طراحی و ساخت ویلا در بابل

طراحی و ساخت ویلا در بابل

هر صاحب ویلایی که برای سرمایه گذاری در ملک خود هزینه می‌کند، ایده‌ای دارد که ویلای رویایی‌اش چگونه خواهد بود. یک ویلای وسیع با فضای زیاد، فضای داخلی فوق العاده، یک سالن استراحت، استخر شنا، یکی از آرزومندترین شکل‌های ملکی است که مردم می‌خواهند در آن زندگی کنند.  با طراحی و ساخت ویلا در بابل توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه می‌توان از ویلای خود برای استفاده شخصی یا کسب درآمد از اجاره بهره برد. در این بررسی به طور کامل در مورد ساخت و طراحی ویلا در بابل صحبت می‌کنیم.

درباره شهر بابل

بابل در میان دامنه‌های شمالی رشته کوه‌های البرز و سواحل جنوبی دریای خزر، به خاطر نارنجستان‌هایش معروف است. این شهر به شهر شکوفه‌های نارنج لقب گرفته است. بابل از شمال با بابلسر، از شرق با قائم شهر و از غرب با آمل همسایه است. این شهر دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و تابستان های بسیار گرم و مرطوب و زمستان‌های خنک و مرطوب را تجربه می‌کند. این شهر به دریا و پهنه سرسبز جنگل نزدیک است که ساخت ویلا در این منطقه را به یک سرمایه گذاری عالی تبدیل کرده است.

در حالی که بر اساس برخی روایات، نام شهر بابل در ابتدا دین تیر بوده و در کتیبه‌های کوروش بزرگ ذکر شده است، در برخی روایات دیگر آمده است که شهر بابل در قرن شانزدهم میلادی بر روی ویرانه‌های شهری باستانی بنا شده است. این شهر بعدها بارفروش نام گرفت که در لغت به معنای شهر بازار است. در سال 1931، رضاشاه  بنیانگذار سلسله پهلوی دستور داد تا برنامه ریزی شهری در بابل برای توسعه آن آغاز شود. سپس نام شهر را به بابل تغییر داد که به معنای شهری با آب فراوان است.

مراحل ساخت ویلا در بابل

بابل که در طول جنگ جهانی دوم مرکز اداری و قضایی استان مازندران بود، به اشغال شوروی درآمد. این شهر دارای چهار رودخانه به نام‌های بابلرود، ساجرو، کلارود و آقارود است که از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار هستند و بسیاری از مردم شهر در آن زمان در این مکان ها وقت می‌گذراندند. بابل همچنین به دلیل طبیعت سرسبز و جنگل های دست نخورده از جمله بوبلکنار، شیاده و نارنجلو شهرت دارد. از جاذبه‌های آبشار دراز کش، آبشار شی الیم، دریاچه کامی کلا، آبشار کلیره، ییلاق شیخ موسی، جنگل ویوج، فیلبند و سایر موارد است.

مراحل ساخت ویلا در بابل

از انتخاب زمین برای ساخت ویلا گرفته تا طراحی ویلا و تهیه نقشه ویلا تا کارهای نهایی عملیات ساختمانی مانند رنگ آمیزی و نصب کابینت آشپزخانه، همه در یک فرآیند باید از قبل به عنوان یک بسته محاسبه شوند که در ابتدای کار به کارفرما اطلاع داده می‌شود. این مراحل بسته به مشخصات مورد نظر کارفرما، هزینه ساخت و مدت آن تعیین می‌شوند. برای مثال اجرای پلان ویلا با توجه به سبک مورد نظر مالک و همچنین تعداد طبقات و متراژ زمین و زیرساخت این عوامل دخیل هستند. طراحی ویلای دوبلکس و ساخت آن قطعا با ساخت ویلای فلت متفاوت است و از نظر زمانی و هزینه‌ای می‌تواند سنگین باشد. در نتیجه می‌توان گفت تمامی مراحل ساخت ویلا به هم وابسته و مکمل یکدیگر هستند و باید در ابتدا انجام شوند.

خرید زمین ویلا در بابل

باید بگوییم که انتخاب زمین کاملاً سلیقه‌ای و براساس اهداف کارفرما خواهد بود. داشتن ویلا در بالای تپه یا لبه ساحل دریا یا در منطقه جنگلی یا کوهستانی بیش از هر چیز به سلیقه کارفرما و شرایط آب و هوایی محل زندگی شما بستگی دارد. پس از انتخاب زمین ویلا، شرایط زمین از نظر مقاومت خاک بررسی می‌شود که در نتیجه بحث‌های مربوط به آزمایش مکانیک خاک، با توجه به نوع خاک، نوع و استحکام پی محاسبه و اجرا می‌شوند. میزان رطوبت و نوع و تراکم خاک در این مرحله اندازه گیری می‌شوند.

خرید زمین ویلا در بابل

طراحی معماری پلان در بابل

پس از انتخاب زمین ویلا برای ساخت به مهمترین قسمت ویلاسازی یعنی طراحی پلان می‌رسیم. تمامی عملیات اجرایی تا پایان کار بر اساس این طرح خواهند بود. طراحی پلان ویلا بهتر است توسط معمار و با مشورت طراح انجام شود. سازه‌ها و تاسیسات باید در طراحی نقشه انجام شوند و ویژگی‌های توپوگرافی زمین، اقلیم منطقه و سبک معماری مورد نظر در نظر گرفته شوند، زیرا در طراحی پلان یک ساختمان، برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های ساختمان مشخص می‌شود که در نهایت حجم نمای ویلا را تشکیل می‌دهد.

اگر ایده‌ای برای طراحی پلان ویلای خود دارید، حتماً آن را با معمار یا مهندس خود در میان بگذارید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید با طراح پلان در میان بگذارید، اهمیت حفظ حریم خصوصی و حریم عمومی در ساختمان و سبک مورد علاقه شما در طراحی داخلی است. طراحی نمای بیرونی ویلا شامل ابعاد اتاق‌ها، موقعیت آشپزخانه، میزان نور طبیعی داخل و مواردی از این دست هستند. اگر وسواس زیادی دارید از طراح بخواهید نمونه‌هایی را به عنوان جایگزین طراحی در اختیار شما بگذارد تا بتوانید از بین آنها طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خاکبرداری ویلا و اجرای فونداسیون

پس از تعیین قطعه زمین ویلا و طراحی پلان، نوبت به گودبرداری و اجرای فونداسیون یا فونداسیون ویلا می‌رسد. بسته به متراژ ویلا و تعداد طبقات و استحکام و پایداری خاک و همچنین زمین‌های جانبی، عمق گودبرداری تعیین می‌شود. عملیات گودبرداری که توسط مهندس ناظر ساختمان نظارت می‌شوند، باید نسبت به شرایط زمین یا در مجاورت قرار گرفتن آن دقت بالایی صورت گیرد.

گودبرداری مستلزم اجرای سازه‌های حفاظتی مختلف برای جلوگیری از ریزش خاک است، زیرا فشار جانبی خاک که خلاف جهت گرانش زمین است که در اثر از بین رفتن تعادل در اثر گودبرداری ایجاد می‌شود، باعث ریزش خاک اطراف خواهد شد. پس از توجه دقیق به تمامی نکات فوق، نوبت به اجرای فونداسیون می‌رسد که با توجه به ویژگی‌های سازه ویلا به روش‌های مختلف اجرا می‌شود که بیشتر به روش پی نواری پیوسته می‌باشد. پی نواری باعث یکنواختی بارهای وارد شده به ساختمان می شود.

دیوار چینی و اجرای سقف ویلا

دیوارکشی ویلا یکی از قسمت‌هایی است که روند ساخت ویلا را وارد مرحله بعد می‌کند و با ایجاد حریم خصوصی در اطراف ویلا از جنبه خصوصی بهره می‌برد. خصوصاً دیوارهای بیرونی همواره در معرض باد و باران و انواع تنش‌های طبیعی و غیرطبیعی هستند که در اثر زلزله یا عملیات ساختمانی در مجاورت آنها ایجاد می‌شود. فضاهای داخلی نیز به یکدیگر متصل هستند. معمولاً برای دیوار چینی بیرونی از بلوک سیمانی و برای کاشی چینی داخلی از بلوک سفالی استفاده می‌شود، البته اگر از نظر هزینه در ساخت ویلا کافرما مشکلی وجود نداشته باشد، می‌توان با دیوارهای پیش ساخته مانند این کار را انجام داد. زیرا دیوارهای سه بعدی سرعت ساخت و ساز را تا حد زیادی افزایش دادند.

بعد از دیوارهای داخلی و خارجی نوبت به سقف ویلا می‌رسد که با توجه به تعداد طبقات ویلا معمولاً اجرای سقف متغیر خواهد بود. در صورتی که سقف ما معمولی باشد می‌توانیم از انواع روش‌ها استفاده کنیم مانند سقف دال بتنی که وزن بالایی دارد. اگر سقف ما شیب‌دار است می‌توانیم از بین سقف‌های چوبی یا فلزی و بتنی برای اجرا انتخاب کنیم. در سقف‌های چوبی سازه کاذب در زیر سقف اصلی ایجاد می‌شود و روی تیرهای چوبی از عایق پشم شیشه استفاده می‌شود و در نهایت پوشش نهایی سقف از فلز یا سیمان ساخته خواهد شد.

طراحی معماری پلان در بابل

اجرای نمای ویلا در بابل

نمای ویلا مهمترین قسمت ساخت ویلا است که در نگاه اول هر بیننده‌ای با آن روبرو می‌شود. بسیار مهم است که نمای ویلا خود را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید. برای این کار قبل از اینکه به سراغ متریال نمای ویلا برویم باید از سبک طراحی و اجرای ویلا مطمئن شویم. پس از انتخاب سبک معماری نمای ویلا، گزینه های زیادی برای اجرای نما وجود دارند که در سبک اجرای نمای ویلا کلاسیک میتوان از سنگ، آجر و سیمان و در اجرای نمای مدرن ویلا، طیف وسیع‌تری از متریال‌ها مانند چوب، آجر، سنگ، شیشه و انواع کامپوزیت و سرامیک استفاده کرد.

اجرای نمای ویلا معمولاً همزمان با نازک کاری ساختمان انجام می‌شود. در طراحی نمای کلاسیک ویلا اصل بر تقارن و هماهنگی اجزا است و به همین دلیل باید دارای عرض و طول مناسب برای نمای ویلا باشد تا ظاهر کلاسیک مناسبی داشته باشد، اما در اجرا نمای مدرن ویلا از نظر فرم و حجم و انتخاب متریال انعطاف بیشتری وجود دارد و همچنین می‌توانیم استفاده از طرح‌های یکپارچه و استفاده از مصالحی مانند نماهای شیشه‌ای، سرامیکی و کامپوزیت سرعت نماهای ساختمان را افزایش دهیم.

ساخت استخر در ویلا

داشتن استخر در ویلا گزینه‌ای است که به ندرت از آن غافل می‌شوید، مگر اینکه متراژ ویلا شما بسیار کوچک باشد یا نتوانید از عهده هزینه‌های ساخت استخر برآیید، در غیر این صورت داشتن یک استخر زیبا همیشه توصیه می شود. اصولا استخرها به دو دسته استخرهای سرپوشیده و روباز طبقه بندی می‌شوند که قطعا برای استخرهای سرپوشیده هزینه بیشتری خواهد داشت. نکته دوم داشتن آب گرم برای استخر است که این نیز نیاز به تجهیزات خاص خود دارد. استخرهای روباز در حیاط ویلا یا در روف گاردن و تراس گاردن نصب شده و استخر سرپوشیده معمولاً در زیرزمین ویلا ساخته می‌شود.

بهترین مکان برای ساخت استخر روباز مکانی است که آفتابگیر باشد و در شرف سایه درختان نباشد، زیرا شیره درختان در کف استخر شما رسوب کرده و باعث دردسر می‌شود. همچنین اگر درختان ضخیم و تنومندی در محوطه ویلا دارید سعی کنید استخر را در مکانی دور از آنها قرار دهید تا از رشد ریشه درختان و آسیب دیدن استخر جلوگیری شود. برای محوطه اطراف استخر باید تمامی موارد در طراحی محوطه و منظر ویلا در نظر گرفته شوند. در مورد استخرهای سرپوشیده بسته به تعداد ساکنین و استفاده از استخر برای کودکان یا بزرگسالان و یا هر دو ابعاد و عمق استخر مشخص شده و مواردی مانند سونای خشک، بخار و جکوزی نیز تعبیه شده اند.

طراحی و ساخت ویلا در بابل با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

طراحی و ساخت ویلا در بابل با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در بابل علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

ساخت استخر در ویلا

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *