مهم ترین نکات برای طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال

مهم ترین نکات برای طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال

وقت گذاشتن برای مشخص کردن چند عنصر کاربردی در طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال می‌تواند به شما کمک کند تا به نتیجه عالی برسید. چه به دنبال داشتن یک ویلا در رامسر باشید و چه در نوشهر، ممکن است تصمیم گرفته باشید که ساخت یک ویلای دوبلکس بهترین انتخاب برای شما و خانواده‌تان باشد. با وجود بسیاری از طرح‌های دوبلکس جذاب و مدرن، چگونه می‌توانید طرحی مناسبی برای نیازها و سلیقه خود انتخاب کنید؟ در این مقاله به مهم ترین نکات برای طراحی و ساخت ویلا مدرن دوبلکس در شمال اشاره می‌کنیم.

هدف شما از طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال چیست؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، این است که واقعاً می‌خواهید ویلا دوبلکس جدید شما چه چیزی را ارائه دهد. این مهم فرصتی است که مطمئن شوید هر گونه تغییر در خانواده (برای مثال، به دنیا آوردن فرزند) با نیازهای سبک زندگی شما در آینده تطابق دارد. شاید شما ویلا قدیمی‌تری دارید و واقعاً می‌خواهید برای به حداکثر رساندن فضا، نور و بهره ‌وری انرژی از خدمات بازسازی ویلا استفاده کنید و ممکن است به سادگی بخواهید یک ویلای جدید از صفر تا صد داشته باشید. هدف هرچه که باشد، شفاف بودن در مورد هدف به شما کمک می‌کند تا به نیازهای خود جامه عمل بپوشانید.

موقعیت مکانی ویلا مهم است

یکی از مزایای کلیدی ساخت یک ویلای مدرن دوبلکس این است که می‌توانید از موقعیت مکانی موجود خود نهایت استفاده را ببرید. برای مثال، ساخت ویلا در امیردشت می‌تواند بهترین تصمیم شما باشد زیرا در یک شهرک لوکس و نزدیک به دریا زندگی خواهید کرد. چیزهای زیادی وجود دارند که می‌توانند درباره موقعیت مکانی شما ارزیابی شوند که در نهایت تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی شما خواهند داشت. به عنوان مثال، استفاده حداکثری از عواملی مانند آب و هوا، نور خورشید، حریم خصوصی و چشم اندازه‌های دریا و جنگل در شمال کشور تنها برخی از مواردی هستند که می‌توان در یک طراحی مدرن به آنها توجه کرد.

هدف شما از طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال چیست؟

مقدار بودجه خود را تعیین کنید

هر فردی مقدار بودجه مشخصی دارد اما نکته کلیدی این است که در مورد آنچه که در ابتدا وجود داشته باید کاملاً شفاف باشید، سپس برای یافتن طرحی که بیشترین استفاده را از آن می‌برید، کمک مناسبی دریافت کنید.‌ امکان ‌پذیری ایده‌های شما می‌تواند به محدودیت‌های بودجه برگردد اما همیشه گزینه‌های زیادی در بودجه‌های مختلف در ساخت ویلا وجود دارند. برای تعیین مقدار بودجه می‌توانید از یک شرکت مهندسی معتبر مانند «شرکت مهندسی معماری پرسیاه» کمک بگیرید.

شرایط امکان سنجی برای ساخت ویلا مهم است

ممکن است طرحی را در ذهن داشته باشید اما مهم این بوده که آیا سبک طراحی مدرن دوبلکس با بودجه و شرایط محیطی شما سازگار است. این بدان معناست که برای سازنده شما مهم است که یک بررسی امکان سنجی انجام دهد تا ببیند چه چیزی قابل اجراست. این بررسی می‌تواند شامل آزمایش‌های خاک، ارزیابی زمین و نقشه ‌برداری از تاسیسات موجود مانند لوله کشی شهری باشد که همگی می‌توانند به انتخاب‌های طراحی هوشمندانه‌تری منجر شوند.

هدف شما از طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال

محدودیت‌های قانونی را درک کنید

هر منطقه از شمال محدودیت‌هایی برای قوانین ساخت و ساز دارد که باید آنها را درک کنید، بنابراین آشنایی با قوانین شهرداری می‌تواند به شما دید واضح‌تری ارائه دهد. قوانین می‌توانند تضمینی برای حفظ ویژگی ویلا باشند. اینجاست که کار با یک سازنده متخصص ضروری است تا به مطابقت آنچه مجاز است با طراحی ایده آل کمک کند. متخصصین طراحی و ساخت ویلا مدرن دوبلکس در شمال به شما جوانب مربوط به قوانین سخت و ساز را توضیح می‌دهند و می‌توانند مدارک و مجوزهای لازم را دریافت کنند.

از طرح‌های مدرن الهام بگیرید

می‌توانید انتخابی عالی در طراحی ویلا مدرن دوبلکس خود داشته باشید. محبوب‌ترین درخواست‌های طراحی شامل مناطق نشیمن با پلان باز، اتاق‌های خواب بیشتر، دفتر کار خانگی و آشپزخانه بزرگ هستند. کارفرمایان همچنین مشتاق به دریافت تجهیزات هوشمند (قفل هوشمند و غیره)، امکانات رفاهی مانند استخر و جکوزی، تجهیز مبله، محوطه سازی و سایر موارد هستند. مشاوره با متخصصین پرسیاه به شما کمک می‌کند تا همه ویژگی‌هایی که می‌خواهید را با بررسی جوانب مربوط به بودجه و کیفیت ساخت به دست آورید.

هدف شما از طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس

یک سازنده مجرب پیدا کنید

ناگفته نماند که هر چه سازنده از تجربه بیشتری برخوردار باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. دریافت مشاوره صحیح در مورد بودجه، سبک طراحی، الزامات ویلاسازی، نه تنها به زندگی ایده آل شما کمک می‌کند بلکه می‌تواند در زمان، هزینه و برنامه ریزی شما نیز صرفه جویی نماید. نکته کلیدی این است که به دنبال یک سازنده با تجربه با سابقه قوی در پروژه‌های مربوط به دوبلکس باشید. بنابراین باید مطمئن شوید که با شخصی کار می‌کنید که معتبر است و منابع لازم (تجهیزات و ماشین آلات و نیروهای متخصص مانند مهندسان، معماران، پیمانکاران و تامین کنندگان مصالح ساختمانی) برای انجام کار را در اختیار دارد.

نکات کلیدی در طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال

این روزها در شمال کشور، صاحبان ویلا به طراحی ویلا‌های دوبلکس روی می‌آورند تا ایده یک ویلا بزرگ را دوباره تعریف کنند. به طور کلی در طراحی ویلا دوبلکس باید به موارد زیر توجه کنید:

  • اهمیت جهت نور خورشید
  • استفاده از دیوار شیشه‌ای
  • جانمایی پله‌ها
  • جانمایی فضاها (پذیرایی، نشیمن، خواب‌ها و غیره)
  • ارتفاع سقف
  • انتخاب مناسب رنگ‌ها
  • موقعیت پنجره‌ها

ما چند نکته و ترفند را برای طراحی ویلا دوبلکس جمع آوری کرده‌ایم که در زیر به شما نشان می‌دهیم:

با بقیه ویلا ارتباط برقرار کنید

از آنجایی که پلان طراحی در یک ویلا دوبلکس در دو طبقه تقسیم شده است، می‌تواند احساس قطع ارتباط بین این دو سطح ایجاد شود. ترفندهایی مانند راهروهای باز مشرف به کف زیرین یا دیوارهای شیشه‌ای اطراف راه پله و مناطق مجاور اطراف آن، همگی تصاویری از فضای بالا و پایین هستند و برخی از عناصر حریم خصوصی که حفظ می‌کنند را نشان می‌دهند.

نکات کلیدی در طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال

توجه ویژه به راه پله داشته باشید

نقطه کلیدی اتصال بین دو طبقه در طراحی ویلا دوبلکس، راه پله است. ایفای نقش محوری در تعریف ویلا دوبلکس، به سبک معماری، عادات استفاده و هدف فضا مربوط می‌شود. اگر قرار است فضای طبقه پایین را به اتاق خواب‌های طبقه بالا متصل کنید، راه پله ویلا دوبلکس را در یک انتهای ویلا قرار دهید تا عنصری از حریم خصوصی حفظ شود. اگر قرار است راه پله به عنوان یک بیانیه طراحی گسترده در ویلا عمل کند، راه پله را به عنوان یک نقطه کانونی مرکزی در ورودی ویلا قرار دهید.

یک نقطه مرکزی به عنوان قلب ویلا ایجاد کنید

هنگامی که ویلا به دو نیمه تقسیم می‌شود، نیاز به نزدیکتر کردن کل فضا وجود دارد. برای این کار یک ترفند هوشمندانه، ایجاد یک نقطه یا اتاق مرکزی لازم است که به عنوان قلب آپارتمان برای جمع شدن خانواده در پایان روز عمل می‌کنند. در این قسمت از ویلا که در یک نقطه مرکزی قرار دارد، می‌توان یک اتاق نشیمن، فضای استراحت یا حتی فضایی برای تماشای تلویزیون را تعیین کرد. برای جذاب‌تر و دنج‌تر کردن این فضا، مبل‌های مخملی بزرگ را به همراه کوسن‌های دنج، لوازم جانبی و نورپردازی تاکیدی بیفزایید.

نکات کلیدی در طراحی و ساخت ویلای دوبلکس در شمال

راه پله می‌تواند زیبایی شناسی اتاق را افزایش دهد

هنگامی که راه پله در یک نقطه مرکزی در یک اتاق یا ویلا بزرگ قرار می‌گیرد، می‌تواند به عنوان نقطه کانونی کل منطقه عمل کند و کنجکاوی بصری را به خود جلب نماید. شما می‌توانید از راه پله برای ایجاد شکل، سبک یا حتی زیبایی شناسی منحصر به فرد در اتاقی که در آن قرار دارد استفاده کنید. به عنوان مثال، در یک اتاق نشیمن، پله‌های مارپیچ فولادی نه تنها ظاهری مدرن و زیبا دارند بلکه به عنوان یک عنصر کاربردی نیزعمل می‌کنند. مهم است سبک شخصی خود را در ویلایتان از طریق راه پله منعکس کنید، اینجا بهترین مکان برای اضافه کردن رنگ‌ها، ترکیب رنگ‌های غیر معمول و یا حتی استفاده ترکیبی از شیشه و فلز است.

با نور در اطراف راه پله خود بازی کنید

منطقه‌ای که در اطراف یک راه پله محصور شده است، فضای آزادی می‌باشد که تا کل طبقه گسترش می‌یابد که معمولاً هنگام برنامه ریزی طراحی یا سبک ویلا مورد توجه قرار نمی‌گیرد. این یک منطقه جالب برای  طراحی است و در حالی که نمی‌توانید آن را با هیچ مبلمانی تجهیز کنید، می‌توانید با چراغ‌های آویزان این فضا را زینت ببخشید. استفاده از لوسترهای پیچیده یا چراغ‌های آویزی که از طبقه بالای ویلای دوبلکس شما شروع می‌شوند، نه تنها منطقه را روشن می‌کنند بلکه به باز بودن فضا و عمق بیشتری نیز کمک می‌کنند. اگر راه پله شما به پنجره‌ها دسترسی دارد، این یک فضای عالی برای پخش نور طبیعی با استفاده از آینه است.

طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال با شرکت مهندسی پرسیاه

بهترین سبک طراحی ویلای دوبلکس را انتخاب کنید

از آنجایی که شما با دو طبقه در طراحی ویلا دوبلکس کار می‌کنید، ممکن است تعجب نمایید که چگونه فضاهای نشیمن و خصوصی را بین دو طبقه جدا کنید. در حالی که به طور معمول، طبقه پایین شامل ورودی ویلا می‌شود، ممکن است فرد تمایل داشته باشد که آشپزخانه و اتاق نشیمن را در آنجا قرار دهد و اتاق خواب‌ها را به طبقه بالا ببرد. اگر طبقه بالا دارای فضای تراس مانندی است که برای پذیرایی از مهمانان عالی می‌باشد، می‌توانید اتاق‌های نشیمن و غذاخوری را در اطراف آن برنامه ریزی کنید و اتاق خواب‌ها را در همان طبقه در نظر بگیرید.

اجازه دهید سبک ویلا تا راه پله گسترش یابد

در حالی که هنگام طراحی ویلا هرگز نباید خود را به قوانین ثابتی محدود کنید، ایده خوبی است که هنگام برنامه ریزی سبک و زیبایی فضاهای خود نوعی یکنواختی یا روان بودن را داشته باشید. همین امر باید در راه پله‌های طراحی ویلا دوبلکس شما نیز گسترش یابد، به همان شیوه و روشی که بقیه فضاهای داخلی ویلا شما ساخته می‌شوند. اگر سبک ویلا حول محور تقارن و ترکیب حداقل مواد است، این زیبایی شناسی را در راه پله نیز تکرار کنید.

طراحی ویلای مدرن دوبلکس

طراحی و ساخت ویلای مدرن دوبلکس در شمال با شرکت مهندسی پرسیاه

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری با معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در طراحی ویلا مدرن در شمال است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیزی کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا در امیردشت می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: realestate.com.au ، beautifulhomes.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *