بودند، توسعه و سرمایه گذاری قابل توجهی در املاک و مستغلات این منطقه داشتند. شهردار تهران در طول این رونق، بسیاری از باغ‌های بزرگ و خانه‌های بزرگ با شیک‌ترین ساختمان‌های بلند مرتبه را جایگزین کرد که جمعیت این منطقه را به میزان قابل توجهی افزایش داد. این امر باعث ایجاد مشکلاتی برای کوچه‌های باریک اطراف این منطقه شده است. ترافیک اغلب در شب‌ها‌ باعث بسته شدن خیابان‌ها می‌شود.

الهیه کجاست؟

انواع سبک طراحی ویلا در الهیه

آیا تا به حال به ویلایی نگاه کرده‌اید و سپس فکر کنید که سبکش مدرن است یا کلاسیک؟ سبک‌های بسیاری در معماری ویلا وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را ارائه می‌دهند. در طول تاریخ، معماری یکی از رایج‌ترین اشکال دانستن در مورد زندگی و فرهنگ در این سیاره است. متخصصان انواع مختلفی از سبک‌های معماری را توسعه داده‌اند. پس بیایید در ادامه به سبک‌های معماری در طراحی ویلا اشاره کنیم:

طراحی ویلای کلاسیک

این نوع طراحی معماری برای ساخت و ساز در زمان یونان باستان بین دوره زمانی قرن هفتم و چهارم قبل از میلاد دلالت دارد. مهمترین نکته در مورد این نوع سبک طراحی، وجود جایگاه مهم هندسه، تقارن و همچنین پرسپکتیو در این طرح بود. در قرن پنجم پارتنون در آکروپولیس آتن ساخته شد که بزرگترین اثر این نوع طراحی معماری است. در ساختمان‌های رومی و یونانی همیشه مجموعه‌ای از ستون‌ها، دوریک و کورنتی وجود دارد. معماری رومی را باید نوع سبک کلاسیک دانست که در ایران محبوب شده است.

طراحی ویلای مدرن

سبک معماری مدرن همه چیز در مورد زمان حال است. در قرن بیستم شروع شد و اکنون به پایه بسیاری از سبک‌های دیگر مانند سبک معاصر با مینیمال تبدیل شده است. استفاده از شیشه، بتن مسلح و فولاد در حال حاضر در ساخت هر سازه مدرن به مصالح اولیه ساختمان تبدیل شده است. لوکوربوزیه، اسکار نیمایر و فرانک لوید رایت برخی از معماران برجسته سبک معماری مدرن هستند. این سبک برخلاف کلاسیک که بر جزئیات و پر زرق و برق بودن تمرکز دارد، سادگی را اولیت کار خود قرار داده است. تک رنگ بودن و توجه بیشتر به عملکرد هر فضا از خصوصیات سبک مدرن هستند.

طراحی ویلای نئوکلاسیک

طراحی معماری نئوکلاسیک ساختار ترکیبی ساختمان‌های یونانی و رومی کلاسیک را نشان می‌دهد که آنها را بار دیگر مورد استفاده قرار می‌دهد. هدف این معماری به روشنی اندیشه‌های اجتماعی و اقتصادی آن زمان را توضیح می‌دهد. احیای فرهنگ اروپایی با این نوع معماری سرعت گرفت و تا قرن نوزدهم در کشورهای مختلف گسترش یافت. درحقیقت، جنبش نئوکلاسیک در اواسط دهه 1700 آغاز شد، زمانی که کار باستان شناسان شور و شوق تازه‌ای را برای جهان باستان به ارمغان آورد. از ویژگی‌های کلیدی این سبک معماری انقلابی و شگفت انگیز می‌توان به رواق‌ها، ستون‌ها، پله‌های عریض و استفاده از برخی عناصر ساده سبک مدرن اشاره کرد.

انواع سبک طراحی ویلا در الهیه

مراحل طراحی معماری ویلا در الهیه

برای اطمینان از اینکه تمام جنبه‌های پروژه به دقت در نظر گرفته شده است، مراحل مختلفی در فرآیند طراحی معماری وجود دارند. این مراحل شامل طراحی شماتیک و توسعه طراحی هستند که در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم:

فاز یک معماری: طراحی شماتیک

طراحی شماتیک یک مرحله ضروری در فرآیند طراحی معماری است. این مرحله از پروژه شامل توسعه و اصلاح مفهوم اولیه برای ایجاد یک طرح دقیق‌تر است. در این مرحله است که نقشه‌ها و نمودارهای سه بعدی و همچنین اسناد دیگری مانند پلان طبقات، مقاطع، نماها و جزئیات ایجاد می‌شوند. این تجسم‌ها به اصلاح مفاهیم، درک روابط فضایی و اطلاع رسانی به تصمیم گیرندگان کمک می‌کنند.

فرآیند طراحی شماتیک معمولاً با بررسی تمام اطلاعات مرتبط مورد نیاز برای تشکیل تصمیمات مربوط به برنامه ریزی فضا، انتخاب مواد و بودجه شروع می‌شود. این شامل اعضای تیم مانند معماران، طراحان، مهندسان، معماران منظر و طراحان داخلی است. از اینجا ایده‌ها به طرح‌های کلی تبدیل می‌شوند که می‌توان آنها را به نقشه‌های دقیقی تبدیل کرد که هر جنبه از محدوده و الزامات پروژه را نشان می‌دهد.

فاز دو معماری: توسعه طراحی

این مرحله از فرآیند شامل ایجاد یک برنامه جامع برای چگونگی تحقق یک ایده است. این فرآیند مستلزم بررسی دقیق و ارتباط متفکرانه بین همه طرف‌های درگیر است. فرآیند توسعه طراحی با تحقیق و درک نتیجه مطلوب آغاز می‌شود. معماران، طراحان، مهندسان، طراحان داخلی، پیمانکاران و کارفرما باید بر روی مفهومی توافق کنند که هر دو الزامات زیبایی شناختی و عملکردی را برآورده کند و در عین حال در چارچوب بودجه و پارامترهای چارچوب زمانی پروژه باقی بماند.

معماران در طول این مرحله، طرح‌هایی را ایجاد می کنند که ظاهر، احساس و عملکرد فضا یا سازه‌ای که طراحی می‌کنند را نشان می‌دهد. هنگامی که یک طرح توسط همه طرف‌های درگیر در پروژه توافق شد، نقشه‌های فنی ایجاد می‌شوند تا به عنوان یک راهنما در طول ساخت و ساز استفاده شوند. این نقشه‌ها شامل یادداشت‌هایی در مورد مصالح مورد نیاز برای تکمیل و همچنین هرگونه دستورالعمل ویژه برای فرآیندهای نصب یا روش‌های عملیاتی برای ساخت هر مرحله از ویلا هستند.

مراحل طراحی معماری ویلا در الهیه

مراحل ساخت ویلا در الهیه

برای هر مرحله از یک پروژه ساختمانی، از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین، مراحل و فرآیندهای خاصی وجود دارند که برای اطمینان موفقیت آمیز پروژه باید دنبال شوند. پروژه‌های ساخت و ساز ویلا ممکن است بر اساس اندازه، تعداد کارفرمایان، بودجه و زمین متفاوت باشند. خبر خوب این است که با پیشرفت مداوم راه حل‌های دیجیتال، اکنون می‌توان مدیریت مراحل مختلف پروژه ویلاسازی در الهیه را بسیار ساده‌تر و با دقت بالاتر انجام داد. علاوه بر این، جمع آوری داده‌های ارزشمند از میدان می تواند نقش تعیین کننده ای در بهبود و استانداردسازی فرآیند ساخت و ساز برای پروژه‌های آینده داشته باشد.

مرحله پیش ساخت

مفهوم پروژه با کارفرما شروع می‌شود. این همان جایی است که کارفرما نیازها و علایق خود را به شرکت مهندسی بیان می‌دارد. به محض انتخاب پیمانکار، تیم پروژه گرد هم می‌آیند. به طور معمول، یک تیم پروژه وظیفه دارد قبل از شروع کار، محل ساخت و ساز را آماده کند. به عنوان یک قاعده، این مرحله شامل تخصص‌های زیر است:

 • مدیر قرارداد
 • مدیر پروژه
 • سرپرست
 • مهندس میدان
 • مدیر ایمنی و بهداشت

تیم پروژه با همکاری نزدیک با پیمانکار، مسئول بازدید از میدان به منظور تکمیل بررسی سایت است. بررسی سایت به تیم پروژه این امکان را می‌دهد که هر گونه چالش زیست محیطی را که ممکن است در طول فرآیند ساخت و ساز ظاهر شوند، شناسایی یا پیش بینی کند. آزمایش خاک نیز بخشی جدایی ناپذیر از این مرحله است. هنگامی که تمام اطلاعات جمع آوری شدند، تمام طرح‌ها و یافته‌ها باید توسط مقامات شهر بررسی شوند. این مهم معمولاً یک روش طولانی است، زیرا همه نگرانی‌ها و نظرات باید شنیده و به آنها رسیدگی شود.

مرحله تدارکات

اکنون وقت آن است که تیم پروژه سفارش مواد، تجهیزات و نیروی کار را دریافت کند. این مرحله از پروژه بسته به حجم پروژه، منابع موجود و تاریخ شروع توافق شده می‌تواند کم و بیش پیچیده و چالش برانگیز باشد. بسیاری از شرکت‌های ساختمانی بزرگ بخش تدارکات خود را دارند. در چنین مواردی، معمول است که شرکت مهندسی پیمانکار پروژه شما به طور همزمان به کارگران، تجهیزات و مصالح ساختمانی برای تعدادی پروژه سفارش می‌دهد. این فرآیند ممکن است در پروژه‌های کوچکتر بسیار متفاوت باشد.

همه این کارها معمولاً توسط پیمانکار عمومی انجام می‌شوند. با این حال، مواقعی وجود دارند که پیمانکاران فرعی مسئولیت بخش‌های خاصی را بر عهده خواهند داشت. پیمانکاران فرعی ممکن است مسئول استخدام کارگران خود یا تهیه مواد خود باشند تا بدانند دقیقاً آنچه را که برای تکمیل بخشی از کار خود نیاز دارند، چیست.

مراحل ساخت ویلا در الهیه

مرحله ساخت و ساز

قبل از شروع کار ساخت و ساز، یک جلسه قبل از ساخت انجام می شود تا مطمئن شد که هنگام شروع ساخت و ساز همه در یک مسیر واحد قرار دارند. این جلسه معمولاً شامل اطلاعاتی در مورد موضوعات زیر است:

 • نحوه دسترسی به سایت کار
 • کنترل کیفیت پروژه
 • چگونه و کجا تمام مواد را ذخیره کنیم
 • ساعاتی که همه کار خواهند کرد

ممکن است به هر کارگر برنامه زمانی خاص خود داده شود. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برنامه زمانی هر عامل پروژه ممکن است بسته به نقش آنها متفاوت باشد. این امر به ویژه در مورد پیمانکاران فرعی که نیاز به تکمیل بخش‌های خاصی از کار قبل از شروع کار خود دارند صادق است. به راحتی مشخص می‌شود که برنامه ریزی بد در این مرحله می‌تواند منجر به تاخیرهای جدی و افزایش بودجه ساخت شود.

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در الهیه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

هزینه طراحی و ساخت ویلا در الهیه

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در الهیه به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

هزینه طراحی و ساخت ویلا در الهیه

طراحی و ساخت ویلا در الهیه توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در الهیه علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: letsbuild.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.