طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس

طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس

ویلاها ساختمان‌های مجلل و منحصر به فرد هستند که در یک باغ یا یک منطقه وسیع ساخته می‌شوند. هدف اصلی از ساخت ویلا که می‌تواند دارای امکانات رفاهی مانند استخر باشد، افزایش راحتی و آسایش ساکنان است. به ویژه در بندر عباس که آب و هوا گرم است، داشتن یک ویلا با محوطه سرسبز و عناصر آبی (استخر و آبنما) می‌تواند هوای مطبوعی را در محوطه ویلا ارائه دهد. طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس می‌تواند برای سرمایه گذاری نیز عالی باشد، زیرا بندر عباس شهری توریستی و پر رفت و آمد محسوب می‌شود؛ اما مزایای ساخت و طراحی ویلا در بندر عباس چیست و برای ویلاسازی در این بندر باید از کجا شروع کرد؟ در این بررسی به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

درباره طراحی و ساخت ویلا در بندرعبارس

بندرعباس مرکز استان هرمزگان در جنوب ایران است. بندرعباس در میانه تنگه هرمز است که خلیج فارس را به دریای عمان متصل می‌کند. بندرعباس به نام شاه عباس اول صفوی نامگذاری شد که آن را در سال 1623 پس از پیروزی دریایی بر پرتغالی‌ها تأسیس کرد. این بندر آب و هوای گرم و مرطوبی دارد که در زمستان خنک و مطبوع است. بندرعباس از چهار بخش به نام‌های «مرکزی»، «تخت»، «قلعه قاضی»، 4 شهر و 11 دهستان تشکیل شده است.

بندرعباس شهری در حال توسعه و یکی از مهمترین مراکز استراتژیک و تجاری ایران و جهان است که با موقعیت جغرافیایی مناسب از موقعیت ممتاز اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس برخوردار است. این بندر با منابع عظیم نفتی، صیادی و صید مروارید، نقطه اتکای حمل و نقل کالا و سرمایه در اشکال مختلف است. همین امر باعث شده است تا بندرعباس به منطقه ویژه اقتصادی برای صنایع معدن، فلزات، کشتی سازی تبدیل شود.

درباره شهر بندر عبارس

این شهر علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و خاص بودن مناطق گرمسیری و ساحلی، دارای صنایع دستی با ارزش بالاست. مردم هرمزگان و اهالی بندرعباس از نظر نژاد به دو دسته تقسیم می‌شوند که شامل سفیدپوستان مهاجر آریایی و بومیان آسیایی از جمله سیاه پوستان مهاجر آفریقا و سواحل عربی هستند. اکثر مردم به فارسی با لهجه بندری صحبت می‌کنند.

صنایع عمده بندرعباس شامل نساجی، ماهیگیری، پالایش نفت، آلومینیوم و فولاد است. این شهرستان دارای محصولات معدنی مانند کروم، اکسید قرمز، نمک و گوگرد است که عمدتاً صادراتی میباشند. یک میدان گاز طبیعی بزرگ جزیره ساحلی هنگام را احاطه کرده است و جزیره دیگری به نام قشم به عنوان منطقه آزاد تجاری توسعه یافته است. این بندر از طریق مسیرهای هوایی، ریلی و جاده ای به تهران و سایر نقاط کشور متصل است.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس

ویلاها می‌توانند زندگی آرام را با طراحی مدرن و شیک و استانداردهای بالای زندگی ترکیب کنند. ویلاهایی که در مناطق آرام و دور از شهر واقع شده‌اند، می‌توانند با توجه به سبک‌ها و بودجه‌های مختلف طراحی و برنامه ریزی شوند. از آنجایی که ویلاها به صورت مجزا طراحی شده‌اند، می‌توانند شامل استخرهای خصوصی و محوطه سازی باشند.

فضای داخلی ویلاها بسیار بزرگ است و برخی از آنها حتی امکانات رایجی مانند مراکز تناسب اندام، زمین‌های ورزشی، سونا، اسپا و سایر موارد را ارائه می‌دهند. ویلا در بندر عباس انواع مختلفی دارد که اغلب شامل ویلاهای فلت (یک طبقه)، دوبلکس (دو طبقه)، تریپلکس (سه طبقه) هستند که دارای سبک طراحی مدرن، کلاسیک و رومی خواهند بود.

زندگی در خانه‌های ویلایی چندین مزیت دارد که در ادامه شرح می‌دهیم:

حریم خصوصی کامل

تقریباً در تمام پروژه‌های ویلاسازی، کارفرما حداکثر حریم خصوصی را دارد. این بدان معناست که نیاز نیست خانه خود را با یک دیوار با آپارتمان‌های همسایه به اشتراک بگذارید. برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی خود هستند، ویلا بهترین گزینه ممکن است. هر ویلا توسط دیوارهای پیرامونی که دورتادور حیاط را احاطه کرده‌اند، با ویلا یا ساختمان کناری جدا می‌شود.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس

ساخت و ساز با کیفیت

ویلاها معمولا ساختمان‌های لوکس و مجللی هستند. بنابراین سازندگان توجه ویژه‌ای به زیبایی شناسی ویلاها دارند. همین امر باعث می‌شود تا کارفرما بتواند در آینده ویلای خود را به راحتی بفروشد یا به گردشگران اجاره دهد. ویلاها اغلب می‌توانند نمایی زیبا یا محوطه‌های سرسبز داشته باشند. محیط آرام ویلا نیز فضای زندگی دلپذیرتری را در اختیار ساکنانش قرار خواهد داد.

فروش و درآمدزایی بالا

وقتی ویلاها اجاره داده می‌شوند، می‌توانند شما را به درآمد خوبی برسانند. بنابراین طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس برای مقاصد سرمایه گذاری کاملاً منطقی است. گردشگرانی که خواهان یک زندگی مجلل هستند، همیشه در جستجوی یک ویلا اجاره‌ای زیبا خواهند بود. برخلاف سایر اقامتگاه‌ها، اجاره ویلا به دلیل ویژگی‌های لوکس و موقعیت مکانی خوب بازدهی بسیار بالایی دارد.

امکان سفارشی سازی

سازندگان به طور کلی ویلا را برای سفارشی سازی می‌سازند. به این ترتیب کارفرما می‌تواند ویلایی داشته باشد که منعکس کننده سلیقه و علائقش است. این امر لذت شما را از فضایی که در آن زندگی می‌کنید خصوصا در بندرعباس افزایش می‌دهد. شما می‌توانید یک نمای بیرونی خاص را برای طراحی ویلای خود در نظر بگیرید یا از معماری بسیار منحصر به فردی برای ارتباط بین فضاهای خود استفاده کنید. امکان سفارشی سازی در ویلا می‌تواند دست کارفرما را باز نگه دارد.

آزادی و استقلال بیشتر

در مسکن انبوه، صاحبخانه باید برای بسیاری از کارها از همسایگان اطراف اجازه بگیرد. با این حال، صاحبان ویلا آزادند که در ملک و باغ خود هر کاری که می خواهند انجام دهند. این بدان معنی است که شما حاکم درون دیوارهای خود هستید. شما می توانید در یک ویلا زندگی مستقلی داشته باشید.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس

مراحل طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس

طراحی و ساخت ویلا برای مشتریانی است که می‌خواهند ویلای رویایی خود را بدون دردسر بسازند. به این صورت که کل پروژه از صفر تا صد توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه انجام می‌شود. وقتی می‌گوییم صفر تا صد بدین معناست که تمامی مراحل از جمله مشاوره، خرید زمین، اخد مجوزها، طراحی معماری، ساخت و ساز، محوطه سازی و پایان کار توسط شرکت انجام می‌شوند.

تیم ما یک رویکرد انعطاف پذیر برای ارائه خدمات به کارفرمایان عزیز دارد. بدین معنا که ابتدا نیازهای کارفرما مورد بررسی قرار می گیرند و سپس ایده‌های نوآورانه و شرایط مربوط به امکان سنجی پروژه و برآورد بودجه برای طراحی و ساخت ویلا در بندر عبارس به کارفرما ارائه می‌شوند. کلیه مراحل توسط تیم‌های حرفه‌ای از جمله مهندسان عمران، معماران، پیمانکاران، تکنسین‌ها و نیروهای ماهر به اجرا گذاشته می‌شوند.

پروژه‌هایی که به صورت طراحی-ساخت اجرا می‌شوند، مزایای زیادی دارند. مهمترین مزیت این است که کارفرما نیازی ندارد برای گرفتن مجوز به شرکت مراجعه کند، برای طراحی معماری به شرکت دیگر یا برای پیمانکاری ساخت ویلا در بندر عباس به دنبال شرکت دیگری برود. درحقیقت، روش طراحی-ساخت نوعی روش تحویل پروژه‌های ساختمانی و ویلاسازی است که منجر به تقویت همکاری و کاهش ریسک در پروژه می‌شود.

از آنجایی که موفقیت هر شرکت با میزان عملکرد همه تیم‌ها سنجیده می شود، روش طراحی-ساخت فضای مشترکی را ایجاد می‌کند که در آن دانش و تخصص به اشتراک گذاشته می‌شود. مالک یا کارفرمای پروژه معمولاً با مدیران شرکت در تماس خواهد بود و مدیران نیز با تیم‌های سازمان در ارتباط خواهند بود. به دلیل افزایش کارایی، مالک می‌تواند وظایف کمتر و ریسک کمتری را بر عهده بگیرد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس

فرآیند طراحی و ساخت ویلا را می توان به شش مرحله اصلی تقسیم کرد که شامل مشاوره و امکان سنجی، خرید زمین، دریافت مجوزها، برنامه ریزی، طراحی ویلا و در نهایت ساخت ویلا است. در بیشتر موارد، این مراحل به صورت متوالی اتفاق میفتند، اما نه لزوماً مستقل از یکدیگر! مراحل برنامه ریزی، طراحی و ساخت پروژه ممکن است با هم همپوشانی داشته باشند. در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلا در بندر عباس اشاره می‌کنیم:

1- مشاوره و امکان سنجی

مشاوره ی خوب جهت طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس امکان سنجی مربوط به درک نیازهای کارفرما و تجزیه و تحلیل چگونگی موفقیت یک پروژه است. عوامل مؤثر بر امکان سنجی شامل عوامل اقتصادی، فناوری، قانونی و برنامه ریزی است. مدیران پروژه از مطالعات امکان سنجی برای تعیین نتایج بالقوه مثبت و منفی قبل از سرمایه گذاری در ساخت ویلا استفاده می‌کنند. هدف یک مطالعه امکان سنجی تأکید بر مشکلات بالقوه‌ای است که شاید در پروژه رخ دهند. همچنین بررسی میزان سودبخشی پروژه در این مرحله انجام می‌شود.

مشاوره در طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس با شرکت مهندسی پرسیاه

2- خرید زمین

در این مرحله، شرکت سازنده برای خرید زمین جهت ساخت ویلا اقدام می‌کند. ابتدا باید مطمئن شد که زمین از نظر فیزیکی برای ساخت و ساز مناسب است. این به معنای بررسی مواردی مانند شیب زمین، نوع خاک و اینکه آیا درختان یا موانعی در ملک وجود دارند که می‌تواند ساخت و ساز را پیچیده کند یا خیر می باشد. سپس باید در مورد آب و برق و دسترسی به خدمات عمومی مانند خطوط آب و فاضلاب تحقیق کرد. در خرید زمین باید دید کارفرما به دنبال استفاده شخصی است یا قصد اجاره یا فروش ویلا را دارد.

3- دریافت مجوزها

مجوزهای ساخت (پروانه ساختمانی) اسنادی کتبی هستند که توسط یک شهر یا شهرستان برای ساخت یک پروژه صادر می‌شوند. این مجوزها برای اکثر پروژه‌های ساخت و ساز ویلا یا بازسازی مورد نیاز هستند تا از ایمنی کار و مطابقت آن با قوانین ساختمان، ساخت و ساز و منطقه بندی اطمینان حاصل شود. هر شهرداری با قوانین خاص خود اداره می‌شود که الزامات مجوز خود را دارد. مقررات مسائل منطقه‌ای را منعکس می‌کنند. برای مثال، قوانین ساخت ویلا ممکن است شامل الزامات سختگیرانه جهت ساخت و ساز در مناطق روستایی باشند. صدور مجوز به معنای شروع فرآیند ساخت ویلا خواهد بود.

4- برنامه ریزی

بعد از دریافت مجوزها، برنامه ریزی پروژه آغاز می‌شود. برنامه ریزی می‌تواند چشم انداز و اهداف پروژه را مطابق با بودجه تعیین کند و نقشه‌های اولیه، تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و مدیریت پروژه را توسعه دهد. بخشی از برنامه ریزی به برآورد هزینه مربوط می‌شود. هزینه ساخت ویلا باید به طور دقیق محاسبه شود تا از هزینه‌های اضافی در آینده جلوگیری شود. هزینه‌ها شامل هزینه طراحی ویلا، هزینه ساخت ویلا، دستمزد پیمانکار و نیروهای کاری، هزینه های بازرسی و سایر موارد هستند.

طراحی و ساخت ویلا در شهر بندرعباس

5- طراحی ویلا در بندرعباس

هنگامی که برنامه ریزی‌ها انجام شدند، مرحله طراحی آغاز می‌شود. این زمانی است که معمار نقشه‌های نهایی پروژه را تکمیل می‌کند. نقشه‌ها نشان دهنده مشخصات فضاها، ارتباط فضاها با یکدیگر، سایت پلان، سکشن‌ها و مدل سازی سه بعدی هستند. در این مرحله، معمار نیازهای کارفرما از جمله تعداد طبقات، تعداد اتاق خواب، طراحی معماری و سایر موارد را در میان می‌گذارد تا به هدف نهایی برسد. معمار باید ویلا را براساس اقلیم بندر عباس طراحی کند. همچنین نقشه های محاسبات توسط مهندس عمران تهیه می‌شوند.

6- ساخت ویلا در بندرعباس

پس از نهایی شدن طراحی و انتخاب پیمانکاران فرعی و تامین کنندگان، پروژه ساخت ویلا آغاز خواهد شد. مراحل ساخت از نقشه برداری و گودبرداری شروع می‌شوند و تا اسکلت، سقف سازی، نازک کاری و محوطه سازی ادامه پیدا می‌کنند. اگر کارفرما بخواهد، تجهیز مبله برای چیدمان وسائل ضروری در داخل فضا نیز انجام می‌شود. مرحله ساخت باید طبق مقررات ویلاسازی در بندر عباس انجام شود. کارفرما می‌تواند از بهترین مصالح برای زیبایی ویلا بهره ببرد.

طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس با شرکت مهندسی پرسیاه

«شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان» با سالها تجربه در ساخت ویلاهای نوآورانه و سفارشی، تیم جوان از مهندسان، طراحان، تکنسین‌ها و نیروهای کاری ماهر را در اختیار دارد. ما رضایت مشتریان خود را در اولویت قرار می‌دهیم، به همین دلیل است که امکان ثبت سفارش طراحی و ساخت ویلا در بندرعباس را نیز برای شما فراهم نمودیم.

ما در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند…

منبع: realtygroup.property ، horstconstruction.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.