طراحی و ساخت ویلای تریبلکس

طراحی و ساخت ویلای تریبلکس

حی و برای کسانی که دوست دارند در ویلای بزرگ و چند طبقه زندگی کنند، طراحی و ساخت ویلای تریبلکس می‌تواند یک مزیت بالقوه محسوب می‌شود. این ویلاها می‌توانند تداعی کننده عظمت و لوکس بودن باشند. بدون شک در یک ویلای تریبلکس هیچ مشکلی بابت کمبود فضا نخواهید داشت. شما در این ویلا به مجموعه ای از فضاهای مختلف از جمله تعداد زیادی اتاق خواب، اتاق بازی کودکان، اتاق سینما، استخر و سونا و سایر موارد دسترسی خواهید داشت. برای انجام خدمات طراحی و ساخت ویلا تریبلکس می‌توانید از خدمات صفر تا صد شرکت مهندسی معماری پرسیاه بهره مند شوید.

ویلای تریپلکس چیست؟

ویلای تریپلکس یک ساختمان تک با سه طبقه مجزا است و هر سه اقامتگاه زیر یک سقف هستند. واحدها معمولاً در کنار یکدیگر ساخته می‌شوند یا به صورت سه طبقه روی هم قرار می‌گیرند. بنابراین، ویلاهای تریپلکس بسته به سبک طراحی می‌توانند یک یا چند دیوار مشترک داشته باشند. ویلای تریپلکس راه پله مشترک دارد که سه طبقه را به هم متصل می‌کند. ویلاهای تریپلکس می‌توانند از نظر کاربری برای یک خانواده یا سه خانواده در نظر گرفته شوند. درحقیقت، کارفرما می‌تواند ویلایی برای خود یا برای اجاره دادن به گردشگران بسازد.

ویلای تریپلکس چیست؟

تفاوت ویلای تریبلکس یا ویلای مستقل

مهم‌ترین تفاوت بین تریبلکس و ویلای مستقل این است که تریپلکس دارای امکانات مشترکی مانند پشت بام، محوطه، استخر و حیاط است. در مقابل، یک ویلای مستقل ویژگی‌های مشترکی ندارد. ویلای مستقل ساختمانی در یک زمین است که یک خانواده را در خود جای داده است. تریپلکس می‌تواند یک ملک چند خانواده با سه طبقه در یک ساختمان باشد. هیچ دیوار یا سقف مشترکی در ویلای مستقل وجود ندارد.

حیاط اغلب در انحصار ساکنین است و یک راهرو، یک نقطه ورود و خروج و یک مجموعه از مسیرهای عبوری وجود دارند. از طرفی هر واحد در تریپلکس می‌تواند ورودی مجزا داشته باشد. همچنین، اکثر مردم ویلاهای مستقل را به عنوان سکونت اصلی خریداری می‌کنند، اما بسیاری از افراد از تریپلکس به عنوان املاکی برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند و در یک واحد زندگی خواهند کرد، در حالی که بقیه را اجاره می‌دهند. برخی از صاحبان تریپلکس هر سه طبقه را اجاره می‌دهند.

مزایای طراحی و ساخت ویلای تریپلکس

سرمایه گذاری در تریپلکس می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که هر یک را در ادامه شرح می‌دهیم:

1- حریم خصوصی بیشتر

یکی از مزیت‌های اصلی زندگی در تریپلکس افزایش حریم خصوصی و فضا در مقایسه با آپارتمان نشینی سنتی است. برخلاف یک ساختمان آپارتمانی بزرگ با واحدهای زیاد، یک تریپلکس معمولاً مستاجران کمتری دارد که فضای شخصی و حریم خصوصی بیشتری را فراهم می‌کند. هر واحد در یک تریپلکس یک فضای نشیمن جداگانه است، به طور معمول با ورودی و فضای بیرونی خاص خود که می‌تواند حس حریم خصوصی و استقلال را که اغلب در آپارتمان‌های سنتی وجود ندارد، ارائه دهد.

2- زندگی راحت و لوکس

زندگی در یک تریپلکس همچنین می‌تواند حس بی‌نظیری از زندگی لوکس و راحتی را ایجاد کند. برخلاف خانه های تک خانواده، مستاجران تریپلکس توسط همسایگان احاطه شده‌اند که می‌تواند به احساس اجتماعی و ارتباط بیشتر منجر شود. این مهم می‌تواند به ویژه برای اجاره نشینانی که به دنبال تجربه زندگی اجتماعی‌تری هستند، یا کسانی که ممکن است به تنهایی زندگی کنند و از امنیت داشتن همسایگان در این نزدیکی قدردانی می‌کنند مفید باشد.

زندگی تریپلکس می‌تواند سطحی از راحتی را ارائه دهد که با آپارتمان‌های سنتی بی‌نظیر است. تریپلکس‌ها اغلب در محله‌های ویلاسازی با امکانات رفاهی مجاور مانند فروشگاه‌های مواد غذایی، پارک‌ها و حمل و نقل عمومی قرار دارند. اجاره کنندگان می‌توانند از حریم خصوصی و فضای یک خانه تک خانواری لذت ببرند و در عین حال به تمام امکانات زندگی شهری دسترسی داشته باشند.

مزایای طراحی و ساخت ویلای تریپلکس

3- سرمایه گذاری پرسود با طراحی و ساخت ویلای تریبلکس

طراحی و ساخت ویلای تریبلکس روشی کم استرس برای ورود به سرمایه گذاری چند واحدی هستند. آنها شما را با غربالگری و مدیریت اجاره کنندگان آشنا می‌کنند. به عبارت دیگر، اجاره‌های تریپلکس انتقالی آرام از مدیریت خانه‌های تک ‌خانواری به راه‌اندازی ساختمان‌های چند واحدی را فراهم می‌کنند. تریپلکس‌ها نیز نسبت به ساختمان‌های آپارتمانی بزرگتر یا چهار پلکس به سرمایه کمتری نیاز دارند.

تریپلکس فرصتی برای ایجاد جریان‌های درآمد اجاره‌ای متعدد در یک ملک فراهم می‌کند. از آنجایی که هر سه واحد دارای برخی امکانات مشترک هستند، تعمیر و نگهداریشان آسان تر است. با ورود و خروج مستاجران، بازسازی تریپلکس آسان است. هر بار که مستاجر تغییر می‌کند، می‌توانید ملک را نیز بهبود بخشید و اجاره بها را افزایش دهید. بنابراین، بعید است که تریپلکس را به یکباره بازسازی کنید و هزینه‌های تعمیر و نگهداری و دردسر را کاهش دهید.

اگر در یک واحد زندگی می‌کنید، نیازی به سفرهای مکرر در سراسر شهر برای هماهنگی و نظارت بر تعمیرات ندارید. به عنوان یک ساکن، شما آنجا خواهید بود تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی کار می‌کند و در هزینه و زمان برای تعمیر صرفه جویی می‌شود. همچنین می‌توانید با حذف قبوض آب و برق خود پس از پرداخت، هزینه‌ها را کاهش دهید و جریان نقدی را افزایش دهید.

4- تقاضای بالای اجاره

اجاره‌ کنندگان خانه‌های تریپلکس را به ساختمان‌های آپارتمانی سنتی با واحدهای متعدد ترجیح می‌دهند، زیرا اجاره‌های تریپلکس، حریم خصوصی، امکانات درون واحدی، فضای داخلی و بیرونی و همچنین سر و صدای کمتر و حواس پرتی را فراهم می‌کنند. تقاضای مسکن برای واحدهای چند خانواری همچنان قوی است.

افزایش نقدینگی، گزینه‌های بدهی، بهبود پس از همه ‌گیری و تقاضای سرکوب ‌شده برای خانه‌های چند خانواری باعث افزایش تقاضا خواهند شد. املاک و مستغلات ویلاهای چند خانواری نیز شاهد رشد بی‌سابقه ارزش ملک هستند. این رشد در سال 2021 با افزایش 23.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل ظاهر شد.

5- زندگی چند خانواری

تریپلکس همچنین برای مستاجران جوانی که به دنبال گزینه‌های مسکنی مقرون به صرفه‌تر از خانه‌های تک خانواده هستند، جذاب خواهد بود. اجاره یک ویلای تریپلکس نیز برای کسانی که به دنبال کاهش بدهی یا صرفه جویی در هزینه برای گرفتن ویلای اول خود هستند، بسیار بهتر عمل می‌کند. بنابراین، شرایط اقتصادی هر چه باشد، مردم همچنان به گزینه‌های مسکن ارزان قیمت نیاز دارند. همچنین کوچک سازی یک واقعیت ناگوار در رکود اقتصادی است.

بسیاری از افرادی که به خرید ویلای مستقل فکر می‌کنند، پس از همه گیری قادر به انجام این کار نیستند. برخی دیگر یاد گرفته‌اند برای کاهش استرس مالی در صورت رکود اقتصادی، خانه‌های کوچکتر بخرند. در نتیجه، تقاضای اجاره‌های چندخانواری افزایش یافته است. برای سرمایه گذاران، این نشان می‌دهد که تقاضا برای املاک چند خانواده می‌تواند در زمانی که اقتصاد در حال کند شدن یا احیا است، بهتر از املاک تک خانواده باشد.

انواع سبک طراحی ویلا تریبلکس

انواع سبک طراحی ویلا تریبلکس

طراحی ویلای تریبلکس یکی از اولین چیزهایی است که توجه شما را به خود جلب می‌کند. اگر یک ویلا از نظر معماری قابل توجه باشد، اغلب به نقطه عطفی تبدیل می‌شود تا نیازهای کارفرما را به خوبی برآورده کند. در ادامه به سبک‌های رایج طراحی معماری ویلای تریبلکس اشاره می‌کنیم:

ویلای تریبلکس کلاسیک

این نوع معماری به سبکی اطلاق می‌شود که در یونان و روم باستان به شدت مورد استفاده قرار می‌گرفت. این سبک معماری به مفهوم سازه‌های ساختمانی با استفاده از یک الگوی مجموعه پایبند بود. معماری کلاسیک اغلب با معبد، یک محوطه مستطیل شکل یا احاطه شده توسط ستون ها بیان می‌شود.

نظم ستون‌های یونانی، دوریک، یونی و کورنتی، برخی از عناصر قابل شناسایی‌تر معماری کلاسیک هستند. این دستورالعمل‌ها توسط معماران رومی دنبال می‌شدند و سبک کورنتی سبک مورد علاقه‌تر مورد استفاده در بسیاری از ساختمان‌های رومی بود. برخی از محبوب‌ترین نمونه‌های معماری کلاسیک مجموعه آکروپولیس در آتن و کولوسئوم در رم هستند.

ویلای تریبلکس نئوکلاسیک

همانطور که از نام آن پیداست، معماری نئوکلاسیک احیاکننده معماری کلاسیک است. این سبک بسیار یادآور اشکال یونانی و رومی است. این امر منجر به ایجاد ساختمان های قرن هجدهم شد که تا حدودی شبیه معابد یونانی و رومی بودند. معماری نئوکلاسیک با خطوط تمیز و ظریف، ظاهر نامرتب، ستون‌های مستقل و ساختمان‌های عظیم تعریف می‌شود.

برخی از نمونه‌های محبوب‌تر شامل ساختمان بانک انگلستان در لیورپول، کاخ سفید در ایالات متحده و اداره پست عمومی در دوبلین هستند. این لزوماً همیشه درست نیست و به همین دلیل است که درگیر کردن کارشناسان در مراحل اولیه طراحی، یک تصمیم حیاتی است. کار با یک تیم طراحی که پیچیدگی‌ها، خواسته‌ها و چالش‌های ساخت یک ساختمان پایدار را درک می‌کند، می‌تواند راه حل‌های اثبات شده‌ را بهتر ارائه دهد که در نتیجه می‌تواند هم منافع زیست محیطی مورد نیاز و هم کارآمدی هزینه را ارائه دهد.

ویلای تریبلکس مدرن

این سبک معماری یک اصطلاح چتر است که چندین سبک مختلف را در بر می‌گیرد که در نیمه اول قرن بیستم برجسته شدند. این یک سبک مینیمالیستی است که توسط بسیاری از معماران تا پس از جنگ جهانی دوم انجام می‌شد. سبک مدرنیستی سادگی فرم، ساختار تمیز، فقدان تزئینات و عملکرد را بر فرم ترجیح می‌دهد. این سبک همچنین از پیشرفت‌های فولاد، شیشه و بتن بهره می‌برد.

برخی از بهترین معماران شناخته شده قرن بیستم در این دوران شکوفا شدند، از جمله فرانک لوید رایت و لوکوربوزیه! از این رو برخی از نمادین‌ترین نمونه‌های معماری مدرن شامل خانه فالینگ واتر اثر فرانک لوید رایت در ایالات متحده، ویلا ساووی لوکوربوزیه در فرانسه و گالری ناسیونال لودویگ میس ون در روهه در برلین هستند.

ویلای تریبلکس پست مدرن

معماران پست مدرنیسم در واکنش به ریاضت و بی‌روحی معماری مدرن، این جنبش طراحی را در دهه 1960 راه اندازی کردند. طرح‌های پست مدرن، تزئینات هنری و عناصر تزئینی را در نمای ساختمان به کار می‌بردند، برخلاف خطوط تمیزی که سبک‌های مدرنیستی حفظ می‌کردند. سبک پست مدرنیسم از جعبه بندی فقط به یک نوع خودداری می‌کرد، بنابراین طرح‌ها اغلب از ترکیبی از سبک‌های معماری الهام می‌گرفتند. برای برخی از ویلاها، این ترکیب اغلب به یک طراحی ترکیبی و غریب منجر می‌شود.

هزینه طراحی و ساخت ویلای تریبلکس

هزینه طراحی و ساخت ویلای تریبلکس

به طور کلی، هزینه های طراحی و ساخت ویلا تریبلکس شامل موارد است:

 • هزینه‌های مشاوره، بازرسی و امکان سنجی پروژه
 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر، فضای سرسبز و غیره)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله

طراحی و ساخت ویلای تریبلکس با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا تریبلکس علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه که بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا و شهرک های ویلایی
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام طراحی و ساخت ویلای تریبلکس توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

برخی از تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: mashvisor.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.